(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 09.12.2009 - 23:00, Güncelleme: 09.12.2009 - 23:00

İmam Hatip okumada birinciliği bırakmıyor.

 

İmam Hatip okumada birinciliği bırakmıyor.

Server Basın Yayın İlim ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın tarafından düzenlenen Kitap Okumayı Sevdirme ve Özendirme yarışmasında kızılcahamam imam hatip lisesinin 10 öğrencisi derece aldı.
İlimizde faaliyet gösteren Server Basın Yayın İlim ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın faaliyetlerinden birisi de “Kitap Okumayı Sevdirme ve Özendirme” çalışmalarıdır. Bu faaliyet,  her yıl Haziran ayı sonunda Millî Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla,  Ankara’daki tüm ortaöğretim ve ilköğretim okullarına yarışma duyurulmaktadır. Eğitim ve öğretim yılı sonunda takdir ve teşekkür belgesi alan ve belgesinin bir suretini Vakfa teslim eden 500 öğrenciye,  okunmasında büyük yarar görülen Türk ve dünya klâsiklerinin yer aldığı eserlerden 3 kitaptan oluşan kitap seti hediye edilmektedir.             Yaz döneminde sözü edilen üç kitabı okuyan ve özetini Vakıf merkezine teslim eden öğrencilerin özetleri seçici kurul tarafından değerlendirilmekte ve 10 öğrenciye burs 40 öğrenciye de Teşekkür Belgesi ve bir defaya mahsus harçlık verilmektedir.             2008/2009 öğretim yılında da Takdir-Teşekkür Belgesi (Burs ve harçlık ödülü) almaya hak kazananların ödül töreni bu yıl 05/12/2009 Cumartesi günü Kızılay’daki Vakıf merkezinde gerçekleşti.             Ödül töreninde Yönetim Kurulu üye ve yöneticilerinden Ersönmez YARBAY ve Ahmet ÖZEN ile Ankara İş Adamları Derneği Hüdaverdi ÇAKIR beyefendiler okumanın, okuduğunu anlamanın daha da önemlisi anladığının yazılmasının önemine yönelik etkili konuşmalar yaptılar.             Yapılan konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Ödül töreninde salonda dikkat çeken bir gelişme vardı.  Bunların en önemlisi dağıtılan 50 ödülden en büyük payı, eğitim ve öğretimlerini Kızılcahamam İmam Hatip Lisesinde sürdüren öğrencilerin almış olması idi. Öğrenciler ödüllerini Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Başmüfettişi Nevzat USTAOĞLU’ nun elinden aldılar. Peş peşe 10 Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencisinin kürsüye çağrılması, “acaba?” sorularını akla getirdi. Vakıf yöneticileri bu okulun çok ödül almasının sebebinin yarışmaya çok öğrenci ile katılmasından kaynaklandığını velilere ve salonda bulunan davetlilere açıklamak zorunda kaldılar.             42 öğrenci ile yarışmaya katılan Kızılcahamam İmam Hatip Lisesinin bu başarısı hemşerimiz iş adamı Hüdaverdi ÇAKIR’ı da oldukça mutlu etti. Hüdaverdi Bey’in mutluluğu ödül alan öğrenciler ve okul idarecileri ile çektirdiği fotoğrafta yüzüne yansıdı.             Okuduğu üç kitabı en iyi özetleyen ve değerlendiren Kızılcahamam İmam Hatip Lisesinin 10 öğrencisinin isimleri:   1.      Asuman ARSLAN 2.      Hilal DUMAN 3.      Gamze YANAR 4.      Havva YILMAZ 5.      Esra YAVUZ 6.      Fatma YILMAZ 7.      Ervanur KOCA 8.      Emine TOKLUOĞLU 9.      Elif YILMAZ 10. Nuray AKTAŞ                    
Server Basın Yayın İlim ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın tarafından düzenlenen Kitap Okumayı Sevdirme ve Özendirme yarışmasında kızılcahamam imam hatip lisesinin 10 öğrencisi derece aldı.

İlimizde faaliyet gösteren Server Basın Yayın İlim ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın faaliyetlerinden birisi de “Kitap Okumayı Sevdirme ve Özendirme” çalışmalarıdır. Bu faaliyet,  her yıl Haziran ayı sonunda Millî Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla,  Ankara’daki tüm ortaöğretim ve ilköğretim okullarına yarışma duyurulmaktadır. Eğitim ve öğretim yılı sonunda takdir ve teşekkür belgesi alan ve belgesinin bir suretini Vakfa teslim eden 500 öğrenciye,  okunmasında büyük yarar görülen Türk ve dünya klâsiklerinin yer aldığı eserlerden 3 kitaptan oluşan kitap seti hediye edilmektedir.

            Yaz döneminde sözü edilen üç kitabı okuyan ve özetini Vakıf merkezine teslim eden öğrencilerin özetleri seçici kurul tarafından değerlendirilmekte ve 10 öğrenciye burs 40 öğrenciye de Teşekkür Belgesi ve bir defaya mahsus harçlık verilmektedir.

            2008/2009 öğretim yılında da Takdir-Teşekkür Belgesi (Burs ve harçlık ödülü) almaya hak kazananların ödül töreni bu yıl 05/12/2009 Cumartesi günü Kızılay’daki Vakıf merkezinde gerçekleşti.

            Ödül töreninde Yönetim Kurulu üye ve yöneticilerinden Ersönmez YARBAY ve Ahmet ÖZEN ile Ankara İş Adamları Derneği Hüdaverdi ÇAKIR beyefendiler okumanın, okuduğunu anlamanın daha da önemlisi anladığının yazılmasının önemine yönelik etkili konuşmalar yaptılar.

            Yapılan konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Ödül töreninde salonda dikkat çeken bir gelişme vardı.  Bunların en önemlisi dağıtılan 50 ödülden en büyük payı, eğitim ve öğretimlerini Kızılcahamam İmam Hatip Lisesinde sürdüren öğrencilerin almış olması idi. Öğrenciler ödüllerini Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Başmüfettişi Nevzat USTAOĞLU’ nun elinden aldılar. Peş peşe 10 Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencisinin kürsüye çağrılması, “acaba?” sorularını akla getirdi. Vakıf yöneticileri bu okulun çok ödül almasının sebebinin yarışmaya çok öğrenci ile katılmasından kaynaklandığını velilere ve salonda bulunan davetlilere açıklamak zorunda kaldılar.

            42 öğrenci ile yarışmaya katılan Kızılcahamam İmam Hatip Lisesinin bu başarısı hemşerimiz iş adamı Hüdaverdi ÇAKIR’ı da oldukça mutlu etti. Hüdaverdi Bey’in mutluluğu ödül alan öğrenciler ve okul idarecileri ile çektirdiği fotoğrafta yüzüne yansıdı.

            Okuduğu üç kitabı en iyi özetleyen ve değerlendiren Kızılcahamam İmam Hatip Lisesinin 10 öğrencisinin isimleri:

 

1.      Asuman ARSLAN

2.      Hilal DUMAN

3.      Gamze YANAR

4.      Havva YILMAZ

5.      Esra YAVUZ

6.      Fatma YILMAZ

7.      Ervanur KOCA

8.      Emine TOKLUOĞLU

9.      Elif YILMAZ

10. Nuray AKTAŞ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.