(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 11.03.2017 - 00:04, Güncelleme: 11.03.2017 - 00:04

Hemşehrimiz Prof.Dr. Hasan Ayrancı Rektör Oldu

 

Hemşehrimiz Prof.Dr. Hasan Ayrancı Rektör Oldu

Çankırı Karatekin Üniversitesine Hemşehrimiz Prof. Dr. Hasan Ayrancı Atandı
Kızılcahamam'ın yetiştirdiği değerlerden (ESYAV) Kızılcahamam-Çamlıdere Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanı, hemşehrimiz  Kıymetli hocamız, Prof. Dr. Hasan Ayrancı Çankırı Karatekin Üniversitesi'ne rektör olarak atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan AYRANCI’yı atandı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğretim üyesidir. Ankara Kızılcahamam'da doğan Hasan AYRANCI, çocukluk ve gençlik yılları ile tüm tahsil hayatını başkentimizde geçirmiştir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1989’da mezun oldu. aynı üniversitede yüksek lisans ve doktorasını tamamlayarak doçentlik ve profesörlük unvanlarını kazandı. Akademik görevlerinin yanı sıra Hasan AYRANCI, uzun yıllar Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurullarında üyelik ve başkanlık yaptı. Koruma Yüksek Kurulu Üyeliği görevini yerine getirdi. Bu görevlerini, bir taraftan ülkemizin kültür ve tabiat varlıklarının korunması, diğer taraftan kalkınma için gerekli altyapı yatırımları ve diğer önemli projelerin hayata geçirilmesi bilinciyle yürüttü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Ankapark gibi büyük eserlerin başkentimize kazandırılması için çaba gösterdi. Prof. Dr. Hasan AYRANCI ayrıca, TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu üyeliği, TOBB Tahkim Kurulu Başkanlığı gibi görevlerde Türk sporu ve iş hayatına destek verdi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı TKİ, BOTAŞ ve TETAŞ’ta önemli görevler yürüttü. Yüksek Öğretim Kurumu Kurum Danışmanlığı yaptı. Halihazırda Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Danışma Kurulu Üyeliği ve İstanbul Tahkim Merkezi Genel Kurul Üyeliği (ISTAC) görevlerini de yerine getirmekte olan Hasan AYRANCI, başta ESYAV Vakfı Başkanı, Bilim ve Teknoloji Vakfı olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinde de vakıf başkanı ve başkan yardımcısı olarak yer almıştır. Hasan AYRANCI, 2012 yılında AK Parti Siyaset Akademisi’nde “Temel Hukuk” dersleri vermiştir. 2000 yılından bu yana avukatlık ve danışmanlık da yapmakta olan Prof. Dr. Hasan AYRANCI, hukukun pek çok alanında sadece akademisyen olarak değil, gündelik hayatımızı doğrudan etkileyecek kararların alınma süreçlerinde uzmandır. Yayınlanmış Türkçe ve Almanca pek çok makalesi ve beş adet kitabı bulunmaktadır. Hasan AYRANCI, İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir.
Çankırı Karatekin Üniversitesine Hemşehrimiz Prof. Dr. Hasan Ayrancı Atandı

Kızılcahamam'ın yetiştirdiği değerlerden (ESYAV) Kızılcahamam-Çamlıdere Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanı, hemşehrimiz  Kıymetli hocamız, Prof. Dr. Hasan Ayrancı Çankırı Karatekin Üniversitesi'ne rektör olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan AYRANCI’yı atandı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğretim üyesidir. Ankara Kızılcahamam'da doğan Hasan AYRANCI, çocukluk ve gençlik yılları ile tüm tahsil hayatını başkentimizde geçirmiştir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1989’da mezun oldu. aynı üniversitede yüksek lisans ve doktorasını tamamlayarak doçentlik ve profesörlük unvanlarını kazandı. Akademik görevlerinin yanı sıra Hasan AYRANCI, uzun yıllar Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurullarında üyelik ve başkanlık yaptı. Koruma Yüksek Kurulu Üyeliği görevini yerine getirdi.

Bu görevlerini, bir taraftan ülkemizin kültür ve tabiat varlıklarının korunması, diğer taraftan kalkınma için gerekli altyapı yatırımları ve diğer önemli projelerin hayata geçirilmesi bilinciyle yürüttü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Ankapark gibi büyük eserlerin başkentimize kazandırılması için çaba gösterdi. Prof. Dr. Hasan AYRANCI ayrıca, TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu üyeliği, TOBB Tahkim Kurulu Başkanlığı gibi görevlerde Türk sporu ve iş hayatına destek verdi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı TKİ, BOTAŞ ve TETAŞ’ta önemli görevler yürüttü. Yüksek Öğretim Kurumu Kurum Danışmanlığı yaptı.

Halihazırda Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Danışma Kurulu Üyeliği ve İstanbul Tahkim Merkezi Genel Kurul Üyeliği (ISTAC) görevlerini de yerine getirmekte olan Hasan AYRANCI, başta ESYAV Vakfı Başkanı, Bilim ve Teknoloji Vakfı olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinde de vakıf başkanı ve başkan yardımcısı olarak yer almıştır. Hasan AYRANCI, 2012 yılında AK Parti Siyaset Akademisi’nde “Temel Hukuk” dersleri vermiştir. 2000 yılından bu yana avukatlık ve danışmanlık da yapmakta olan Prof. Dr. Hasan AYRANCI, hukukun pek çok alanında sadece akademisyen olarak değil, gündelik hayatımızı doğrudan etkileyecek kararların alınma süreçlerinde uzmandır. Yayınlanmış Türkçe ve Almanca pek çok makalesi ve beş adet kitabı bulunmaktadır. Hasan AYRANCI, İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.