27 Aralık Atatürk koşusu yapıldı.

Spor (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 01.01.1970 - 00:00, Güncelleme: 01.01.1970 - 00:00 3397+ kez okundu.
 

27 Aralık Atatürk koşusu yapıldı.

Kızılcahamam İlçe milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen 27 Aralık Atatürk’ü anma yol koşusu İsmetpaşa mahallesinde yapıldı.

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 91.yıldönümü dolayısı ile Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından Ciğirler koşu parkurunda Atatürk koşusu yapıldı. Atatürk koşusuna ilçede eğitim veren okullardan 100 öğrencinin katılımıyla Küçükler, Yıldızlar, Gençler ve takım olmak üzere dört kategoride yapıldı. Karayollarından koşmaya başlayan öğrenciler Asya termal tesisleri önüne kadar olan parkurda birinci olarak gelebilmek için kıyasıya mücadele ederlerken yarışma sonrasında birinci gelen sporcuların gözlerinde sevinç kaybedenlerin gözlerinde ise birinci gelememenin üzüntüsü vardı. Yarışmanın tamamlanmasının ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri ise rehberlik eğitim merkezi bahçesinde düzenlenen törenle verildi.        DERECEYE GİREN OKUL VE SPORCULAR 800m KÜÇÜK KIZLAR FERDİ  1.Zehra DİNÇ           (Kazım K. İ.Ö.OK.)  2.İlknur EKEN          (Kazım K. İ.Ö.OK.)  3.Sümeyye EREN   (Cumhuriyet İ.Ö.OK)   800m KÜÇÜK KIZLAR TAKIM 1.KAZIM KARABEKİR İ.Ö.OKULU 2.PERİHAN İ.Ö.OKULU 3.ORHANGAZİ İ.Ö.OKULU   1200m KÜÇÜK ERKEKLER FERDİ 1.Durali BAŞARAN    (Kazım K. İ.Ö.OK.) 2. Caner KILIÇ            (Çağatay İ.Ö.OK.) 2. Yasin AKKAYA     (Kazım K. İ.Ö.OK.)   1200m KÜÇÜK ERKEKLER TAKIM 1. KAZIM KARABEKİR İ.Ö.OKULU 2.ÇAĞATAY İ.Ö.OKULU 3.CUMHURİYET İ.Ö.OKULU   1500m YILDIZ KIZLAR FERDİ 1.Dilara TOPAKTAŞ(Orhan Gazi İ.Ö.OK) 2.Yağmur ÖZDEMİR   (Çağatay İ.Ö.OK.) 3.Damla ÖZDEMİR     (Çağatay İ.Ö.OK.)   1500m YILDIZ KIZLAR TAKIM 1.ÇAĞATAY İ.Ö. OKULU 2. KAZIM KARABEKİR İ.Ö.OKULU 3. ORHANGAZİ İ.Ö.OKULU   2000m YILDIZ ERKEKLER FERDİ 1.Berat KELEŞ   (Orhan Gazi İ.Ö.OK) 2.Samet CİVAN (Orhan Gazi İ.Ö.OK) 3.Ali ÇAĞLAR   (Kazım K. İ.Ö.OK.)   2000m YILDIZ ERKEKLER TAKIM 1. KAZIM KARABEKİR İ.Ö.OKULU 2. ORHANGAZİ İ.Ö.OKULU   3000m GENÇ KIZLAR FERDİ 1.B.Nur BÜLBÜL  ( Kız Mes.L) 2.Betül ÜNAL        ( İHL) 3.Dilek ÖKSÜZALİ  (Turizm M.L)   3000m GENÇ KIZLAR TAKIM 1.ANADOLU LİSESİ 2.ENDÜTRİ MES. LİSESİ 3.KIZ MESLEK LİSESİ   5000m GENÇ ERKEKLER FERDİ 1.Emre BAL     (EML) 2.Ali AKYÜZ  (Turizm M.L) 3.Ali BÖLÜK     (EML)   5000m GENÇ ERKEKLER TAKIM 1. ENDÜTRİ MES. LİSESİ 2.TURİZİM OTELCİLİK LİSESİ 3. ANADOLU LİSESİ
Kızılcahamam İlçe milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen 27 Aralık Atatürk’ü anma yol koşusu İsmetpaşa mahallesinde yapıldı.
Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 91.yıldönümü dolayısı ile Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından Ciğirler koşu parkurunda Atatürk koşusu yapıldı.
Atatürk koşusuna ilçede eğitim veren okullardan 100 öğrencinin katılımıyla Küçükler, Yıldızlar, Gençler ve takım olmak üzere dört kategoride yapıldı.
Karayollarından koşmaya başlayan öğrenciler Asya termal tesisleri önüne kadar olan parkurda birinci olarak gelebilmek için kıyasıya mücadele ederlerken yarışma sonrasında birinci gelen sporcuların gözlerinde sevinç kaybedenlerin gözlerinde ise birinci gelememenin üzüntüsü vardı. Yarışmanın tamamlanmasının ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri ise rehberlik eğitim merkezi bahçesinde düzenlenen törenle verildi.

 

 

 

 DERECEYE GİREN OKUL VE SPORCULAR

800m KÜÇÜK KIZLAR FERDİ
 1.Zehra DİNÇ           (Kazım K. İ.Ö.OK.)
 2.İlknur EKEN          (Kazım K. İ.Ö.OK.)
 3.Sümeyye EREN   (Cumhuriyet İ.Ö.OK)
 
800m KÜÇÜK KIZLAR TAKIM
1.KAZIM KARABEKİR İ.Ö.OKULU
2.PERİHAN İ.Ö.OKULU
3.ORHANGAZİ İ.Ö.OKULU
 
1200m KÜÇÜK ERKEKLER FERDİ
1.Durali BAŞARAN    (Kazım K. İ.Ö.OK.)
2. Caner KILIÇ            (Çağatay İ.Ö.OK.)
2. Yasin AKKAYA     (Kazım K. İ.Ö.OK.)
 
1200m KÜÇÜK ERKEKLER TAKIM
1. KAZIM KARABEKİR İ.Ö.OKULU
2.ÇAĞATAY İ.Ö.OKULU
3.CUMHURİYET İ.Ö.OKULU
 
1500m YILDIZ KIZLAR FERDİ
1.Dilara TOPAKTAŞ(Orhan Gazi İ.Ö.OK)
2.Yağmur ÖZDEMİR   (Çağatay İ.Ö.OK.)
3.Damla ÖZDEMİR     (Çağatay İ.Ö.OK.)
 
1500m YILDIZ KIZLAR TAKIM
1.ÇAĞATAY İ.Ö. OKULU
2. KAZIM KARABEKİR İ.Ö.OKULU
3. ORHANGAZİ İ.Ö.OKULU
 
2000m YILDIZ ERKEKLER FERDİ
1.Berat KELEŞ   (Orhan Gazi İ.Ö.OK)
2.Samet CİVAN (Orhan Gazi İ.Ö.OK)
3.Ali ÇAĞLAR   (Kazım K. İ.Ö.OK.)
 
2000m YILDIZ ERKEKLER TAKIM
1. KAZIM KARABEKİR İ.Ö.OKULU
2. ORHANGAZİ İ.Ö.OKULU
 
3000m GENÇ KIZLAR FERDİ
1.B.Nur BÜLBÜL  ( Kız Mes.L)
2.Betül ÜNAL        ( İHL)
3.Dilek ÖKSÜZALİ  (Turizm M.L)
 
3000m GENÇ KIZLAR TAKIM
1.ANADOLU LİSESİ
2.ENDÜTRİ MES. LİSESİ
3.KIZ MESLEK LİSESİ
 
5000m GENÇ ERKEKLER FERDİ
1.Emre BAL     (EML)
2.Ali AKYÜZ  (Turizm M.L)
3.Ali BÖLÜK     (EML)
 
5000m GENÇ ERKEKLER TAKIM
1. ENDÜTRİ MES. LİSESİ
2.TURİZİM OTELCİLİK LİSESİ
3. ANADOLU LİSESİ
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.