Ana Sayfa  /  Köylerimiz  /  Yıldırım Çatak Köyü:köy gezileri Foto Galeri
 • Facebook da Paylaş
Yıldırım Çatak Köyü:köy gezileri Foto Galeri
 • 18-12-2007
 • 231 yorum
 • 6158 okunma
Bu haftaki köy gezilerine Yıldırım Bölgesindeki köyler ile devam etti ilçe kaymakamı Bilal Çelik Geziye İlçe tarım Müdürü Mehmet Kuzdere Özel İdare müdürü Sedat Topsakal, İlçe Müftüsü ve il genel meclis üyeleri katıldı.

Yıldırım Çatak Köyü

Muhtar: Cemalettin Akdoğan

Hane Sayısı:25

 

 

Bu haftaki köy gezilerine Yıldırım Bölgesindeki köyler ile devam etti ilçe kaymakamı Bilal Çelik Geziye İlçe tarım Müdürü Mehmet Kuzdere Özel İdare müdürü Sedat Topsakal, İlçe Müftüsü Sıddık Durmuş ve il genel meclis üyeleri ile Köylere hizmet götürme birliği encümenleri katıldı.

Yıldırım bölgesine giderken ismet paşa mahallesini geçip yükseklere doğru tırmanmaya başladığımızda aşağılarda gözüken toprak artık beyaza bürünmüş bir şekilde çıktı karşımıza ve kar kalınlığı 20 cm bulan bölgede güzel manzaralar oluşmuş.

Yıldırım ören köyünü geçtiğimizde kar yüksekliği daha da arttı greyder de geç kalıp yolu  açmayınca karlı yollarda ilerlemeye başladık gideceğimiz köye doğru bir iki yerde kaymakam beyin araba savruldu ama neyse yine yola girip devam etti,ve bir saate yakın bir süre sonra vardık köye girişte muhtar ve köylüler karşıladı köylerine gelen kaymakam ve beraberindeki heyeti.

Bu bölgede Kızılcahamam’ın geri kalmış bölgelerinden köyde bir gelişme olmamış yıllar önce yapılan taş evlerde oturuyor köylü. Hayvancılıkla geçiniyor köyde 25 hane yaşıyor yazları 30 haneye çıktığını söylüyor köy muhtarı. Bu köyümüzde köylerde görmeyi özlediğimiz küçük çocuklar gördük 3–4 tane de olsa, şimdiye kadar gezdiğimiz köylerde imam ve öğretmen haricinde genelde küçük çocuğu olan köylü görmedik ama burada köyde yaşayan ufaklıkları görünce şaşırdık doğrusu.

Bu köyümüzde dernek yok, köy konağı yok, bunun yerine öğrencisiz kalan okullarını kullanıyorlar, durum böyle olunca gelen misafirlere okul hazırlanmış soba yanmış yanan sobanın başında köyün sorunları tartışıldı. Köye gelirken kaymakam bey tespit ettiği üç yere neden büz konulmadığını sordu köyün 40 yıllık muhtarı Cemalettin Akdoğan’a muhtar anlattı derdini.

İçme Suyu Arızalı

Köyün içme suyu şebekesi arızalı köy yazın kendi imkânları ile 100 metrelik kısmını yapmış fakat geri kalan kısmını yapamayınca kalmış,

Özel idare tarafından proje ve etütleri yapılmış önümüzdeki yılbaşında köyle ilgili çalışma başlayacak ve su probleminin çözüleceği ifade edildi.

Her yıl 7-8 hayvan telef oluyor

Diğer bir sorun hayvan otlattıkları bölgede dar bir geçişin olduğu ve burada hayvanların birbirlerini itmesi sonucu yılda 7–8 tane hayvanın telef olduğunu söyleyen muhtar Cemalletin Akdoğan bura ile ilgili kaymakam beyden yardım istedi

İlçe Kaymakamı Bilal Çelik burayla ilgi de yazın yaptırabileceklerini söyledi

Orman Kenarı Köyü:

Kışın en acımasız hissedildiği bölgelerimizden bir tanesi olan bu köyümüzün diğer bir sorunu ise yıllar önce yapılan bir hatanın hala bedelini ödemeleri. 1945 -50 li yıllarda köyde kadastro çalışmaları yapılırken Orman köyü olan bu köye orman kenarı köyü yazılmış, bu hata bu köyümüzü yıllardır düzeltemedikleri bir mağduriyetin içine itmiş, hemen yanı başındaki Yıldırım Yağlıca köyü her yıl kışa girerken orman işletmesi tarafından (makta) kışlık odun ihtiyacı karşılanırken bu köye verilmiyor fakir olan köylü mağdur bu konuda yardım istediler ilçe kaymakamından bu konuyla ilgilide ilgilenme sözü verdi ve bununla ilgili çalışma yapılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
 • samican   09-10-2014 16:09

  böyle güzel köy yok

 • Ramazan KARAKUŞ   01-04-2011 21:14

  Feride Işık'a Allah''tan rahmet diliyoruz.. Mekanı cennet olsun. Ailesine ve Yakınlarına baş sağlığı ve sabır dileriz. Saygı ve sevgilerimizle Allah'a emanet olun.

 • inci ışık   18-07-2010 22:36

  insanlar köylerinden ayrılsalarda aradan yıllar geçsede köyümüzün suyu ,havası,ve unutulmaz anıları bir özlem olarak hala hafızamdan silinmedi .geçtiğimiz pazar günü yapılan yayla şenliği çok güzel geçti tekrar çocukluk anilarım gözümde canlandı.bu şenliğimizi organize edenlerden allah razı olsun.tekrar birbirimizi görmemize vesile oldular.bir daha ki yayla şenliğine kadar herkezin sağlıklı ve mutlu olması dileğiyel ...

  0

  0

  • erdal ışık   01-06-2014 18:41

   köy dediğin tepenin ardında olmaz düzlükte olur inciiiii

   0

   0

 • h.mehmet akdoğan   12-07-2010 15:48

  11 temmuz 2010 tarihinde düzenlenen yayla şenliğine görevim sbebiyle katılamadığım için öncelikle köylülerimden ve dernek yönetiminden özür diliyorum.Şenliğe katılanlardan aldığım haberler bizleri çok mutlu etmiştir.Katılımın gayet güzel olduğu ve çok güzel geçtiği ifade ediliyor.dernek yönetimini yaptığı hizmet sebebiyle kutluyor takdirlerimi sunuyorum.Dernek olarak daha güzel hizmetlere vesile olmaları hususunda başarılar diliyorum.dostluk ve kardeşlik kaynaşmasına vesile olan köylülerimi kutluyorum.köylülerimden büyüklerin ellerinden küçüklerin de gözlerinden öpüyorum.sevgi saygı ve hurmetlerimi sunuyorum.

 • faruk şenocak   12-07-2010 08:55

  11 temmuz 2010 köyümüzün yayla şenliğine görevli olduğum yani nöbetçi olduğumdan dolayı katılamadım dernek yönetiminden özür diliyor mazeretimi anlamalarını rica ediyorum . yönetiminizde ve görevinizde başarılar temennisi ile sevgi ve saygılarımla

 • ŞENOCAK FARUK   09-07-2010 12:10

  tüm islam aleminin ve sılam insanları olan yıldırım çatak köyü eşraflarının miraç kandilini kutlar cenabı haktan tekrarını niyaz ederim. şenocak ailesi

 • Ramazan KARAKUŞ   08-07-2010 16:07

  Mirac Kandilinizi kutlar, Türk ve İslam Alemine hayırlar getirmesini dileriz.

 • Ramazan KARAKUŞ   17-06-2010 18:22

  Regaib Kandiliniz kutlar, Türk ve İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim

 • Yıldırım çatak köyü derneği   14-06-2010 11:38

  Yayla şenliği programı 11.Temmuz 2010 Pazar günü Yıldırım. Çatak. Köyü yaylasında yapılması uygun görülmüştür tüm köylülerimiz ve misafirlerimiz davetlidir. Katılımınızı bekliyoruz Daha önce göndermiş olduğumuz mesaj in yazılım harflerinin büyük olduğundan yayınlanmadığından dolayı sizlerden yönetim adına özür dileriz.

 • Ramazan KARAKUŞ   12-06-2010 12:55

  Sayın köylü rumuz demişsin ki birlik beraberlikten bahsettim. Beceremedim. Bir daha yazı yazmama kararı aldım. Takdire şayan bir hareket tebrik ederim. İsabetli olur. fesatlık kin nefret bizim işimiz değildir.bunların kime ait olduğunu bütün köylülerimiz takdir eder. yoksa bir yerlerde size dokunan tarafımı var.başaka yerlerden yaranız mı var yoksa. Özür dilerken ithamlarında ısrar ediyorsun. Biz birileri takdir etsin diye hareket etmiyoruz. Doğru bildiğimiz yoldan gitmeye çalışıyoruz. Madem ki takdir edilmek istiyorsun; Sen kimsin bizde bilelim de takdir edelim. Yazdıklarını oku ondan sonra yayınla. Pikniğe katılan birlik ve beraberlik yanlısıdır. Katılmayanlar fitne ve fesadın ta kendisi yaklaşımın doğru değil. Temelin düz mantığı ile hareket etme tavsiyesinde bulunmak isterim. Sevgi ve saygılarımla Allaha emanet olun.

 • Ramazan KARAKUŞ   12-06-2010 12:49

  Temel bir yarışmaya katılıp kazanır ve kendisine bir kitap hediye edilir.Kitabın... adı da düz mantıktır.Temel hediyeyi alırken sorar; -Bu kitapta ne yazıyor? -Okuyunca öğrenirsin… -Ben onunla uğraşamam anlat bakiim sen bana? -Tamam bak simdi;senin evinde akvaryum var mı mesela -Evet var… -O zaman içinde su da vardır? -Evet var… -İçinde su varsa balık da vardır…. -Evet var… -Balik varsa hayvanları da seviyosundur sen? -Evet…. -Hayvanları seviyosan insanları da seversin herhalde? -Evet -O zaman senin sevgilin de vardır? -Evet var -Yaşlı görünüyon o zaman senin karın vardır? -Evet var.. -E karın olduğuna göre de ib.. değilsindir? -Evet… -Bak gördün mü?… Temel çok etkilenir! Kitabı alır koltuğunun altına eve doğru giderken Dursun’u görür… Dursun sorar; -Temel o ne? -Düz mantık kitabı! -Nasi bisiy bu anlat bakiim… -Bak şimdi; -Sizin evde akvaryum var mı? -Yook! -O zaman sen ib..sin :):)

 • h.mehmet akdoğan.   11-06-2010 20:39

  muhterem köylülerim fitne herzaman zararlıdır.fitne ayrılığa sebep olur.sizden tek talebim bazı şeyleri çok büyütmeden kapatmaktır.cevap vermemek enbüyük cevaptır.rafet ve ramazan beye ilgileri sebebiyle tebriklerimi sunuyor.böyle şeylere aldırmadan yapıcı olmaları talebimi iletiyorum.tefrika bir milleti bile yok edr.biz hoşgörülü olursak herkes dize gelebilir.birileri bir şeyler yazmış olabilir.herkesin yazdığı kendi potansiyelini ortaya koyar.biz kendimizi korumalıyız.selam saygı ve hurmetlerimle.

 • köylü   11-06-2010 20:28

  kasdımı aşan ifadeler kullanmışsam özür diliyorum.bir anda ben de yanlış anlamış olabilrim.bu benim cahil veya anlama özürlü olduğumu göstermez.şunu ifade edebilirimki fesatlık kin nefret bizim işimiz değildir.bunların kime ait olduğunu bütün köylülerimiz takdir eder.biz genelde taş atanlara gül atanlardanız.o gün belki şartlı bir yanlış bakış açısı ile yanlış yapılmış olabilir.bu yanlışı büyütüp arada sıkıntı oluşturmak isteyenlere niçin fırsat veriyoruzki.köyüm ve köylülerimden özür beyan ederim.yönetimin bir düzeltme ile bu yanlışı gidermesi uygun olurdu.bunu fırsat bilerek insanlara fesatlık ve cahillik ithamında bulunan arkadaşlara aynını iade ediyorum.insan her zaman yanlış yapabilir.neden bu kadar bu yanlışı irdelediniz.anlamadık.yoksa bir yerlerde size dokunan tarafımı var.başaka yerlerden yaranız mı var yoksa.kimseye hakaret edilmedi.aşağılanmadı .sadece kin ve nefretle insanlara bakılmaması talebinde bulunuldu.bu tavsiyenin neresi sizin hoşunuza gitmedi.hakaret edilmediyse o zaman siz hep hakaret ettiğiniz için mi üzerinize alındınız.yine de sizlere sukuneti hoşgörüyü tavsiye ediyorum.her ne kadar biz bunu beceremesekte.biz beceremiyoruz siz bari becerin.hiç kimse kimseyi cehalet ve fesatlıkla itham edemez.bu karşıda yoksa şahsın kendine döner.bunu hatırlatır dernek yönetiminin yapacağı o güzel muhabbetli yayla şenliğinde herkesi görmek dileği ve temmennisi ile köylülerimi selamlıyorum.yanlışa yanlışla cevap vermek herkişinin cevabıdır.atışmaların sonbulması dilek ve temennilerimle.ilk sefer bir hoşgörü tavsiyesinde bulunmak üzere yazı yazmak istemiştim onu da beceremedim.özür diler bir daha yazı yazmama kararı ile sevgi saygıve hurmetklerimi sunarım.böyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öper köyüme selamlarımı tekrar sunarım.

 • Ramazan KARAKUŞ   11-06-2010 19:23

  Atışmaların olduğu yerde birlik ve dirlik olmayacağı düşüncesi ile; dost olarak birilerine olumlu veya olumsuz yazı yazmamaları için telkinde bulundum. Kızmadığımız ve damarımıza basılmadığı zaman daha isabetli kararlar verebilecektik. Yanlışlarımız varsa düzeltebilecektik. Azınlığın veya çoğunluğun değil birliğin parçası olmak için adımlar atılabilecekti. Atışmalar sona ermişti. Bir müddettir iyi gidiyorduk. Köylü rumuzlu gibi anlama özürlü kişiler ; birilerinin atışmalarından menfaat mi sağlıyor veya köydeki ayrışma çok mu hoşuna gidiyor bilmiyorum. Dernek Yönetiminin yayla şenliği duyurusunu büyük harflerle yazması nedeniyle editör hazır cevapla müdahale etmiştir. Köylü rumuz fesatlığından derneğe üye olmayanların küfürlü yazıları gibi yorumlayıp küllenen ateşi tekrar körüklemek istediği kanaatindeyim. Birliğin olmadığı yerde dirlik olmaz. Dirliğin olmadığı yerlerde de fitne fesada hizmet eden kişiler olacaktır. Bu hizmeti belki bilinçli, belki de bilinçsizce yapacaklardır. Köylü rumuzlu içinde bir kin varsa kus, sonra büyür sana da sıkıntı verir. Köyümüzün derneği bu yıl 2. Yayla şenliği yapmak için hazırlıkları başlattı. İnşallah birincisinden daha güzel olur. Bir öncesinden katılım artarak devam eder. Biz bu yılda katılmama kararımıza rağmen canı gönülden güzel olmasını isteriz. Bilakis seviniriz ve onur duyarız. Katılmayacakların da bu konuda bizim gibi düşündüğünü bilesiniz. Kesinlikle de rahatsızlık duymayız. Her şey gönlünüzce olsun. Saygı ve sevgilerimizle Allah'a emanet olun.

  0

  0

  • erdal ışık   01-06-2014 18:29

   senin derdin nede atıp tutuyorsun benim bildğim cahil senin gibi insanlara söylenecek sözlerden biri komik duruma düşmekte senin gibi burda ahkam kesenlere söylenen sözler ağzımı bozmadım bozmamda zaten birdaha mesajlarında kimsenin hakında yalan yanlış seyler söyleme zaten kimin doğru kimin yalan söyledği ortada

   0

   0

 • RAFET ÜNAL   08-06-2010 17:10

  be cahil adam bu kadar kindar olma yazmışsın ama komik durumdasın niye dersen yorumun yayınlanmamasının sebebi büyük harfle yazılması burdaki ayrıntıyı anla ordada kanaatim dernek yönetimi telefon mesajlarındaki gibi uygun gün tayin etmeye çalışıyor kişiler mezarlıklara bakar ama senin gibi anlamadan çoşmaz böyle devam edilirse bu senede yine katılmama kararım devam eder.

 • köylü   08-06-2010 16:42

  ne oldu yine yayla şenliği yaklaşınca çekememezlik damarları kabaranlar mı oldu? yoruma yazılmayacak kadar hakaret ve küfür içeren yazı yazanlar küfürleri içinde boğulup giderler.hakaretle küfürle bu güne kadar kimse bir yere gelmedi.sevgi saygı ve hoşgörüye ne olmuş ta birbirimize saldırıyoruz.geçen yılki yayla şenliği güzel geçti diyemi rahatsız oldunuz.Bu yıl siz de buyrun sizi de köylü misafir eder.köyümüz herkese açık.yönetim hoşunuza gitmiyorsa hakaret etmeden yapıcı tekliflerle hizmet edin.bu dünya kiseye kalmaz.mezarlığı dolaşıp bakmanızı tavsiye ediyorum.kimler gelmiş kimler geçmiş.herkes yaptıklarıyla yadediliyor bunu bilin.köyüme ve köylülerime en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.yönetimin belirleyeceği tarihte bütün köylülerimizi yayla şenliğine bekliyoruz.

 • YÖNETİM    03-06-2010 14:37

  EDİTÖR: Hakaret, küfür, aşağılama vb. ifadeler içeren, BÜYÜK HARFLE yazılan ,isimsiz ve bir habere birden fazla değişik isimlerle yapılan yorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz...

 • davut akdogan   26-05-2010 20:36

  herkese selan herkezin köyü kendi cennetidir ama herkezin cenneti bizim koyümüz gibi degildir

 • sina   03-05-2010 00:10

  kardeş ben diyecektim hoşuna gitmişki öyle yazmış .çok istiyorsan sende dövüş ette bizde sana gülellim ama kendi kendine iyi olur

 • ÇATAKLI   27-04-2010 13:30

  Döğüşler çokmu hoşuna gidiyordu

 • fatoş   22-04-2010 08:52

  noldu herkes suskun döğüşler bittimi muhtarmı el koydu voksa

 • halis   21-03-2010 23:11

  ben ne kadar uzaktata olsam bir y.çataklıyım bütün heşerilerime selamlar

 • yusuf çalışkan   03-03-2010 16:06

  benim baba,annem ışıklardan;dır bende çatagı çokseviyorum kaicenin altındaki ali pınarından çok su içtim çamhavasını kokladım ıhlamurlarını topladım çatağı senede bir iki kez ziyaret ediyorum cevdet ışığa vehalil ibrahim abiye selamlar ben ankara oto sanayi sitesinde oto kaporta boya atölyem var ayrıca ankara oto sanatkarları esnaf odası yönetim kurulu üyesiyim telefon no,2782843.cep 0533 715 92 81

 • UMRANİYELİ   27-02-2010 01:15

  İyi geceler...Yıldırım çataklı olupta K.hamamda oturan birisi var içinizde o kişi ne k.hamamın köyüne layık nede kızılcahamama. Dünya etme bulma dünyası Allah büyük elbet günün birinde karşılaşacağız Allah senin ne olduğunu biliyor K.hamamlılar bilmese ne olur herkezden saklayabilirsin ama ya Allahtan...

 • sina   09-02-2010 23:09

  kim sana laf söylemiş kardeş sende söyledin karşılıklı yaptınız ama bundan sonra olmasa güzel olur çünkü hepimizin bi yanı akrabalıga dayanıyo sen da katıl onlara kise senin kişiligine laf söyleyemez hakkı yok çünkü yapanlar ayıp eder sende yapıyosan ayıp edersin herkez bu köyden hepimiz de sonu degilmi bi avuç toprak onun için deymez kimsenin kalbini kırmaya boşverin gitsin .son köyümü çok seviyorum iyiki kızılcahamamlıyım

 • rafet ünal   14-01-2010 12:04

  ne kurduğum nede kuracağım bir web sitesi yok sizede kabalık etmedim. Şiirirnin başında isimler ve o kurulan site kurucusu olarak ismim var bende köyümü seven biriyim bunun ispatlarını daha önce verdim ama insan kırılınca ve horlanırsa insanlığıma kadar laf söylenirse kırılırım size ve şahsınıza sözüm yok şiirirnizide beğenerek okuyorum

 • FARUK ŞENOCAK   13-01-2010 13:03

  sayın rafet ünal beyefendi benim ne size sorduğum bir soru nede sorgulama gibi bir yazım olmamıştır sen neye dayanarak benim adımı zikrederek polemik molemik gibi kelimeleri niye kullandığını anlayamadım msn leri okumayımı bilmiyorsun ne benin sadece köye olan sevgim olur kavgam olmaz anladınmı bir ismi zikrederken düşünerek belgeye dayalı yapmanı talep ediyorum.

 • rafet ünal   12-01-2010 12:15

  faruk bey benim kendi tasarrufumda olan site yoktur bunun böyle bilinmesini isterim aktif olabilirim ama şuan köy çalışmaları konusunda pasifim herkesden özür diler polemik oluşturacak konulara beni veya adımı karıştırmamalarını önemle rica ederim RAFET ÜNAL

 • YILDIRIM ÇATAK KÖYÜ   11-01-2010 10:58

  Ramazan karakuş .un yaptığı site http://www.ycatak.tr.gg/ HC.Mehmet akdoğan.ın yaptığı site http://www.ycatakkoyu.tr.gg/ Rafet ünal.ın yaptığı site http://www.yildirimcatak.tr.gg/ FARUK ŞENOCAK IN KÖY ADINA YAPTIĞI BESTE Y ILDIZLARIN AYDINLATTIĞI GECEDE I ŞIK DAĞINDAN SÜZÜLEN LOŞ IŞIKLA L ALERİN AÇTIĞI KIR ÇİÇEKLERİNİN ÇOŞTUĞU D AĞLARDAN GELEN ESİNTİLERLE ŞENLENEN I SSIZ GECEDE KURT ULUMALARI İLE DİNLENEN R AHATSIZLIK DUYMADIĞIMIZ UYKULARIMIZDA I LIK ODANIN İÇİNDE YUDUMLARKEN ÇAYIMI M UTLULUK SEVGİ DUYARIM YILDIRIM ÇATAK SENİNLE Ç AĞLAR DEĞİRMENİN DÖNEN ÇARKINDAKİ SU A ĞIT YAKAR GİBİ PINARININ KURNASINDAN SU T ATLIDIR AHLATI ALIÇI ARMUDU KÖYÜMÜN A KŞAM GÜNEŞİ BATARKEN ORMANDAN SIZAN IŞIK K ALBİMİN İÇİNDE BİR SEVGİ ÖZLEM HASRETTİR SILAM YILDIRIM ÇATAK

 • DERNEK YÖNETİM ADINA   28-12-2009 08:46

  Köylülerimizden ALİ AKSOY'UN EŞİ YANİ ZEKİ VE AYTEKİN.İN ANNESİ EMİNE AKSOY Vefaat etmiştir Kendisine Yüce Allahtan Rahmet Diliyor Kederli Ailesine Başsağlığı Dileyerek Allahtan Sabır Niyaz Ediyoruz.Allah Taksiratını Affetsin.Mekanı Cennet Olsun.Geride Kalan Ailesine Allah Sabırlar Versin.Takdirde Ne Varsa O Görülecektir.Ecel Hiçbir Şekilde Değişmez.Biz Allah Tan Geldik Yine Allaha Döneceğiz.Hepimize Allah Hesabı Kolay Olanlardan Olmayı Nasip Eylesin Not Yıldırım çatak köyüne defnedilmiştir

 • FARUK ŞENOCAK   23-12-2009 12:31

  Köyümüz eşrafından emir aksoy hanımefendinin vefat ettiğini öğrenmiş bulunuyoruz kendisine allah tan rahmet diliyor kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyor merhumenin mekanının cennet olmasını niyaz ediyoruz ŞENOCAK AİLESİ

 • RAMAZAN KARAKUŞ   22-12-2009 11:37

  Emir Aksoy'a Allah rahmet eylesin. ALLAH’ım mekanını cennet eylesin, Dualarımızı Kabul Etsin. Ailesine ve Yakınlarına baş sağlığı ve sabır dileriz.

 • azra iller   09-12-2009 11:35

  hadi ya gerçektenmi çakma yayamas

 • o eleştiriyor   08-12-2009 12:48

  dernektemi görevlisin bayramda tebrik mesajı bekliyoruz ama o da yok bazılarına mesaj geliyor bakıyorum bilmem ne aidatı şu kadar 2009 aidatı bu kadar paraya ihtiyacınız varsa derileri sağa sola verdik toplasaydık köyümüze ne olurdu köy derimi kokardı kişiye görevini hatırlatmamada bozulmayın son cümle sen adını niye yazmıyon hanği azraillesin çakma azrail sende herkes gibi sallıyorsun

 • azraille   07-12-2009 15:55

  kardeş kimi çagırıyorssun kim uyuyor adını yazda bilelim kim oldugunu ona göre cevap yazsın sana herkes böyle iyi yapıyorsun heralde hangi cenazeden bahsediyorsun ne olduki anlatta bilsin herkes köyüme selam olsun iyisiyle kötüsüyle yinede güzel köy

 • yayamass   02-12-2009 10:44

  dernekçiler uyuyomusun cenazede kalabalık olsun diye mesac çekiyon nerdesin hani tebrik

 • azraille   01-12-2009 13:15

  bütün kızılcahamam yıldırım çatak köylülerinin geçmiş kurban bayramını kutlarım daha nice bayramlar geçirmelerini dilerim herkeze selam

 • FARUK ŞENOCAK   01-12-2009 10:23

  Tüm kızılcahamamlıların ve köyüm yıldırım çatak lı olan herkesin mübarek kurban bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını cenabı haktan dilerim saygılarımla

 • Ramazan Karakuş   26-11-2009 21:17

  Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar. Huzurlu nice mutlu bayramlar dileriz. Allah'a emanet olun.

 • y s   26-11-2009 12:14

  Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Kurban Bayramınız bereketli olsun!

 • H.Mehmet AKDOĞAN(DİDİM)   24-11-2009 20:37

  kızılcahamamlı ve yıldırım çatak köylü bütün hemşehrilerimin şimdiden mubarek kurban bayramlarını tebrik eder sağlık sıhhat ve afiyet içerisinde daha nicelerine kavuşmalarını cenabı Allahtan niyaz ederim.

 • sina   10-11-2009 13:14

  bakıyorumda bu aralar kimse yorum yazmıyo kış geldiyemi acaba diye düşünüyorum kimse gidemiyo ya kavga edecek bişey bulamıyosunuz ne güzel keşke hep böyle olsanız kimsenin kalbini kırmasanız güzel olur arkadaşlar herkesi kendinize güldürmekten başka bişey yapılmıyodu böyle iyi oldu köyümü ve herkesi çok seviyorum bütün yıldırımçataklılara slm olsun

 • samet   28-10-2009 12:49

  Köyümüzü çok seviyorum kızılcahamam'ın en güzel köylerinden biri bizim köyümüz fakat köyümüzün ulaşımı çok kötü ben kendimi bildim bileli hiç asfalt dökülmedi.Ulaşımın çözülmesini istiyorum.Köydeki amcam musa aksoya karısı hicaz aksoya ve ogullarına selam söylüyorum.

 • Faruk Şenocak   26-10-2009 15:15

  Köyümüz eşraflarından inci ışık a allahtan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilerim allah geride kalanlara uzun ömürler versin merhumenin mekanı cennet olsun dileklerimle Faruk Şenocak

 • FARUK ŞENOCAK   26-10-2009 13:07

  EDİTÖR: BÜYÜK HARFLE yazılan ,iyorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür

 • FARUK ŞENOCAK   23-10-2009 09:45

  EDİTÖR: BÜYÜK HARFLE yazılan ,iyorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür

 • sırma   18-10-2009 14:57

  canım babaanneme allahtan rahmet diliyorum.mekanı cennet olur inşallah

 • A.SARIARSLAN   13-10-2009 21:28

  Allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun. Nur içinde yatsın.

 • çatak köylülerinden   13-10-2009 15:06

  yıldırm çatak köylülerinden Necip ışık'ın eşi İnci ışık hakkın rahmetine kavuşmuştur.kendisine allahtan rahmet diliyor kederli ailesine sabır diliyorumz.her gelen gidecek her giden dünyada yaptıklarından hesaba çekilecek.ona göre yaşamak ona göre dünyaya değer vermek lazım.dünya geçici ahiret ise ebedidir.allah bütün köylülerimize ve rahmeti ile muamele eylesin.son nefeste iman la ölmeyi hepimize nasip eylesin

 • FARUK ŞENOCAK   01-10-2009 11:11

  Y ıldızların aydınlattığı gecede I şık dağından süzülen loş ışıkla L alerin açtığı kır çiçeklerinin çoştuğu D ağlardan gelen esintilerle şenlenen I ssız gecede kurt ulumaları ile dinlenen R ahatsızlık duymadığımız uykularımızda I lık odanın içinde yudumlarken çayımı M utluluk sevgi duyarım yıldırım çatak seninle Ç ağlar değirmenin dönen çarkındaki su A ğıt yakar gibi pınarının kurnasından su T atlıdır ahlatı alıçı armudu köyümün A kşam güneşi batarken ormandan sızan ışık K albimin içinde bir sevgi özlem hasrettir sılam yıldırım çatak Faruk şenocak

 • FARUK ŞENOCAK   01-10-2009 10:09

  Değerli yıldırım çatak köyü derneği kurucuları ve kurucu üyelerine yapmış olduğunuz yayla şenliğinden ve tarihinden her ne kadarda haberimiz olmadığı ve katılamadığım için kendi adıma üzüntülerimi arz ederim. Ayrıca böyle bir etkinliği hazırlayan ve sunan değerli büyüklerime saygılarımı küçüklere ise sevgilerimi sunarken başarılarının devamlılığını niyaz ederim. Köyümüz değerli insanları ile başkacalık gösteren bir coğrafya da dır etkinlik topluluk ve birleşme ihtiyacı duyulan her türlü acı ve tatlıyı paylaşmayı bilenlerden çaba sarf edenlerden emeği geçenlere teşekkür eder saygılar sunarım.

 • SAİT ÇALIŞKAN   28-09-2009 17:54

  rahmetli ebemin köyüdür çatak,dedem ise yağlıcalıdır,vay beeee,nerden nereye 50 yıl kadar önce kopup gelmişiz oralardan buralara ve şimdi pursakların saray mahellesindeyiz, bu arada birazda reklam yapalım BAĞLAMA DERSLERİ VERİLİR, YERİMİZ SARAY DADIR, 399 91 24 0533 314 41 45 saza söze gönül veren tüm hemşehrilerimizi bekleriz....Sait ÇALIŞKAN...

 • rafet ünal   24-09-2009 10:36

  günaydın o yorumda senin ve senin gibi düşünenlerin kurduğu dernek yoktu ve başlığı okuduysan bir sürü sızlanma vardı bu sorunu senin destek verdiğin (yazına göre) kişilermi çözecek kırk yıldır orman içindeyiz ama orman köyü olunmamış orman köyü olmak için çalışmayı dernekmi yapacak yoksa muhtarın talebiyle kaymakamlıkmı su sorunu varmış ozaman köydeki derenin önünü kapatın baraj yapın şimdi son lafım polemik istiyorsanız cevap yazın madem köyünü seviyorsan ismimi verme yolda görsen tanımazsın ama a şahsı onu sevmiyor bütün yorumları bu yazıyor diye beni öne sürmeyin lafım açık dernek kuruldumu kuruldu ben üzerime düşeni yaparım bunu sadullah akdoğana ve dernek bşkanı zeki beye belirttim ve şimdi ışıkların geneline diyorumki burda başkan zeki bey bir talebi varsa telefonom kendisinde var o arayıp belirtebilir savaştanda ricam oturup konuşmam yok sırf beni bir ünal olarak eleştiriyorsa ben bundan önceki yazılarımda belirtim kendi vereceği her yardımın iki katını vermeyi taahhüt ediyorum benim şahışlarla problemim yok makamları eleştiririm onlarda ortam vermesinler doğru çalışsınlar bana fırsat vermesinler bir sene önceki yazıya bügün yorum yazıp komik olmayın gündemi günlük veya haftalık takip edip TÜM KÖYLÜLERİMİN BAYRAMINI ENİÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLARIM

 • Rıza KARAARSLAN   22-09-2009 20:32

  Tüm Çatak Köyü' nün bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

 • savaş   20-09-2009 12:43

  sayın rafet bey eleştiri güzel birşey ama yüzyüze arkadan arkaya degil sen derdini kaymaka anlatıyorsun senin derdini kaymakam anlamaz senin derdini köy halkı anlar ve üyeler anlar sen derdini başkalarına anlatma tüm köy hakımızın bayranı kutlar nice bayramlar görmesini dilerim saygılarımla çataklı

 • olmaz   10-08-2009 18:34

  sen hangi taraftan oldun bende düşüncelerimi ve senin olduğun gibi taraf veya yandaş değilim sen tarafın varmış buda açık açık belli yazını okuyan senin tarafını belirtir burda ilk kızılcahamam habere köy hakkında muhtarın verdiği bilgileri okursan onun hiçbir şey yapamadım dediğini anlarsın 40 yıldır orman köyü olamamışız köy yayla yolunda sıkıntı varmış hala devam ediyor su deposu yapıldı ama su sorunu var bende o zaman derim 40 yıldır nerdesin haksızmıyım taraf değilim ama ben hiçbir zaman cemalettinı AKDOĞAN adına yazı yazmadım varsa belirt bu şahıs köy muhtarı ise 40 yıldır rahattı bırakta bundan sonra başkası bile seçilse kim veya kimden olduğu önemli değil eleştireceğim (hata yaptığı sürece ) tamammı hpocayı sev ama hem hoca hem muhtar olup iki mevkiyi işgal edip iş yapmazsa eleştiririm ve sana soruyorum muhtar kime ne yardımı yaptı bunlar hangi sülaleye ait köye ne yaptı listelermisin

 • çıtak   10-08-2009 16:18

  sen onun bunun günahını alıp duruyosun.muhtar ve çocukları ile ilgili yazdıkların sebebyle seni kınıyorum.sanki karşında muhtar ve çocukları varmış gibi konuşuyorsun.biraz daha ahlaki olmaya davet ediyorum.bu adamların köye yaptığı hiç mi iyilik yok.niye bu kadar insafsız davranıyorsun.el adama derki onlar bu köye birşey yapmadı da sizin köyde bir taşın üstüne taş koyduğunuz vakimi.köyden kaç kişinin ne ihtiyacını karşıladınz.aslında köylü bunların hepsini biliyor.yapamadıysan yapanlara bari karşma da herkes sana da saygı duysun.herkes yapacağını yapıyor.sizde yapacağınızı yapıyorsunuz.herkes karakterini ortaya koyuyor yaptıkları ve söyledikleri ile.sizin karakteriniz hep insanları rencide etmekse buna sözümüz yok.herkes yoluna devam ediyo.herkesin yolu açık olsun.yürümekle yollar aşınmaz.köylülerime sevgi saygı ve hurmetlerimi sunuyorum.

 • ısımzız.   10-08-2009 13:11

  koy hakkında bırbırınızı kırmayın .bn uzktan okuyucu oldugum halde hosuma gıtmadı

 • olmaz   08-08-2009 16:15

  ben senin gibi ÇATAK değilim tamamen ÇATAKLIYIM her hangi bir tarafta değilim bu köy senin babanın malı değil o sadece orada muhtar böyle ne tarafsın diye köyü böldünüz şim ondanmı bundanmı diye insanları sınıflandırmayın bunun dinde yeri varsa söyleyin hep kızıyorsunuz kişilere alakalı alakasız ithamda bulunuyorsunuz DERNEK dediniz kurdunuz öncekilere hırsız arsız bölücü dediniz her hakarette bulundunuz kenara çıktılar bu kezde bize destek olmadılar diye suçlu oldular hoca onlara destek verdimi he hu yallah anca gidersiniz dedi adam kuruş para vermedi hırsız dedi z ünal o her şeyi bilmiyormuş bilenler varmış yeter köyde sizin dernekte alın toplaya biliyorsanız toplayın yiyin sana niye yedin diye sorarsa o köyün adamı o zaman çıkın bağırın ama yeter bu kadar kendinizi masum gör meyin bu köy akdoğan aksoy demir uslu karaaslan sarıaslan ünal yırtıcı vural özdemir ışık aileleri ile bütün bu bütünü sadece akdogan ve ışık olarak göremezsin ne diyorsam küfürsüz ve açık madem iş yapmaya niyetin ozaman tek isteğim Hz ÖMER ADALETİ oda varsa buyurun adaletlice ne yapıyorsanız yapın meydan size kaldı küsler ayrıldı yiğitler ortaya gelsin buraya er meydanı dersek çazgır olmayalım ama ğüreşi doğru yapalım

 • olmaz   08-08-2009 13:20

  Anlayamadıysan ne deyim her şey açık anlayış gıtsa ne deyim hutbeye çıkıp vaaz vermeye benzemez cemaat dinler tepki vermez ama bu cemaat değil köy ahalisi sever sevmez eleştirir iyi veya kötü birlik iyi anlamışsınız şimdi çıkar ve menfaiati merak ediyoruz neden bu işe çıktınız çıkarınız ne şimdi bu sizede sorulacak önceki küsenlere sorulduğu gibi şimdi siz söyleyin (yorumu yazan çıtak) ne çıkarınız öyle başka köylerede gitme ihtimalin yok ancak yılda bir gidersin o kadar senin çıkarın ne bu kadar hoplayıp zıplıyorsunherkese bir yakıştırman var adam olmamak menfaat beklemek bir iş yapmadan konuşmak gibi senide görelim ama elini cebine at ve helal kendi paran olsunyine lafımdayım bu nköyde birlik olmadan dirlik olmaz senlik hoş ve güzel ama kalabalık değil tam katılım yok herkesin orda olduğunun söylenmesi yalan şu an sadece gördüğüm önceki destekçilerin gelmediği bu kkardeşlerime destek verenlerin geldiğini gördüm boşa bunu tam katılım olarak algılamayın hediye kazanan kardeş orda bulunduğu için dogal olarak kazanma şansına sahip onuda eleştirmek yanlış ama bende baktım kendisi hediye kazandığı zaman yazmış kızma haklı o ana kadar hiçmi yorumun tüm köylüler yorumunu yazsın benim şahsi düşüncem herkes ÇATAKLIYIM DİYORSA o buralıdır bunu kimse engelleyemez bu iyi anlaşılsın bu

 • ÇITAK   06-08-2009 11:11

  kardeşim sen ne demek istiyorsun.sen bu işin içindemisin dışındamısın.öyle kıvırarak yazılar yazıyorsun ki ne dediğin belli değil.dernekte olan güzel havayı mı çekemedin.istediğinize ulaşamadığınız için mi böyle yazıyorsunuz.derneğe geldiysen ortamı ve insanların sevincini gördün.niye ortalık bulandıryon.gelmediysen dernek toplantısının nasıl geçtiği kime ne verildiği seni ne ilgilendiriyor.cümlelerini biraz daha netleştir de ne tarafta yer aladığın belli olsun en azından.yıllarca belki köye hiç gelmemiş insanlar köye geldi ve hasret giderildi.burada sizi rahatsız eden şey nedir hala anlaşılmıyor.kendine hediye çıkan köylülerimizi niye itham ediyorsunuz.bunu da anlamak mümkün değil.bu hediyeler mutlaka birilerine çıkmalıydı.çıkanlar da elbet sevinecek üzülecek değil ya.hem köyüm diyosunuz hem de köylülerin sevincine ortak olmuyor fitnecilik yapıyırsunuz.size doğruluğu tavsiye ediyorum.insan ların canını sıkarak bir yere varılamaz.köylülerime sevgi saygı ve hurmetlerimi sunuyorum

 • rafet ünal   05-08-2009 12:11

  köyümüz halkının ve tüm hemşehrilemizin beraat kandilini kutlarım.

 • neco   04-08-2009 22:18

  ne yapmaya çalışıyorsunuz

 • köyün bana ait değil   28-07-2009 18:49

  kim olduğum veya ne yapmak istediğim değil sen çok ağır yazdım diyorsun ağırlıktan kastın küfürse o senin kişiliğin köyüne git istersen hergün git o beni yada başkanı ilgilendirmez paran varsa gidersin ama bazı adamlar gibi köye soğuk olma onlar kedi gölünü pisledilerde artık fazla gelmiyorlarmış sende köpürme ama her şeyede kızma sözüm ona köye herşeyi yapacaklardı ama boş çıktılar köylü onlara destek vermedi boy ölçülerini aldılarda sustular senin yazını sevinç için övelim dedin ama bir küfür etmediğin kaldı oda senin kişiliğin yazın varmı başka son ikisi hariç hediyelerinide iyi günlerde kullan ama sende o küsler gibi yapma bu köy bizim sahip çıkalım herkes aidatını zamanında versin ve güzel şeyler olur çataklılara duyurulur

 • ALİ RIZA SARIARSLAN   26-07-2009 13:49

  son kez sana cevap yazıyorum. ben Alirıza SARIARSLAN. Eğrisiyle doğrusula kişiliğiyle, karaekteriyle benim. Adımı yazıyorum ve ben buradayım diyorum senin kim olduğun, karekterin ise ortada. yok. Saklanmış. Kimsin kardeşim sen. Yorumları doğru saydınmı bilmiyorum ama sana birşey kazandırmadığı belli oluyor. Neoldu şimdi ben yazmadım diyemi sorunlar çözülmedi. Allah beni (Ali Rıza)'yı islah etsin. NOT" oköy kimsenin tekelinde değil herkezin hizmet anlayışı farklı sen öyle ben böyle ama ortak mantık YILDIRIM ÇATAK olmalı sen bana ben sana değil şu deşifre etme kendini ve kişiliğini o köy için isteğin veya yapacağın varsa yaz yardımcı olak ama boş kesedeN (KERİMŞEDEN) atma diğerleri gibi " DİYORSUN. NE YAZDIĞINIDA BİLMİYORSUN. KÖY SENİN TEKELİNDENDE DEĞİL HERHAFTA İNADINA GİDECEĞİM. VARMI İTİRAZIN.

 • Ramazan KARAKUŞ   26-07-2009 00:11

  Biz köye imkanlarımız dahilinde devamlı gidip geliyoruz. Karakuşlar bu hafta sonu köydelermiş neden bizim haberimiz yok. Yanlış duyum. Deneğin düzenlediği şölene alternatif bir eylem içerisinde olmadığımızı burada tekrarlama ihiyacı duyduk. Bizim köye gidip gelmemizden rahatsız olan varsa kusura bakmasın. Orası bizim köyümüz gidip gelmelerimiz devam edecektir. Şölene katılan veya katılmayanlar hakkında kimse yorum yapmasın. Alakasız kişiler ise; Köyün dinamiklerini ve sorunların çözümünü bilmeden ortaya laf atıp ortalığı bulandırmasın. Sorunların büyümesine sebep olmaktan sakınsınlar. Mutlaka yapılan işleri övünüz takdir ediniz ama birilerine gönderme de yapmayınız. Bizim derneğe karşı olmadığımız gibi bazı özel nedenlerden ötürü derneğe de üye olmadık. Burada kimseyi kırmadan özel nedenlerimizi ve düşüncelerimizi dilimizin döndüğü kadarıyla izah ettik.Lütfen 2 aydır buraya yorum yapmama düşüncemize saygı gösterin ve bizi polemiğe çekmeyin. Biz sizleri seviyoruz ve saygı duyuyoruz. Bu duygularımızı ve düşüncelerimizi önemsemenizi rica ederiz. Saygı ve sevgilerimizle Allah'a emanet olun.

 • ahlak   25-07-2009 15:30

  ağırlığın kişiliğini yansıtır yaz ister ağır yaz ister hafif ol o senin kişiliğin istersen tüm hediyeleri al ama bende oralıyım o senin ahlaki zaafın 162 yorum var bir tane olumlu ve olumsuz sözün yok ben şimdi haksızmıyım yazdığın saat belli haksızmıyım seni ALLAH ıslah etsin seni doğru yola davet ediyor terbiyeye davet ediyorum oköy kimsenin tekelinde değil herkezin hizmet anlayışı farklı sen öyle ben böyle ama ortak mantık YILDIRIM ÇATAK olmalı sen bana ben sana değil şu deşifre etme kendini ve kişiliğini o köy için isteğin veya yapacağın varsa yaz yardımcı olak ama boş kesedeN (KERİMŞEDEN) atma diğerleri gibi

 • ALİ RIZA SARIARSLAN   24-07-2009 21:03

  sevinçten gecenin 23:30'unda yazdığımı ve hiç yazımın olmadığını yazmışşsın. Bundan sonra kaçta yazacağımı söylersen o saatte yazarım. Teşekkürü çocuk bisikleti ve cep telefonu çoktı diye yazmadım. 71 Yaşındaki babamın yüzündeki sevinci gördüğüm için yazdım. tekrar emeği geçenlere babam ve kendi adıma teşekkür ederim. çıkan hediyeleri de ihtiyacım olmadığı için orada hediye ettim. Ama sen orada olsaydın sana veriridim. binerdin bisiklete. Yaptığın çok ayıp polemiğe girmemek için buraya yazmamam konu hakkında cahil olduğumu mu gösterir veya burada 100 yazı yazınca bu sayfa benim malım mı oluyor. Herkez saygı sevgi çerçevesinde fikirlerini beyan edecek tabii. ama ona buna saldırmadan. Lütfen kişisel polemiklere girmeyelim. Amaç köy ise köyü kalkındırma hakkında konuşalım. (Not: çok ağır cevap yazmıştım ama Allah'tan yayımlamamışlar. Sinirim geçti sakin sakin yazyorum Ama şunu da iyi biliyorum seninle OLMAZ arkadaş.)

 • azrailler   24-07-2009 16:39

  kardeşime bak hemende küsmüş küsecek ve kınayacak birşey yok ortada lafı ortaya attım üstüne almasaydın hem seneye gelmeyecek ben dernek kurucusu yada dernek üyesi degilim gelmessen gelme banane keyfin bilir.orada köyü sevenler birşeyler yapmak isteyenler geldiler köyümü seviyorum köydeki herkese selamlar ve tüm okuyanlara selam.

 • azraile   24-07-2009 11:15

  gelip gelmediğimi nerden biliyorsun geçmişe göre insanlar daha istekli ama benide kızdırma seneye artık bende yokum derim ama hepinizde küsler de hoca gilde birleşme tarafında değil hepinizde başkası doğru yapsa bile destek tarafınında değil sizide onlarıda kınıyorum

 • azrailler   23-07-2009 17:42

  çekemeyenler hemen yazmış yine siz kendiniz gelmek istemediğiniz için gelmediniz kimse size gelseydiniz niye geldiniz demezdi.sizler gelmeyince yayla boşmu kaldı.bazıları kendilerini uytmak için masal yazıyo sen o masala ancak kendin inanırsın.kimileri hadi herkesi birleştirinde görelim diyo çok birleşmek istiyorsan gelseydin şenlige herkes birkere söyledi size yalvaraçakmı.birde hediye alan arkadaşa laf atıyo seviniyor diye ağlayacakmıydı.yazkki bizim köydede çekemeyen çokmuş.hiç ollmassa çekemediğinizi dışınıza vurmayında kimse anlamasın.şenlik çok güzel geçti allah nasip ederse seneye birdaha olur inşallah.çekemeyenler bozmassa.kendinize iyi bakın.

 • BENİM CANIM KÖYÜM    23-07-2009 11:32

  Bir köye bir adamın ve bir kadının yolu düşmüş yol sıra geziyorlarmıştı ve o arada bir yaşlı ninenin odun yüklenmiş yol sıra gittiğine rastlamışlar yaşlı nineye acımışlar ve durdurmuşlar nine ye sen bu odunları ne yapacaksın diye sormuşlar ninede şöyle cevap vermiş yavrum satacağım ekmek parası yapacağım demiş nineye tekrar sormuşlar kaça satacaksın demişler ninede demişkine 5 beş liraya satıyorum demiş ve o adam ve kadın nineye acımışlar nine sen bu odunları buruya bırak biz sana 20.yirmi lira verelim demişler ve 20.lirayı vermişler senide köyüne bırakalım demişler ve nineyi arabaya bindirmişler köyüne götürüyorlarmıştı nine arabada başlamış kine benim odunlarım nerede kaldı diye ve ısrarla hep tekrarlamış ki adam nineye 10 liradaha vermiş ama nine hala benim odunlarım nerede kaldı demiş ve adam kızmış nineyi yola indirmiş ve yinede nine orada kalan odunlarını da almış hala odunumun parası demiş. KUSURA BAKMA AMA SENDE HALA ODUNUMUN PARASI DİYORSUN

 • olmaz   22-07-2009 14:38

  mübarek insanlar baştan beri birlik dedim ama kimse oralı olmadı nasıl eğlendimi birlik diyorsunuz lakin yüce önderimiz daha önce çıkarım olmadan destek vermem diyordu ne oldu birlik gerçekten güzel en sonunda anladınızya memnun oldum sedat bey artık sizde ya tam destek verin yada kenara çıkın öbür küsler gibi şimdi bu dernek yönetimi acaba ne yapacak sırada ne var şenlikte bitti telefonu ve bisikleti kapan sevincinden gece 23:30 yazmış bir tane yazısı yok çıkar güzel be bu haftada KARAKUŞ ailesi köyde imiş samimiyetimle iyi eğlenceler diliyorum şimdi bu dağıl mayı nasıl çözecek bu yüce önder kırk yıllık tecrübesizliğe ve iddaya son versin ve bu halkı naqsıl bir araya getircekse getirsin laf söylemek içinde kimse zırvalamasın

 • ÇATAKLI   22-07-2009 11:23

  Yönetim Kurulu ve dernek başkanımızın ve köylülerimiz arasında düzenlenmiş olan yayla şenliğimiz çok güzel geçmiştir.Bunun devam etmesi ve daha iyi olması için hep birlik ve beraberlik ve destek olmamız gerekmektedir.Gelin hep beraber olalım

 • x   20-07-2009 10:54

  akdoğan şenlikleri tüm köye hayırlı olsun. küskünlere duyurulur

 • ALİ RIZA SARIARSLAN   19-07-2009 23:26

  2009 yılı geleneksel 1. YILDIRIMÇATAK şenliğimiz sona erdi. İlk olmasına rağmen mükemmel geçti( cep telefonu ve çocuk bisikleti bana çıktı diye demiyorum :)). Böyle organizasyonlarda herkezi memnun etmek imkansızdır ama gelenler arasında ben memnun kalmadın diyecek kimsenin çıkacağını sanmıyorum. Tabiki ufak tefek eksiklikler olmuştur, onlarıda seneye hallederiz.Sonuç itibari ile emeği geçen herkeze teşekkür eder, saygılar sunarım. iki adet de hatırlatmada bulunmak istiyorum. 1- anonsta derneğe herkezin üye olabileceği söylendi ama TSk personeli belirli dernekler haricinde başka derneklere üye olamaz. bende bağış adı altında gereğini yapmaya çalışacağım. 2- en önemlisi heryede bizim soyismi SARIASLAN olarak geçmekte onu da SARIARSLAN olarak düzeltirseniz seviniriz. bir kez daha hatırlatmak istiyorum bu işlerde çelik gibi sinr gerekir. ben olsam şimdiye gemileri yakmıştım. onun için arkadaşlara kolaylıklar ve çelik gibi sinrlerinden dolayıda tebriklerimi sumuyorum.

 • N. Vural   16-07-2009 12:26

  Sevgili köylülerim . Büyük küçük herkese sesleniyorum. Didişmek birbirinize sataşmak muhtara, dernek kurup köylüleri kaynaştırmak ve köy için birşeyler yapmak isteyen genç kardeşlerimizieleştirmek yerine ,maddi ve manevi desteklerinizle yapıcı olun.Geçmiş olayları deşelemek abesle meşgul olmaktır.Madem köyümüzü seviyoruz , şenliğe gelerek desteklediğinizi ve köyünüzü sevdiğinizi gösterin. bir dikili ağacım , evim hiç bir şeyim (şerif teyzem hariç yok ama aradabir köyümü ziyaret ederim. Kaldiki. sizlerin mutlaka birşeyleriniz var.Neme lazım. banane gibi düşünceleri kafanızdan atın . Yoksa ALLAH bile affederken siz hala birbirinize dargınlığı ve didişmeyi sürdürmeniz kime ne sağlar. Herşey biryana köyünü seven köylüsünüde sevmeli .Hem birşeyler yapmaya çalışanlara yardımcı olmayıp hemde eleştirmek ne ALLAHın nede kulun hoşuna gider.Dernek yönetimindeki kardeşlerim olumsuz sözlere kulağınızı tıkayıp yolunuza devam edin. köyyünü seven sevmeyen zamanla belli olacaktır.Ölçülü ve yapıcı eleştirilere kulak verin.Bensizlerin iyi niyetli olduğıunuza inanıyorum. Tüm köylülerime sevgi ve saygılarımla, ALLAHa emanet olun,

 • YÖNETİM   09-07-2009 12:25

  Yapılacak olan yayla şenliği hakkında TARİH 19 TEMMUZ 2009 PAZAR GÜNÜ .Yaylada yapılacaktır cubuk köprü başından araç saat 09.da hareket edecek yemek ve çaylı dır yol durumu kızılcahamam tarafından da çubuk alveren tarafından da gidile biliniyor yollarımız düzelttirilmiştir. proğram saat 12.00.de başlayacaktır herkes istediği yerden ve istediği zaman gidebilir eğlence saz vardır

 • çataklımıyız   08-07-2009 12:23

  değerli hemşehrilerim ve dernek yönetimi önceden bir kağıt parçası bile olsa bize bir proğram veriliyordu alay eder gibi burda bu kadar bir duyuru birde telefona mesaj kardeşim ben o yayla yolunu bilmiyorum bana kim tarif edecek otobüs varmı yemek proğramı yoksa malzememi alıyımmı benimle alay eder gibi nasıl bir organizasyon dernek yönetimi kusura bakmasın ama biraz kabada olsa hatırlatmak zorundayım çünkü ikazlarım göz ardı ediliyor bir şeyi yapıyorsak gelenlere yardımcı olalım yol durumu nasıl muhtar yine uyuyorsa uyandırın elma ağacının dibi rahat gelebilir proğram nedir konvoy olarakmı yoksa herkes kendi başınamı belirtin yemek varmı yokmu akrabası olmayanlar için yer varmı bunlar önemli yoksa kuru bir yere gidecekse ona göre tedbirini alsın lütfen daha ayrıntılı bilgi adını yazarak dernek görevlileri tarafından yapılsın her kafadan bir ses çıkmasın ayrıca eğlence proğramı varmı hareket saatinide belirtin ortak kullanıml alanları hazırlanacakmı wc gibi

 • şenlik için   07-07-2009 10:39

  19.07.2009 Pazar günü yıldırım çatak köyü (köyümüz) yayalasında geleneksel yayla şenliğinin ilki gerçekleşecektir.bütün yıldırım çatak köylülerini ve köyümüz sevenlerini şenliğe bekliyoruz.Duyan köylülerimizin tanıdıklarına haber vermelerini rica ediyoruz.herkesi bekliyoruz.tüm köylülerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

 • sina   06-07-2009 19:33

  eğer bana söylüyorsan benin dedem yok.son kırk yılda tam olarak birşey yapılamazdı,çünkü herkesin aldığı kendine anca yetiyordu.sanırsan şimdi herkesin durumueskisinden daha iyi .bilmeyen kardeşler için söylüyorum şenlik 19 temmuz pazar günüymüş gelene ve gelmeyenlere duyrulur. adlarını yazmayanlar adlarını yassa herkesin gercek kimligi orta çıksa.bütün çataklılara selam .kendinize iyi davranın.

 • yayamass   06-07-2009 11:44

  dedeni korumayı vazife olarak iyi yapıyorsun büyüklerin çok iyi bir kırk yıl diyor ama sen son zamanlarda bir şeylerin yapıldığını söylüyorsun seni kutluyorum umarım o şenlikllerde umduğunu bulursun ve diyorumki akdoğan yayla şenlikleri hayırlı olsun

 • sina   05-07-2009 18:18

  herkes bir yol tutturmuş gidiyo herkesin ağzından bal damlıyor laf söylemeyi çok güzel biliyorlar ama adlarını vermekten korkuyorlar. derneğin kurulması çok iyi oldu bu sayede köyümüzde bir şeyler yapılmaya başlandı. dernege destek olursak daha iyi şeyler yapılabilir.temmuzda yapılacak şenlikte herkesin gellmeli ölmezde sağ kalırsak o gün güzel gececek.bütün çataklılara selamlar.kendinize iyi davranın laf dalaşı yapmayın

 • çıtak 06   05-07-2009 13:35

  arkadaşlar beni duyan dernek yöneticisi varsa lütfen cevap yazarsa sevinirim derneğin yayla şenliği yapılacak diyosunuz tam olarak tarihi yazarsanız her kes kendini işini gücünü ona göre ayarlar

 • Çataklı   09-06-2009 10:20

  Bizim köyümüzün derneğinin kurulmasını sağlayan tüm köylülerimize ve yönetime teşekkür ederim yukarıda dernek için verilen bilgiler içinde teşekkür ederim verilen bilgileri değerlendirdim benim görüşüme göre gayet çok çok güzel yönetim ve yapılan işlerde gayet güzeldir. Teşekkürler

 • NERELİ   06-06-2009 16:35

  Çataklı kardeş köy halkı olmak için hangi kriterler var belirtki ona uyalım senin ismini vermiyorum ama oraya yazdığın şeyler hoş değil suyu ordan almam köye çıkmamam kimsenin sorunu değil ama sende karaçamdan doldurma yoksa hundaı arabanmı yıpranıyor.sırf yazmak için konu arıyorsan bak herkes bir yerden sallıyor adını vermeden senden ricam artık beni bu işlerinize bulaştırmayın gel 60 tnli al ama benle uğraşmayın ikinci sefer adını yazarım bundan gayet eminim bunu yapma ok ol doğru ol hedefi bul su olup azında bezdirme çoğunda mağdur etme ricam ve bundan sonrada size dernek ve iş hayatınızda başarılar. son cümlem kişilerin o köye defnini kast ediyorsan karşıyakada nerelisin diye sormuyorlar bende anne köyderneğine kayıtlıyım o saçmalıktan bir daha bahsetmeyin yoksa bu tehdit değil rezil ederim

 • yayamas   03-06-2009 18:52

  özdemir, vural, demir, akbulut ve karaaslan bunlar afrikalımı nerde 20 kabileniz tabii olarak herkes beğenmek zorunda değil yönetime bakıyorum aksoy başkan iyi tercih diğerlerini sorarsanız hepsi aşağı yukarı aynı aile yani dernek herkesi kucaklam ıyor bana göre şimdi oyun içinde oyunmu var diye soruyorum herkes kızıyor şimdi kim niye adını söylemiyor kim bu fitne diye ben demir akbulut karaslan ve vural aileleri temsil etmiyorum ama adaleti yada bunları da hatırlayın derim. şimdi b

 • Y.ÇATAK KÖYÜ DERNEK YÖNETİMDEN DUYURU   03-06-2009 09:51

  İnşallah temmuz ayı içerisindeki uygun olan bir pazar gününü yayla şenliği yaparak kutlamayı düşünüyoruz.

 • Ramazan Karakuş   03-06-2009 03:21

  Tek anlamadığım özel bilgilerin internette açıklanması takıntısı ve yapılan işlerin kararı ve projeleri yönetim kurulu tarafındandır ibaresi Kimse sizden özel bilgileri açıklama talebinde bulunmadı. Ayrıca Yönetim kurulu kararı olmadan projelerinizi gerçekleştirmeniz mümkün değil. Özel bilgiler kişilerin kimlik,adres ve özel hayatı ile ilgili bilgilerdir. Bu bilgiler zaten açıklanmaz ve açıklanmamalı. Özel bilgilerden kastınız karar ve projeleriniz ise yanlış bilgiye sahipsiniz.Tüm kurumlar bunu aleni açıklar ve tabi oldukları mevzuat çerçevesinde gerçekleştirir. Daha doğru ifade şu olmalıydı: Kısa ve uzun vadede gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projelerimiz var. Bütçemizin olanakları dahilinde hayata geçireceğiz. Burada bunları açıklamak bütçeyle alakalı ayrıca yönetim kurulumuz değişmesi durumunda bizden sonraki yönetimlerimizi bu konuda bağlamak istemediğimiz için açıklanmsında sakınca görüyoruz. Açıklamalarınız yinede ne kadar güzel oldu. Dernek yönetim ve denetim Kurulu üylerine başarılar dilerim. Sizlerin başarıları hepimizi sevindirir. Çıktığınız bu hayırlı yolda Allah utandırmasın Saygı ve sevgilerimle Allah'a emanet olun.

 • Y.ÇATAK DERNEK YÖNETİM ADINDAN    02-06-2009 12:40

  TÜM YILDIRIM ÇATAK KÖYLÜLERMİZ İÇİN DERNEK HAKKINDA BİLGİLENDİRİLMESİ TARİH. 2008 Yılı içerisinde köyümüzün iyiliği ve menfaati ve yararı ve olması.gereken.derneğimizin.kurulması.için.çalışılan.faaliyeteler.raporu.2008.27.Temmuz Pazar gününden bugüne kadar yapılan işler 2008.27.Temmuz Pazar günü köyümüz köy konağın da ilk toplantı yapılmıştır Ve orada olması gereken köylülerimizin görüşlerinin alınması için gerekilen toplantıya ortalama 45.50 kişi katılmış olup toplantıda olan kişilerin 100.de doksanının derneğimizin olması istendiği görülerek resmi kanal gereği için geçici yönetim seçimi. Oluşturulmuş olarak Geçici yönetime 1 başkan ve 13 yönetim toplam 14.kişi mecburu olduğu görülen seçilmesi gereği olduğu için geçici başkanlığa Yakup oğlu Vedat ışık seçilmiştir. Ve orada 13 kişide yönetime seçilerek Ve tekrar ikinci toplantının 2008,19.Ekim pazar günü yapılması için görüşler alınarak çoğunluğun kararıyla ikinci toplantının tarihi belirlenerek toplantı tamamlanmıştır. Ve ikinci toplantı 2008,19.Ekim pazar günü Ankara pursaklarda yapılmış olarak ve yine ilk toplantıda olduğu gibi ora dada Yakup oğlu Vedat ışık geçici başkanlığa seçilerek Ve yine orada 13 kişide yönetime seçilerek geçici yönetim oluşturulmuştur. Orada resmi kanal için doldurulması gerekilen evraklar doldurularak toplantı bitmiştir evrakların eksiklikleri tamamlanarak 2008 31.Ekim cuma günü Kızılcahamam kaymakamlığına teslim edilmiştir Oğün’den itibaren derneğimiz resmiyete geçmiştir. Dernek çalışmalarına başlanmıştır. Ve 10 Aralık 2008.kurban bayramının üçüncüsü gün çarşamba günü köyümüz köy konağında köylülerimiz ve misafirimiz için gaye ve amaç bayramlaşmak ve kaynaşmak için yemek verilmiştir.2009 10.Şubat Salı günü kazım oğlu İsmail karaarslan nın cenazesiyle ilgilenilmiştir. Yapılması gerekilenler yapılmıştır. Tarih 08.Mart 2009.pazar günü genel kurul toplantısı yıldırım çatak köyünde yapılmıştır. Ve orada Dernek Asil başkan ve yönetim seçimi oluşturulmuştur Yapılan Seçim sonucunda başkan ve yönetim isim listesi Asiller 1 Başkan Ali oğlu ZEKİ AKSOY 2 Başkan. Yardımcısı Yakup oğlu Vedat ışık 3 Mehmet oğlu Atilla ışık 4 Cemalettin oğlu Sadullah Akdoğan 5 Hüseyin oğlu Hasan şen ocak 6 Yusuf oğlu Menderes karakuş 7.Şerafettin oğlu Cafer Akdoğan YEDEKLER 1Celal oğlu Ercan ışık 2 Yaşar oğlu Ayhan Sarıarslan 3 Muharrem oğlu Cevdet ışık 4 Kazım oğlu Rıza Karaarslan 5 Salih oğlu Muharrem Özdemir 6 Hilmi oğlu Hacı Ahmet Ünal 7 Dursun oğlu Nurettin Vural DENETİM Asilleri 1 Denetim başkanı Hayri oğlu Mehmet uslu 2 Mehmet oğlu İdris Aksoy 3 Dur ali oğlu Murat sarıarslan DENETİM Yedekleri 1 Halis oğlu Ali ihsan Ünal 2 Ömer oğlu Nazım Yırtıcı 3 Hasan oğlu Dur ali Yılmaz toplam 20 kişiden ve her kabileden oluşturulması sağlanaraktan dernek yönetim listesidir Oğün’den bu güne kadar üyeler bilgilerine ulaşılmaya çalışılmıştır askerliğini yapmış annesinden babasından ayrılmış ayrı bir yuva kurmuş kişiler olarak köyümüzden 214.üyemiz belirlenmiştir 214 üyemizin 120 kişinin cep telefonuna 70.kişinin ev telefonuna 75 kişinin ev adresine 98 kişinin kimlik bilgilerine ulaşılmıştır Bilgi veremeyen kişiler bizlerin sizlere daha kolayı ulaşmak için ve haberdar etmek için eksik veya veremediğiniz bilgilerinizi belirttiğim gibi yönetim kurulundan sizlere en yakın ve ulaşa bileceğiniz kişilere bilgilerinizi verebilirsiniz. Sizlerde bilgi almak isterseniz bilgiler ve yapılan işler ve hesap bilgileri köy konağın da liste halinde asılıdır burada özel bilgiler sorulmaz ve açıklanmaz ben şimdiye kadar hiçbir kuruluşların özel bilgilerinin internette açıklandığını rastlamadım bilgi almak isteyen üyelerimiz ve köylülerimiz yönetim kurulunda olan kişiler den bilgi alabilir bazı şeylerin bilgisi olmayan yönetimdeki arkadaşlardan bilgisi olan kişiye yönlendirir yapılan işlerin kararı ve projeleri yönetim kurulu tarafındandır.Yönetim adına Bilgilerinizi arz ederiz.ALLAHA Emanet olun

 • Ramazan Karakuş   01-06-2009 22:04

  x kardeşim senin rezil olma gibi bir kaygın olmasın. Yerleşim yerleri rezil olmaz insanlar rezil olur. Size tavsiyem Sen zaten x sin ve x olarak kal. Sayende yobaz olduğumuzu da öğrendik.

 • x   01-06-2009 15:59

  arkadaşlar yeter artık akıllı olun beyni nizi caliştırın kim seye kalmaz yyyyyycatak köyü kavga kavga bunelaaaaaaa haksız lık yapan lar öbür dünyada cekecek cilesini allah bilir işini bırakın şuboş laf ları 81 ilde deyildün yada rezil oluyoruzzzzz merhamet li olalim sevgi saygı ooooolsun artık catak ta yobaz lık bit sin allaha amanet olun ..yeter

 • Ramazan Karakuş   01-06-2009 11:35

  81 ilde okunan site mevzusuna gelince; hiçbir web sayfası sorun çözmez. Büyükşehirlerde insanların bir araya gelmesi kolay değil ancak iletişim araçları ile birbirlerine ulaşırlar. Bunlardan birisi de internettir. Sorunlarınızı bizzat dernek yöneticileri ile bir araya gelerek çözmek mümkündür diyorsun eyvallah. dernek toplantılarının tarihi daha önceden kararlaştırıldı. Düğün ve Hacı yemeği ile çakıştı. biz davet edilmedik ve haberimiz yoktu bunada eyvallah. 4-5 Ekim Ramazan Bayramının hemen akabinde düğün yapıldı. Köyde yaşayanların tamamına davetiye verildi. . Babalarınız davet edildi .O telaş esnasında büyüklerinizle ayrı gayrınızın olmayacağı düşünülmüş olsa gerek. Size de ayrıca davetiye gönderilmediği bir hatadır. Köyden iştirak eden yok. Zaten konumuzda bu değil. Farzet ki şöyle bir sorunum var görüşelim desem 5 kişinin bir araya gelmesi çok zor hatta imkansız gibi. Biri düğün davetiyesi aldım oraya katılacağım, biri çocuğun dersaneye gitmesi veya imtihanı var çocuğu götüreceğim, biri hastam var biri çocuklar bunaldı piknik sözü vedim. Kaldı 1 kişi. Biz 4-5 aile pikniğe gitmeyi düşünüyoruz önümüzdeki 1 aylık süreçte herkesin buna benzer programları var. Ben Gölbaşından pursaklara geleceğim buluşacağız da sorunlarımız dile getireceğiz. 1 saatlik görüşme yaklaşık 1 gün alır. Benim o kadar vaktim olsa dahi herkesin o kadar vakti olmayabilir. Ancak; sorunları ailen ve komşularınla yüzyüze çözersin. Ayrıca ne kadar güzel Didim’den ağabeyin bizimle bu sayede iletişim kurabiliyor. 81 ilden okunmasını istemiyorsan kendi kurduğunuz sitede üyelikle engellersin. Sanki yazılanlarda Biz bir şeyler yapmak için ortaya çıktık. Piyasa çıkıyorlar iyi ve kötü eleştiri yapıyorlar, eskiyi ortaya çıkarıyorlar,taş koyuyorlar. Biz geleceğe bakıyoruz demek istiyorsun. Belli ölçüde haklısın. Eleştiri ve öneriler neden bu kadar sizi rahatsız ediyor. Siz Peygamberlerden yüce insanlarmısınz ki bütün eylemleriniz doğru olsun. Size doğru olan bana yanlış olamaz mı? Bizim takdir ettiğimiz eylemleriniz de olacak, takdir etmediğimiz de. Yöneticilik zor zanaattır. Herkesi memnun etmek mümkün değildir. Ast-üst ilişkisi olan bir kurumda 550 personele yöneticilik yapmama rağmen şikayet kutuları vasıtası ile öneri ve şikayetlerin hepsini değerlendirerek yapabileceklerimizi ve yapamayacaklarımızı gerekçeli olarak tutanak tanzim ediyoruz. Neticede Eleştiri ve öneriler sayesinde en kısa zamanda yanlış dan dönebileceksiniz veya takdir edilen hizmetlere daha çok emek harcayabileceksiniz. Biz hiçbir zaman dernek organlarında görev alan şahısların şahsiyetlerini eleştirmedik zaten bize de yakışmaz böyle bir hareket. Dilimizin döndüğü kadarıyla yanlışlık yapılmasın bu iş devam etsin diye uyarılarda bulunduk. Görüyorum ki bu uyarılar rahatsız ediyor ve aşırı alınganlık gösteriliyor. Yanlış anlaşılmasın; Kimseyi kırmak gibi bir düşüncem olmadığı gibi sizlere de karşı değilim. Yanlış anlaşılmasın. Bozucu olmayalım yapıcı olalım kırıcı olmayalım gönül alıcı olalım sloganı çok güzel. Ama sadece söylemde. Yapıcı dahi olunsa alınganlık var. Ben kırgınım diyorum gönül alıcı olarak ne yaptınız? "Bilerek veya bilmeyerek hatamız olduysa özür dileriz." diyemiyorsun. Bahanelerle geçiştiriyorsun. Amacımız bizim köyümüzünde derneği olsun. Benim düşündüğüm köyün tüm fertlerini kucaklayan birlik ve beraberliğin olduğu bir dernekti.Tek amaç bizim köyümüzün de derneği de olsun ise hayırlı olsun demekten başka söyleyecek sözüm yok. Saygı ve sevgilerimle Allah'a emanet olun.

 • ÇATAKLIYIM    31-05-2009 09:27

  Sendemi çataklımısın köyünü ve köylülerini madem çok düşünüyorsun da neden köyüne çıkıp ta hem köyünü hemde köylülerini ziyaret etmiyorsun da çubuk ahır köyden su bidonlarını doldurup ta dönüyorsun bizim ve senin köyün ahır köye sadece 5 kilometredir sana soruyorum köy konağı olarak kullanılan köy okulunu kullanılmasını neden istemiyorsun sen köye gidip de daha köy okulunun içine girip de köy okulunun içinin nasıl olduğunu görmeden yorum yapıyorsun şuan köy konağı olarak kullanılan köy konağına gitte gör şuan bizim köy konağımız 500 kişi ağırlayacak şekildedir bizim köyümüze şuan yeterli olduğunu görüyoruz seninde çakılı bir çivin bulunsun elbet bir gün sanada lazım olabilir

 • Sadullah akdoğan    31-05-2009 09:17

  Sayın yıldırım çatak köylülerimiz sözlerime başlamadan önce ALLAHIN Selamlarını sunarım Öncelikle üzülerek ifade ederim kine bizim köyümüzde iyi veya kötü işler yapılmasına kalkınca herkes piyasaya çıkıyorlar böyle bir işler yapılmasından önce nerede oluyoruz madem yanlış işler yapılıyor veya yapılmıyorsa sizlere soruyorum bunun çözümü köy sitesinin 81 bir ilde açılıp herkesin okuyacağı bir sitemi çözer soksa köylülerimiz olarak bir araya gelerek mi olan sorunlarımızı sıkıntılarımızı çözmeyi sağlarız madem sorunlarımız ve sıkıntılarımız var ise gelin internette olmaz sıkıntısı olan kişiler ve dernek yönetim kişilerden bir kaç kişi bir araya gelerek sıkıntıların çözüleceğine inanıyorum ve bozucu olmayalım yapıcı olalım kırıcı olmayalım gönül alıcı olalım hepimiz e soruyorum 81 bir ilde açılıp da okunan köy sitesinde yazılan yorumlar sizce hoşumu isim veren ve isim vermeyip de köyün ve köy derneğinin hakkında iyi veya kötü konuşanların hakkın birkaç cümle kuracağım ve sordukları soruların cevapları cevaplıyorum Amacımız bizim köyümüz ünde derneği olsun diye çıkılan yol ve daha öncesi ve geçmiş unutulan yol unutulan yolu ve geçmişi kurcalamanın ne gereği olduğunu soruyorum sizlere geçmişin iyi veya kötü geçtiğini soran varımı sizler niye kurcalıyorsunuz kapatın gitsin Ramazan bey evet 2008 27.Temmuz Pazar gün ilk köyde yapılan toplantıya karakuş kabilesi katılmıştır orada yapılan toplantıda derneğimizin kurulmasının gayretindeydiniz ve orada geçici yönetimin seçildiğini gördünüz ve orada tekrar ikinci toplantının ekim ayı içerisinde yapılması düşünüldü 11 Ekim Pazar günü düğününüzün olduğunu belirttiniz ve tüm orada bulunan kişiler toplantının 19 ekim Pazar günü olması için karar verildi ama bizlerde bekledik kine 11 ekimde olacak düğüne okunup da gitmeyi düşünmüşündük köylümüz olan kişilerden çoğunun okunmadığını gördük ama çoğu kişilerin neden okunulmadığının iyi veya kötü yorumu yapılmadı Musa Akbulut yemeğine gelince Musa Akbulut 19 ekimde yapılacak toplantıdan 1 bir kaç ay öncesinden haberli olduğu bilinmektedir ve Musa Akbulutlun haç yemeği verdiği 19 ekim toplantısında öğrenildi ve çoğu kimselerim haberi olmadığı görüldü zaten haberli alan kişiler toplantıya katılmadılar haç yemeğine katıldıkları görüldü

 • çıtak   31-05-2009 00:50

  yaramaza, köylüm ''kişi kıyafeti ile karşılanır liyakati ile uğurlanır''.kişi kendi kendini nasıl ortaya koyarsa herkes onu öyle tanır.Herkes sizin gibi sivri dilli olamayabilir.yumuşak ve sakin söylemlerden rahatsız olan birisine diyecek yok aslında.ancak köye yeni kurulan dernek faaliyeti sizi niye rahatsız eder onu anlayamıyoruz.köy için birşey yapılırsa yapılmış olur.yapılmazsa da öyle kalır.onu dernek kurarak bu yola çıkanlar düşünmeli.sanki sana ve bana bu konuda pek laf düşmüyor .dobralık meselesine gelince,sen nasıl düşünüyorsan o öyledir.o senin görüşün.sen de yaramazın karşısına ismini yazsan seninde dobra olduğunu görmek isteriz.laf ile peynir gemisi yürümez.köy için yapılacak faaliyetlerin önüne geçecek söylemlerden kaçınmanızı ve insanların hevesini kırmamanızı sizden rica ediyorum. ramazan beye; gelince dernek hakındaki son yorumlarınıza katlıyorum.dernek herkesin derneği olması için söyledikleriniz mutlaka yapılmalı.köy için dernek kuran hiç kimse köyden kimseyi dışlama hakkına sahip olamaz.olursada başarılı olamaz.dernek genel bilgilendirmeyi en erken bir şekilde yapmalıdır. köylülerime sevgi saygı ve hurmetlerimi sunuyorum.

 • Ramazan Karakuş   29-05-2009 14:05

  Geçenlerde köye gittik. Nazım Yırtıcı’nın oğlunun kına gecesi vardı. Davetli olmadığım halde oraya kadar gidip de Kına gecesine katılmamak olmazdı. İştirak ettik. Köyümüz İlkokulunun içerisine sedir yapılmış ve dışarısı boyanmış. Eski haline göre güzel olmuş. Emeği geçenlerde Allah razı olsun. Dernek Kurucu üyeleri , yönetim üyeleri ve üyeleri size tavsiyem. Burada sizleride görmek isteriz. Tabi ki gerçek isim ve dernekteki görevlerinizi belirterek. Buraya vaktinizi ayıramayacak kadar çok mu yoğunsunuz. Yoksa “biz polemiğe girmekten kaçındığımız için dernek adına yorum yapmak istemiyoruz” düşüncesinde misiniz ? Derneğin kuruluş aşaması, Üye durumunuz hangi seviyededir? yönetim kurulunuz kimlerden oluşuyor? İş bölümünü nasıl hallediyorsunuz kimler vasıtasıyla ? Projeleriniz nelerdir ? Yaptıklarınız ve yapacaklarınız nelerdir ? Bütçeniz ne kadardır ? Üye aidatları hariç yardım ve hibe alabiliyor musunuz ? Ulaşamadığınız kişilere veya sizlere ulaşmak isteyenlere bilgi ve duyurularınızı nelerdir? Bunları sizin bilmeniz yeterli değil. Paylaşmanız gerekiyor. Reklamı olmayan ürünün satışı da olmaz. Lütfen dernek hakkında bilgi verirseniz seviniriz. Bir alternatif :Sizene ne, dernek üyeliğine şu an soğuk bakıyorsun, zaten üye değilsin. Bigi edinsen ne olacak yaklaşımı doğru olmaz. Çok sayıda köylümüz Dernek hakkında hiç bilgisi olmadığı, bilgisi olupta “Hele Derneği bir kursunlar yüürse sonra bakarız” düşüncesinde olanlar olabilirler. Birbaşka alternatifde : Bizim üyemiz bu kadar olacak, üye alımını dondurduk, biz bize yeteriz. Bu dernek filancaların derneğidir diyebilirsiniz. Tüm görüşlere saygı duyarız hakaret içermediği müddetçe. Saygı ve sevgilerimle Allah'a emanet olun.

 • yayamass   29-05-2009 11:32

  rafet ünal ve ramazan karakuş beyden başka dobra yok herkes kendini bzliyor ve kaypak konuşuyor hatalı isem belirtin yola çıkılacağı zaman herkes nasrettin hoca efendiye arkasında e kalmamış imdi sizde şuan diyorumki hepinizin mantığı benüzerime düşeni 20 tl yi veririm başka hiçbir şeye karışmam mantığı sen bana ne destek verdiysen bende sana o desteği vereceğim bu köyde zihniyet bu kimse kendini kandırım daha fazla rezil olmayak artık ÇATAK KÖYÜ var olduğu şekliyle devam etsin bu köylü ben dahil bu işi ağzına gözüne bulaştırdı. önce kuruldu kapandı yeni devre çıktı ama ışık göremiyorum bana göre devamı yok buda öncekilere karşı çıkan grup oldu bunlar onların istemezüğüydü onlarda bunlara istemezüğ oldu bırakın artık hayali

 • yayamass   29-05-2009 11:19

  alt ve üst kısmından kastım o yumuşak uslubunuzu daha önceleri niçin göremedik yayamasın yorumlarını beğenmiyorsun kim olduğunu araştırıyorsun ben sana kim olduğunu bir savla öne sundum o hariç kimse böyle sivri dille konuşmuyor herkes kayğan zeminde bazen üst mahalleyi savunuyor bazen alt mahalleyi ama hatalı olanı eleştirmiyor bende onu desteklemek zorunda kalıyorum eleştirisi doğru dernek hayalini bu köyün insanı kendine kabus gibi görüyor toplantımı yapılacak hepsi kaçıyor toplantıyı yapan aileye mensup olanlar katılıyor diğeri eleştiriyor bundan önceki toplantıda olduğu gibi sanki köye milletveliki geliyor bu kelime şuanki mevcut dernekte görev alan birine ait sen çıtak kardeşim adını ver yoksa bana laf söyleme hakkına sahip değilsinmademki iş yapılcak rafet ünal ve raamazan karakuş beyden başka dobra çıkan yok herkes

 • çıtak   28-05-2009 15:55

  yaramaz biraz daha açık olsana.anlaşılmıyo cümlelerin.köyün alt başı üst başı ne oluyo anlayamadık.iyiyi tavsiye etmek niye sizi rahatsız etti.sizi sağlıklı düşünmye davet ediyom.selamlar

 • YAYAMASS   28-05-2009 14:58

  merakını gider bu yayamass rafet ÜNAL olmasın sen onları iyi tanırsın son yorumun bayağı yumuşak ikna edici bu köyün alt başında üst başına iyi çalışıyorsun insanları ikna etmeye ama kızarken artık kendini saklama

 • çıtak   28-05-2009 12:07

  Sayın Ramazan bey; bütün görüşlerinize saygı duyuyoruz.Fakat dernek kurma çabasında olanlara sorduğun soruları biz de sorduk.Dernek kuruluş aşamasında yapılan toplantıların hac yemeği ve düğüne denk düşmesi kesinlikle yanlış.Ancak kuruculara bu sorulduğunda bundan haberlerinin olmadığı ve kuruluş aşamasında çalışan arkadaşların bu törenlere davet olunmadığı ifade ediliyor.bence biraz yargısız infaz yapıyorsunuz.Affedici olmak lazım.onlar da bunun yanlış olduğunu ifade ediyorlar.şenliklere katılmama kararı almanızı biraz sert bir karar olrak buldum.yine de sizin birleştirici rol oynama bakımından yardımcı olacağınızı ümit ediyorum.Beni yanlış anlamamanızı da istiyorum.ben yeni kurulan derneğin hiçbir kademesinde yer almadım ve almıyorum.sadece böyle bir dernek kuruluşundan ve köy için yapılan çalışmalardan sevinen manevi destek veren bir köylüyüm.asla dernek kurucularının yanlışını savunan konuma düşmek istemem bunu da bilmenizi arzuluyorum.yanlış her zaman yanlıştır.yanlışı kabul etmek erdemdir.Doğru olana destek olmak da insanlık borcudur diye düşünüyorum.Konuştuklarımın hepsi kendi fikrimdir.dernek kurucularından hiç biri ile bu konuları paylşaşmış değilim.sadece toplantı vakitlerini niçin yanlış zamana denk getirdiklerini sordum. tüm köylülerime selam sygı ve hurmetlerimle.

 • Ramazan Karakuş   27-05-2009 17:01

  Yukarıdaki sebeplerden dolayı. Şenliklere bu yıl katılmayı düşünmüyorum. Burada yazıyorum ki; Hatalar ve kusurlar bilinsin ve ders çıkarılsın aynı hatalar tekrarlanmasın. Toplantıların özellikle o tarihlerin seçilmesinde kimin kusuru varsa özür dilemesini de bilsin. Yaklaşık 8 ay geçmesine rağmen özür dilenmediğine göre bu kasıtlı olarak yapılmıştır.. Amaç ve plan ne ise söylensin gizlenmesin. Bize belki bilinerek yapılan yanlışlıklar başkalarına bilmeden de olsa yapılmasın. İstenmediğimiz hiçbir ortamda olmadık olmayacağız da. Site kurmaya gelince ; Mail adresi de dahil olmak üzere verebilirim veya başka bir siteye katkı sağlayabilirim. Benim kurduğum site kişisel bir çalışma ve daha fazla devam etmemeli düşüncesindeyim.Derneğimiz var onlar bu işi yürütmelidir. Derneğin görevlerinden biri de bir site kurup veya mevcut siteler vasıtası buradaki paylaşımı bir siteye taşımasıdır. Saygı ve sevgilerimle Allah'a emanet olun.

 • Ramazan Karakuş   27-05-2009 15:29

  Dernek kurulması için köyde yapılan toplantıya katıldık. Maddi ve manevi katkı sağlayarak önerilerimizi ve eleştirilerimizi bu çatı altında yapmak düşüncesindeydik. Bu konuda eski dernek yönetimi ve üyeleri ile de görüş alış verişinde bulunduk. Eski yönetimin dernek yönetiminde görev almayı düşünmediklerini ama katkı sağlayacaklarını beyan ettiler. Dernek kurma azminde olan hemşerilerimiz bu toplantıdan sonra 2 toplantı daha yaptılar. Durali Karakuş’un Düğünü ve Musa Akbulut’un hacı yemeği günü seçildi. Dernek kurma çabasında olan arkadaşlar 5 dakikalığına uğrayıpta hayırlı olsun dahi demediler. Birlik ve beraberlik için dernek kurma çabasında idiler. 2. Derneğin temeli çürük atıldı. Herkesi kucaklayan bir dernek görünümü vermedi. Biz buradan; dernekte sizi ve katkılarınızı istemiyoruz toplantıya falan da katılmayın manası çıkardık. Bizde bu görüşlere saygı duyarak Karakuş’lar olarak içimizde toplantı yaptık. Şu an için derneğe katılmama kararı aldık. Kararımız değişir mi? Değişmez mi ? Zaman ne gösterir bilinmez. Sen böyle diyorsun ama sizden katılanlar var diyeceksiniz. Doğrudur. Yusuf Karakuş’un çocukları kapsam alanımız içinde hiçbir zaman olmadılar. Bizden bu konuda farklı düşünüyorlar. Birlik olamadığımız için çok sesliliğimizle de övünüyoruz. Saygı duyuyoruz kendilerine. Burada eski dernek yönetimi ile ilgili sormadan aramızdaki sohbetin sonucunu açıklama yaptığım ve Musa Akbulut’un hacı yemeğini isim zikrederek verdiğim için kendilerinden özür dilerim. Sonuç olarak şunu diyebilirim; Yıldırımçatak köyünün birlik ve beraberlik içerisinde herkesi kucaklayan bir derneğe ihtiyacı vardır. Şu an bunu gerçekleştirmek için böyle bir dernek kuruldu. Temennimiz başarılı olmaları. Başarıları ile övünürüz. Başarısızlıklarından gerçekten üzülürüz. Saygı ve sevgilerimle Allah'a emanet olun.

 • çataklıyız   27-05-2009 11:14

  Ramazan karakuş bey, cümle düşüklüğünden yanlış anlaşılma olmuş onun için köylülerimden özür beyan ederim.s,zede düzeltme sebebiyle teşekkür ederim.Ben köy için çalışanların kendileri için söylenenlere aldırmadan devam etmelerini tavsiye ettim.Köy için çalışanları tebrik ediyor başarılarını diliyorum.yani ortalıkta mutlaka birilerinin bir şeyler söyleyeceği malumdur.her söylenen dikkate alınırsa yol alınamaz anlamında söyledim.toplantı günleri için seçilecek tarih konusunda size katılıyorum.herkesin katılabilme imkanının olduğu günler seçilmeli.önceden belirlenmiş bir proğram olup olmadığı araştırılmalı. (Derneğe ve şenliklere katılmayı düşündüğümden değil daha az küsen olur kanaatindeyim.)!!!!!! bu cümleniz hiç hoş olmamış.gelmeyi düşündüğünüzü ifade etmiyorsunuz .sanki gelme düşünceniz yokmuş havası uyandırıyorsunuz.bunun yanlış olduğunu düşünüyorum.gelmeyecekseniz bile bunu ifade etmemelisiniz.hemde yeni site oluşturma çabası içinde olan size bu yakışmamış diyorum.Katılırsanız çok mu yanlış yapmış olursunuz.bunu da bilmek isteriz.ramazan bey dernek hakkında ki genel kanaatinizi belirtirseniz güzel olur diye düşünüyorum.herkese başarılar diliyorum.

 • Ramazan Karakuş   25-05-2009 15:04

  Dernek Kurucu Üyesi Cafer Akdoğan 2009 yaz ortalarında yayla şenliği yapmayı düşünüyoruz. --Güzel düşünce mutlaka denenmeli ve yapılmalı. İlkinde katılım az olsa da her yıl tekrarlayın. Ayrıca ilkinin tarihini belirlerken önceden davetiyeleri dağıtılan ve duyurulan düğün, hacı yemeği vs. dikkate alın.dernek kurulma aşamasında 2 toplantı yapıldı. Durali Karakuş’un Düğünü ve Musa Akbulut’un hacı yemeği günü seçildi. Dernek kurma çabasında olan arkadaşlar 5 dakikalığına uğrayıpta hayırlı olsun dahi demediler. Birlik ve beraberlik için dernek kurma çabasında idiler.Tarih her yıl aynı hafta yapmaya gayret edin ( Örnek Temmuzun 2. haftası gibi ) . Derneğe ve şenliklere katılmayı düşündüğümden değil daha az küsen olur kanaatindeyim. çataklıyız üye olan ve köy için çalışan köylülerime aldırmadan yollarına devam etmelerini diliyorum. birlik ve beraberlik içerisinde olunması gereğeini tavsiye ediyorum. --- Ben buradaki ilk cümleyi üye ve köy için çalışanlara hakaret olarak anladım ama inşallah benim anladığım gibi değildir.. Ne demek istediniz izah ederseniz sevinirim. Cümle düşüklüğü varsa da düzeltin. --- dernek yönetimine başarılar dilerim. Allah yardımcınız olsun. Saygı ve sevgilerimle Allah'a emanet olun.

 • çatakbebesi   23-05-2009 12:25

  arkadaşlar siteye bakıyorumda herkes kaçak güreşiyor.bence bu dernek işi yine bir kaç kişinin tekeline düştü gibi ama inşaallah öyle olmazda köye faydalı birşeyler yapılır,dernek başkanına ve yöneticilere başarılar dilerim.

 • yayamasscocuk   22-05-2009 19:22

  sende kaçak dövüşüyorsun farkındamısın kardeş temenni yaparken bile isim vermiyorsun adama derler bune perhis bu ne lahana turşusu demekki oda senin gibi iyi niyet temennisinde olan bir çataklı kabul edersin veya etmezsin ama kızıyorsanda bu kadar bildirme bende senin gibi bu köye hizmet etmek niyetindeyim ama senin takdir ettiğini takdir etmiyorum eleştiriyorum bak nasıl iş yapmaya başladılar haksızmıyım ALLAH zeki beye kolaylık versin

 • çıtak   22-05-2009 15:46

  bu yaramaz çocuk kim ise ortaya çıkmadan yaramazlık yapıyo.o herkesi tanıyo herekes onu tanımıyo.bu ne biçim mücadele ki kaçak güreşiliyo.aslında herkes kendini ve görüşünü net ortaya koymalı.adeta ortalık bulandırmaya çalışyo.ortalık bulandırmak ne kadar kötü değilmi.

 • çataklıyız   22-05-2009 15:41

  yıldırım çatak köyünün de bir derneğinin olması gayet sevindiricidir.dernek başkanı olrak Zeki Aksoyun tercih edilmesi gayeyt isabetli bir tercih olmu.arkadaşımızın kö için fedakarlık yapacağına canı gönülden inanıyorum.yıllar sonra köye hizmet etmeyi kabullenmek büyük fedakarlıktır.kendisine ve derneğin kurucu üyelerine başarılar diliyorum.dernek işi fedakarlık isteyen bir iştir.üye olan ve köy için çalışan köylülerime aldırmadan yollarına devam etmelerini diliyorum.birlik ve beraberlik içerisinde olunması gereğeini tavsiye ediyorum.gençlerin hevesini kırmak isteyenlerin yanlış olduğunu düşünüyorum.önceki derneğin yürümemesi bunun da yürümeyeceği anlamına gelmez.yürümesini köylüler isterse yürür. kısır çekişmeleri geride bırakarak yola devam edilmesini hepimiz istiyoruz.birbirimize saygılı olmamız gerekiyor.önceki yazılan yazılara bakınca hakkımızda neler söyleneceğini bilemediğimiz için ismimizi bile veremiyoruz.köy için çalışanları tebrik ediyorum. dernek başkanı Zeki aksoyu kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

 • yayamass   22-05-2009 10:58

  bayım sana hak verdim ama sizden öncekilerin niyetide aynıydı yada onlarda sizin gibiydi siz onlara niçin inanmadınız onlarla beraber neden hareket etmediniz onlardada zeki dayının dediği gibi niyet farklılığımı var yada muhtarın dediği gibi çıkarlarımı vardı siz dürüstmüsünüz sana nasıl inanayım dernek başkanınızada hürmetler dileğim amelinizle niyetinizin aynı olması şu an geçmişi silin sözle olmuyor sizde çaba sarfedeceksiniz hemde çok fazla öyle kolay değil şimdi güçünüzü görüyüm zeki beye kolaylıklar dilerim ama yazın gerçeği görecek ve oda anlayacak( köye gelen milletvekillerini) köye giden insanlara yapılan karalamaları

 • Dernek Kurucu Üyesi Cafer Akdoğan   21-05-2009 22:08

  Yıldırım çatak köyü yardımlaşma ve dayanışma derneği kurucu üyesi olarak yaklaşık bir buçuk yıldır Sadullah arkadaşımla birlikte bu yola çıktık: Köyümüz için birşeyler yapmaya çaba harcıyoruz; lütfen yorumlarımızı köyümüzün halkının yararlanacağı bir şeyler için yapalım:Öncelikle dernek başkanımız Zeki Aksoy'a bizzat teşekkürlerimi sunuyorum bize destek verdigi için. Ben köyümüz için fedakarlıklarda bulunuyorum.Köyümüzün geçmişteki sorunları bizi ilgilendirmiyor.Şimdiki ve sonraki sorunlar daha önemli...2009 yaz ortalarında yayla şenliği yapmayı düşünüyoruz.Bunun için siz değerli köylülerimizin maddi ve manevi desteklerini bekliyoruz.Bizim dernekte bir çıkarımız yoktur, amacımız bizim köyümüzünde diğer köyler gibi her konuda ilerlemesidir ve diğer köylere örnek olmasıdır. Köyümle ilgili birşey yapabiliyorsam bununla gurur duyarım. Saygılarımla...Dernek üyesi Şerafettin oğlu CAFER AKDOĞAN

 • Ramazan Karakuş   15-05-2009 16:34

  Kabalık veya özür dilenecek bir mevzu yok.Sadece inceleme eksikliğimiz var. Eğer söylemlerim ağır olduysa ben özür dilerim. Kimseyi kırmak veya üzme gibi bir niyetim yok. Öncelikle buraya 2 kelime dahi yazan tüm hemşerilerime teşekkür ederim. Bu gösteriyor ki bizim içimizde halen köy özlemi var. Her ne kadar çoğumuzun köy ile bağı kalmamasına rağmen, Ata topraklarından vazgeçmemiz mümkün değil. Bu köy hepimizin, kimsenin ambargosunda değil. Tabi ki her yapılan iş ve söylemden memnun olacağız diye bir kaide yok. Konuşacağız, yazacağız. Belki yazılanlardan veya konuşulanlardan alınganlık göstereceğiz. Köyümüz ve köylülerimizle irtibatı koparmamak için yazmaya veya konuşmaya devam etmeliyiz. Not:Bazılarının aklından kendi reklamlarını yapıyorlar diye geçebilir. Sakın yanlış anlaşılmsın ne muhtar olma nede dernek başkanı olma gibi niyetimiz yok bilesiniz.Sadece kendimize göre doğru olanları veya olmayanları yazıyoruz ve söylüyoruz. Saygı ve sevgilerimle Allah'a emanet olun.

 • rafet ünal   14-05-2009 19:39

  ramazan bey bu cevap hakkı falan değil ben sadece yazacağım ama başkasının yazdığını göremiyeceksem yazmaya gerek yok sadece yildirimçataktr.gg sayfasında yazılan mesajlarve yorumları gördüm ve ona görede bunları yazdım kabalık varsasizden özür dilerim lakin yine aynı şeyi söylüyorum bu yazdığım son eleştiri artık yazmıyorum ve konuşulan boş laflardan sıkıldım ve şunu demiyorum çıkarım olmayan yerde yokum demiyorum VARIM AMA ADELETÇERÇEVESİNDE

 • Ramazan Karakuş   14-05-2009 13:47

  -Köyümüze ait 3 adet bedava Sitem'de web sayfası kurulmuştur. Hacı Mehmet Akdoğan'ın web sayfası da güzel ama benim önerdiğim sorumluluğu bana ait olan http://www.ycatak.tr.gg/ lütfen incelemeden karar vermeyelim. Ziyaretçi Defteri açıktır ve anında ekrana yansımaktadır.Ayrıca şahsi web sayfası olmaması için gayret etmekteyim. Mutlaka eksikleri vardır. Tabiki küfür içeren kelime varsa silinecektir. Benim ki sadece bir öneri, Karar ise size ait. Lütfen bu web sayfasına gelin diye bir talebim de olamaz. Allah işinizi gücünüzü rast getirsin. Allah'a emanet olun. bu we sayfaları http://www.ycatak.tr.gg/ http://www.yildirimcatak.tr.gg/ http://www.ycatakkoyu.tr.gg/

 • rafet ünal   12-05-2009 13:50

  değerli hemşehrilerim her şeyin temeli ben isem ve muhtar ben eleştiriyorum diye seçiliyorsa bence büyük onur değerli muhtarımız tekrar oyların büyük çoğunluğunu alarak ve rakiplerini hezimete uğratark kazanmış olup köyde atılan zafer turundan sonra tüm köy halkınıda arkasına alarak kızılcahamam kaymakımlığında bulunan ilçe seçim kurulundan mazbatasını almıştır ilk icraatı köy dışına defini yapılan süleyman aksoy çam köyünde bulunan tevfik uslu, ırza uslunun sünlü köyünde bulunan kabrini köy mezarlığına getirmesi (eşleri ile beraber bunlarda çataklı) .çatak köyü mezarlığına dahlidir şimdi açıkça derimki her yazılan bana aitse diğer yazanlarda adını versin özellikle didimden yazan. ramazan karakuş hemşehrimden ricam bence h mehmet akdoğanın şahsi sitesine bu formu aktarmak gibi talebi var orası eleştiriye kapalı sadece kendi şahsına ait arkadaştan ricam oluştursun bir web sayfası versin adresini veya bu formda yazmak beni rahatsız etmez ama o sayfaya yazmak o adam yerine konmadığımız ve selam vermediğimizi iddasından dolayı doğru değil. şimdi birlikten bahsediliyor niçin sayın h.m akdoğan beni yolda görse tanımaz ama her türlü eleştiriyi yapıyor yapılan her olumsuzluğu benden biliyor şimdi soruyorum bu insanlarkendi baba ocakları dururken bu elin köyüne niçin defin oldu bunuıdamı rafet yaptı cevaplansın veya eleştirilsin herkes yazabilirşimdi soruyotyum muhtara halisin çoçuğunun sünnetinde köylü eleştiriyor artık yeter diyen kendisi şimdi rafet eleştirdi köylü istedi, diyor bende diyorumki muhtar denmesi hoşona gidiyor kimsede çıkmıyor şimdiden açıklıyorum2014 yılı seçimlerinde ALLAH muhtara uzun ömür versin yine muhtar seçim yok artık

 • yayamascocuk   28-04-2009 13:00

  has köylü kardeşim tanıyıp tanımaman önemli değil tanı ama eksik olan noktaları eleştirince kızma savunma senin muhatarın demiyorum bunu kafana sok ama eksik ve olmayanı sende istemeyi bil tanıdın iyi ismimide ver herkes bilsin sen vermezsen ben zamanı gelince veririm. aklımdayken sen ne yaptın izah et sende kendini tanıt ve yazarke naynı şeyleri yazma sen ilk okulu niye zor bitirdin

 • Ramazan Karakuş   26-04-2009 22:48

  Mükemmeli bulmak için ahlak kuralları dahilinde eleştiri yapmaya ihtiyacımız olduğunu unutmayalım. Hizmetler desteklenmeli, kötü yapılan veya yapılmayan işleri ise eleştiriye açık olmalıdır. Bu köyden olduğu için kimse utanmasın. Fakat bu formu http://www.ycatak.tr.gg/ adresine taşımayı öneriyorum. Ayrıca kişisel web sayfama desteklerinizi bekliyorum. Saygı ve sevgilerimle

 • ÇITAK   23-04-2009 18:35

  Benim köyüm ama hep kavga hep döğüş bu yuzden köyüm demekte zorlanıyorum.Köyümüz çok guzel aslında birazda insanları guzel olsa hoşgorulu olsa bence daha guzel olacak .Hele köyümüzün bir muhtarı var bi kaç sene daha muhtarlık yaparsa sanırım tarihi eser gibi olacak .Köyümüzde bazı şeyler deyişmeli artık bu yuzden önce insanları deyişmeli diyorum

 • ÇATAKLI   30-03-2009 10:22

  EDİTÖR: BÜYÜK HARFLE yazılan ,iyorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür

 • has köylü   26-03-2009 14:15

  yaz yaz yaz yine yaz .herkes herşeyi biliyor.ben sizi allaha havale ediyom.siz bazı şeyleri aşmışsınız.size söylenecek sözlerin boş olduğuna kanaat getirdim.sizi gerçekten tanımıyormuşum .şimdi tanıdım.kendinizi tanıttığınız için teşşekkür ederim.bir insan kendini ancak senin kendini tanıttığn kadar tanıtabilir.sen kendini tanıtmaya devam et.bekliyom......daha tanınacak yönlerin vardır onları da görelim.dinliyorum anlat.sizi tanımak benim için aslında iyi oluyor.yapılacakları biraz daha say hemen yaptıralım.veya siz yaptırın biz görelim.köy için çok şey yaptınız biraz daha birşeyler yapın.

 • yayamasscocuk   25-03-2009 12:16

  köyünüz biz görmeyeli bayağı değişmiş bu köyde internet kafeyi ne zaman açacaksınız.açılacak kafeyi köylüler dört gözle bekliyor aslı olsa herşeyi yaptınız artık bunu ve kadın dikiş kursunuda bekliyoruz yapılacak kalmadı hepsini yapmışsınız bütün köy halkı köylüye minnettar sana tavsiyem köylü başındaki o namaz takkesini çıkar ve sağınla ve solunla uğraşma sen belki memnunsun ama memnun olmayanlar varsa ne olacak. sen hiç böyle düşündünmü hala emri vaki davranmayın eleştireceğim sen anlayana kadar sadece çeşme ve camiinin tadilatı yapmakla doğru yapmıyorsun yarin yapılan eleştiriye kızacaksın çeşmeye gelene su içme hayvanını sulama camiyi ben yaptım namaz kılma demiyeceğine garantin varmı. Şimdi niye bunlardan rahatsızsın senden dernekmi istendi çıktınız .niye diğer köylerden artık utandık demirciler yaptı okul değil muşamada var okul değil örende var okul değil evcide var okul değil dereköyde var okul değil ağsakda var okul değil başörende var okul değil sana bu hatırlatılınca niye rahatsızsın hemen vur abalıya benden başka sizi rahatsız eden yok YARAMAZ ÇOCUK işte dediğini yapmıyor kedide olsak mundar et yemedik yiyen düşünsün benim sıkıntım yok yaz yine yazarım ama ahlak kuralı dahilinde

 • köylü   24-03-2009 13:57

  yaramaz çocuk ta çok yaramazlık yapıyo.biraz insaflı olmak lazım değilmi.bu köye çaktığın bir çivi varmı da başkalarını bu konuda yargılıyon.sen neredeysen gel köye bu aranan yatırımları yapta engel olunuyormu bakalım.sen neyi yapmaya çalıştın da önüne geçildi.tutturdunuz bir dernek nolacak dernek onu da başaramadınız ya.üç kişi ile selamlaşamayan yaramazlar ortalığı bulandırmaktan başka yaptıkları birşey yok.sizin işiniz gücünüz iftira ve yalan mı.ne yapılması gerekiyor bu köye sırasıyla yapın biz de seyredelim.yapın köylü de görsün.hangi taşın altındaysanız çıkın da millet sizi görsün.akıl var mantık var yapılanı da yapılmayanı da köylü görüyor.sizin gözleriniz görmüyorsa kim ne yapabilir.gözlerinizi açar biraz da mütevazi olursanız hepsini görürsünüz.ona buna saldırıp iftira atıp durmakla bir yere varılmaz.siz yapın yapılacakları görelim.kedi ulaşamadığı ete mundar dermiş.içinizdeki fitne fesat ve kıskkançlığınızla boğulun....çatlayın....patlayın......yapamıyorsan yapanı takdir etmesini öğren.büyük düşünenler için köyün yolu kapalı değil.yolunuz açık olsun. .insanları suçlama aşağılamalarınız iftiralarınızla başbaşa kalın.köye bir dernek binası yaptırıverin de orada insanlar biraraya gelsin. selamlarala

 • Yıldırımçatak   17-03-2009 14:49

  BU KÖY BENİM KÖYÜM AMA...... Büyüğün küçüğe sevgisi ve hoş görüsü yok dolayısı ile küçüğün de büyüğe saygısı yok Kimse kimsenin 1 adım ileriye gitmesini istemeyen yapımız var. 35 yıllık muhtarımız var. Allah uzun ömür versin 35 yıl daha muhtarlık yapacak irade ve inada sahip. Çocuklarına göre herkese yardım eden, herşeyden anlayan, hak ve hukuku gözeten büyük insan. diğerlerine göre ( muhtarın fesh ettirdiği derneğe üye olan ama şu an muhtarın gözetiminde kurulan derneğe üye olmayan küskünler) küçük menfaatlerden dolayı köyün birliğini ve dirliğini bozan bir kişi. Lütfen öldükten sonra iyi anılmakistiyorsan bırak artık. 20-30 üyeli dernek istemiyoruz.Köyün tüm fertlerini kucaklayan birlik ve berabirliğin yeşerdiği dernek istiyoruz. Sen varken bu mümkün değil. Muhtarın girişimleri ile 35 yılda köye ne yapıldı. Daha doğrusu ne yapılmadı? yine de bu köy bizim köyümüz. Allah'a emanet ol köyüm kaderin küçük düşünen insanların elinde

 • yayamasscocuk   17-03-2009 11:54

  uzaktaki dost buna halk dilinde ben yaptım oldu denir birde bunun yapabileceğimiz bu kadar gibi çoğulu vardır diğer köylerdede okul vardı ama onlar devletin emanet okulunu değil kendi binasını kullanıyor onlar misafirlerini zoraki bir yerde ağırlamıyor adına köy konağı denilen bir yerde ağırlıyor düne kadar mezarlıkta köylünün hayvanları geziyordu vesile olandan ALLAH razı olsun iyi övülür kötü yerilir bir kişi yapacağım bir şey yok diye savunuluyorsa ozaman o insanlar hiç bir şeye layık değilmi adama sormazlarmı burda önder yokmu diye ozaman ne diyeceksin burda biz varız camii yaptık mezarlığı yaptık okulu kullanıma açtık köy girişinede çeşme yaptık bura bize ait deyin anlayak bu köy tümüyle bütün ben yaptım yeter değil daha fazlası kanal yok köy bölünmüş herkes küs köy iç yolarında düzeltme yapıla bilir ana sorun köyün eksiği köye ait sosyal bina ve köylünün kaynaşması madem yaptın uzaktaki dost bunlarıda helalinden yapta görüyüm kimi bir araya geirdin hutbedeki imam edasında dediğimi yapın yaptığımı yapmayınmı hizmeti olan herkesten ALLAH razı olsun

 • uzaktan yakına   06-03-2009 21:43

  bu köye sahip çıkacak kimse çıkmayacak her halde.başka bir köyden birisini getirip bu köyün başına getirelim.başka olacağı yok.yoksa köy köy olamadı.başka köylere benzemiyo.herşey diğer köylereden önde.aslında biraz geri olmalı.köy camii ihtiyaca cevap veriyor.köy mezarlığı çevresi yapıldı.köyde düğün cenaze ihtiyacını karşılayacak bina var.bunların hiç birisi için köylüden bir kuruş alınmadı.yapılacak işler için köylü çıkmaza girse iyi olur.herkes elini cebine atsada köy için yapılacaklar öyle yapılsa

 • fatma   02-03-2009 10:56

  Sevgili yıldırım çatak köyü kızılcahamamdan hepinize selemlar gönderiyorum.hepinizi çok seviyorum.Ölmüşlerimize allah rahmet eylesin,cenabı allah onları cennetine koymayı nasip eylesin

 • halil ibrahim   28-02-2009 11:43

  merhaba herkese selamlar saaygılar şafak 56

 • FARUK ŞENOCAK   25-02-2009 12:44

  Köyümüz Eşraflarından Sayın İsmail Karaaslan In Vefatını Yeni Öğrendiğimden Kendisine Allahtan Rahmet Kederli Ailesine İse Baş Sağlığı Dilerim Allah Geride Kelenlera Uzun Ömürler Nasip Etsin Merhumun Mekanı Cennet Kılınsın Saygılarımla

 • yayamasscocuk   23-02-2009 11:48

  merak ediyorum burda hiç kendine güvenen ve bayrak taşıyandan bayrak devralacak ve bende varım diyecek adam veya kadın yokmu ne bu kabullenilmişlik ne be adamlar orda siz varsınız hiçbir şey sizin hakkınız değilmi daha biri düne kadar taşların üzerinde servis şöferliği yapıyordu allahtan kaymakamlık tüm köy yollarını asfalt yaptıda aracının ikide bir tamirinden kurtuldu be adam mühür taşımaktanmı yoksa saygıdanmı çıkmıyorsun ya diğeri h ibrahim be adam sen orIdasın senin korkun neden sende mühürdenmi yoksa birindenmi korkuyorsun herkes laf çıkmaz diye sağda solda söylüyor elinizi vicdanınıza koyun madem oralıysanız oraya ben iş yaparım diyen BİR IŞIK çıksın artık doğan bir şey yok anlayın sayğı ayrı bir şey siz artık hizmet isteyin yeniden dernekle muhtarla var olun artık birşeyler yapılsın hocamda kusura bakmasın ama oda artık istirahate ayrılsın köydede yeni bir açılım olsun şayet bende açılıp yaparım diyorsa oda buyursun ama artık hiçbirşey eskisi gibi olmaz eleştirinin dozu artar bunu iyi idrak edelim sonrada o oy veren kişiler cahillik kisbesine sığınmasın başlarına ne geliyorsa ondan geliyor şimdi diyorumki oyunu istediğine ver ama oy verirken düşün kimne yaptı ve ne yapacakşu an derneğimizi kurduk yeniden toplanmaya başladık insanlar artık didişmekten rahatsız şuan uzun vadeli düşünüp hem kızılcahamamla hemde ankara ile bağ kurabilecek ağzı iş yapan girişken bir insanı seçip eline mührü vermek bocaladığı yerde çekip gitmesini istemektir ŞİMDİ GÖREV KÖYDE BULUNAN ÇATAKLILARDA artık sizde uyanın ve doğru karar verin O KÖY AKDOĞAN AKSOY DEMİR KARAASLAN KARAKUŞ SARIASLAN ŞENOCAK IŞIK ÜNAL YIRTICI AİLELERİYLE bütün olacak insan kadın erkek fark etmez herkesin muhtar olacak hadi görelim artık sizleri doğru tercih ve doğru karar

 • mrb ben hilmi nin torunu süreyya   21-02-2009 13:28

  herkese slm bn bu köyde yaşamadım ama çok güzel yaşamı oldugunu söylüyor annem köyümüzün biraz daha gelişmesini isterimm dayıma,dedeme ,annneme slm biricik torunları süreyya and kübra selemlar olsunn tüm köylülere k.i.b byyy

 • Ferhat ÇEÇEN   13-02-2009 21:55

  Sevgili arkadaşım İsmail Karaaslan'ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim.Ailesine başsağlığı diler.Merhuma Allahtan rahmet dilerim.

 • HACI MEHMET AKDOĞAN   11-02-2009 21:53

  Köylülerimizden İsmail Karaaslanın Ani Kalp Krizi İle Vefat Ettiğini Haber Almış Bulunuyoruz.Kendisine Yüce Allahtan Rahmet Diliyor Kederli Ailesine Başsağlığı Dileyerek Allahtan Sabır Niyaz Ediyoruz.Allah Taksiratını Affetsin.Mekanı Cennet Olsun.Geride Kalan Ailesine Allah Sabırlar Versin.Takdirde Ne Varsa O Görülecektir.Ecel Hiçbir Şekilde Değişmez.Biz Allah Tan Geldik Yine Allaha Döneceğiz.Hepimize Allah Hesabı Kolay Olanlardan Olmayı Nasip Eylesin

 • oda çataklı   10-02-2009 14:20

  köyümüz halkından olan kazım karaaslanın oğlu ismail karaaslan geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir. kendisine ALLAH'tan rahmet geride kalanlarına baş sağlığı dilerim. tüm okuyan hemşehrilerimizde umarım bir fatiha okur

 • isa karakuş   07-02-2009 12:44

  selamın aleykum köyumun halkı sıte guzel olmus yardım edenlerden allah razı olsun sımdı baktım hasret gıderdım cok duygulandım

 • FARUK ŞENOCAK   22-01-2009 11:29

  OĞLUM MEHMET EMRE ŞENOCAK ŞU ANDA VATANİ GÖREVİNİ YAPMAKTADIR KENDİSİNE ALLAH TAN BAŞARILAR DİLER GÖZLERİNDEN ÖPERİM

 • hayriye akdoğan   20-01-2009 15:31

  merhaba ferhat hocam nasılsın.bazen sizi arkadaşlarla anıyoruz unutmadık sizi...allaha emanet olun kendinize iyi bakın hocam.sevgi ve saygılarımla

 • aytekinsarikamiş   29-12-2008 19:20

  köyünüzde bulunan kayın babamam HACI İBRAHİM IŞIK ve ailesine ve tüm çataklılara selam söylüyorum inşallah birdahına oğlumuz alican ile ğeleceğiz nurcan sarıkamış ve aytekin sarıkamiş yeni yılınızı kutlarım, CEVDET abi senide unutmadık aydın hocan sende varsın

 • halil ibrahim yırtıcı   27-12-2008 13:40

  merhaba herkese selamlar en kısa zamanda memleketıme gerı donuyorum su an kırklarelınde VİZEde ıc guvenlık egıtımi alıyorum selamlar saygılar. 120 P.onb.H.ibrahim yırtıcı 2.motorlu P.TB 2.motorlu P.BL 1.KOL 1.unsur 7.adam oto.bombaatar nişacısı ŞAFAK.

 • yırtıcı   20-12-2008 13:09

  hacı memet hoca bu sein siten olmuş

 • sarıaslan   20-12-2008 13:06

  köyümüze dernek kurlmuş onun hakkkında bilği verirmisiniz başkan kim yardımcıları kim nasıl kaydolacaz acıklan ve ne yapılacak önce kurulan gibi bişi yapmadan kapanömasın binası nerde onlarda biş kamyon tuğla kırdıracakmı yazın köy şenliği yapılacakmı

 • Yıldırım Çatak   05-12-2008 21:51

  http://wwwyildirimcatak.tr.gg

 • zafer ak   05-12-2008 12:18

  tüm müslüman aleminin kur ban bayramı sağlıklı ve huzurlu geçir melerini içten likle dilerim

 • recep dursun   30-11-2008 19:20

  kıymetli komşu köylü kardeşim ben olucak (muşahma )köyünün dernek başkanıyım köyünle alakalı yorumlar yapıyorsunuz ben sizin adınıza iyi şeyler çıkmasını canı gönülden isterim ve beraberliginizinde bir an önce tesisi yanındayız muşahma köyü dernegi olarak yalnız bir şeyi çok merak ettim sadece yorumunuzda (muşahmalıar biden gördüler )diyorsunuz neyi yıdırım çataktan gördügümüzü www.olucak.com adresıne (ziyaretci defterine)yazarsanız çok mutlu olacagım

 • ferhat çeçen   18-11-2008 20:36

  Sizi hatırlamaz olur muyum .Ben Y.Çatak'ın hiçbirşeyini unutmadım.Geçen kış Ankara'ya geldiğimde babanla görüşmüştük ve sizlerden haber almıştık.Ayrıca çok sevinmiştim.İnşallah bir dahaki sefere yolum o tarafa düşerse köye,Kızılcahamama ve Çubuk'a giderek dostlarımı ziyaret etmeyi düşünüyorum. Mail adresime yazarsan sevinirim.Allaha emanet ol. [email protected]

 • HAYRİYE AKDOĞAN   16-11-2008 10:52

  HOCAM YAZINIZI GÖRDÜM ÇOK SEVİNDİM SİZİNLE GÖRÜŞMEYELİ SENELER OLDU BENİ HATIRLARSINIZ İNŞALLAH ŞERAFETTİNİN KIZIYIM BEN BURAYA EN KISA ZAMANDA CEVAP YAZMANIZI DİLİYORUM TÜM ARKADAŞLARLA ANIYORUZ SİZİ CEP YADA EV NUMARANIZI YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM SAYGILARIMLA ALLAHA EMANET OLUN.

 • ahmet ünal   06-11-2008 12:29

  köyümü seviyorum herkeseselam

 • YILDIRIM ÇATAK KÖYÜ   09-10-2008 09:53

  YILDIRIM ÇATAK KÖYÜ Tarih19/10/2008 Saat 12/00/15/00arası yıldırım çatak köyümüzün yardımlaşma ve dayanışma derneğimizin kuruluşunu sağlamamız için yapılacak olan toplantımıza katılımınız önemle rica olunur NOT DERNEGİMİZE BAŞKAN VE YÖNETİÇİLER SEÇİMİ YAPILACAKTIR Adres. IŞIK KARDEŞLER MOBİLYA YAVUZ BULVARI NO 53 HİCRET CAMİSİ KARŞISI İRTİBAT TEL VEDAT IŞIK 05323334525 ..3283010 İRTİBAT TEL SADULLAH AKDOĞAN 05357732157 ANKARA PURSAKLAR

 • mehmet akdoğan   07-10-2008 23:11

  bu nasıl web sitesi adresi ki hiç bir şekilde çıkmıyo tam adres yazılsa daha iyi olur.hazırlığı görmeyi istiyoruz.şimdiden çalışma için teşekkür ederiz.bize düşen görev olursa onu da yapmaya çalışırız .inşallah güzel şeylere vesile olur.yıldırım çatağa köyüm diyerek hizmet etmek isteyen herkesten allah razı osun.hizmetleri daim eylesin.selam hurmet ve dualarım tüm hemşehrilerim için.selam ve dua ile

 • isme gerekyok   06-10-2008 10:15

  köyün yeni web adresi yildirimçatak.tr.gg olarak sunulmuş olup resim ve yorumlarınızı bekliyoruz

 • hatice   04-10-2008 13:56

  Ben Alişin torunu hatice yıldırım çatak köyünde çocukluğumu geçirdim.Ben çocukken köy çok kalabalıktı.Köy odası vardı.Evlerde su yoktu herkes pınara gelirdi.Köyde okul vardı.Her yaştan insan vardı bayramlar daha güzeldi , şimdi evlerde sular var kimse pınara gelmiyor, köy odası yok köyde fazla insan yok,köyü köy yapan insanlar ,gençler,çocuklar olmayınca köyün güzelliği olmuyor.(köyümüzün ve yaylamızın havası ve suyu çok güzel bu güzelliği korumak için birlik ve beraberlik olması gerekir.Köyümüzün kalkınması için dernek ve dernek binasına ihtiyaç var.)köyün büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim .Saygı ve selamlarımı sunarım.HERKESİN GEÇMİŞ BAYRAMINI KUTLARIM.

 • hatice   04-10-2008 10:22

  ben hatice benimde annem çataklı çocukluğumun büyük bir kısmını çatakta geçirdim.Yaylasıyla,köyüyle çok güzel bir yer ama köyün kalabalık zamanı gibi güzel değil.Köyü güzel kılan insanları birlik beraberlik olması köyden önce insanları birbirlerini sevmesi önemli şimdi köye asfalta gelmiş ay yollarınız çok kötü diyenlerin tekrar köye gitmelerini temenni ederim.Büyüklerimizin ellerinden öper küçüklerimizin gözlerinden öper saygı ve sevgilerimizi sunarız.Yıldırım en deli dolusu dayım ve ailesine sevgilerimizi sunarız.Herkesin geçmiş bayramını

 • HACI MEHMET AKDOĞAN   01-10-2008 23:50

  BÜTÜN KIZILCAHAMAMLI VE YILDIRIM ÇATAK KÖYLÜ HEMŞEHRİLERİMİN RAMAZAN BAYRAMLARINI TEBRİK EDER SAĞLIK SIHHAT VE AFİYET İÇERİSİNDE DAHA NİCE RAMAZAN LARA KAVUŞMALARINI ALLAHTAN NİYAZ EDERİM.ALLAH HEMŞEHRİLERİMİN TUTTUĞU ORUÇLARI KABUL EYLESİN.ÖLMÜŞLERİMİZE RAHMET DİLİYOR ONLAR İÇİN ALLAHTAN AF VE MAĞFİRET DİLENİYORUZ.BİRLİK BERABERLİK VE KARDEŞLİK DUYGULARI İÇİN DE GEÇECEK BİR HAYATI ALLAH TAN NİYAZ EDİYORUM.DİDİM'DEN HERKESE SELAM SAYGI VE HURMETLERİMİ SUNUYORUM.

 • KaRaM   05-09-2008 11:06

  Öncelikle slm larımı sunarım sevgili yıldırım çatak köyü yaşayanlarına annenneme,dayıma,yengeme ve yigenlerime sevgi ve sagılar dilegiyle bu arda da dayım köyün en mert ve en deli dolusu ahmet demir öptüm kocaman sizi by...

 • halıl ibrahim yırtıcı   31-08-2008 12:02

  selamlar saygılar herkese şafak238

 • kezban yılmaz   29-08-2008 19:12

  öncelikle tüm yıldırım çatak halkına selamlar. yıldırım çatak halkından te istediği lütfen köyümüzü koruyalam ve köyümüze sahip çıkalım . yıldırım çatak halkı olarak birbirimizi ve köyümüzü sahiplenelimmmmmmm herkese sevgi ve saygılarımla iyiki köyümüzü tanıtma amaçlı böyle bir site açılmış

 • kezban yılmaz   29-08-2008 15:35

  öncelikle tanadık tanımadık herkese selemlar benim anne tarafım çataklı o neden le yorum yazmaya gerek duydum.yıldırım çatak halkı iyi ama birbirlerine bağlı ve tutumlu

 • NURCAN   28-08-2008 12:32

  ÖNCELİKLE TÜM ÇATAKLILARA SELAMLAR EDİYORUM İYİSİYLE KÖTÜSÜYLE KÖYÜMÜZÜN GÜZEL OLDUGUNA İNANIYORUM VE HEP İYİ ŞEKİLDE ANILMASINI İSTİYORUM VEDE KÖYDEKİ ANNEME BABAMA KARDEŞLERİME VE MERALA ÇUBUKDAKİ ABLAM NURANA VEDE TÜM IŞIK AİLESNE SLMLAR EDİYORUM .............................................................................*********

 • FARUK ŞENOCAK   27-08-2008 08:18

  24.08.2008 TARİHİNDE KÖYÜMÜ ZİYARET ETMEYE GİTTİM. KÖY GİRİŞİNDE OLAN HARMANDA BİR MÜDDET KONAKLADIKDAN SONRA KÖYÜN İÇİNE YANİ LEZZET FURYASI OLAN KÖY PINARINDAN SU DOLDURMAYA GİTTİK BABAM CAMİDE NAMAZINI KILARKEN ANNEMLE BERABER SULARI DAMACANALARA DOLDURUYORDUK KÖY İSE ADETA BİR HAYALET KÖY İDİ BEN ÇOK KEZ KÖYE GELDİĞİMDE KÖYLÜLERİMİZİN MİSAFİRDEN KAÇTIĞINI İZLENİMLEDİM AMA BU SEFER GİTİĞİMDE İSE PINAR IN YANINA YENİ YAPILAN BİR EV VAR SU DOLDURUKEN ORADA BULUNA O EVİN SAHİBİ OLAN SAYGIDEĞER ALİ USLU BEY VE EŞİ BİZİ EVİNE DAVET EDEREK İKRAMDA BULUNDUĞUNDA DUYDUĞUM MUTLULUĞU SEVİNCİ KELİMELERLE ANLATMAM MÜMKÜN DEĞİLDİR KENDİLERİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM SAYGILAR SUNUYORUM BU İLGİ KARŞISINDA KENDİMİ BAŞKA BİR KÖYEMİ GELDİM DİYE ÇİMDİKLEDİM AMA GERÇEKTEN BİZİM KÖYÜMÜZ İMİŞ ALİ USLU BEYEFENDİ SİZİN İNSANLIK VE MİSAFİRPEVVERLİK ANLAYIŞINIZA HAYRAN KALDIM TEŞEKKÜR EDİYORUM ALLAH SİZE VE AİLENİZE SAĞLIK SIHHAT VE UZUN ÖMÜRLER VERSİN ALLAHA AMANET OLUNUZ FARUK ŞENOCAK

 • FAHRİ   25-07-2008 14:27

  BU HAFTA DERNEKLE İLGİLİ KÖYDE TOPLANILACAĞINI ARKADAŞLAR SÖYLEDİLER.GERÇEKTEN GELMEK İSTERDİM AMA İŞ.İNŞAALLAH BU YOLA ÇIKAN ARKADAŞLARA DAHA SONRAKİ AŞAMALARDA BENİMDE YARDIM ETMEM GEREKEN İŞ OLURSA HER ZAMAN YANLARINDAYIM. ELHAMDÜLİLLAH DİDİŞEREKTE OLSA BU İŞ BU SAFHAYA GELDİYSE ALLAHIN İZNİYLE GERİSİ GELİR.

 • halil ibrahim yırtıcı   20-07-2008 16:26

  selamlar nasılsınız herkese saygılar selamlar.. [email protected]

 • halil ibrahim yıtıcı   20-07-2008 11:25

  [email protected]

 • rafet   19-07-2008 15:51

  yazdıklarınınızda bir pay veya hisse alınsın diyorsanız isim verin burda kimse hakaret etmiyor kızan olabilir ama isim verin değerli A yazdığın doğrudur ama bir şey yapılmasını istiyoran kimseyi fesatlıkla itham etme yapan varsa buyursun engel olan varsada burda şu kişiler engel oluyor diyebilirsiniz burda hala köyümü seviyorum edebiyatınıda kabul etmiyorum bir şeyin yapılması isteniyorsa kenara değil ortaya hemde göbeğe çıkılsın nekadar istiyorsunsuz görsünler adınızı lütfen verin hepinizin ne dediğini çaba gösterenler anlasın çünkü bu hikayeyi ben 10 sene önce gördüm ve hala aklımda bunun fesatlığı yok gerçek payı var

 • akdoğan ailesinden   19-07-2008 14:51

  böyle bir sitedede köylülerimin yorumlarını okumak bana çok mutluluk veriyor neden derseniz sizin yaptıgınz yorumlar bile bu köyle ilgilendiginizi gösteriyor benden büyük abilerime hemşerilerime sesleniyorum hepiniz bir arya gelirseniz ançak ilerleyebilirsiniz birlikten ğüzellik dogar siz hem öncü hemde gençlere önder olmalısınız haksızmıyım Allaha emanet olun...İ

 • A   17-07-2008 10:19

  SELAM KIZILCAHAMAMLI HEMŞERİLERİM KÖYÜMÜ COK SEVİYORUM TÜM KÖY HALKINA SESLENİYORUM KÖYÜMÜZE SAHİP ÇIKALIM GELIŞTİRİP GÜZELLEŞTİRELİM BİRDE İNSANLAR FESATLIK YAPMASINLAR KÖY HEPİMİZİN ÜLKE HEPİMİZİN TABİKİ SAHİP ÇIKARSAK KÖYÜMÜN SUYUNU ÖZLEDİM YAYLASINI ÖZLEDİM HEPİNİZE SELAM OLSUN

 • SADULLAH   09-07-2008 10:02

  SADULLAH AKDOĞAN Sayın değerli Yıldırım Çataklı köylülerim daha önce Köyümüzle ve köyümüzün derneği ile ilgili bazı hususlarda sizlerinde görüşlerinize ve yardımlarınıza başvurmak istemiştim Daha önce yazdığım yazım dan bazı kişiler tarafından yanlış anlaşılmış olup, ben köyümüzün dernek başkanı veya köy dernek kurucusu gibi bir hevesim olmamakla birlikte tamamen köyümüzün çıkarları,ve bizim köyümü zünde bir derneği olsun diye gördüklerimi ve bildiklerimi sizlerle paylaşmak istemiştim MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR AĞAÇ TAŞLAMAYA GEREK YOK. GENCİ İLE YAŞLISI İLE HERKEZİ KÖYÜMÜZE SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUM HAAA BU ARADA UZAKTAKİ DOSTLARA;UNUTULMADIKLARI HALDE KENDİLERİNİ UNUTULMUŞ SANANLARA SELAM

 • zafer   08-07-2008 16:37

  27. 7. 2008 tarihinde dernek toplantısıvar tüm cataklıların dikkatine toplantı köyde selam

 • zafer   07-07-2008 11:10

  [email protected]

 • FATİH   06-07-2008 13:06

  değerli yıldırım çatak köylüleri selamlarımı iletir saygılar sunarım köyümüzle ilgili dernek kurma çalışmalarına katkılarınızı canı gönülden bekliyoruz. KIRKLARELİNDE vatani görevini yapan kardeşime ve tüm mehmetçiklere hayımrlı teskereler dilerim FATİH 06/07-2008

 • çataklı   05-07-2008 11:43

  degerlı dostlar bende o koyluyum sızin yorumlarınızın hıc bırıne katılmıyorum ,koyumuz hakkında mantıksız yorumlar yapmayın ,itişmekle bir yere varılmaz, yıkıcı olmayın yapıcı olun yaşım 20 olmasına rağmen sızden daha ıyı duşünüyorum,bırı bırşey yapalım deyınce nıye karşı çıkıyorsunuz, derneksiz böyle dahamı güzel, bıraz mantıklı düşünün, bizim koyun dığer koylerden ne farkı var , aklınızı başınıza alın , laf ile peynir gemısı yurumez ,selamlar mesajlarınızı beklıyorum

 • oda çataklıyım diyor   04-07-2008 16:51

  Değerli çataklılar hepiniz hep birileri yapsın destek oluruz diyorsunuz ama hiç birinizde çıkan insanlara destek vermiyorsunuz muharrem kardeşimiz yazmış bizimde derneğimiz olsun vardı ama ilgisizlikten kapandı şuan bazı hemşehrilerimiz tekrardan dernek kurmaya çalışıyor muharrem bey istekli ise sadullah beyin yazısınıda okuduysa gelsin yanına ve destek versin yoksa oda köyün diğer fertleri gibi küsmü ana sorun bu anlayın artık sen falanlardansın ben falanlardan davası olacağı için bu işin çözüleceği noktaya parmak basan yok dernek kurulsun karşı değilim ama bunun mantıklı yapın köye vereceğiniz şeyleri ve katkıyı iyi analiz yapın elilnizi çabuk tutun ve köyde bir toplantı tertip edin ve dışarıdaki insanları köye toplayarak bir kurucu heyet oluşturabilirsiniz diyeceğim şuki toplumla yaparsanız illaki başarıyı yakalarsınız şuan köyde yapacağınız toplantı belki bütçenizi bilmiyorum ama bu sıkıntıya şu an öncü olan arkadaşların bir defaya mahsus katlanmaları gerekir köylüden ankaradakiler ve dışardakiler dahil şöyle bir beklentim olur öne çıkan insanlara verdikleri sözleri ve ödeme taahhütlerini yerine getirmelerini isterim öncekiler gibi ödenmeyecek senetler var ise herkes evinde dursun şuan 57 yorum var benimkiler dahil herkes köyünü seviyor ve özlüyor ise sadullah beyde cesareti varsa heyetini oluştursun ve ilk toplantısını yapsın ve ondan sonra arkasına baksın dernekle ilgili ne yapabilirim destek yeterlimi kararını versin bu köyünü seven arkadaşlarda o kadar yürekten seviyorsa sevgilerini burda destek veya köstekle belli etsin destek sadece sözle olmayacağı için bu desteğin para para para tekrar ediyorum dayandığını bilin sadullah akdoğana gelince niyetini nedir ve ortaya bu istekle çıktığına göre destek listeni KIZILCAHAMAM HABER aracılığıyla burda yayınlamasını bekliyorum listende kimler var kimlerle görüşme halindesin biraz şeffaf olarak yazın köyümüzü sevdiğimize göre artık sevenler olarak bir site oluşturabiliriz hostinge gerek yok yada kuracağınız sitede yayınlayın SADULLAH bey listende veya aklındaki oluşumu açıkla veya es geç sende otur

