Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Zayıflamaya gitti vücudu yarayla doldu!
  • Facebook da Paylaş
Zayıflamaya gitti vücudu yarayla doldu!
  • 10-01-2007
  • 0 yorum
  • 6086 okunma
DİYARBAKIR’da, zayıflamak için bir estetik ve güzellik merkezine giden kadın avukat P.Y.’nin yaşamı kabusa döndü. İşte haberin ayrıntısı:
 

DİYARBAKIR’da, zayıflamak için bir estetik ve güzellik merkezine giden kadın avukat P.Y.’nin yaşamı kabusa döndü. Uygulanan yöntemle vücudunda 3 ile 5 santim genişliğinde 42 yara oluşan P.Y. İstanbul’a giderek özel bir hastaneye yattı. Psikolojik tedavi de gören 2 çocuk annesi P.Y.’nin şikayeti üzerine Sağlık Müdürlüğü, söz konusunu estetik ve güzellik merkezine 1 ay kapama cezası verdi. P.Y.’nin ailesi merkez hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç durusunda bulunurken, haklarında 400 bin YTL’lik maddi ve manevi tazminat davası açmaya hazırlanıyor.


      Diyarbakır’ın önde gelen ailelerinden birinin gelini olan ve kentte avukatlık yapan 2 çocuk annesi 40 yaşındaki P.Y.’nin zayıflamak istemesi yaşamını kabusa çevirdi. Diyarbakır’da geçen yılın Mart ayında özel bir estetik ve güzellik merkezine giden P.Y.’ye zayıflaması için mezoterfik yöntemle tedavi uygulanmaya başlandı. Eylül ayına kadar süren tedavi sonrasında P.Y.’nin vücudunun karın bölgesi ve bacaklarında yaralar ve iltihaplar oluşmaya başladı. Bunun üzerine tedaviye ara veren P.Y. hemen Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başvurdu. P,Y.’nin vücudunda oluşan 3 ile 5 santimetre çapındaki 42 yarayı tedavi etmeye çalışan Prof. Dr. İbrahim Taçyıldız, bir genel cerrah olarak böyle bu kadar fazla apse oluşan bir hastayı ilk kez gördüğünü söyledi. Prof. Dr. Taçyıldız, “Apseleri enjektör ile boşaltıp iltihabı almaya çalıştık. Sanırım iğne ile zayıflama tedavisi sırasında bu yaralar oluşmaya başlamış. Hastayı daha sonra ileri bir tedavi merkezine gönderdik'' dedi. Bunun üzerine P.Y. İstanbul’a giderek özel bir hastanede tedavi görmeye başladı. Eşi de doktor olan P.Y.’nin tedavisini üstlenen doktorlar, yaraların kalıcı olduğunu ve iyileşse bile izlerinin kalacağını söylemesi üzerine genç kadın bu kez psikolojik tedavi görmeye başladı.

      
     MERKEZ BİR AY KAPATILDI
      Zayıflamak isterken hayatı kabusa dönen P.Y. Diyarbakır Valiliği’ne estetik ve güzellik merkezi hakkında şikayette bulundu. Diyarbakır Devlet Hastanesi’nin genel cerrah, cildiye ve plastik cerrahlarından aldığı raporla valiliğE dilekçe veren P.Y., “Enfeksiyon yaramdaki sıvıda da yapılan kültür sonucunda bakteri üremiştir. Devlet Hastanesi’nden aldığım sağlık kurulu raporumda da mezoterapik uygulama lipoliz enfeksiyonlarından sonra karın ve bacaklarda çok sayıda değişik çaplarda apseler oluştuğu teşhisi konulmuştur. Bu yapılan tedavi sonucu sosyal yaşantım alt üst oldu. Psikolojik sorunlar yaşamaya başladım. Şu anda İstanbul Memorial Hastanesi’nde tedavi görmekteyim. İlgili merkez hakkında işlemlerin yapılmasını istiyorum'' dedi. Dilekçenin ardından merkezde inceleme yapan Sağlık Müdürlüğü ekipleri merkezi 1 ay kapatma cezası verdi.
      P.Y.’nin yakını olan Dr. Abdurahman Yakut, bu tür merkezlerin tıptan çok uzak olduğunu ve maddi kazanımlara yönelik çalıştıklarını ileri sürdü. Dr. Yakut, “Biz merkez hakkında 400 bin YTL maddi ve manevi tazminat davası açacağız. Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Yakınım olan P,Y., bu yaraları iyileşse bile izlerini ömür boyu taşımak zorunda kalacak. Yaşamı alt üst oldu. Psikolojik tedavi görüyor. Bir çok insanın başına geliyor, ancak kimse çıkıp bu merkezlerin maskelerini düşürmediği için bu böyle devam ediyor'' diye konuştu.

MİLLİYET

Etiketler : Zayıflamaya - gitti - vücudu - yarayla - doldu! - -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın