Kaymakamımız Can Aksoy İstanbul Beyoğlu Kaymakamlığına Atandı

Kızılcahamam 24.08.2023 - 14:03, Güncelleme: 24.08.2023 - 14:43 11858+ kez okundu.
 

Kaymakamımız Can Aksoy İstanbul Beyoğlu Kaymakamlığına Atandı

İlçe Kaymakamımız CAN AKSOY İstanbul Beyoğlu Kaymakamlığına atandı.

 2019 yılında Kızılcahamam kaymakamı olarak atanan ve 4 yıldır ilçemizde Kaymakamlık görevini sürdüren Can Aksoy bugün yayınlanan kararname ile İstanbul Beyoğlu Kaymakamlığına atandı. Kızılcahamam'da  aktif olarak çalışan ve yapılan birçok hizmette emeği olan kaymakam Can Aksoy'a yeni görevinde başarılar diliyoruz.    CAN AKSOY : 1983 yılı Ankara ili Altındağ ilçesi doğumlu olan Can AKSOY, aslen Kırşehir ili Mucur ilçesi Karacalı köyündendir. İlk ve orta öğrenimini Ankara Keçiören’de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde devam etmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur. Üniversite yıllarında isteğe bağlı olarak Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetim Araştırma ve Eğitim Merkezinde (YAYEM) (2002) ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğünde (2003) stajlar yapmıştır. 2006 yılında Kırşehir Kaymakam Adayı olarak başladığı Mülki İdare Amirliği meslek hayatında, Giresun’da Mülkiye Müfettişi Sayın Bahadır KARAKAYA refakatinde Teftiş Stajı, Ankara Polatlı’da Polatlı Kaymakamı Sayın Hüseyin EKER refakatinde Refakat Stajı, Kırşehir’de Kırşehir Valisi Sayın Lütfullah BİLGİN refakatinde Vilayet Stajlarını tamamlamış, Çankırı ili Korgun ilçesinde vekil kaymakam (2006) olarak görev yapmıştır. 2007 yılında, bir yıl süre ile yabancı dil eğitimi ve mesleki eğitim programlarına katılmak amacıyla İngiltere’ye Leicester Üniversitesine T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilmiştir. Yurt dışı eğitimi sonrasında Türkiye Ortadoğu ve Amme İdaresi Enstitüsünde (TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi kursunu tamamlamıştır. Eğitim dönemi içerisinde hazırladığı “Yerel Yönetimlerin Çevre Sorunlarına İlişkin Görevlerinden Atık Yönetimi ve Stratejisi Bağlamında Türkiye ve İngiltere Karşılaştırması” adlı çalışmasını Kaymakamlık Tezi olarak T.C. İçişleri Bakanlığı’na sunmuştur. Kaymakam Adaylığı Eğitimi sürecinin sonunda T.C. İçişleri Bakanlığı 93. Dönem Kaymakamlık Kursunu "üstün başarı" derecesi ile tamamlamıştır. AÜ Adalet MYO’dan da 2012 yılında mezun olan AKSOY, • 2009-2011 yılları arasında Sivas ili Ulaş ilçesi Kaymakamı, • 2011-2013 yılları arasında Kars ili Arpaçay ilçesi Kaymakamı, • 2013-2015 yılları arası Yozgat Vali Yardımcısı, • 2015-2017 yılları arasında Çanakkale Vali Yardımcısı ve Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, • 2017-2018 yılları arasında Adıyaman Gölbaşı Kaymakamlığı, 09.11.2018-21.08.2019  tarihleri arasında Beypazarı Kaymakamlığı, 22.08.2019- 2023 tarihlerinde Kızılcahamam Kaymakamlığı görevinlerinde bulundu. 24.08.2023 İstabul Beyoğlu Kaymakamlığına Atandı. Evli ve iki evlat sahibi olan Can AKSOY, Türkiye’de kamu yönetimi reformu ve yeniden yapılanma, Türk idare tarihi, etnik sosyoloji, kent tarihi, kültür tarihimiz ve medeniyet tasavvurumuz konularında okuma ve çalışmalarını sürdürmekte olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.  
İlçe Kaymakamımız CAN AKSOY İstanbul Beyoğlu Kaymakamlığına atandı.

 2019 yılında Kızılcahamam kaymakamı olarak atanan ve 4 yıldır ilçemizde Kaymakamlık görevini sürdüren Can Aksoy bugün yayınlanan kararname ile İstanbul Beyoğlu Kaymakamlığına atandı. Kızılcahamam'da  aktif olarak çalışan ve yapılan birçok hizmette emeği olan kaymakam Can Aksoy'a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

 CAN AKSOY : 1983 yılı Ankara ili Altındağ ilçesi doğumlu olan Can AKSOY, aslen Kırşehir ili Mucur ilçesi Karacalı köyündendir.

İlk ve orta öğrenimini Ankara Keçiören’de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde devam etmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur.

Üniversite yıllarında isteğe bağlı olarak Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetim Araştırma ve Eğitim Merkezinde (YAYEM) (2002) ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğünde (2003) stajlar yapmıştır.

2006 yılında Kırşehir Kaymakam Adayı olarak başladığı Mülki İdare Amirliği meslek hayatında, Giresun’da Mülkiye Müfettişi Sayın Bahadır KARAKAYA refakatinde Teftiş Stajı, Ankara Polatlı’da Polatlı Kaymakamı Sayın Hüseyin EKER refakatinde Refakat Stajı, Kırşehir’de Kırşehir Valisi Sayın Lütfullah BİLGİN refakatinde Vilayet Stajlarını tamamlamış, Çankırı ili Korgun ilçesinde vekil kaymakam (2006) olarak görev yapmıştır.

2007 yılında, bir yıl süre ile yabancı dil eğitimi ve mesleki eğitim programlarına katılmak amacıyla İngiltere’ye Leicester Üniversitesine T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilmiştir. Yurt dışı eğitimi sonrasında Türkiye Ortadoğu ve Amme İdaresi Enstitüsünde (TODAİE) 40. Dönem Kamu Diplomasisi kursunu tamamlamıştır.

Eğitim dönemi içerisinde hazırladığı “Yerel Yönetimlerin Çevre Sorunlarına İlişkin Görevlerinden Atık Yönetimi ve Stratejisi Bağlamında Türkiye ve İngiltere Karşılaştırması” adlı çalışmasını Kaymakamlık Tezi olarak T.C. İçişleri Bakanlığı’na sunmuştur.

Kaymakam Adaylığı Eğitimi sürecinin sonunda T.C. İçişleri Bakanlığı 93. Dönem Kaymakamlık Kursunu "üstün başarı" derecesi ile tamamlamıştır.

AÜ Adalet MYO’dan da 2012 yılında mezun olan AKSOY,

• 2009-2011 yılları arasında Sivas ili Ulaş ilçesi Kaymakamı,

• 2011-2013 yılları arasında Kars ili Arpaçay ilçesi Kaymakamı,

• 2013-2015 yılları arası Yozgat Vali Yardımcısı,

• 2015-2017 yılları arasında Çanakkale Vali Yardımcısı ve Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği,

• 2017-2018 yılları arasında Adıyaman Gölbaşı Kaymakamlığı,

09.11.2018-21.08.2019  tarihleri arasında Beypazarı Kaymakamlığı,

22.08.2019- 2023 tarihlerinde Kızılcahamam Kaymakamlığı görevinlerinde bulundu.

24.08.2023 İstabul Beyoğlu Kaymakamlığına Atandı.

Evli ve iki evlat sahibi olan Can AKSOY, Türkiye’de kamu yönetimi reformu ve yeniden yapılanma, Türk idare tarihi, etnik sosyoloji, kent tarihi, kültür tarihimiz ve medeniyet tasavvurumuz konularında okuma ve çalışmalarını sürdürmekte olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.