(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 12.02.2011 - 01:23, Güncelleme: 12.02.2011 - 01:23

Bugün üç aralık dünya engelliler günü

 

Bugün üç aralık dünya engelliler günü

AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle yayınladığı mesajda, engelli vatandaşlarımızın da diğer vatandaşlarımız gibi insanca yaşama hakkı bulunduğunu kaydederek, "İnsan, hayatını iniş ve çıkışlarla, çeşitli engel ya da kolaylıklarla sürdürür. Bazen kendi eliyle zorluk veya nimetlerle karşılaşır, bazen de elinde olmadan bir takım sıkıntılar veya güzellikleri yaşar."   "Her insan, ya engelli, ya engelli yakını ya da engelli adayıdır. Dolayısıyla bu konu herkesi yakından ilgilendiren, herkesin çözüm üretmede rol almasını gerektiren bir konudur. Türkiye’de yaklaşık 8,5 milyon engelli vatandaşımız yaşamakta, bu da nüfusun % 12.29’ una tekabül etmektedir. Engelli vatandaşlarımız da insanca yaşama hakkını her birey gibi dünyaya gelmekle kazanmış bulunmaktadırlar." diye konuştu.   AK Parti bünyesinde kurulan "Özürlüler Koordinasyon Merkezi"nin ülke çapında çok sayıda engellinin problemini çözdüğünü kaydeden Alparslan, "“İnsanı yücelt ki, devlet yücelsin” ilkesini düstur edinen AK Parti, “Sosyal Devlet” anlayışını ortaya koyarken, “yoksullar, bakıma muhtaç yaşlılar, çocuklar ve işsizler için özel programlar oluşturulmasını, zor durumdaki vatandaşlara, terk edilmiş ve kimsesiz oldukları duygusu yaşatılmamasını, işsizleri, fakirleri, düşkünleri, hastaları, özürlüleri gözeterek onların insan onuruna yakışacak şekilde yaşamalarının sağlanmasını” vurgulamaktadır."   "Bu amaçla ilk kez AK Parti iktidarı döneminde, devrim niteliğinde uygulamalarla özürlü vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderme konusunda büyük mesafeler alınmıştır. Birçok alanda ilk defa özürlülerimize hizmetler sunulmuştur. Özürlü vatandaşlarımız da buna binaen her fırsatta memnuniyetlerini dile getirmektedirler."   "İlk defa bir siyasi parti bünyesinde olmak üzere AK Parti Genel Merkezimizden ilçelere kadar teşkilatlanan “Özürlüler Koordinasyon Merkezi” oluşturulmuştur. Sosyal İşler Başkanlığı’na bağlı olarak çalışan bu merkezimiz, tüm Türkiye’de bir çok özürlü vatandaşımızın probleminin çözümüne yardım ve motivasyon sağlayarak onlara katkı sunmaktadır." sözlerini aktardı.    
AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle yayınladığı mesajda, engelli vatandaşlarımızın da diğer vatandaşlarımız gibi insanca yaşama hakkı bulunduğunu kaydederek, "İnsan, hayatını iniş ve çıkışlarla, çeşitli engel ya da kolaylıklarla sürdürür. Bazen kendi eliyle zorluk veya nimetlerle karşılaşır, bazen de elinde olmadan bir takım sıkıntılar veya güzellikleri yaşar."
 
"Her insan, ya engelli, ya engelli yakını ya da engelli adayıdır. Dolayısıyla bu konu herkesi yakından ilgilendiren, herkesin çözüm üretmede rol almasını gerektiren bir konudur. Türkiye’de yaklaşık 8,5 milyon engelli vatandaşımız yaşamakta, bu da nüfusun % 12.29’ una tekabül etmektedir. Engelli vatandaşlarımız da insanca yaşama hakkını her birey gibi dünyaya gelmekle kazanmış bulunmaktadırlar." diye konuştu.
 
AK Parti bünyesinde kurulan "Özürlüler Koordinasyon Merkezi"nin ülke çapında çok sayıda engellinin problemini çözdüğünü kaydeden Alparslan, "“İnsanı yücelt ki, devlet yücelsin” ilkesini düstur edinen AK Parti, “Sosyal Devlet” anlayışını ortaya koyarken, “yoksullar, bakıma muhtaç yaşlılar, çocuklar ve işsizler için özel programlar oluşturulmasını, zor durumdaki vatandaşlara, terk edilmiş ve kimsesiz oldukları duygusu yaşatılmamasını, işsizleri, fakirleri, düşkünleri, hastaları, özürlüleri gözeterek onların insan onuruna yakışacak şekilde yaşamalarının sağlanmasını” vurgulamaktadır."
 
"Bu amaçla ilk kez AK Parti iktidarı döneminde, devrim niteliğinde uygulamalarla özürlü vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderme konusunda büyük mesafeler alınmıştır. Birçok alanda ilk defa özürlülerimize hizmetler sunulmuştur. Özürlü vatandaşlarımız da buna binaen her fırsatta memnuniyetlerini dile getirmektedirler."
 
"İlk defa bir siyasi parti bünyesinde olmak üzere AK Parti Genel Merkezimizden ilçelere kadar teşkilatlanan “Özürlüler Koordinasyon Merkezi” oluşturulmuştur. Sosyal İşler Başkanlığı’na bağlı olarak çalışan bu merkezimiz, tüm Türkiye’de bir çok özürlü vatandaşımızın probleminin çözümüne yardım ve motivasyon sağlayarak onlara katkı sunmaktadır." sözlerini aktardı.
 
 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.