Sosyal yardımlaşma ikibin ton kömür dağıtacak

Kızılcahamam (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 21.08.2007 - 22:00, Güncelleme: 21.08.2007 - 22:00 2661+ kez okundu.
 

Sosyal yardımlaşma ikibin ton kömür dağıtacak

Kızılcahamam sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığı ile ilçe kaymakamlığı tarafından ilçede bulunan ve durumu iyi olmayan kimselere dağıtılmak üzere bu yıl 2 bin ton kömür dağıtımı yapılacağı bildirildi

Kızılcahamam sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığı ile ilçe kaymakamlığı tarafından ilçede bulunan ve durumu iyi olmayan kimselere dağıtılmak üzere bu yıl 2 bin ton  kömür dağıtımı yapılacağı bildirildi.   Konu ile ilgili görüştüğümüz ilçe kaymakamı Bilal Çelik Kızılcahamam habere şunları söyledi. “İlçedeki fakir fukaraya köylü, şehirli ayırmaksızın orman köyü olmayan köyler de dahil olmak üzere ihtiyaç sahiplerine bu kömürün dağıtımını yapacağız.   Kıstasımız müracaat eden kişinin fakir olması, Sosyal yardımlaşma kıstaslarına uyması  diyen İlçe kaymakamı Bilal Çelik sözlerine şöyle devam etti. Kömür dağıtımı yapmadan önce müracaat edenler arasında gelir ayrımı yapacağız en düşükten en yükseğe doğru dağıtım yapılacak burada yanlış bir anlayış var alacakları yardım ve kömürü devletten aldıklarını düşünüyorlar ve gerçek ihtiyaç sahibi olmayanlarda müracaat ediyor öyle düşünmesinler   Bu yardımlar devlet tarafından Fakirlere ayrılmış bir bütçeden karşılanıyor. Devlet buraya bir bütçe ayırmış ve yolladığı her kalemi fakir ve ihtiyaç sahiplerine dağıtımı yapılması için yollamış buradan yararlanmak isteyenler bilmeliler ki aldıkları bu yardımı ( ihtiyaç sahibi değilse) devletten değil fakirin hakkından alıyor dedi.   İlçe Kaymakamı Bilal çelik Konuşmasına şöyle devam etti. İhtiyaç sahibi vatandaşımız aldığı kömürden hiç rahatsız olmayacak. Dağıtıma başladığımızda herkesin kömürünü evine kadar teslim edeceğiz geçmişte yaşanan taşıma sorunu bu dönemde yaşanmayacak   Köy Gezilerine Devam   Şimdiye kadar birçok köyümüze ziyaret yaptık bu ziyaretlerimiz tanışma ve köylerimizin eksikliklerini sorunlarını anlamak için yaptığımız ziyaretlerimizdi diyen İlçe Kaymakamı Bilal Çelik ziyaret etmediğimiz az bir köyümüz kaldı şimdi onlarla beraber diğer çalışma yapılan köylerde yapılan işleri yerinde denetlemek  sureti ile ziyaretlerimiz devam edecek burada amacımız doğru yapılan ları devam ettirmek eksikliklerimiz ve yanlışlar varsa onları da tespit ederek düzeltmek dedi.   Eylül ayı başından itibaren toplantılara kaldığımız yerden devam edeceğiz.   İlçede Belediye Başkanımız ve Sivil toplum örgütleri ile yaptığımız toplantılara Eylül ayı başından itibaren kaldığımız yerden devam edeceğiz.Bu toplantılarla bir anlamda yönetenleri bir araya getirerek ilçemize yapılacak hizmetleri ve ilçedeki sorunları tartışma imkanı sağlayarak  ortak çıkış noktaları bulduk.   Bu toplantılarda yapılan görüşmelerde arkadaşlarımız güzel konular gündeme getirdi ve görüldü ki zor gözüken bazı sorunlar basit bir şekilde çözüldü.  
Kızılcahamam sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığı ile ilçe kaymakamlığı tarafından ilçede bulunan ve durumu iyi olmayan kimselere dağıtılmak üzere bu yıl 2 bin ton kömür dağıtımı yapılacağı bildirildi

Kızılcahamam sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığı ile ilçe kaymakamlığı tarafından ilçede bulunan ve durumu iyi olmayan kimselere dağıtılmak üzere bu yıl 2 bin ton  kömür dağıtımı yapılacağı bildirildi.

 

Konu ile ilgili görüştüğümüz ilçe kaymakamı Bilal Çelik Kızılcahamam habere şunları söyledi. “İlçedeki fakir fukaraya köylü, şehirli ayırmaksızın orman köyü olmayan köyler de dahil olmak üzere ihtiyaç sahiplerine bu kömürün dağıtımını yapacağız.

 

Kıstasımız müracaat eden kişinin fakir olması, Sosyal yardımlaşma kıstaslarına uyması  diyen İlçe kaymakamı Bilal Çelik sözlerine şöyle devam etti. Kömür dağıtımı yapmadan önce müracaat edenler arasında gelir ayrımı yapacağız en düşükten en yükseğe doğru dağıtım yapılacak burada yanlış bir anlayış var alacakları yardım ve kömürü devletten aldıklarını düşünüyorlar ve gerçek ihtiyaç sahibi olmayanlarda müracaat ediyor öyle düşünmesinler

 

Bu yardımlar devlet tarafından Fakirlere ayrılmış bir bütçeden karşılanıyor. Devlet buraya bir bütçe ayırmış ve yolladığı her kalemi fakir ve ihtiyaç sahiplerine dağıtımı yapılması için yollamış buradan yararlanmak isteyenler bilmeliler ki aldıkları bu yardımı ( ihtiyaç sahibi değilse) devletten değil fakirin hakkından alıyor dedi.

 

İlçe Kaymakamı Bilal çelik Konuşmasına şöyle devam etti. İhtiyaç sahibi vatandaşımız aldığı kömürden hiç rahatsız olmayacak. Dağıtıma başladığımızda herkesin kömürünü evine kadar teslim edeceğiz geçmişte yaşanan taşıma sorunu bu dönemde yaşanmayacak

 

Köy Gezilerine Devam

 

Şimdiye kadar birçok köyümüze ziyaret yaptık bu ziyaretlerimiz tanışma ve köylerimizin eksikliklerini sorunlarını anlamak için yaptığımız ziyaretlerimizdi diyen İlçe Kaymakamı Bilal Çelik ziyaret etmediğimiz az bir köyümüz kaldı şimdi onlarla beraber diğer çalışma yapılan köylerde yapılan işleri yerinde denetlemek  sureti ile ziyaretlerimiz devam edecek burada amacımız doğru yapılan ları devam ettirmek eksikliklerimiz ve yanlışlar varsa onları da tespit ederek düzeltmek dedi.

 

Eylül ayı başından itibaren toplantılara kaldığımız yerden devam edeceğiz.

 

İlçede Belediye Başkanımız ve Sivil toplum örgütleri ile yaptığımız toplantılara Eylül ayı başından itibaren kaldığımız yerden devam edeceğiz.Bu toplantılarla bir anlamda yönetenleri bir araya getirerek ilçemize yapılacak hizmetleri ve ilçedeki sorunları tartışma imkanı sağlayarak  ortak çıkış noktaları bulduk.

 

Bu toplantılarda yapılan görüşmelerde arkadaşlarımız güzel konular gündeme getirdi ve görüldü ki zor gözüken bazı sorunlar basit bir şekilde çözüldü.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.