(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 09.02.2015 - 19:52, Güncelleme: 09.02.2015 - 19:52

Artık Sürülerin Başında Çoban Değil Yönetici Olacakmış

 

Artık Sürülerin Başında Çoban Değil Yönetici Olacakmış

Sürüleri çobanlar değil yöneticiler idare edecek
SÜRÜ YÖNETiMi ELEMANI KiMDiR ?   Küçükbaş hayvan sürülerini merada yönetebilen, beslenme ve bakımını yapabilen, küçükbaş hayvan hastalıklarına karşı mücadele edebilme bilgi ve becerisine sahip kişidir.  SÜRÜ YÖNETiMi ELEMANI YETiŞTiRMENİN AMAÇLARI Sürü yönetimi elemanı veya sürü yönetimi elemanı olmaya aday kişilere; Koyun ve keçi ırkını seçebilme Küçükbaş hayvanların beslenme ve bakımını yapabilme, çoğaltabilme, bulaşıcı ve yetiştirme kaynaklı hastalıklara karşı koruyabilme ve mücadele edebilme Biyogüvenlik uygulamalarına hâkim olma, Sağım yapabilme yeteneği kazandırmaktır. Sürü yönetimi elemanı veya sürü yönetimi elemanı olmaya aday kişilerin, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde sürü yönetimi ile ilgili faaliyetlerini, daha bilinçli bir şekilde yürütmelerini sağlamak, Kırsal alanda sürü yönetimi elemanlığını daha cazibeli bir meslek haline getirmektir.    SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI YETİŞTİRMENİN ÜLKEMİZ AÇISINDAN ÖNEMİ   Sürü yönetimi elemanlığını cazibeli bir meslek haline getirmek ve bu sayede kırsal alanda vasıflı ve kayıtlı yeni bir istihdam ortamı oluşturmak, Sürü yönetimi elemanlığını teknik ve uygulama kapasitelerini geliştirmek, Meraların bilinçli kullanılması ve korunmasına doğrudan katkı sağlamak, Küçükbaş hayvanlardan elde edilen verimi artırmak ve ülke ekonomisine sağladığı katkıyı arzu edilen düzeye ulaştırmak, Bakım ve besleme standardını yükselterek küçükbaş hayvan refahını sağlamak, Ülkemizde küçükbaş hayvan varlığını artırmak ve teknolojik gelişmelere paralel olarak yeni üretim metotlarının uygulanmasını temin etmek.   Not: Yeterli başvuru olması halinde istenilen diğer kurslarımızda açılabilmektedir.        
Sürüleri çobanlar değil yöneticiler idare edecek

SÜRÜ YÖNETiMi ELEMANI KiMDiR ?

 

Küçükbaş hayvan sürülerini merada yönetebilen, beslenme ve bakımını yapabilen, küçükbaş hayvan hastalıklarına karşı mücadele edebilme bilgi ve becerisine sahip kişidir. 

SÜRÜ YÖNETiMi ELEMANI YETiŞTiRMENİN AMAÇLARI

Sürü yönetimi elemanı veya sürü yönetimi elemanı olmaya aday kişilere; Koyun ve keçi ırkını seçebilme Küçükbaş hayvanların beslenme ve bakımını yapabilme, çoğaltabilme, bulaşıcı ve yetiştirme kaynaklı hastalıklara karşı koruyabilme ve mücadele edebilme Biyogüvenlik uygulamalarına hâkim olma, Sağım yapabilme yeteneği kazandırmaktır. Sürü yönetimi elemanı veya sürü yönetimi elemanı olmaya aday kişilerin, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde sürü yönetimi ile ilgili faaliyetlerini, daha bilinçli bir şekilde yürütmelerini sağlamak, Kırsal alanda sürü yönetimi elemanlığını daha cazibeli bir meslek haline getirmektir.

 

 SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI YETİŞTİRMENİN ÜLKEMİZ AÇISINDAN ÖNEMİ

 

Sürü yönetimi elemanlığını cazibeli bir meslek haline getirmek ve bu sayede kırsal alanda vasıflı ve kayıtlı yeni bir istihdam ortamı oluşturmak, Sürü yönetimi elemanlığını teknik ve uygulama kapasitelerini geliştirmek, Meraların bilinçli kullanılması ve korunmasına doğrudan katkı sağlamak, Küçükbaş hayvanlardan elde edilen verimi artırmak ve ülke ekonomisine sağladığı katkıyı arzu edilen düzeye ulaştırmak, Bakım ve besleme standardını yükselterek küçükbaş hayvan refahını sağlamak, Ülkemizde küçükbaş hayvan varlığını artırmak ve teknolojik gelişmelere paralel olarak yeni üretim metotlarının uygulanmasını temin etmek.

 

Not: Yeterli başvuru olması halinde istenilen diğer kurslarımızda açılabilmektedir.

 

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.