 • zafer   04-07-2008 16:35

  selam arkadaşlar

 • MUHARREM   02-07-2008 14:30

  BENDE YILDIRIM ÇATAKLI OLARAK BİR DERNEĞİMİZİN OLMASINI İSTİYORUM SEVGİLİ YILDIRIM ÇATAKLILAR SİZLERE SESLENİYORUM LÜTFEN BİR DERNEK KURALIM BİZİM ÖBÜR KÖYLERDEN NE FARKIMIZ VAR ŞENLİKLERİMİZ OLUR PİKNİKLERİMİZ OLUR GEZİLERİMİZ OLUR KÖYÜ TANITMA ETKİNLİKLERİMİZ OLUR DERNEĞE GELİR İÇİN KERMEZLER YAPILIR ÖLÜMLERDE MASRAFLAR KARŞILANIP YEMEKLER VERİLİR YARDIMA MUHTAÇ KÖYLÜLERİMİZE MADDİ MANEVİ YARDIMLAR YAPILIR İŞTE DERNEĞİ BUNUN İÇİN İSTİYORUM HAYDİ DERNEĞİMİZİ KURALIM KÖYÜMÜZÜ ÖRNEK KÖY YAPALIM SEVGİLERİMLE

 • MERVE ÜNLÜ   22-06-2008 14:30

  YILDIRIM ÇATAK KÖYÜNDEKİ HEMŞERİLERİM O KÖY HERKESİN KÖYÜ SİZLER ORADA KÖYÜNÜZE SAHİP ÇIKIN O KÖY HERKESİN KÖYÜ O KÖYDEKİ KÖYLÜLERİME SELAMLARIMI SUNARIM VE MERALIMA ONU NEKADAR ÇOK SEVDİĞİMİ VE SEVGİLERİMİ SAYGILARIMI SUNARIM CANIM MERALIMA ÜNLÜ FAMOUS KOKOLONYALARI

 • oda çataklıyım diyor   21-06-2008 12:56

  şimdi geçmişi unutalım dersen o zaman hata yaparsınız geçmişten ders alıncaksa devam alınmayacaksa asla ugraşmayın geçmişteki, hatalar yapılacak işte hata yapmanıza engel olur mantıklı iseniz cafer bey buyurun ama görüntü akdoğan yırtıcı ışık derneğini işaret ediyor unutulmasın ama bu köyde karaaslan sarıaslan demir ünal aksoy şenocak aileleride var bunuda göz önüne alin

 • CAFER AKDOĞAN   19-06-2008 10:04

  Sadullah beye katılıyorum geçmişleri unutalım ünümüzdeki gelecegimize bakalım tüm kızılcahamlı hemşerilerim selamlar

 • o da çataklıyım diyor   17-06-2008 18:17

  hani bu köye dernek kurulmuştuda ihtiyacı yoktu ne değişti musa bey ve hacı veli karakuş çok para yedide sıra şimdi kuranlaramı geldi kurun ama başkası öndeyken onuda desteklemeyi bilin onunki hataydıda sizinkimi doğru yada köyün ileri geleninin dediği gibi çıkarım olmadıktan sonra bananemi veya şimdi sizindemi çıkarınız var kurun ama ileri devam edecekseniz kurun çünkü kapatmak çok zor yukarda bir hemşehrimiz diyor dernekçilerin ne amaçla kurduklarının ben bilmiyorm ama bilenler var diyor şimdi o bilenler sayın sadullah akbulutuda eleştirecekmi eleştircekse önce destek çıksınlar şayet musa akbuluta vermedikleri desteği bu şahsada vermezlerse bu zırvadan vazgeçsinler unutmasınlar aluç 5 hane ama adam gibi bir yapılanması var demirciler çatak kadar yok yol kenarında 3 katlı binası var okul binası değil evci çatak kadar yok 3 katlı binası var okul değil muşama çataklıdan duydu ama birlik var 2 katlı binası inşaat halinde bu sene bitecek dereköy davet göndermi,ş bakında sizde yapın diye şimdi sayılar çıkmış ama o 100 insan varmı bunun hesabını yapan varmı e muhtar şimdi top sende önce şu köyü birbirirne bir yanaştır herkesi, bir birine kaynaştır sonrada bu dernek hayalini görün unutma herkes küs sadece akdoğan, ışık ve yırtıcı derneği kurulcaksa kurulsun ama doğrusu genele yayılsın muhtar bir kerede köylüden yana düşün ve onlar gibi düşün belki yılda 60 değilde 30 toplarsın ama yapacaksanız yapın yoksa ortaya çıkmayın

 • FERRUH IŞIK   17-06-2008 15:48

  SADULLAH BEYE KATILIYORUM KÖYÜMÜZLE İLĞİLİ BÖYLE BİR ŞEY DÜŞÜNÜP YAZDIGI İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ

 • SADULLAH AKDOĞAN   13-06-2008 14:18

  KÖY DERNEGİYLE İLGİLİ Sayın değerli Kızılcahamam yıldırım çataklı köylülerim öncelikle ALLAHIN selamı üzerinize olsun Köyümüzle ve köyümüzün derneği ile ilgili bazı hususlarda bulunacağım Bizim köyümüzün niye derneği yok, bizlere sizin köyünüzün derneği yok diyenlere acaba bizler nasıl cevap veriyoruz. Tabiî kine bizim cevabımızda şu bizde bir zamanları derneğimizi kuruyorduk ama kuramadık diyoruz ama o bir zamanları geride kaldı ve bizler hala yaşıyoruz neden birlik beraberlik olup da yeniden derneğimizi kurmuyoruz gelin derneğimizi önce kendi aramızda kuralım ve daha sonra resmileştirelim Çoğu köylere gittiğimiz zaman hemen emene derneği olmayan köy kalmamış tabiî kinine bunu sizlerde biliyorsunuz derneği olan köyün düzeni ve teşkilatları daha başka oluyor ve hep bir araya gelmeleri için de senede bir seferde şenlik düzenliyorlar ve eş dost bir araya geliyorlar ve sıkıntılarını dertlerini özlemlerini gideriyorlar ve böyle bir şey olmasa insanlarımız bir araya gelmesini nasıl saglarlar ve bizlerinde bir araya gelmemizi sağlamamız için gelin beraber olalım ve herkesin derneği olduğu gibi bizimde derneğimiz olsun Sizin görüşünüzü bilemem ama,benim görüşümü sorarsanız benim görüşüm ve bilgilerim şunlar bizim köyümüzden en aşağı 100 veya 120 üye çıkacağını hesaplıyorum sizlerde bizim köyümüzden nasıl 100 veya 120 üye çıkaracağımızı sorarsanız her evlenmiş annesinden babasından ayrılmış ve ayrı bir aile olanlar üye olacak, şekilde ve yine tabiî kine benim görüşüm üye başına aylık aidat 5 ytl toplansa yılda üye başına 60 ytl yapar buda 100 üye çarpı 12 ay 6 milyar yapar Sizlere soruyorum bizim köyümüze yılda 6 milyar girmediği halde idari ediliyor bizim köyümüze yılda 6 milyar girdiği zaman buda bizim köyümüzün neyini karşılamaski köyümüzün şuan büyük bir paraya ihtiyacı yok, köy konağımız şuan ihtiyacımızı görüyor imam evimiz var gasil hanemiz var mezarlımızın çevrimi çok az kalmış mezarlığımızda çeşmemiz var camimiz tamir olmuş bütün kapısı penceresi elden geçmiş velhasıl şuan köyümüzün acil büyük paraya ihtiyacı yok. Bilerek bilmeyerek yanlışlıkla hatalı cümle kullandıysam kusuruma bakmayın. Sizlerinde bu yazıyı okuyup düşüncelerinizi yorumlarınızı bekliyoruz sadece okuyup bırakmayalım. bu yazıyı okuyanlar okumayanlara bu yazının yorumuna göre ve kendi yorumunuza göre değerlendiriniz ve yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyoruz ve derneğimizin kurulmasına yardımcı olmanızı da bekliyoruz ve bizim köyümüzün de derneğide olsun

 • CAN-KADİR MOBİLYA   12-06-2008 19:26

  YILDIRIM DEREKÖYLÜ CANKADİR MOBİLYA OLARAKTAN TÜM ÇATAK HALKINI VE ÇUBUKLU-VE KIZILCAHAMAMLI HEMŞERİLERİMİZİ YANİ KOMŞU KÖLERİMİZİ CAMİİ VE KÖYKONAĞI ACILIŞIMIZA DAVET EDİYORUM AÇILIŞIMIZ 15/06/2008 DE PAZAR GÜNÜ SAAT 11 DE KURANI KERİM AÇILIŞIMIZ VE ÖYLE NAMAZI VE YEMEK YENEÇETİR TÜM HALKIMIZ DAVETLİŞDİR

 • ÇATAKLIYIM   12-06-2008 11:28

  YAZDIGIMIZ YAZILARA KULLANDIGIMIZ CÜMLELERE DİKKAT EDELİM BU YAZILAN YORUMLAR VE CÜMLELER KÖY VEP SİTESİNEDE YAYINLANMIYOR TÜRKİYE VE DÜNYA İNTERNETİNDE YAYINLANIYOR DİKKAT EDELİM

 • ali kocaman   10-06-2008 12:04

  nedir bu başımıza gelenler diye kendimize soruyoruz bazen.bir arkadaşımız aşağıda güzel açıklamış."herkes memnunsa halinden,zevk duyarmış melun zulmunden"bu söz gerçekten çok mükemmel. bizleri maalesef o köy odasının çevresinde oturup,sabahtan akşama kadar devlet kurup devlet yapan insanlarımız bu hale getirdiler.ne memleket sorunları bitiyor,nede köy sorunları.ne siyasi sorunlar bitiyor ne ekonomik sorunlar.onlar ise köye bir dozer bir kepçe gelince seviniyorlar.muhtar diyor ben getirdim,aza diyor ben getirdim.köyün dernek başkanı bu yarışa katılıyor,arkasından siyasiler üstleniyor bu muhteşen hizmeti. "güleriz ağlanacak halimize"köy muhtarı içinde mühür olan çantayı kapıpta ilçe kayma- kamının bir bardak çayını,iktidar partisinin bir acı kahvesini içtimi iş tamam.artık enbüyük devlet adamı muhtar. stalinin bir avuç yem vererek yolunmuş tavuğu kendisine köle ettiği gibi.aynen öyle. bir avuç yem ile hemen teslimiyet başlar.köye seçimlerde bir siyaset düzembazı gelir, onlarla beraber camiye girer.çıkınca adam gider.arkasından başlarlar"işte bizi cennete götürecek adam gibi adam"derler.hatta karısına seçim sabahı sık sık tembih eder,"bu adama oyvermezsen seni boşarım bak"der.oğullarını karşısına dizer"bakın bu muhtereme oy vermezseniz,bablık hakkımı helal etmem"der.çaresiz milli irade onun emirleri ile tecelli eder.işte başbakanın dediği "milli irade"bu olsa gerek. büyük şehirlerde yaşayan ve çeşitli partilerden nemalanan siyaset cambazları köye gelir,kriz içerisindeki ekonomiyi över.sanki en büyük ekonomist o.partilerden aldığı KIYAK tan bahsetmez.hatırı sayılır adam.parası var. kafalarımız değişmezse,birgün o kafalarınızı değiştirirler.nasılmı?IRAK taki gibi. kafamızı ayagımızın dibine koyarlar. saygılarımla,

 • MEKANI CENNET OLSUN   09-06-2008 15:11

  MUHARREM ARKADAŞIM A VE KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLERİM YUSUF KARAKUŞ

 • yusuf karakuş   09-06-2008 15:05

  halil ibrahim ve mürsel kardeşime şimdiden hayırlı teskereler dilerim unutmasınlar ki şu anda EN KUTSAL GÖREVİ yerine getiriyorlar ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN kendinize iyi bakın ÖZEL GÜVENLİK YUSUF

 • halıl ibrahim yırtıcı   07-06-2008 15:52

  öncelikle salıh özdemir e allahtan rahmet yakınlarına başsağlıği diliyorum allah sabır versın. yusuf karakuş arkadaşımızada selamlar saygılar hayırlı uğurlu olsun allah bır yastıkta kocatsın herkese selamlar saygılar kırklareli pınarhısar

 • ELİF ÜNLÜ   06-06-2008 16:02

  Y.ÇATAK KÖYÜ BENİM KÖYÜM BURDAN KÖYÜMDE YAŞAYAN DAYI KIZI MERALIMA SEVGİLERİMİ İLETİRİM ÜNLÜ FAMOUS KOLONYALARI

 • fahri karakuş   02-06-2008 21:59

  halil ibrahim allah kolaylık versin yeterki allah can sağlığı versin o gülerde geçer. hayırlı teskereler. geçen bizim yusufun düğününde annenleri gördüm iyiler.selamlar

 • Muharrem ÖZDEMİR   02-06-2008 21:11

  Merhaba değerli kızılcahamamlı hemşerilerim ve yıldırım çatak köylülerim 26.05.2008 tarihinde babam Salih ÖZDEMİRİ kaybettim mekanı cennet olsun tüm köylülerimize sevgi ve saygılarımla

 • halil ibrahim yırtıcı   01-06-2008 15:09

  şu an vatani görevimi yapmak üzere kırklareli pınar hisardayım.acemi birligim ısparta 40. piyade komando iç güvenlik timi olarak tamamladım.kırklareli pınar hisardan temmuz 14de hakkari ye kaydırma timi olarakgidecegim 1988.1 tertıplerımeallah sabır versın gubetçok zor başta ailem olmak üzere herkese saselamlar saygılar ...p.komando çavuş halil ibrahim yırtıcı 1.unsur nişancısı otamatik bomba atarcı, 55mknz p.tugayı 2.bölükkırklareli pınarhisar.

 • başkentlı   01-06-2008 11:31

  dostum gurbet çekılmez dıyorlar gelde çekene sor safak..350

 • halil ibrahım yırtıcı   01-06-2008 11:11

  koyumuzu unutmayalım

 • halıl ıbrahım yırtıcı   01-06-2008 11:04

  kırklarelı pınarhısar 55mknz p tugayında askerım acemi birligim ısparta 40 .p komando iç guvenlık tugayında yaptım allah ızın verirse burdan agustos un 14 hekkarı ye kaydırma olarak 16 kısılık tım olarak gıdecegız burdan basta aılem olmak uzere tüm hemşerılerıme saygılar sevgıler allaha emanet olun .p.komando çavuş halıl ıbrahım yırtıcı 93.tım 1.unsur nışancısı otamatik bomba atarcı m79

 • FAHRİ KARAKUŞ   28-05-2008 17:10

  BU HAFTA KARDEŞİM YUSUFUN DÜĞÜNÜ VARDI DÜĞÜNÜMÜZE İŞTİRAK EDEN TÜM EŞE DOSTA, AKRABAYA ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER EDİYORUM. DÜĞÜNÜMÜZE GELMEKLE BİZLERİ ÇOK SEVİNDİRDİKLERİNİ GELENLERE DUYURMAK İSTEDİM.ALLAH EMANET OLUN

 • rafet   24-05-2008 12:18

  köyün web sitesi şu an oluşturlmakta olup kısa bir zaman sonra sizlerin beğenisine sunulacak bilgilerinize

 • ali   18-05-2008 01:37

  arkdaşlar köyümüzün web sitesi warmı ?warsa bilgilendirbilirmisiniz

 • ŞENOCAK   25-04-2008 13:59

  SILAM Y ILDIZLARIN AYDINLATTIĞI GECEDE I ŞIK DAĞINDAN SÜZÜLEN LOŞ IŞIKLA L ALERİN AÇTIĞI KIR ÇİÇEKLERİNİN ÇOŞTUĞU D AĞLARDAN GELEN ESİNTİLERLE ŞENLENEN I SSIZ GECEDE KURT ULUMALARI İLE DİNLENEN R AHATSIZLIK DUYMADIĞIMIZ UYKULARIMIZDA I LIK ODANIN İÇİNDE YUDUMLARKEN ÇAYIMI M UTLULUK SEVGİ DUYARIM YILDIRIM ÇATAK SENİNLE Ç AĞLAR DEĞİRMENİN DÖNEN ÇARKINDAKİ SU A ĞIT YAKAR GİBİ PINARININ KURNASINDAN SU T ATLIDIR AHLATI ALIÇI ARMUDU KÖYÜMÜN A KŞAM GÜNEŞİ BATARKEN ORMANDAN SIZAN IŞIK K ALBİMİN İÇİNDE BİR SEVGİ ÖZLEM HASRETTİR SILAM YILDIRIM ÇATAK FARUK ŞENOCAK

 • ŞENOCAK   24-04-2008 12:52

  Y ILDIZLARIN AYDINLATTIĞI GECEDE I ŞIK DAĞINDAN SÜZÜLEN LOŞ IŞIKLA L ALERİN AÇTIĞI KIR ÇİÇEKLERİNİN ÇOŞTUĞU D AĞLARDAN GELEN ESİNTİLERLE ŞENLENEN I SSIZ GECEDE KURT ULUMALARI İLE DİNLENEN R AHATSIZLIK DUYMADIĞIMIZ UYKULARIMIZDA I LIK ODANIN İÇİNDE YUDUMLARKEN ÇAYIMI M UTLULUK SEVGİ DUYARIM YILDIRIM ÇATAK SENİNLE Ç AĞLAR DEĞİRMENİN DÖNEN ÇARKINDAKİ SU A ĞIT YAKAR GİBİ PINARININ KURNASINDAN SU T ATLIDIR AHLATI ALIÇI ARMUDU KÖYÜMÜN A KAŞAM GÜNEŞİ BATARKEN ORMANDAN SIZAN IŞIK K ALBİMİN İÇİNDE BİR SEVGİ ÖZLEM HASRETTİR SILAM YILDIRIM ÇATAK FARUK ŞENOCAK

 • ŞENOCAK   24-04-2008 12:19

  BİR SILA VARDIRKİ ÖZLEMLERE ÖZLEM KATAN ORADA BİR KÖY VARKİ GERÇEKTEN İHMAL EDİLEN KÖYÜMDÜR ÖZLEMİM + DEĞERİM YAYLASINDA HAYVAN GÜTÜĞÜM ÇAYINDAN SU İÇTİĞİM DEĞİRMENİNDE UN ÖĞÜTÜP EKMEK YEDİĞİM ORADA UNUTULMUŞ BİR KÖY Kİ İNSANLARINA DEĞER VERİLMEYEN HİÇ KİMSENİN AKLINA GELMEYEN BU KÖYÜ ZİYARET EDEN DEĞERLİ KAYMAKAM BEYEFENDİYE SONSUZ ŞÜKRANLARIMI ARZ EDERİM. BACASI TÜTSÜN OCAĞI ŞEN OLSUN KÖY TERK EDİPTE GİTMEYENLERE ALLAH UZUN ÖMÜR VERSİN BEN HER NEKADAR ORADA DOĞUP BÜYÜMEDİYSEMDE NÜFUS CÜZDANIMDA İSMİ GEÇEN KÜYÜME VE KÖYDEKİ ŞEHİRDEKİ TÜM HEMŞERİLERİME SEVGİ SAYGI VE SELAMLARIMI SUNARIM.

 • idris   07-04-2008 22:54

  köyümüzün diğer köylerden hiç bir eksiği yok .kaymakamımıza teşekkür ederim ziyarftleri sık sık yapmasını istiyoruz köylü milletin efendisidir.

 • Nurettin vural   07-04-2008 16:48

  yorum yazan değerli kardeşlerim köyümüzü sevin yeter. eleştirilere gelince köy için ne yaptım deyip önce kendi öz eleştirinizi yaptınızmı . bizim oranın adetleri . hala eski küslükleri ve geçmişteki dargınlıkları sürdürmeyi bırakın . Ne yapabilirim diye. Eğer bir fikriniz varsa bunları belirtin. dahası yapın. Ben birşey yapmasamda köyümü ve köylümü ayrım yapmadan herkesi seviyorum. Eleştirmenin tek faydası eksiklerimizi ve eksikliklerimizi görmemizi sağlar. ilerisi için eleştiri yerine öneriler ve ve yapabileceklerinizi belirtin. HAYDİ ÇATAKLILAR.

 • HALİL IŞIK   06-04-2008 11:23

  BEN BU KÖYDE YAŞIYORUM TÜM ÇATAKLILARA S-L,M

 • CITAKOGLU   25-03-2008 21:54

  Y CATAK GÜZEL BİR KÖY

 • ferhat ÇEÇEN   10-03-2008 14:21

  07-03-2008, 22:12:50 tarihinde yazan öğrencimin maalasef kim olduğunu çıkaramadım.Keşke adını da yazsaydı.Merak ettim de.İsterseniz siz ve köylülerim [email protected] ' a yazarlarsa sevinirim

 • Öğrenciniz   07-03-2008 22:12

  Ferhat öğretmenim merhaba inşallah iyisinizdir geçen yıl bir yerde isminiz geçti eşimin akrabasının arkadaşı olduğunuzu öğrendim ve sizi sordum nerde olduğunuzu öğrendim ve mutlu oldum merak ediyordum doğrusu öğretmenim görüşmek dileğiyle kızılcahamama yolunuz düşerse inşallah beklerim görüşmek dileğiye ellrinizden öper saygılar sunarım

 • çıtaklı   16-02-2008 21:19

  arkadaşlar böyle didişmekle bir şey hallolmaz.hani icraat hani iş sadece boş lak lak zaten leyleğin günüde lak lakla geçermiş.biz daha çataklı gençler bir birimizi tanımıyoruz.gerçi tanışsak ne olacak köydeki çatak iddahasını burda da devam edeceğiz. öyle ya biz çataklıyız iddahasız duramayız.

 • SADULLAH AKDOĞAN   08-02-2008 16:24

  BEN SADULLAH HOCAM BİZLERİ UNUTMADIGIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ SEN BİZLERİ UNUTMADINGIN GİBİ BİZLERDE SENİ UNUTMADIK VE BUNDAN SONRADA İNŞA ALLAH BİRBİMİZİ UNUTMAYIZ HOCAM SEN BİZİM ÖĞRETMENİMİZDİN BİZ SENDEN MEZUN OLDUK SEN ANKARAYA GELDİGİN ZAMAN BİZLERİ UNUTMAYIP BİZLERE ULAŞIP ZİYARET ETTİGİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ HERZAMAN YOLUN DÜŞDÜGÜNDE BEKLERİZ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİM

 • Ferhat ÇEÇEN   07-02-2008 18:10

  Sevgili Köylülerim, Umarım çoğunuz beni hatırlarsınız.1987/1990 yılları arasında öğretmen olarak çalışmıştım.Sizleri,köyü hiç bir zaman unutmadım.unutmayacağım.Çünkü Yıldırım Çatak benim için görev yaptığım herhangi bir yer değildi.İlk göz ağrım,ilk görev yerimdi.Böyle bir vesile ile köydeki insanlara selam göndermek çok güzel.Yorumlara baktığımda çoğunu tanıdığımı gördüm.Öğrenclerim,kardeşlerimi gördüm. Ha bu arada ben Mersindeyim.Yolu düşeni beklerim. Yorumlara gelince;bunlar iyiye güzele gitmek için yapılmalıdır.Burayı okuyan:Lütfen selamımı tüm çataklılara iletsin.Herkese selamlar.Ferhat ÇEÇEN

 • SADULLAH AKDOGAN   06-02-2008 15:49

  KÖYLERİMİZİN SUYUNA TOPRAGINA ÇAM KOKUSUNA KÖYÜMÜZÜN VE YAYLALARIMIZIN YEŞİLLİGİNE DEGER BİÇİLEMEZ BUNLARI ANLAMAMIZ İÇİN GÖRÜP YAŞAMAMIZ GEREKİR BUNLARI GÖRÜP YAŞAYALIM KÖYÜMÜZÜ UNUTMAYALIM SEVELİM VE KORUYALIM ANKARAYA KÖYÜMÜZ 80 KİLOMETRE

 • ÇAPKIN ÇOCUK   04-02-2008 14:02

  BEN BİR ÇATAKLI OLARAK KÖYÜMÜZÜ KORUMALIYIZ VE BU ARADA FERHAN VE HÜSEYİN KARAKUŞ'A SEVGİ VE SAYGILARIMLA BEN ÇATALI HERKESİN GEÇMİŞ VE GELECEK BAYRAMLARINI ŞİMDİDEN KUTALARIM HERKEZİN İNŞALLAH SAGLIGI VE SAHATİ İYİDİR BUNU YAZAN ÇAPKIN ÇOCUK

 • büşra yurt   02-02-2008 16:17

  öncelikle köyünüzde ki ferhan teyzeme selamlar köyünüzün ilerlemesini canı gönülden isterim köyünü terk edip şehre gidenlerin köylerini unutmaması dileğiyle hoşçakalın

 • YUSUF KARAKUŞ   29-01-2008 20:54

  MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR AĞAÇ TAŞLAMAYA GEREK YOK. GENCİ İLE YAŞLISI İLE HERKEZİ KÖYÜMÜZE SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUM HAAA BU ARADA UZAKTAKİ DOSTLARA;UNUTULMADIKLARI HALDE KENDİLERİNİ UNUTULMUŞ SANANLARA SELAM YUSUF KARAKUŞ 29 OCAK2008

 • rafet ünal   26-01-2008 10:30

  değerli kaymakamın işte köyün hali böyle ne yapılmalı sen söyle

 • YAREN   25-01-2008 15:45

  İşte yıllar yılı köyünüzü böyle sevdiniz,birbirinizle didiştiniz.O kim oluyor benden daha üstün olamaz diye lafla üstün olmaya çalıştınız.Hiç bir zaman köyü düşünmediniz.Yorum yazanların çoğu köy için değil şu ekranda adının çıkmasını istediği için yazmıştır.Köyün sorunlarnı düşünen kardeşlerim; yıldırım çatak köyü için bu güne kadar ne yaptın? Bence laf yerine iş yap,elini cebine atta görelim.İlgisiz köyle ilgilende köy ilgili olsun.Utanıyorum hepinizin adına.Burda birbirinize laf atacağınıza köyün güzelliklerinden bahsedebilirdiniz.Böyle insanlarla bu köy kalkınırmı kardeşim (LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ!!!)çok sevgili yıldırım çatak köyü;seni taşınla,toprağınla,havanla,suyunla,eksikliklerinle ve fazlalıklarınla çok seviyorum kim ne derse desin senin suyunu içip senin ekmeğini yediğim için gurur duyuyorum bu köyün güzeliklerini değil de eksiklerini gören bütün insanları kınıyorum (kınandınız!!)

 • rafetv ünal   25-01-2008 14:19

  MERHABA ZEKİ BEY AMCANIZDA VARMI EN SON NE ZAMAN ZİYARTİNE GİTTİNİZ ÇEVRENİZLE NE KADAR BARIŞIKSINIZ SİZCE SOYADINI ORTAK TAŞIDIĞINIZ İNSANLARA KİNİNİZ NEDİR KEDİ GÖLÜNDE YARIM KALAN (yaşımın küçüklüğünden dolayı) KONUŞMAYI NE ZAMAN TAMAMLAYACAĞIZ KÖYÜN GENÇLERİYLE DİYALOGUNUZ VAR İSE BİZİMDE ENAZ SENİN GÖRÜŞTÜĞÜN KADAR VAR DİDİMDEN ANKARAYA SELAM BEKLERKEN HALA KİNİNİ KUSMA NE KÜPÜYSE KIR VEYA ETĞİNDEKİ TAŞI DÖK UNUTMAKİ BÜYÜKLENMEK ALLAHA MAHSUSTUR. BİZ SADAKA FİTRE YERKEN NERDEYDİNİZ BİZİM HANGİ TOPLUMUMUZDA YER ALDINIZ HANĞİMİZİN DÜĞÜNÜNE GELDİN AMCANDAN NE KADAR HABER ALIYORSUN HERKES HATALI DOĞRU SENMİSİN UNUTMA YİNE AYNI ŞEYİ YAZACAĞIM BAŞARI ELEŞTİRİYLE GELİR MAİL ADRESİM [email protected] KENDİNİ ÜSTÜN GÖRENLER KEDİ GÖLÜNDE TRKATÖRÜNÜN GAZ PEDALINI KIRACAK KADAR ZORLUYOR ALİ ÜNALIN OĞLU OLAN DURALİ ÜNALI YANİ SENİN AMCAN KABUL ETSENDE ETMESENDE UNUTMA SOYADIN ÜNAL AKDOĞAN DEĞİL YYANINDAN AÇIYORDUN ŞİMDİ KİM KİBİRLİ KÖYÜN GENÇLE4RİNİ TOPLAYIP ANKARAYA KIZILCAHAMAM ÜZERİ GEZMEYE YADA YANINDAKİLERİN TABİRİYLE İÇMEYE HAVA ATMAYA GELEN KİM PURSAKLARDA KARŞILAŞTIĞIN BENİM İNŞALLAH ANKARADA AĞAÇIN ALTINDAKİ KONUŞMAYI BİR FİNCAN KAHVEYLE TAKMAMLARIZ AMCANINOĞLU RAFET

 • isimsiz   25-01-2008 13:59

  ÇATAK ANKARA KIZILCAHAMAM ÜZERİ GİDERSEK115 km.dir çubuk dan gidilirse 76km.dir köy toplam 15 hane olan köyün başlıca geçim kaynağı hayvancılıkve tarımdır.köyde okul ve karakol yokturköyde eğitim taşımalı sistemle kızılcahamamda verlmektedir.köy muhtarı 35yıldır köyde görevli,dir. köyün imamı vardır oda kızılcahamam saraç köylüdürköyde lojman bulunmadığı ve hoca evi yokluğundan eski köy odası tamir edilerek hoca oturtulmuştur.Köyde dernek ve buna benzer sosyal aktiviteler kısır çekişmelerden dolayı yoktur. Köy ancak geri kalmışlığıyla haberolduğu için kendisine gündem oluşturmuştur. Köyün doğal güzellikleri çok fazla olup başlıca orman, temiz dere yatağı (ankaraya su veren havza),küçük çapta inleri (mağara) eski kürt mezarı olarak tabir edilen mezar kalıntıları, maden arayıcılarının iştahını kabartan gömü hikayeleri, trekin için uygun yürüyüş alanları mevcut köyün ayrıca çok leziz ve içimi yumuşak suyu vardır ayrıca yeni yeni vişne bahçeleri oluşturuulmaktadır. köyün komşuları yıldırım evci, yıldırım alveren, yıldırım yağlıcadır köyde bahar aylarında küçük şelaler oluşmaktadır. köyün en büyük sıkıntısı herkesin birbiriyle sorunlu olarak köyü terk ederek didim ,ankara, kızılcahamam ve çubuğa ayrılmasıdır tabii burada aldığı görev gereği gidenler hariç köyde okur yazarlık seviyesi çok düşüktür. köyde7 adet traktör mevcut olup lakin hepsininde işleyecek kadar tarlası yok veya traktör tarımına uygun değildir. köyün mezarlıklar kısmında heyelan bölgesi mevcuttur. köyün ürünleri tereyağ, yoğurt, ahlat,alıç,buğday,arpa,vişne,keş, baş peyniri (tuzsuz) bunlar temel ürünler olup köyün höşmerimi,gözlemesi,ayranı,bazlamasıise leziz olup tadılması önerilir. köyde kedi gölü adı verilen küçük temiz bir gölcük mevcut olup burda küçük in balığı adı tutması uğraş isteyen leziz balıklar mevcuttur. köyün yemliği ve karakavuk ve mantarındanda bahsetmeden duramıyacağım yemlik ve karakavuk denilen ve her bölgede büyüyen bu otların burdaki tadı tarımsal ilaçlama yapılmadığı için daha bir başka ayrıca çam ağaçlarının altında toprağı kabarttarak büyüyen gıyşalakve kanlıca mantarınında tadı bir ayrıdır.köyün kızılcahamama ulaşımını sağlayan bir minibüsü vardır biraz eskide olsa köyde misafir kalıncak yerler ancak köylünün kabulüne bağlıdır. köyde isim sırasına göre AKDOĞAN,AKSOY,DEMİR,KARAASLAN,ŞENOCAK,SARIASLAN,ÜNAL

 • rafet ünal   25-01-2008 11:28

  önclikle hiçbir zaman çataklıyım kelimesini söylerken rahatsız değilim lakin mümkün olduğu kadar kullanmam orasının ben en güzel köy haberiyle çıkmasını isterken didime taşınan insanların en geri köy ibaresi için bir teşekkür etmedikleri kalmış onlardan tek isteğim kapalı küpünün vursun taşa kırsın kıramıyor ise toprağa gömsün ordsan sonrakilerde bu kinle büyüsün ben cemalettin beyin şahsına eleştrim yok ama muhtarlığını herkes eleştirir ve bu benim kedi gölüne gidiyorsam kendi kazancımla yaptığım bir gezi olduğu için kimseyi enterese etmez şayet bütçesine güvenen var ise kedigölü herkese çataklı olsun olmasın açıktır bunları haber olarak değerlendirmemek isterim amcamınoğlu olan ZEKİ ÜNAL'a didimdeki hayatında başarılar diler mehmet hocayada unutmasın söz kendinin daha fazla başarı eleştiden gelir rahatsızlık bilmeli başarısızlıktan gelir kendisinede memuriyette başarılar. bundaqn kimsenin rahatsızlk duymamasını isterdim dernek benim veya musa beyin şahsının değildi tuğla ise unutulmasınki ankaraya benim evime gelmedi kıran insanlarda kırarklen ne dediğini iyi bilir ve tek isteğim bundan sonra bu çok güzel dediğimiz köyün çok iyi haberlerle yer almasıdır. Buranınen güzel haberlerle çıkacağıbaşka bir kızılcahamam haberde buluşmak üzere

 • HACI MEHMET   23-01-2008 21:03

  Yıldırım çatak Köyü kızılcahamımın en uzak köyü.Köyümüz ilçeye uzak olması yönüyle birçok problemleri var.O kırk yıllık muhtarın oğlu olarak her yerde onurlu ve gururluyum.Bir kimse bir köyde 40 yıl muhtarlık yapıyor da onun için olumsuz şeyler söyleniyorsa bunun altında art niyet aramak gerekmezmi.40 yıldır muhtarlık yapan kimsenin hakkında atıp tutmak ancak civcivleri güldürür.40 yıldır o köyde öncü olarak duran o şahıs yeri geldiğinde o köyün imamı,yeri geldiğinde o köyün doktoru,yeri geldiğinde köyün baytarı,yeri geldiğinde o köyün mahkeme hakimi olmuş köyün bütün sorunları ile canı gönülden ilgilenmiştir.Bu ilgilenmelerin karşılığında köylüden hiçbir maddi menfaat beklememiş ve köylünün gönlünü kazanmıştır.Her muhtarlık seçiminde bazı fitneler birilerini körükleyerek ortaya çıkarmış ancak havalarını almış ve ortaya çıkanları ortada bırakmışlardır.NET BİR ŞEKİLDE ŞUNU İFADE EDEBİLİRİZ:40 YILLIK MUHTARLIK YAPAN HAKKINDA OLUMSUZ SÖZ SÖYLEYENE ANCAK KIS KIS GÜLMEK UYGUN OLUR.Meyveli ağaç taşalanır sözü nü hatırlatırım.Köy muhtarının yaptıklarını beğenmeyenler köy için yaptıklarını sıralasınlar o zaman görelim.Köye gelip de mezarlıktan geri dönen kimsenin o köy benim köyüm deme hakkı olamaz.köylüye selam vermeyen insandan ne olabilirki.Adam olana o köy suyuyla yaylasıyla soğuğuyla mezarıyla harmanıyla yoluyla yetr.Asfalt yağlıcaya kadar gelmişte oradan köy heyetimi geri çevirmiş.Biz köye asfaltı getirmedik çünkü:ankaradan gelip te köylüye selam vermeden KEDİGÖLÜ denen yere piknik yapmaya gidenlerin otantik atmosferi bozulmasın.kendisinin köyde olduğunu hatırlasın ve köylü ile diyalok kursun dedik.Ancak hala o kimseler köylüyü görmeden geri gidebiliyor.

 • ZEKİ ÜNAL   23-01-2008 20:16

  YILDIRIM ÇATAK KÖYÜNÜN UZUN YILLAR BİR FERDİOLARAK YAŞADIM.OARADAN EKMEK YEDİM ATALARIM OARADA BEN DE ORADA BÜYÜMÜŞ YETİŞMİŞ BİR KÖYLÜ OLARAK ORASI İLE GURUR DUYUYORUM.ORASI BENİM KÖYÜM UZAKTA DA OLSAM YAKINDA DA OLSAM BENİM KÖYÜM.MUHTAR VE AZALAR ALEYHİNE SÖZ SÖYLEYEN O ARKADAŞLAR KÖYÜN ÖNÜNDEN GEÇEREK PİKNİĞE GİDEN VE KÖYLÜYE SELAM VERMEYİ GURUR MESELESİ YAPIP GURURUNDAN YANINA YAKLAŞILMAYAN KİMSELER ONLAR.DERNEK KURMA PLANLARININ ALTINDA NELER OLDUĞUNU BİZ BİLMİYORUZ AMA BİLENLER VARDIR.KÖYE GELMEDEN KÖY GELİŞMEZ.KÖYE UĞRAMADAN KÖY DÜZELTİLMEZ. KÖYE DERNEK BİNASI YAPACAĞIZ DİYE KÖYÜN ÖNÜNDE HEDER OLAN TUĞLALARLA KÖY GELİŞTİRİLMEZ.MUHTAR VEYA AZA OLMAK İSTEYEN YILDIRIM ÇATTAK KÖYÜ MEYDANINA BUYURABİLİR.DAYIMIN KÖY İLE İLGİLİ EKSİKLERİNİ BEN KÖYDEN GETİRDİĞİM KÜPLERİ AÇTIĞIMDA KAPATACAĞIM.HENÜZ KÜPLERİ AÇMADIM DAHA.

 • isimsiz   22-01-2008 14:30

  herkes memnunsa halinden zevk duyarmış melun zulümden. Diye başlarsak ve öz eleştiri yapmaksak başarı hayatta gelmezmiş. Bu köyde yaşayanlar halinden memnunki oranın en geri kalmış köy olarak kızılcahamam habere konu olması bile onları memnun ediyor. KIsacasi ağlancak hallerine gülüyorlar. Bilinmeliki ağlamayan çocuğa emzik verilmez. Burda ağlaması gereken sayın muhtar ya çok memnun yada umursamaz değerli hemşerilerim yan tekrardan toplanıp güçlenin yada hiç gıkınızı çıkarmadan gizli gizli dağdan ağaç kesmeye, hayvanlarınızı dar dediğiniz yoldan geçirmeye devam edip, susuzluğu tabii nasıl oluyorsa susuz kalmanız çeşme gürül gürül akarken, çekmeye devam edin. muhtarve azalarıda ben azayım ve ben köy muhtarı vasfıyla yaşamaya devam etsin unutmamalıki herkes layık olduğuyla yaşar yaşar ne yaşar. burasıgerçekten mağdursa herkes traktörüyle suyunu getire bilir birbirine gübre taşıyacak yolu vermeyen akrabalar acaba ne kadar bütünlük sağlar şu bilineki bu yazılanları çok az insan okuyabiliyor buna muhtar ve azalar dahil keşke imkanları olsada bu duyguları hepsi okuyup bieşeyler anlasa sayğılarımla köyümün güzelliğini seviyorum ama insani yanlarını zoraki kabulleniyorum seçme hakkım yok maalesef nufüs kaydım orası

 • isimsiz   21-01-2008 15:29

  ben burada kesinlikle rafet ünal beye ve abuzer beye katılıorum...öncelikle muhtarın kesinlikle değişmesi lazım bööö geldi artık aynı adamı muhtarlıkta görmekten doğdum doğalı muhtar aynı ben emekli olcam o olamadı daha ama şuda var değişse ne olacak gelen muhtar doğalgaz mı götürecek köye 30 senedir bi asfalt yapamadılar ben burda çataklı olarak diğer köylere nazaran çok ezik bi konumda olduğumuzu düşünüyorum.. bu arada gelecek seçimlerde genç beyinleri muhtar adaylığında görmek istiyoruz abuzer beye gelince; kesinlikle hayvan haklarının korunmasını istiyorum köydeki vatandaşlar dövmeyin artık şu hayvanları ve cevdet beyin yeni araba almasını da destekliyorum ne o altındaki araba abi dökülüo yaa :) :) :) teşekkürler

 • ramazan   14-01-2008 13:56

  bende bir muşamalı olarak yıldırım catak köyünü ziyaret eden kaymakam beye ve yanındaki persenole teşekkür ederim sevgili catak sakinlerede selamlar SEKSENBEŞLİ YILLARDA çerşiçilik ve çipçilik yapan RAMAZAN beni tanıyan herkese selamlar

 • ÇATAK BEBESİ   10-01-2008 14:47

  tüm çataklıların geçmiş bayramlarını kutlarım

 • FAHRİ KARAKUŞ   10-01-2008 14:35

  ÖNCELİKLE YILDIRIM ÇATAKLI OLMAKTAN ÇOK GURURLUYUM.HERKESİN DE BİLDİĞİ GİBİ KÖYÜMÜZ DAĞ KÖYÜ SAYIN KAYMAKAMIMIZIN KÖYÜMÜZÜ ZİYARET ETMESİNE ÇOK SEVİNDİM. BİZ KÖYÜN GENÇLERİ OLARAK KÖYÜMÜZE SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM. BUNUN İÇİNDE BİRBİRİMİZE TUTKUN OLMAMIZ LAZIM. HER ÇATAKLIYI KÖYÜNE SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUM.

 • abuzer   02-01-2008 22:47

  köy adına çalışmaların daha fazla yapılmasını istiyorum. hayvan haklarının korunmasını istiyorum. gittiğimde daha güzel bir köy istiyorum. cevdetin daha iyi bir araba almasını istiyorum. köy sakinlerine selam söylüyorum.

 • yıldırım mobilya   02-01-2008 12:28

  değerli kaymakamım burayı yıldırımın bir köyü olarak ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. bu köyün sorunlarıyla ilgileneceğinizi umuyorum. sizden köy konağı bulunmayan bu uçra köye konak yaptırmak için gerekli olan desteği vereceğinizi arzu ederek dernek faaliyeti için muhtar beyin şu ana kadar üzerine düştüğü halde faaliyetini istemediği kapatılan derneği yeniden faaliyete geçirmesidir faaliyetinin akibindede 40 yıllık görevine son vermesidir.

 • İbrahim IŞIK   02-01-2008 03:36

  öncelikle tüm hemşehrilerime selamlar,ben bu köyde yasıyorum.Ben bir genç köylü olaraktan köyümün bu tür sorunlardan kurtulmasını istiyorum.Siz değerli hemşehrilerimin ve ilgili makamların bu konuda ellerinden gelenleri yapacagınızdan eminim. TEŞEKKÜRLER....

 • rafet ünal   31-12-2007 12:40

  bu köyün bir ferdi olarak burayı en geri köy değil azası ve muhtarının köyün hiçbir sorununa el atmayıp köye katkı sağlamaya çalışan insanlarada engel gördüğüm için ben burayı en ilgisiz ve en çok akrabağlık bağı zayıf köy olarak görüyorum doğal güzelliğini insan güğzelliği olarak görmek istediğim bu yerde öncelikle köy insanlarınınbir araya toplanarak ankaradakilerle beraber köyün tekrardan yapılanmasıdır şuan makta alamıyorsa muhtarın bütün halkı toplayım bu köyün kışın ne yaktığını belirtmesi lazım yoksa kaçak kesime gözmü yumuluyor sayın muhtarın artıkı emekliliği geldi görevi kendinden sonraki gençlere bırakması lazım burası engei köy haberi olarak değil şahsi düşüncem yıldırımın en güzel köyü olarak görmek isterdim köyün eksiği ne makta ne orman kenarı köyü herkes birbiriyle küs ve kırgın sorunlu bir köy sayın kaymakamımın yapacağı tek şey köylüyü birbirine kaynaştırmasıdır. kapatılan köy derneğinin yeniden faal hale getirilmesidir

 • vedat ışık   25-12-2007 13:55

  Bizde IŞIK KARDEŞLER MOBİLYA olarak tüm y.çatak ve k.hamam halkının geçmiş bayramını kutluyoruz...

 • ahmet koken   18-12-2007 10:06

  kiymetli hemsehrilerimin bayramini kutlarim.yurdumun guzel bozlmamis vefali kadirsinas koy ve koylulerini gorunce cok mutlu oldum.hele disadida olunca oralar daha da kiymtli ve guvel. amma bu guzellk kalici kalmali. selaml ve sevgilerimi sunarim sizlere esen kalin almanya

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın