Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Zulümler dursun diye yürüyor
  • Facebook da Paylaş
Zulümler dursun diye yürüyor
  • 30-01-2018
  • 0 yorum
  • 5611 okunma
Doğu Türkistan asıllı Habibe Huci, İstanbul’a bağlı Zeytinburnu Semti’nden münferit olarak başlattığı “Zulüm Protestosu”nun 11. gününde. Kadın Doğum Uzmanı Huci, Kızılcahamam'a ulaştı.

19 Ocak 2018 Cuma günü başladığı yürüyüşünde önceki günlerde sırasıyla birer gün arayla Bolu, Yeniçağa ve Gerede’de konaklayan 29 yaşındaki Habibe Huci, Kızılcahamam'a ulaştı.“Doğu Türkistan’da Yaşanılan Çin Zulmü” protesto etmek üzere başlattığı yürüyüşünü, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a makamında gerçekleştireceği “teşekkür” ziyaretiyle sonlandıracak.

Zulmü Dünyaya Duyurmak İstiyor!

Ülkesinde yaşanılan zulmü duyarlı ülkelere duyurmak amacıyla tek başına sürdürdüğü yürüyüş harekatındaki hedefini değerlendiren Kadın Doğum Uzmanı Huci, yürüyüşü sırasında hayırseverler yardımıyla konaklama imkanı bulduğunu dile getirerek, “2 ay önce İstanbul’a geldim. Ülkemizde Çin dayatmalarına maruz kalıyoruz. 35 milyonluk bir nüfusa sahip Doğu Türkistan, bugün zulüm içerisinde ve gün geçtikçe nüfusumuzda kayıp veriyoruz. Dünya üzerinde sadece Arakan ve Suriye bir zulüm içerisindeymiş gibi görünse de Doğu Türkistan’da yaşanılan zulümden de sağduyulu ülkerin haberdar olmasını istiyorum.” diye konuştu.

“Maneviyat bitirilmek üzere”

“Biz, Osmanlı torunuyuz, ecdadımızın izindeyiz” sözleriyle ülkesinde hayatın adeta durduğunu ve Çin’in himayesinde bir yaşam sürdürüldüğü gerçeğini paylaşan Huci, “Ülkemizde İslami esaslara göre yaşamak artık imkansız. Erkek nüfus neredeyse hiç yok gibi. Baş örtüsü kullanmak, ibadet etmek ve ziyaretler yasak. Yaşları 15 ile 20 arasındaki genç kızlarımız hayat kadını olmaya zorlanıyor. Doğu Türkistan’da artık İslami ve manevi duygular bitirilmek üzere.” dedi.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür edeceğim”

Hava şartlarına bağlı olarak takiben 4 ile 5 gün arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makamına ulaşmayı planlayan Habibe Huci, Başkent yolunda “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na Türkiye’nin kapısını zulüm görenlere açarak, bizleri de misafirperver bir anlayışla karşıladığı ve zalimlerin karşısında dik ve kararlı bir duruş sergilediği için teşekkür edeceğim.” şeklinde konuştu.

Etiketler : Zulümler - dursun - diye - yürüyor - -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın