Mustafa Lale Ankara'nın vizyonu belirlendi

Kızılcahamam (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 01.01.1970 - 00:00, Güncelleme: 01.01.1970 - 00:00 2354+ kez okundu.
 

Mustafa Lale Ankara'nın vizyonu belirlendi

Ankara Kalkınma ajansı tarafından Asya Termal Otelde düzenlenen toplantı sonunda bir açıklama yapan Kalkınma kurulu başkanı Mustafa Lale kızılcahamamhaber.com yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Ankara Kalkınma ajansı tarafından Asya Termal Otelde düzenlenen toplantı sonunda bir açıklama yapan Kalkınma kurulu başkanı Mustafa Lale kızılcahamamhaber.com yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Bu toplantıda Ankara’nın gelişme plan dosyasında Ankara’nın akil ufku açık insanlarının bir araya getirerek yeni çıktılar elde etmeyi hedeflediğimiz bir toplantı idi, dolayısı ile bu toplantıda Ankara’nın olumlu yönlerinin neler olduğu, 10 ar kişilik grupların yapmış oldukları düşüncelerin değerlendirilmesi, diğer yandan ise başka bir grup Ankara’nın olumsuz yanlarını beyin fırtınası olarak üretildi. Bu her iki çıktı olumlu yönler, olumsuz yönler ele alındı, arkasından Ankara’nın vizyonunun oluşturulmasına yönelik grup çalışmaları üretildi diyen Mustafa Lale konuşmasına şöyle devam etti. “ her gruptan çıkan farklı fikirler bu grupların düşüncesi haline getirildi. Bütün grupların vizyonları yansıtıldı, bunlar oylandı ve bunların içerisinden gruplar arası çalışmalar neticesinde üçer adet Ankara’nın olumlu ve olumsuz yönleri, vizyon ve Stratejik amaçlarını yansıtan konular burada açılarak tartışıldı. Bütün bunların Ankara’nın gelişmesine olumlu yönde katkı sunacağına inanıyorum diyen Mustafa Lale bilgi eğer toplumsal ve ekonomik faydaya dönüştürülebilirse bir katma değer oluşturur, değilse ortada kalır, küreselleşen dünyada bilimin teknolojinin bu kadar hızlı geliştiği bir dünyada çok yoğun bilgi akışını adeta bir bilgi çöplüğüne dönmesinin önlenebilmesi için bunun çok güzel bir şekilde tasnif edilip katma değer haline getirilmesi lazım asıl olan budur” dedi. Lale açıklamasında toplantıda Ankara’nın olum yönleri Alternatif turizm olanaklarının varlığı (sağlık, fuar, kongre turizmi), Ankara’nın başkent olması ve tüm devlet ve hükümet birimlerinin Ankara’da bulunması, Ar-Ge merkezlerinin bulunması ve bunların artma eğilimi göstermesi, diğer yandan olumsuz yönler olarak ise Ankara’nın finans merkezi konumuna gelmemesi, Ankara’yı taşıyacak stratejik sektörlerin belirlenmemesi, fark edilememesi, Ar-ge desteklerinin yetersizliği ön plana çıkarken Toplantıda Ankara’ya vizyon olarak Ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda yaşanabilir, bölgesinde gelişmişlik farklarını ortadan kaldırılmış, yenilikçi ve rekabet gücü gelişmiş, markalaşmış bir dünya başkenti, lider şehir ANKARA olarak belirlendi.
Ankara Kalkınma ajansı tarafından Asya Termal Otelde düzenlenen toplantı sonunda bir açıklama yapan Kalkınma kurulu başkanı Mustafa Lale kızılcahamamhaber.com yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Ankara Kalkınma ajansı tarafından Asya Termal Otelde düzenlenen toplantı sonunda bir açıklama yapan Kalkınma kurulu başkanı Mustafa Lale kızılcahamamhaber.com yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Bu toplantıda Ankara’nın gelişme plan dosyasında Ankara’nın akil ufku açık insanlarının bir araya getirerek yeni çıktılar elde etmeyi hedeflediğimiz bir toplantı idi, dolayısı ile bu toplantıda Ankara’nın olumlu yönlerinin neler olduğu, 10 ar kişilik grupların yapmış oldukları düşüncelerin değerlendirilmesi, diğer yandan ise başka bir grup Ankara’nın olumsuz yanlarını beyin fırtınası olarak üretildi. Bu her iki çıktı olumlu yönler, olumsuz yönler ele alındı, arkasından Ankara’nın vizyonunun oluşturulmasına yönelik grup çalışmaları üretildi diyen Mustafa Lale konuşmasına şöyle devam etti. “ her gruptan çıkan farklı fikirler bu grupların düşüncesi haline getirildi. Bütün grupların vizyonları yansıtıldı, bunlar oylandı ve bunların içerisinden gruplar arası çalışmalar neticesinde üçer adet Ankara’nın olumlu ve olumsuz yönleri, vizyon ve Stratejik amaçlarını yansıtan konular burada açılarak tartışıldı. Bütün bunların Ankara’nın gelişmesine olumlu yönde katkı sunacağına inanıyorum diyen Mustafa Lale bilgi eğer toplumsal ve ekonomik faydaya dönüştürülebilirse bir katma değer oluşturur, değilse ortada kalır, küreselleşen dünyada bilimin teknolojinin bu kadar hızlı geliştiği bir dünyada çok yoğun bilgi akışını adeta bir bilgi çöplüğüne dönmesinin önlenebilmesi için bunun çok güzel bir şekilde tasnif edilip katma değer haline getirilmesi lazım asıl olan budur” dedi.

Lale açıklamasında toplantıda Ankara’nın olum yönleri Alternatif turizm olanaklarının varlığı (sağlık, fuar, kongre turizmi), Ankara’nın başkent olması ve tüm devlet ve hükümet birimlerinin Ankara’da bulunması, Ar-Ge merkezlerinin bulunması ve bunların artma eğilimi göstermesi, diğer yandan olumsuz yönler olarak ise Ankara’nın finans merkezi konumuna gelmemesi, Ankara’yı taşıyacak stratejik sektörlerin belirlenmemesi, fark edilememesi, Ar-ge desteklerinin yetersizliği ön plana çıkarken Toplantıda Ankara’ya vizyon olarak Ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda yaşanabilir, bölgesinde gelişmişlik farklarını ortadan kaldırılmış, yenilikçi ve rekabet gücü gelişmiş, markalaşmış bir dünya başkenti, lider şehir ANKARA olarak belirlendi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.