Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Yüzme havuzu hizmete girdi VİDEO
 • Facebook da Paylaş
Yüzme havuzu hizmete girdi VİDEO
 • 01-01-1970
 • 18 yorum
 • 5650 okunma
Kızılcahamam Belediyesi tarafından Akçay mahallesi okullar bölgesine yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzu yapılan törenle hizmete girdi.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından Akçay mahallesi okullar bölgesine yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzu yapılan törenle hizmete girdi.

Törene Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik, Belediye Başkanı Coşkun Ünal, garnizon komutanı Çağlayan Bozkaya, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye başkanı Coşkun Ünal yaptığı konuşmada şunları söyledi. “ Ben yüzmeyi kir mir çayında öğrendim, eskiden seçim beyannamelerinde kirmir çayı üzerine yüzme havuzu yapacam diye seçim beyannamesi hazırlanırdı. Fakat o yıllardan buyana aradan geçen zaman içerisinde hep bir özlem olarak kalan yüzme havuzunu bugün vatandaşlarımızın hizmetine giriyor, biz bundan böyle yenileri için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik ise yaptığı konuşmada şunları söyledi. “ Kızılcahamam’ın olmazsa olmazlarından olan havuzun açılışını yapıyoruz, suyun festivalini yapıyoruz bunun altyapısı olmaz ise anlamı da olmuyor, ilçemizde kaplıcalar var tedavi görmek isteyenler gelip yararlanıyor, fakat genele hitap etmesi açısından böyle bir havuza ihtiyaç vardı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yarı olimpik olarak yapılan havuz Kızılcahamam Belediyesi tarafından işletilecek, bir gün bay, bir gün ise bayanlara hizmet verecek olan havuz yazları normal kışları ise termal su ile hizmet verecek. Havuzun giriş ücreti ise 6 TL olarak belirlendi

Etiketler : Yüzme - havuzu - hizmete - girdi - VİDEO -
YORUMLAR
 • Mehmet Yılmaz   02-08-2010 14:33

  Bir şeyin ortasında durmayı bilmiyorsun.Adem Başkan hata sevap ve günahları ile gitti.Şimdi yeni dönem başladı.Bunların eleştirilecek o kadar yönü varki sen kafanı kuma sokmuşsun herşeye iyi diyorsun.Su Festivali yaptığın bir İlçede Su ile ilgili her şeye abartılmış zam.peşin para olsa 10 liraya yapılacak iş 30 liraya yapılıyor.Plan ,proğram,hesap,kitap yok bu işler yapılıyor Veyselcipğim Bir laf var ya''' Önce yediğin hurmalar,Şimdi bir yerini tırmalr derler ya.BU iş Benden sonra Tufan anlayışı,İlla Siz bize Belediyeye Millet parasını almak için kuyruğuğa girdiğinde mi hak vereceksiniz.İŞi yapan TATLAK yaylasını geçince .hadi bakalım öyle olsun.Hiç sana bu yönetimin bizim anlattığımız şeylerim gerçekleşmesi açısından emareler görünmüyormu. Partizanlık, Kaldırım Taşına yola döşeme Vadettiği hiç bir şeyi yapmayıp tersini yapma Nerde hani 9 vereilecek 300 öğrenciye burs? İşçilerin biriken ilkramiyesi? Zar zor denkleştirip ödenen maaşlar. Nerde şeffalık ne neye nal oldu kim biliyor?Bungalo evlerin maliyeti,Havuzun maliyeti? Yolların maliyeti ne Ödenmen Para ne?hep göz kararı gitdin bakalım senin gibi şakşakçıkar da değirmen şakırdağı gibi şakırdasınlar. 2004 de Coşkun Bey Külüp Başkaını olunca aman bırakma kayyumöa devretme.Kazana satma diyenler Ticari olarak arkadaşı iflasa sürüklerken aynı tapla simis resmi bir yerde tüm acemilikle devanm ederken yarın yardakçıların durumu ne olacak Ah Veysel ah

 • Murat   20-07-2010 22:28

  4.40 TL gözünüze çok gelebilir ama Avrupadaki gelirle Türkiyedeki gelir aynı değildir. Avrupadaki insan diyelimki 1000 euro kazanır Türkiyedeki asgari ücretli 1000 TL kazanırmı ? 1000 euro maaslı 450 kez havuza girerken 1000 TL ücretli 166 kez girer, birde bu yandan bakmanızı isterim, ozaman ucuzmu pahalımı anlarsınız.

 • Adem BOZKURT   20-07-2010 17:32

  Öğretmen kardeşim,ankara,harikalar diğarında havuz 5 tl dir abartma lütfen, Ben bu pazar Yeni açılan havuza gittim çok güzel olmuş,temiz ve şenzlokları bol kantini var ve kantinde fiatlar çok uygun çay 50,maden suyu35 kuruş, güzel bir hizmet,yalnız harikalar diğarındaki havuz'da özürlülerden ücret almamamaktadır özürlülerden ücret alınmaması belediyenin engellilere yönelik bazı günlerde ücretsiz hizmet vermesinin ,rıza'i ilahiyi celb edeceği kanaatini taşıyorum.. Sayın BAŞKANA teşekkür ediyoruz bu hizmetinden dolayı

 • M.Yüksel-Z.Köken   20-07-2010 13:59

  İlçemize bu güzide tesisin kazandırılmasında emeği geçen başta başkanımız olmak üzere herkese teşekkürler.Ve sevgili müdürümüz Saadettin Demirkoparana da işlerinde başarılar dileriz. Bir de kafama takılan bişey 2.20 euro 2 tl.ye mi denk geliyor.Çok ucuz derken ben de bişey diyecek sandım:))

 • mustafa   18-07-2010 14:40

  başkanım tebrik ederim Aliihsan ustadan çok iyi faydalanıyorsunuz inşallah daha iyi hizmetler sunarsınız.Aliihsan ustanın KIZILCAHAMAM da hizmetler i çoktur.

 • ahmet   17-07-2010 16:55

  işin doğrusu bu fiyat normal.saatlerce yüzeceksin 6 tl vereceksin.gayet normal. su çok sogukmuş.suya biraz termal sıcak su ilave edilirse iyi olur.

 • vatandaş   17-07-2010 16:18

  işte ekip olayı bu ekibine güvenirsen değer verirsen başarılı olursun teşekkürler başkan

 • Dr Değer Şanlıer   16-07-2010 17:54

  bu havuz salih bey tarafından yapıldı va sayın özbekler zamanında çivi dahi çakılmadı sorsanız caminin yanı yeri uygun değil digecektir öyleyse ya yapacaksın ya yıkacasın sürüncemede bırakmayacaksın sayın coşkun ünal böyle yaptı ve yapılmış tesisi bitirdi kendisini ve ekibini kutlar başarılı çalışmalarının devamını dilerim

 • HAYIRLI OLSUN   16-07-2010 11:57

  Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılarak hizmete açılan yüzme havuzu İlçemize hayırlı olsun. Turizm alanında iddialı olan ilçemiz için gerçekten önemli bir hizmet. Fiyatlarının da ucuz olması, turistik otellerdeki havuzlara girme imkanı bulamayan hemşerilerimiz için iyi oldu. Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ederiz. DURMUŞ KARATAŞ K.HAMAM AKÇAÖREN KÖYÜ KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ YÖN.KRL.BŞK.

 • berrin baloglu   16-07-2010 11:16

  emegi gecenleri kutlaim. birgün bende gelip buraya girmeyi istiyorum

 • Veysel BAYRAM   16-07-2010 00:30

  Teşekkürler Ali ihsan ustam. 2004–2009 dönem belediye Başkanı Adem Özbekler seni dışlanmana rağmen elinden geleni yaptın. Belediyenin kısıtlı katkıları Dr Derviş ÖZER ve arkadaşlarının gönül birliği ile Karaakbaba – rüzgârgülleri – leylek resimleri gibi eserlerin yapımında gönüllü olarak gece /gündüz, cumartesi/Pazar hizmet verdin. Sadece acık sebze pazarına yaptığın saç çatı ile belediyemize(kamuya) en az 50.000.00 TL (Eski para birimi ile ellimilyarlira) maliyet karı sağladın. Âdem Özbekler seni yere düşürse de bu dönemde de altın olduğun bilindi yetki ve imkân verildi. Altın ellerin ve ekip arkadaşlarının katkıları ile bu muhteşem eseri ilçemize kazandırdın. Tahmin ediyorum ki bu eserin yapılmasında da belediyemize (kamuya) en az 300–500 bin lira maliyet karı sağladın. Allah(c.c) senden ve ekip arkadaşlarından razı olsun. (Adam gibi adamın Başbakan gibi Başbakan Recep Tayin ERDOĞAN’IN sözü, “Marifet İltifata Tabidir”)

 • Veysel BAYRAM   16-07-2010 00:23

  Evet, Saygıdeğer Kızılcahamamlılar birileri kızsada, Adem başkanı koruma adına karşı yorumlarla şahsıma hakaret etsede görev/vebal üstlendiğim dönemde gerçekleşen gerçekleri kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğim. 2004 – 2009 döneminde Sayın Kaymakamımız Bilal ÇELİK, Özel İdare ve İl Genel Meclisi Üyelerimiz Sayın Fahrettin İlhan – Ahmet Arslanoğlu habere konu yüzme havuzu arsası ile civarındaki hazine arsalarını birleştirilerek Kızılcahamam Belediyesi + Özel idare ortaklığı (Belediyeden kuruş çıkmadan) Yüzme havuzlu Turizm ve kongre merkezi yapıp işletmeyi. Havuzun bitişiğindeki toprak sahayı Belediye adına ama belediyeden kuruş çıkmadan altyapısını çimini, tribününü yapıp belediyeye teslim etmeyi teklif ettiler ve ısrarla takipçisi oldular. Ama Bildiğinden şaşmayan istişareye inanmayan/ENANİYET SEMBOLÜ Adem Özbekler bu yatırımlar ile Adam gibi Adam Lider gibi Lider Başbakan gibi Başbakan Saygıdeğer insan Recep Tayip ERDOĞAN’IN, 5000 kişilik turizm ve kongre merkezi yapmaları için Kızılcahamam’ımıza gönderdiği Saygıdeğer Mehmet CEVAHİR’İN yatırımlarının yapımı sırasında bazı üst düzel siyasilerin ve iş adamlarının huzurunda düğme iliklemeyi gurur meselesi gördüğünden ve yatırımların yapımı sırasında gelip giden siyasilerle, bürokratlarla, mühendis vb. ile ilgilenme zahmetine katlamamak için bu yatırımları vb pek çok yatırımlara engel oldu.

 • Veysel BAYRAM   16-07-2010 00:22

  Bize yakışan Birinci derece turizm merkezi olmak mı? Birinci derece Sağlık Turizm Merkezi Olmak mı? Termal turizmde 60–80 yıllık hamamları ile yıllardır bölgesinin lideri olan Kızılcahamam’ımızda, yakın çevremizdeki ilçelerde bulunan yeni termal sulardan sonra daha aktif bir termal sağlık turizm politikası takip edilmelidir. Bununda ilk şartı termal sağlık turizm tesis ve merkezleri ile sosyal tesislerin acilen çoğaltılarak kaliteli, ucuz hizmet turizmciliğine geçilmesi, ikinci şartıda ilçe merkezinin temizlik, otopark sorunun çözülmesi, trafik akışının sağlanması, gıda imalathaneleri ve pazarlama bölümlerinin kontrolü sağlanırken Kızılcahamam Akdeniz de ….. ilçeden - Egede……ilçeden, Afyonda şu termal ilçeden daha pahalı söylemine/gerçeğine son verilmelidir. Sayın Coşkun başkanın bu yöndeki çalışmaları hızla devam etmektedir. Gelecekdede aktif ve sosyal belediyeciliği benimseyen belediye başkanları çoğaldıkça ve açılan her tesisin Dini ve Milli kültürümüze uygun işletmeciliği teminat altına alındıkça, ilçemiz gerçek manada bir sağlık turizm merkezi olacaktır.

 • ekrem   15-07-2010 18:02

  kenan bey kardeşim o senin dediğin almanya burası kızılcahamam. yakında 15 lira olacak. jeotermal ısınma geçen yıl 620 bu yıl 850 sen hesapla farkı. sen almanyada havuza devam et sakın ola buraya gelme.

 • ÖĞRETMEN   15-07-2010 15:49

  Ankarada 2 saati 10 tl bu havuzun değerini bilin.

 • sinan can   15-07-2010 11:34

  almanya diyosun burası türkiye kurallar acımasız burda keşke sizin dediğiniz gibi olda

 • RASİM AKKAYA   15-07-2010 11:23

  Ahhh... ahhh... bu hizmetler turistik bir ilçe bildiğimiz Kızılcahamam'da bu kadar gcikmeli miydi ? Kundaklanmış ilçem, açılım yapıyor gibi, ha gayret... Saygılarımla... Rasim AKKAYA - İstanbul

 • Kenan   15-07-2010 10:53

  Ben Almanyada yasiyorum günlük giris , Ögrenciler 1,10 Euro, Büyükler 2,20 Euro. biraz insafli olun.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın