(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 27.08.2019 - 19:02, Güncelleme: 27.08.2019 - 19:02

Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy Görevine Başladı

 

Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy Görevine Başladı

Beypazarı Kaymakamı iken Kızılcahamam Kaymakamı olarak ilçemize ataması yapılan Can AKSOY görevine başladı.
Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız'ın Pursaklar Kaymakamı olarak atanması ile ilçemizden ayrılmasının ardından Beypazarı Kaymakamlığı görevini yapan ve Kızılcahamam Kaymakamı olarak ilçemize atanan Can AKSOY görevine başladı. 1983 yılı Ankara İli Altındağ İlçesi doğumlu olan Can AKSOY, aslen Kırşehir İli Mucur İlçesi Karacalı Köyü’ndendir. İlk ve orta öğrenimini Ankara Keçiören’ de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ nde devam etmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur. Üniversite yıllarında isteğe bağlı olarak, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetim Araştırma ve Eğitim Merkezi’ nde (YAYEM) (2002) ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü’ nde (2003) stajlar yapmıştır. 2006 yılında Kırşehir Kaymakam adayı olarak başladığı Mülki İdare Amirliği meslek hayatında, Giresun İli’ nde Mülkiye Müfettişi Sayın Bahadır KARAKAYA refakatinde Teftiş Stajı, Ankara Polatlı’ da Polatlı Kaymakamı Sayın Hüseyin EKER refakatinde Refakat Stajı, Kırşehir İli’ nde Kırşehir Valisi Sayın Lütfullah BİLGİN refakatinde Vilayet Stajlarını tamamlamış, Çankırı İli Korgun İlçesi’nde vekil kaymakam (2006) olarak görev yapmıştır. 2007 yılında, bir yıl süre ile yabancı dil eğitimi ve mesleki eğitim programlarına katılmak amacıyla İngiltere’ ye Leicester Üniversitesi’ ne T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilmiştir. Yurtdışı eğitimi sonrasında Türkiye Ortadoğu ve Amme İdaresi Enstitüsü’ de (TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi kursunu tamamlamıştır. Eğitim dönemi içerisinde hazırladığı “Yerel Yönetimlerin Çevre Sorunlarına İlişkin Görevlerinden Atık Yönetimi ve Stratejisi Bağlamında Türkiye ve İngiltere Karşılaştırması” adlı çalışmasını Kaymakamlık Tezi olarak T.C. İçişleri Bakanlığı’na sunmuştur. Kaymakam Adaylığı Eğitimi sürecinin sonunda T.C. İçişleri Bakanlığı 93. Dönem Kaymakamlık Kursunu "üstün başarı" derecesi ile tamamlamıştır. A.Ü. Adalet MYO’dan da 2012 yılında mezun olan AKSOY, • 2009-2011 yılları arasında Sivas İli Ulaş İlçesi Kaymakamı, • 2011-2013 yılları arasında Kars İli Arpaçay İlçesi Kaymakamı, • 2013-2015 yılları arası Yozgat Vali Yardımcısı, • 2015-2017 yılları arasında Çanakkale Vali Yardımcısı ve Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, • 2017-2018 yılları arasında Adıyaman Gölbaşı Kaymakamlığı yapmış olup, 09.11.2018 – 21.08.2019 tarihleri arasında Beypazarı Kaymakamlığı görevi yapmış olup, 22.08.2019 tarihinde Kızılcahamam Kaymakamlığı görevine başlamıştır. Evli ve iki evlat sahibi olan Can AKSOY, Türkiye’ de kamu yönetimi reformu ve yeniden yapılanma, Türk idare tarihi, etnik sosyoloji, kent tarihi, kültür tarihimiz ve medeniyet tasavvurumuz konularında okuma ve çalışmalarını sürdürmekte olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.
Beypazarı Kaymakamı iken Kızılcahamam Kaymakamı olarak ilçemize ataması yapılan Can AKSOY görevine başladı.

Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız'ın Pursaklar Kaymakamı olarak atanması ile ilçemizden ayrılmasının ardından Beypazarı Kaymakamlığı görevini yapan ve Kızılcahamam Kaymakamı olarak ilçemize atanan Can AKSOY görevine başladı.

1983 yılı Ankara İli Altındağ İlçesi doğumlu olan Can AKSOY, aslen Kırşehir İli Mucur İlçesi Karacalı Köyü’ndendir.

İlk ve orta öğrenimini Ankara Keçiören’ de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ nde devam etmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur.

Üniversite yıllarında isteğe bağlı olarak, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetim Araştırma ve Eğitim Merkezi’ nde (YAYEM) (2002) ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü’ nde (2003) stajlar yapmıştır.

2006 yılında Kırşehir Kaymakam adayı olarak başladığı Mülki İdare Amirliği meslek hayatında, Giresun İli’ nde Mülkiye Müfettişi Sayın Bahadır KARAKAYA refakatinde Teftiş Stajı, Ankara Polatlı’ da Polatlı Kaymakamı Sayın Hüseyin EKER refakatinde Refakat Stajı, Kırşehir İli’ nde Kırşehir Valisi Sayın Lütfullah BİLGİN refakatinde Vilayet Stajlarını tamamlamış, Çankırı İli Korgun İlçesi’nde vekil kaymakam (2006) olarak görev yapmıştır.

2007 yılında, bir yıl süre ile yabancı dil eğitimi ve mesleki eğitim programlarına katılmak amacıyla İngiltere’ ye Leicester Üniversitesi’ ne T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilmiştir. Yurtdışı eğitimi sonrasında Türkiye Ortadoğu ve Amme İdaresi Enstitüsü’ de (TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi kursunu tamamlamıştır.

Eğitim dönemi içerisinde hazırladığı “Yerel Yönetimlerin Çevre Sorunlarına İlişkin Görevlerinden Atık Yönetimi ve Stratejisi Bağlamında Türkiye ve İngiltere Karşılaştırması” adlı çalışmasını Kaymakamlık Tezi olarak T.C. İçişleri Bakanlığı’na sunmuştur.

Kaymakam Adaylığı Eğitimi sürecinin sonunda T.C. İçişleri Bakanlığı 93. Dönem Kaymakamlık Kursunu "üstün başarı" derecesi ile tamamlamıştır.

A.Ü. Adalet MYO’dan da 2012 yılında mezun olan AKSOY,

• 2009-2011 yılları arasında Sivas İli Ulaş İlçesi Kaymakamı,

• 2011-2013 yılları arasında Kars İli Arpaçay İlçesi Kaymakamı,

• 2013-2015 yılları arası Yozgat Vali Yardımcısı,

• 2015-2017 yılları arasında Çanakkale Vali Yardımcısı ve Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği,

• 2017-2018 yılları arasında Adıyaman Gölbaşı Kaymakamlığı yapmış olup,

09.11.2018 – 21.08.2019 tarihleri arasında Beypazarı Kaymakamlığı görevi yapmış olup,

22.08.2019 tarihinde Kızılcahamam Kaymakamlığı görevine başlamıştır.

Evli ve iki evlat sahibi olan Can AKSOY, Türkiye’ de kamu yönetimi reformu ve yeniden yapılanma, Türk idare tarihi, etnik sosyoloji, kent tarihi, kültür tarihimiz ve medeniyet tasavvurumuz konularında okuma ve çalışmalarını sürdürmekte olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.