(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 03.12.2013 - 15:37, Güncelleme: 03.12.2013 - 15:37

Beyhan Sarı\'nın engelliler günü mesajı

 

Beyhan Sarı\'nın engelliler günü mesajı

Engelli Dostu Bir Kızılcahamam İçin Çalışacağım AK Parti Kızılcahamam Belediye Başkan A. Adayı Beyhan Sarı, alt yapı düzenlemeleri, iç ve dış mekân tasarımlarıyla engelli dostu Kızılcahamam oluşturacağını söyledi.
Geceler erer mi sabaha? Güneş yine parlar mı aynı parlaklıkta acaba? Bin bir ümitle yaşarken, hiç gelir mi insan aklına? Bir sabah kalktığında! Gözlerinin artık renkleri ayıramayacağına! Ya da yürüyemeyeceğini o kumsalda, boydan boya! Engelli Dostu Bir Kızılcahamam İçin Çalışacağım AK Parti Kızılcahamam Belediye Başkan A. Adayı Beyhan Sarı, alt yapı düzenlemeleri, iç ve dış mekân tasarımlarıyla engelli dostu Kızılcahamam oluşturacağını söyledi. AK Parti Kızılcahamam Belediye Başkan A. Adayı Beyhan Sarı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Engelliler konusunda her adımı cesaretle atan AK Parti, engelli vatandaşları hayatın her alanında görmek isteyen politikaları zaman kaybetmeden hayata geçirdi. Gelişmiş ülkeler ekonomik krizleri bahane ederek dezavantajlı gruplara sunduğu imkânları kısıtlarken, AK Parti merkezi bütçeden bu alana ayırdığı payı her yıl biraz daha artmıştır. Allah nasip eder hemşerilerim teveccühü ile göreve geldiğimizde biz de engelliler için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Engelli vatandaşlarımızın kendi kendilerine yetebilmeleri, bilgi ve kültür seviyelerini yükseltmeleri, bir meslek sahibi olup bu meslekte iş edinmeleri ve diğer insanlarla sağlıklı ilişkiler kurup toplumun her alanına katılabilmeleri için gayretle çalışacağız” dedi. Engelliler için bir yandan şehirlerin, kamu binalarının, kamuya açık yerlerin yeniden düzenlenmesi ve yenilerinin bu projeye göre yapılması inşallah bize nasip olacak diyen Beyhan Sarı sözlerine şöyle devam etti: “Engelliler için kamu binalarının, kamuya açık yerlerin uygun hale getirerek onların hayatlarını kolaylaştırmak, diğer yandan da tüm engellilerin eğitimi ve çalışabilir durumda olanlarının istihdamını sağlamak için çalışacağız. Engelli hemşerilerim için çalışmaları büyük bir titizlikle sürdüreceğim.” Ak Parti Hükümeti’nin sağladığı “Engelli vatandaşlar için geliştirilen Evde Sağlık Hizmeti”nin çok önemsemekteyim ve bu uygulamanın Kızılcahamam’da daha da yaygınlaşmasını sağlayacağım. Devletimizin sağladığı ‘Umut Evleri Projesi’ ve ‘Engelsiz Yaşam Merkezleri Projeleri’nin Kızılcahamam’da hayat bulmasında vesile olacak, ayrıca özel ve resmi bakım ve rehabilitasyon merkezlerinin hizmet standartları da yükselmesine vesile olacağız. Alt yapı düzenlemeleriyle, iç ve dış mekân tasarımlarıyla engelli dostu ortamlar, engelli dostu alanlar kurulacak. Kentsel dönüşüm çalışmalarında engelliler unutulmayacak ve mimari düzenlemelerde öncelikle onlar gözetilecek. Engellilerimizin toplumun kıyısında değil tam içinde yer alabilmeleri için her türlü kolaylık sağlamak için çalışacağım. Bu görüşlerle Dünya Engelliler Günü’nde bütün engelli hemşerilerimi en samimi duygularımla selamlıyorum” dedi.
Engelli Dostu Bir Kızılcahamam İçin Çalışacağım AK Parti Kızılcahamam Belediye Başkan A. Adayı Beyhan Sarı, alt yapı düzenlemeleri, iç ve dış mekân tasarımlarıyla engelli dostu Kızılcahamam oluşturacağını söyledi.

Geceler erer mi sabaha?
Güneş yine parlar mı aynı parlaklıkta acaba?
Bin bir ümitle yaşarken, hiç gelir mi insan aklına?
Bir sabah kalktığında! Gözlerinin artık renkleri ayıramayacağına!
Ya da yürüyemeyeceğini o kumsalda, boydan boya!

Engelli Dostu Bir Kızılcahamam İçin Çalışacağım
AK Parti Kızılcahamam Belediye Başkan A. Adayı Beyhan Sarı, alt yapı düzenlemeleri, iç ve dış mekân tasarımlarıyla engelli dostu Kızılcahamam oluşturacağını söyledi.
AK Parti Kızılcahamam Belediye Başkan A. Adayı Beyhan Sarı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Engelliler konusunda her adımı cesaretle atan AK Parti, engelli vatandaşları hayatın her alanında görmek isteyen politikaları zaman kaybetmeden hayata geçirdi. Gelişmiş ülkeler ekonomik krizleri bahane ederek dezavantajlı gruplara sunduğu imkânları kısıtlarken, AK Parti merkezi bütçeden bu alana ayırdığı payı her yıl biraz daha artmıştır. Allah nasip eder hemşerilerim teveccühü ile göreve geldiğimizde biz de engelliler için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Engelli vatandaşlarımızın kendi kendilerine yetebilmeleri, bilgi ve kültür seviyelerini yükseltmeleri, bir meslek sahibi olup bu meslekte iş edinmeleri ve diğer insanlarla sağlıklı ilişkiler kurup toplumun her alanına katılabilmeleri için gayretle çalışacağız” dedi.
Engelliler için bir yandan şehirlerin, kamu binalarının, kamuya açık yerlerin yeniden düzenlenmesi ve yenilerinin bu projeye göre yapılması inşallah bize nasip olacak diyen Beyhan Sarı sözlerine şöyle devam etti:
“Engelliler için kamu binalarının, kamuya açık yerlerin uygun hale getirerek onların hayatlarını kolaylaştırmak, diğer yandan da tüm engellilerin eğitimi ve çalışabilir durumda olanlarının istihdamını sağlamak için çalışacağız. Engelli hemşerilerim için çalışmaları büyük bir titizlikle sürdüreceğim.”

Ak Parti Hükümeti’nin sağladığı “Engelli vatandaşlar için geliştirilen Evde Sağlık Hizmeti”nin çok önemsemekteyim ve bu uygulamanın Kızılcahamam’da daha da yaygınlaşmasını sağlayacağım. Devletimizin sağladığı ‘Umut Evleri Projesi’ ve ‘Engelsiz Yaşam Merkezleri Projeleri’nin Kızılcahamam’da hayat bulmasında vesile olacak, ayrıca özel ve resmi bakım ve rehabilitasyon merkezlerinin hizmet standartları da yükselmesine vesile olacağız. Alt yapı düzenlemeleriyle, iç ve dış mekân tasarımlarıyla engelli dostu ortamlar, engelli dostu alanlar kurulacak. Kentsel dönüşüm çalışmalarında engelliler unutulmayacak ve mimari düzenlemelerde öncelikle onlar gözetilecek. Engellilerimizin toplumun kıyısında değil tam içinde yer alabilmeleri için her türlü kolaylık sağlamak için çalışacağım. Bu görüşlerle Dünya Engelliler Günü’nde bütün engelli hemşerilerimi en samimi duygularımla selamlıyorum” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.