(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 06.02.2009 - 23:00, Güncelleme: 06.02.2009 - 23:00

Ankara ve ilçelerine 500 milyonluk yol yapıldı.

 

Ankara ve ilçelerine 500 milyonluk yol yapıldı.

Ankara İl özel idaresi Genel sekreteri Âdem Ceylan dinlenmek için geldiği Kızılcahamam’da kızılcahamamhabere 5 yıllık süreçte Ankara’a ve ilçelerine yapılan hizmetleri ve il genel meclisinin şuan ki yapısal durumu hakkında önemli bilgiler verdi.
İl Özel İdaresi Genel sekreteri Âdem Ceylan dinlenmek için geldiği Kızılcahamam’da kızılcahamamhabere 5 yıllık süreçte Ankara’a ve ilçelerine yapılan hizmetleri ve il genel meclisinin şuan ki yapısal durumu hakkında önemli bilgiler verdi. Genel Sekreter Adem Ceylan şunları söyledi. “ Hükümetimiz tarafından kamuda yeniden yapılandırmaya gidildi. Yerinde yönetim ön plana çıkartılarak eğitimden sağlığa, spordan kültüre kadar, güvenlik ve genel sağlık haricinde il genel meclisine verildi. İl genel yapısının ve sorumluluklarının tamamen değişmiş olması daha önceki köy hizmetleri ve özel idare tarafından yetersiz kaynaklar ile yürütülmeye çalışan bu hizmetleri tamamen değiştirdi. 5302 sayılı kanun ile birlikte özel idareler ciddi yatırımlı müessesler haline geldi.   Ankara’ya 500 milyonluk yol yapıldı Biz idare olarak 115 meclis üyesi ise kırsal ve bölgelerinde ihtiyaçları tespit ederek. Ankara’nın sorunlarına çare olmaya çalıştık diyen İl Genel Meclisi genel sekreteri Adem Ceylan konuşmasına şöyle devam etti. iki üç yıllık süreçte 350 milyonluk yol yapıldı. Burada iş gücünüde hesaba kattığımızda 500 milyonluk yol yapıldı. Daha önce % 32 olan yol ağı bu dönemde % 62 lere çıktı, bunları yaparken eçmiş dönemlerde yapılan gibi standardı düşük yol yapılmadı. Gönül ister diki bu dönemde daha fazla iş yapabilelim, tarımsal üretimi destekleyecek çok daha fazla işler yapılabilir, tarımsal altyapı güçlendirmek, eğitim ve sağlık gibi 2010 yılı bütçesinde daha fazla yer alacak dedi. Âdem ceylan konuşmasına şöyle devam etti.81 il özel idaresi içerisinde Ankara il özel idaresi birinci diyorum. Biz Ankara il özel idareyiz insanlar ihtiraslı değil iddialı olduklarında başarılı olurlar. Böyle olduğunda bunun başarısı gelir.   Bizim kapımız herkese açık hergeleni dinleyeceğiz Bizim kapımıza gelen herkesi dinleyeceğiz, vatandaş ve muhtar kim gelirse gelsin dinleyeceğiz, mümkün olduğu kadar olumlu yaklaşacağız bunu yaptığımızda problemin % 51 ini çözmüş olacağız geri kalan % 49 luk bölümü de çalışacağız diyen Ceylan İdealimizdeki özel idareyi henüz aşmış değiliz, ama geçmiştekini dikkate aldığımızda epey yol aldık dedi. İl genel meclisi genel sekreteri Âdem ceylan bilerek ve isteyerek idareyi zarara sokmak, nemelazımcı olmak bizim anlayışımızda yoktur. Diyen Ceylan il genel sekreteri olması sırasında kendisine destek veren her kesede teşekkür etti
Ankara İl özel idaresi Genel sekreteri Âdem Ceylan dinlenmek için geldiği Kızılcahamam’da kızılcahamamhabere 5 yıllık süreçte Ankara’a ve ilçelerine yapılan hizmetleri ve il genel meclisinin şuan ki yapısal durumu hakkında önemli bilgiler verdi.

İl Özel İdaresi Genel sekreteri Âdem Ceylan dinlenmek için geldiği Kızılcahamam’da kızılcahamamhabere 5 yıllık süreçte Ankara’a ve ilçelerine yapılan hizmetleri ve il genel meclisinin şuan ki yapısal durumu hakkında önemli bilgiler verdi.

Genel Sekreter Adem Ceylan şunları söyledi. “ Hükümetimiz tarafından kamuda yeniden yapılandırmaya gidildi. Yerinde yönetim ön plana çıkartılarak eğitimden sağlığa, spordan kültüre kadar, güvenlik ve genel sağlık haricinde il genel meclisine verildi. İl genel yapısının ve sorumluluklarının tamamen değişmiş olması daha önceki köy hizmetleri ve özel idare tarafından yetersiz kaynaklar ile yürütülmeye çalışan bu hizmetleri tamamen değiştirdi.

5302 sayılı kanun ile birlikte özel idareler ciddi yatırımlı müessesler haline geldi.

 

Ankara’ya 500 milyonluk yol yapıldı

Biz idare olarak 115 meclis üyesi ise kırsal ve bölgelerinde ihtiyaçları tespit ederek. Ankara’nın sorunlarına çare olmaya çalıştık diyen İl Genel Meclisi genel sekreteri Adem Ceylan konuşmasına şöyle devam etti. iki üç yıllık süreçte 350 milyonluk yol yapıldı. Burada iş gücünüde hesaba kattığımızda 500 milyonluk yol yapıldı.

Daha önce % 32 olan yol ağı bu dönemde % 62 lere çıktı, bunları yaparken eçmiş dönemlerde yapılan gibi standardı düşük yol yapılmadı.

Gönül ister diki bu dönemde daha fazla iş yapabilelim, tarımsal üretimi destekleyecek çok daha fazla işler yapılabilir, tarımsal altyapı güçlendirmek, eğitim ve sağlık gibi 2010 yılı bütçesinde daha fazla yer alacak dedi. Âdem ceylan konuşmasına şöyle devam etti.81 il özel idaresi içerisinde Ankara il özel idaresi birinci diyorum. Biz Ankara il özel idareyiz insanlar ihtiraslı değil iddialı olduklarında başarılı olurlar. Böyle olduğunda bunun başarısı gelir.

 

Bizim kapımız herkese açık hergeleni dinleyeceğiz

Bizim kapımıza gelen herkesi dinleyeceğiz, vatandaş ve muhtar kim gelirse gelsin dinleyeceğiz, mümkün olduğu kadar olumlu yaklaşacağız bunu yaptığımızda problemin % 51 ini çözmüş olacağız geri kalan % 49 luk bölümü de çalışacağız diyen Ceylan İdealimizdeki özel idareyi henüz aşmış değiliz, ama geçmiştekini dikkate aldığımızda epey yol aldık dedi. İl genel meclisi genel sekreteri Âdem ceylan bilerek ve isteyerek idareyi zarara sokmak, nemelazımcı olmak bizim anlayışımızda yoktur. Diyen Ceylan il genel sekreteri olması sırasında kendisine destek veren her kesede teşekkür etti

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.