Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yıldırım ahalisi soğuksu otelde bir araya geldi
  • Facebook da Paylaş
Yıldırım ahalisi soğuksu otelde bir araya geldi
  • 02-05-2012
  • 2 yorum
  • 5489 okunma
Kızılcahamam ve Çubuk'a bağlı köyleri bir araya getirmek için kurulan Yıldırım Ahalisi Federasyonu soğuksu termal otelde bir araya geldi.

Kızılcahamam ve Çubuk'a bağlı köyleri bir aray getirmek için kurulan Yıldırım Ahalisi Federasyonu aylık toplantısını yapmak üzere Kızılcahamam Soğuksu termal otelde bir araya geldi

Çubuğa bağlı yıldırım köylerini bir araya getirmek, birlik ve beraberliği sağlamak amacı ile 2003 yılında 13 köy ile kurulan ve daha sonra bir köyün daha katılımı ile 14 köy ile faaliyetlerini sürdüren, Kızılcahamama bağlı Yıldırım Köylerinin de federasyona katılması için tüzüğünde değişiklik yapan Yıldırım Ahalisi Federasyonu bu ayki toplantısını Kızılcahamam Soğuksu termal otelde gerçekleştirdi.

Toplantıya Çubuk ve Kızılcahamam’a bağlı Yıldırım köylerinin dernek başkanları katıldı. Yıldırm Ahalisi Federasyonu Başkanı Yavuz Tansel Demirok yaptığı açıklamada “ Kızılcahamam’a bağlı Yıldırım Köylerini bünyelerine katmak istediklerini bu amaçla Federasyon tüzüğünde değişiklik yaptıklarını dile getirerek, ilçelerine uzaklığı daha fazla, birbirlerine mesafeleri 3-5 km mesafedeki köylerimizin arasında sanki bir duvar varmış gibi birbirleri ile aralarındaki bağların kopuk olması bizi üzüyor, biz Çubuk ile Kızılcahamam’ı farklı görmüyoruz bu nedenle aramızdaki bağları daha da güçlendirmek gerekiyor” dedi.

Toplantıda 2012 yılında yapılacak yayla şenliği için Çubuk  - karaçam ve Alören yaylası ile Kızılcahamam Yıldırım Olucak ve Yıldırım ören yaylası için yapılan puanlamada Kızılpınar ve Alören yaylaları 60 şar puan alırken Y.Olucak ve Y.Ören köyleri 20 puan alırken, Çubuk Karagöl ise 100 puan aldı.

Federasyon şenlikle ilgili kararın önümüzdeki günlerde netleşeceğini dile getirdi.

 

 

 

Etiketler : Yıldırım - ahalisi - soğuksu - otelde - bir - araya - geldi -
YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM   06-02-2012 23:58

    Kardeş iki ayrı ilçemizin aynı topraklarda bulunan kardeş köylerinin dernekleri aracılığı ile bir araya gelip yöresel hak ve hukuklarını korumak, sosyal yaşamlarını geliştirmek amaçlı bir Federasyon çatısı altında güç birliği sağlamaları hayırlı olsun, Allah (c.c) Başarılı ve daim eylesin. Her yönü ele mükemmel imkânlara sahip sendikaların bile bir federasyon çatısı altında birleşip güç birliği sağlamalarından, Yıldırım Bölgesi kardeşlerimizin federasyon çatısı altında birleşip güç birliği sağlamalarından örnek ve ibret alınarak, il ve ilçemizde mevcut Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, genele hitap eden derneklerimizin ve bu manada hizmeti benimsemiş muvazzaf veya emekli işadamı, esnaf. Zanaatkar, öğretmen hukukçu, maliyeci, sağlıkçı, mimar, mühendis, vb kardeşlerimizin önderliğinde ve katkıları ile, (KÖTEK. FBŞK.) “Kızılcahamamlıların Önündeki Tüketici Engellerini Ortadan Kaldırma Federasyonu Başkanlığı” veya daha uygun bir isim altında samimi Sivil Toplum Kuruluşu kurulmalıdır. Kurulan federasyonun şeffaf ve aktif girişimleri ile Kızılcahamam’ımızda (Bölgemizde) şeffaflaşma sağlanabileceği, tüketici lehine gelişen pek çok olumsuzluklarda tüketici lehine çözüme kavuşturulabilenciği inancı ve dileği ile saygılar sunarım

  • ömer demir   05-02-2012 22:22

    ören ve hacıların oratak yalası ve tek isimde zikretmeyelim rencide olunuyoruz

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın