Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yerli Malı Haftası İlçedeki Okullarda Kutlandı
  • Facebook da Paylaş
Yerli Malı Haftası İlçedeki Okullarda Kutlandı
  • 19-12-2017
  • 1 yorum
  • 5852 okunma
Kızılcahamam'da eğitim veren okullarda yerli malı haftası kutlandı.

Kızılcahamam'da yerli malı haftası ilçede eğitim ve öğretim veren okullarda değişik etkinlikler ile kutlandı

Öğrenci velilerinin ikramlarıyla hazırlanan kutlama programında, minik öğrenciler keyifli bir gün geçirdi. Yerli Malı Tutum ve yatırım alışkanlığının küçük yaşlarda kazanıldığına dikkat çeken okul yetkilileri  “Ders araçlarını, giysilerini, harçlığını tutumlu kullanan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Küçükken boşa akan su musluğu, gereksiz yanan lambayı kapatan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Okul çağlarında zamanı iyi değerlendirme alışkanlığı kazanan insan bu huyundan vazgeçmez. O nedenle çocukları küçük yaşlarda tutumlu olmaya özendirmeliyiz” dedi.

 3 yaş, 4 yaş ve 5 yaş grubunda ki miniklerimizin düzenlediği etkinliklerde yerli malı haftası ile ilgili tekerlemeler, yarışmalar ve oyunlar sergilendi. 

YORUMLAR
  • cengiz yıldırım   23-12-2017 15:29

    yerli malı yurdum malı dıye okullarımızda bir etkinlik yapılmakta burada bakıyorum okula cocuklar kek pasta yanı yıyecek götürüyorlar,yerli maldan maksat ne çoçuklarımıza bunu nasıl anlatılıyor cocuklar buyuyunce bunu hayatlarında uygulayabilecekmi,bence bu eğitimde yine ülkemizde olduğu gibi geçiştiriliyor,, geleleim yetişkinlerin yerlimalı duyarlılığına pasta malzemesi dr.ötker yabancı temizlik ürünleri ariel Persil ...Diş macunları yabancı her şey bize yabancı olmuş güzelim ülkemizde.bemn şahsen insanları alış veriş yaparken bakıyorum hiç yerli mi yersizmi diye dikkat etmeden aliş verişlerini yapıyorlar.sayın editör eksikleri ilava ederek bir haber yaparsan belki insanlarımız biraz daha duyarlı olurlar ümidi ile.saygilarla.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın