Anasayfa İnekler kura ile dağıtıldı Bu haber 1660 kez okundu.
(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 22.10.2007 - 22:00, Güncelleme: 22.10.2007 - 22:00

İnekler kura ile dağıtıldı

 

İnekler kura ile dağıtıldı

Çeltikçi Beldesi Tarımsal Kredi Kooperatifine alınan 300 baş damızlık süt İneği bugün sahiplerine teslim edildi
Çeltikçi Beldesi Tarımsal Kredi Kooperatifine alınan 300 baş damızlık süt İneği bugün sahiplerine teslim edildi. Üç yıl ödemesiz 4 yıl geri ödemeli toplam 7 yıl vadeli alınan 300 Baş (50 Aile X 6 Baş ) Damızlık sığır projesinde Tarım Bakanlığı tarafından 18.09.2007 tarihinde ihalesi yapılmış yapılan ihaleyi Okan Orman hay.Eml.İth.İhr.San.Tic.Ltd.Şti. 2.720.00 YTL / Baş fiyat ile kazanmış bu kapsamda Hayvan seçimi için İl Tarım Müdürlüğünün kurduğu ve 2 Veteriner, 2 Ziraat Mühendisi, 1 firma yetkilisi, ve 1  Kooperatif yetkilisinden oluşan toplam 6 kişilik komisyon tarafından Ankara, Çanakkale, Bursa, Burdur, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Adapazarı, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Gaziantep illerinde hayvan seçimi yapılmış ve burada alınan damızlık hayvanlar kura ile sahiplerine dağıtıldı. Çeltikçide yapılan dağıtım törenine çeltikçi Belediye Başkanı Hidayet Demirhan, Kızılcahamam Kaymakamı Bilal Çelik, İlçe tarım Müdürü Mehmet Kuzdere, ve çok sayıda davetli katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hidayet Demirhan şunları söyledi “ Belediye Başkanı olduğum günden buyana Çeltikçinin refah seviyesini nasıl yükseltebilirim diye 7 arkadaşımla birlikte çıktığımız yolda bu aşamaya geldik şuan iki kamyon ve iki tır içerisinde 300 baş hayvan bekliyor bunları görmek Çeltikçi adına beni mutlu ediyor.Tabi ki bu aşamaya gelmek hiç kolay olmadı Türkiye genelinde bakanlığın bir bütçesi var Çeltikçiye yaptığımız bu yatırımın ekonomik değeri 10 milyon YTL yi bulmakta bu kadar büyük bir projeyi 2005 yılında kurduğumuz çiçeği burnunda  kooperatifimize kazandırmak bakanlıktan geçirmek kolay bir iş değil Proje kapsamında ahırlar, süt toplama merkezi ve buna bağlı bir çok yatırım yaptık şimdi 300 olan inek sayımız yarın 600 ve birkaç yıl sonra bu rakam çoğalacak ve bu alanda ek projeler ise bundan sonra yapılmaya devam edecek yeter ki biz Devletin vatandaşına sağladığı böyle güzel projeleri değerlendirip üretime kazandırabilelim dedi. Daha sonra söz alan İlçe Kaymakamı Bilal çelik yaptığı konuşmada şunları söyledi Şimdiye kadar yaptığımız yollar altyapı hizmetleri bunların hiç birinin anlamı yok bu yatırımlar burada yaşayan sizler varsanız anlamı var. Bugün burada gelir getirici bir mutluluk paylaşıyoruz ailenin gelirini artıracak refah seviyesini yükseltecek. Burada güzel ve takdire şayan bir iş yapılmış bu yatırımın buraya gelmesini sağlayan başta Belediye Başkanı olmak üzere tüm kooperatif üyelerini alkışlıyorum dedi. Daha sonra kooperatif üyelerine gelen 300 baş  HOLSTEIN ırkı damızlık süt inekleri kura ile sahiplerine teslim edildi ilk kurayı İlçe Kaymakamı Bilal Çelik ve Belediye Başkanı Hidayet Demirhan  çekerek çıkan inekleri sahiplerine teslim etti. İnekler teslim edilmeden önce Yüklenici firma tarafından gebelik testleri yapılarak hayvanların gebe olup olmadıkları kontrol edilerek sahiplerine teslim edildi.Gebe olmayan hayvanlar firma tarafından gebe olan hayvanla değiştiriliyor
Çeltikçi Beldesi Tarımsal Kredi Kooperatifine alınan 300 baş damızlık süt İneği bugün sahiplerine teslim edildi

Çeltikçi Beldesi Tarımsal Kredi Kooperatifine alınan 300 baş damızlık süt İneği bugün sahiplerine teslim edildi.

Üç yıl ödemesiz 4 yıl geri ödemeli toplam 7 yıl vadeli alınan 300 Baş (50 Aile X 6 Baş ) Damızlık sığır projesinde Tarım Bakanlığı tarafından 18.09.2007 tarihinde ihalesi yapılmış yapılan ihaleyi Okan Orman hay.Eml.İth.İhr.San.Tic.Ltd.Şti. 2.720.00 YTL / Baş fiyat ile kazanmış bu kapsamda Hayvan seçimi için İl Tarım Müdürlüğünün kurduğu ve 2 Veteriner, 2 Ziraat Mühendisi, 1 firma yetkilisi, ve 1  Kooperatif yetkilisinden oluşan toplam 6 kişilik komisyon tarafından Ankara, Çanakkale, Bursa, Burdur, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Adapazarı, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Gaziantep illerinde hayvan seçimi yapılmış ve burada alınan damızlık hayvanlar kura ile sahiplerine dağıtıldı.

Çeltikçide yapılan dağıtım törenine çeltikçi Belediye Başkanı Hidayet Demirhan, Kızılcahamam Kaymakamı Bilal Çelik, İlçe tarım Müdürü Mehmet Kuzdere, ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hidayet Demirhan şunları söyledi “ Belediye Başkanı olduğum günden buyana Çeltikçinin refah seviyesini nasıl yükseltebilirim diye 7 arkadaşımla birlikte çıktığımız yolda bu aşamaya geldik şuan iki kamyon ve iki tır içerisinde 300 baş hayvan bekliyor bunları görmek Çeltikçi adına beni mutlu ediyor.Tabi ki bu aşamaya gelmek hiç kolay olmadı Türkiye genelinde bakanlığın bir bütçesi var Çeltikçiye yaptığımız bu yatırımın ekonomik değeri 10 milyon YTL yi bulmakta bu kadar büyük bir projeyi 2005 yılında kurduğumuz çiçeği burnunda  kooperatifimize kazandırmak bakanlıktan geçirmek kolay bir iş değil

Proje kapsamında ahırlar, süt toplama merkezi ve buna bağlı bir çok yatırım yaptık şimdi 300 olan inek sayımız yarın 600 ve birkaç yıl sonra bu rakam çoğalacak ve bu alanda ek projeler ise bundan sonra yapılmaya devam edecek yeter ki biz Devletin vatandaşına sağladığı böyle güzel projeleri değerlendirip üretime kazandırabilelim dedi.

Daha sonra söz alan İlçe Kaymakamı Bilal çelik yaptığı konuşmada şunları söyledi Şimdiye kadar yaptığımız yollar altyapı hizmetleri bunların hiç birinin anlamı yok bu yatırımlar burada yaşayan sizler varsanız anlamı var. Bugün burada gelir getirici bir mutluluk paylaşıyoruz ailenin gelirini artıracak refah seviyesini yükseltecek.

Burada güzel ve takdire şayan bir iş yapılmış bu yatırımın buraya gelmesini sağlayan başta Belediye Başkanı olmak üzere tüm kooperatif üyelerini alkışlıyorum dedi. Daha sonra kooperatif üyelerine gelen 300 baş  HOLSTEIN ırkı damızlık süt inekleri kura ile sahiplerine teslim edildi ilk kurayı İlçe Kaymakamı Bilal Çelik ve Belediye Başkanı Hidayet Demirhan  çekerek çıkan inekleri sahiplerine teslim etti.

İnekler teslim edilmeden önce Yüklenici firma tarafından gebelik testleri yapılarak hayvanların gebe olup olmadıkları kontrol edilerek sahiplerine teslim edildi.Gebe olmayan hayvanlar firma tarafından gebe olan hayvanla değiştiriliyor

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.