İş Dünyası Kızılcahamam'da buluşltu

Kızılcahamam (İHA) - İhlas Haber Ajansı | 10.01.2009 - 23:00, Güncelleme: 10.01.2009 - 23:00 3163+ kez okundu.
 

İş Dünyası Kızılcahamam'da buluşltu

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu IV. Kızılcahamam yatırım konferansı Asya Termal tesislerinde yapıldı.

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu IV. Kızılcahamam yatırım konferansı Asya Termal tesislerinde yapıldı. Toplantıya hazine müsteşarı İbrahim Çanakçı, TOBB Genel Sekreteri İsmail Köksal, TUSİAD Temsilcisi Zafer Yavan ve YASED genel sekreteri Mustafa Alper ile sektorel kuruluşların temsilcileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Hazine müsteşarı İbrahim Çanakçı yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Bugun Kızılcahamam da yaptığımız konferansların 4.sunu yapacağız bu vesile ile YOİKK toplantılarının da 13.sunu bu akşam YOİKK değerlendirme toplantısnın da 27.sini yapacağız ben öncelikle yartırım konferansını düzenleyen bu platformu sağlayan,yatırım ortağı gelişimi hususunda görüşlerimi aktarma fırsatı veren ve bu platformu geleneksel hale getiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine teşekkür ediyorum. Yatırım konferansı bize hem geçmişi  değerlendirme hemde geleceği tasarlama fırsatı sunuyor bunun için güzel bir zemin teşkil ediyor bende geçmişin kısa bir muhasebesini yapmak,bugün ve yarın yapılacak toplatılar ile ilgili kısa bir değerlendirme yapmak istiyorum.   Geçmişi iki şekilde değerlendirmek mümkün birincisi kümülatif ikincisi dönemsel değerlendirme yapmak.Biryıldan diğerine neler yaptık,neler başardık kümülatif ve dönemsel baktığımızda farklı resimleri görmemiz mümkün Kümülatif baktığımızda yani son beş altı yılını elimize alıp incelediğimizde Türkiyenin yatırım ortamını geliştirme yatırımları cezbetme konusundaki deneyini tam bir başarı ile sürdürmüştür bundan kimsenin tereddütünün olmadığını düşünüyorum. Bu alanda çok ciddi adımlar attık mevzuat anlamında,idari engellerin kaldırılması anlamında Türkiye’nin potansiyeli yükseltilmesi anlamında ve fiili yatırım girişlerini artırma anlamında tabi bunları birlikte başardık,kamu özel işbirliği,kamu özel diyaloğu ve koordinasyonu ile yaptık.   Küresel kırizin bu kadar derin olduğu bir ortamda  Türkiye’nin 2008 yılında 17 milyar doları aşan, doğrudan  yatırım girişini başarmış olması aslında kümülatif bazda elde ettiğimiz bir başarının yansımasıdır.Birleşmiş milletlerin dünyada yatırım beklentileri açısından en cazip 15 ülke arasındayız.Kümülatif bazda başarımız yüksek Ancak aldığımız mesafeye dönemsel baktığımız zaman 2008 yılında katettiğimiz mesafenin kümülatif bazda olduğu gübi parlak ve güçlü olmadığını da bugün ve yarın yapılacak toplantılarda tespit edeceğiz.2008 yılında dünya bankası iş ortamı  raporunda sadece bir basamak ilerledik,bu hakikaten hepimizi çok dikkatli ve çok ciddi bir şekilde değerlendirmesi gereken bir durum,başarılarımız var övünmeliyiz fakat eksik olduğumuz konularıdan kabul etmeliyiz tesbit etmeliyiz ki onları kısa sürede telafi edebilelim dedi. Kızılcahamam Asya tatil köyünde devam eden YOİKK yarın yapılacak toplantılar la sona erecek
Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu IV. Kızılcahamam yatırım konferansı Asya Termal tesislerinde yapıldı.

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu IV. Kızılcahamam yatırım konferansı Asya Termal tesislerinde yapıldı.

Toplantıya hazine müsteşarı İbrahim Çanakçı, TOBB Genel Sekreteri İsmail Köksal, TUSİAD Temsilcisi Zafer Yavan ve YASED genel sekreteri Mustafa Alper ile sektorel kuruluşların temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hazine müsteşarı İbrahim Çanakçı yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Bugun Kızılcahamam da yaptığımız konferansların 4.sunu yapacağız bu vesile ile YOİKK toplantılarının da 13.sunu bu akşam YOİKK değerlendirme toplantısnın da 27.sini yapacağız ben öncelikle yartırım konferansını düzenleyen bu platformu sağlayan,yatırım ortağı gelişimi hususunda görüşlerimi aktarma fırsatı veren ve bu platformu geleneksel hale getiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine teşekkür ediyorum.

Yatırım konferansı bize hem geçmişi  değerlendirme hemde geleceği tasarlama fırsatı sunuyor bunun için güzel bir zemin teşkil ediyor bende geçmişin kısa bir muhasebesini yapmak,bugün ve yarın yapılacak toplatılar ile ilgili kısa bir değerlendirme yapmak istiyorum.

 

Geçmişi iki şekilde değerlendirmek mümkün birincisi kümülatif ikincisi dönemsel değerlendirme yapmak.Biryıldan diğerine neler yaptık,neler başardık kümülatif ve dönemsel baktığımızda farklı resimleri görmemiz mümkün Kümülatif baktığımızda yani son beş altı yılını elimize alıp incelediğimizde Türkiyenin yatırım ortamını geliştirme yatırımları cezbetme konusundaki deneyini tam bir başarı ile sürdürmüştür bundan kimsenin tereddütünün olmadığını düşünüyorum.

Bu alanda çok ciddi adımlar attık mevzuat anlamında,idari engellerin kaldırılması anlamında Türkiye’nin potansiyeli yükseltilmesi anlamında ve fiili yatırım girişlerini artırma anlamında tabi bunları birlikte başardık,kamu özel işbirliği,kamu özel diyaloğu ve koordinasyonu ile yaptık.

 

Küresel kırizin bu kadar derin olduğu bir ortamda  Türkiye’nin 2008 yılında 17 milyar doları aşan, doğrudan  yatırım girişini başarmış olması aslında kümülatif bazda elde ettiğimiz bir başarının yansımasıdır.Birleşmiş milletlerin dünyada yatırım beklentileri açısından en cazip 15 ülke arasındayız.Kümülatif bazda başarımız yüksek

Ancak aldığımız mesafeye dönemsel baktığımız zaman 2008 yılında katettiğimiz mesafenin kümülatif bazda olduğu gübi parlak ve güçlü olmadığını da bugün ve yarın yapılacak toplantılarda tespit edeceğiz.2008 yılında dünya bankası iş ortamı  raporunda sadece bir basamak ilerledik,bu hakikaten hepimizi çok dikkatli ve çok ciddi bir şekilde değerlendirmesi gereken bir durum,başarılarımız var övünmeliyiz fakat eksik olduğumuz konularıdan kabul etmeliyiz tesbit etmeliyiz ki onları kısa sürede telafi edebilelim dedi.

Kızılcahamam Asya tatil köyünde devam eden YOİKK yarın yapılacak toplantılar la sona erecek

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.