Belediye Haberleri (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 04.02.2010 - 23:00, Güncelleme: 04.02.2010 - 23:00

Şubat ayı kent konseyinde neler tartışılacak

 

Şubat ayı kent konseyinde neler tartışılacak

Şubat ayı Kent Konseyi önümüzdeki hafta yapılacak.Kızılcahamam ile ilgili önemli kararların alındığı toplantıda ilçede bu maddeler dışında eksik gördüğünüz sorunları sizde dile getirebilirsiniz.
Şubat ayı Kent Konseyi önümüzdeki hafta yapılacak. Kızılcahamam ile ilgili önemli kararların alındığı Kent Konseyi aşağıdaki maddeleri tartışarak karara bağlayacak Kızılcahamam’da bu maddeler dışında eksik gördüğünüz sorunları sizde dile getirebilirsiniz.İşte toplantıda tartışılacak toplantının gündem maddeleri   1-      Soğuksu İstikametinde bulunan iki ana caddenin geliş ve gidiş olacak şekilde kullanılması ilçemizdeki trafik ve otopark sorununun tek çözümü olarak görülmektedir. Ancak ana caddeler ile ilgili daha önceden kararı alınmış olan ücretli otopark uygulamasını başlatmak ve trafik sorunu üzerindeki etkisini gördükten sonra, iki ana arterden birisinin geliş, diğerinin gidiş olarak değerlendirilmesi kararlaştırılmıştır. Bu konu ile ilgili olarak baharla birlikte uygulamasının başlatılması.   2-      10 Nisan 2010 Tarihinde Almanya’nın Weilburg ilçesinde düzenlenecek olan Avrupa da ki Kızılcahamamlılar gecesi ile ilgili olarak belediye başkanlığımızda bir komisyon oluşturulduğu, geziye katılım ve içerik ile ilgili olarak gerekli çalışmaların yapıldığı, toplam gidiş ve dönüş 11 gün sürmesi düşünülen bu seyahat ile ilgili ilçemizden yoğun bir katılım planlandığı, komisyon çalışmalarından sonra ilçe halkına duyuruların yapılacağı.   3-      Kızılcahamam’da uzun yıllar temel sorunu olmaya devam eden Aile pansiyonculuğu konusunun doğru bir şekilde ve ilçe turizmine katkı sağlayacak şekilde yapılmasını sağlayabilmek için, Belediye başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar odası, Turizm Derneği ve Otelcilik meslek lisesinden birer temsilci ile 6 kişilik bir komisyon oluşturulması, komisyonun bir sonraki toplantıya kadar yapılabileceklerle ilgili sunumlarını hazırlamaları ve sezon öncesi yapılması gerekli çalışmaların planlanması.   4-      İlçemiz esnafına uygulanması düşünülen mavi Bayrak projesinin, kriterlerinin belirlenmesi için Halk Eğitim Merkez müdürlüğümüz başkanlığında bir komisyon oluşturulması, Belediye Başkanlığımız, Turizm derneği ve esnaf Sanatkârlar odasının birer temsilci ile katılması, bir sonraki toplantıya kadar gerekli çalışmaların yapılarak Mavi Bayrak kriterleri ile ilgili sorunun katılımcılara sunulması.   5-       D–750 karayolu yaya geçiş güvenliğinin artırılması ve bu yol üzerin de bulunan üst geçit ve alt geçidin kullanılmasını sağlamak için yol kenarında bulunan yaya kaldırımlarının kenarlarına bariyerle kapatılması için resmi yazışmaların başlaması  
Şubat ayı Kent Konseyi önümüzdeki hafta yapılacak.Kızılcahamam ile ilgili önemli kararların alındığı toplantıda ilçede bu maddeler dışında eksik gördüğünüz sorunları sizde dile getirebilirsiniz.

Şubat ayı Kent Konseyi önümüzdeki hafta yapılacak. Kızılcahamam ile ilgili önemli kararların alındığı Kent Konseyi aşağıdaki maddeleri tartışarak karara bağlayacak Kızılcahamam’da bu maddeler dışında eksik gördüğünüz sorunları sizde dile getirebilirsiniz.İşte toplantıda tartışılacak toplantının gündem maddeleri

 

1-      Soğuksu İstikametinde bulunan iki ana caddenin geliş ve gidiş olacak şekilde kullanılması ilçemizdeki trafik ve otopark sorununun tek çözümü olarak görülmektedir. Ancak ana caddeler ile ilgili daha önceden kararı alınmış olan ücretli otopark uygulamasını başlatmak ve trafik sorunu üzerindeki etkisini gördükten sonra, iki ana arterden birisinin geliş, diğerinin gidiş olarak değerlendirilmesi kararlaştırılmıştır. Bu konu ile ilgili olarak baharla birlikte uygulamasının başlatılması.

 

2-      10 Nisan 2010 Tarihinde Almanya’nın Weilburg ilçesinde düzenlenecek olan Avrupa da ki Kızılcahamamlılar gecesi ile ilgili olarak belediye başkanlığımızda bir komisyon oluşturulduğu, geziye katılım ve içerik ile ilgili olarak gerekli çalışmaların yapıldığı, toplam gidiş ve dönüş 11 gün sürmesi düşünülen bu seyahat ile ilgili ilçemizden yoğun bir katılım planlandığı, komisyon çalışmalarından sonra ilçe halkına duyuruların yapılacağı.

 

3-      Kızılcahamam’da uzun yıllar temel sorunu olmaya devam eden Aile pansiyonculuğu konusunun doğru bir şekilde ve ilçe turizmine katkı sağlayacak şekilde yapılmasını sağlayabilmek için, Belediye başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar odası, Turizm Derneği ve Otelcilik meslek lisesinden birer temsilci ile 6 kişilik bir komisyon oluşturulması, komisyonun bir sonraki toplantıya kadar yapılabileceklerle ilgili sunumlarını hazırlamaları ve sezon öncesi yapılması gerekli çalışmaların planlanması.

 

4-      İlçemiz esnafına uygulanması düşünülen mavi Bayrak projesinin, kriterlerinin belirlenmesi için Halk Eğitim Merkez müdürlüğümüz başkanlığında bir komisyon oluşturulması, Belediye Başkanlığımız, Turizm derneği ve esnaf Sanatkârlar odasının birer temsilci ile katılması, bir sonraki toplantıya kadar gerekli çalışmaların yapılarak Mavi Bayrak kriterleri ile ilgili sorunun katılımcılara sunulması.

 

5-       D–750 karayolu yaya geçiş güvenliğinin artırılması ve bu yol üzerin de bulunan üst geçit ve alt geçidin kullanılmasını sağlamak için yol kenarında bulunan yaya kaldırımlarının kenarlarına bariyerle kapatılması için resmi yazışmaların başlaması

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.