Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yenice Mahallesini yönetmeye üç muhtar adayı talip
 • Facebook da Paylaş
Yenice Mahallesini yönetmeye üç muhtar adayı talip
 • 12-01-2014
 • 17 yorum
 • 5575 okunma
2014 yerel seçimlerinde mahallelerde muhtarlık seçimleri siyaseti aratmayan çekişme içerisinde geçeceğe benziyor. Dört mahallesi olan Kızılcahamam’da her mahallede seçimlerin çekişmeye sahne olacağa benziyor

Yenice Mahallesi Muhtar adayları görücüye çıktı.

2014 yerel seçimlerinde mahallelerde muhtarlık seçimleri siyaseti aratmayan çekişme içerisinde geçeceğe benziyor. Dört mahallesi olan Kızılcahamam’da her mahallede seçimlerin çekişmeye sahne olacağa benziyor. Seçimlere üç aydan az bir zaman kala mahallelerimizde muhtar adayları çalışmaya başladı. Yenice Mahallesinde Mevcut Muhtar Mustafa Taşkın, Ali Kocaoğlu ve Sait Er ile birlikte üç aday yarışacak. Bu adaylarımızdan Ali Kocaoğlu ve Sait Er’i sizlere tanıtmak istedik.

Ali KOCAOĞLU kimdir?

03.02.1950 Doğumluyum evli ve 6 çocuk babasıyım.. TEK’ten 2003 yılında emekli oldum.2003 yılından beri Yenice Mahallesi Yeşil Camii Dernek başkanlığı görevini sürdürmekteyim.

1980 yılından beri Yenice Mahallesinde ikamet ediyorum. Yenice Mahallemin değerli sakinlerine hizmet etmek ve yerel yönetimden laik olduğu hizmetlerden fazlaca faydalanılabilmesi sağlayabileceğimiz düşünerek, Yenice Mahallesi Muhtarlığına aday olmaya karar verdim. Her ne kadar aday olmuş olsam da karar verecek mahallemin değerli sakinleri ve değerli hemşerilerimizimdir.

Bana bu görevi layık görüp muhtar olmam halinde yedi gün 24 saat mahallemin emrinde olacağıma buradan ilan ediyorum. Yine seçilmem halinde öncelikli yerel yönetimle uyumlu bir şekilde mahallem ve değerli sakinleri için yapılabilecek tüm hizmetlerde elimden geleni yapacağım. Muhtarlığa aday olmak önemli biliyorum ve inanıyorum. Fakat asıl önemli olan yerel yönetimle barışık bir şekilde gerekli hizmeti alabilmektir. Asıl önemli olan mahallemin en ücra köşesinde ikamet eden hemşerilerimiz tespit edip onlara yardımcı olabilmektir. Bu düşüncelerle ilçemizin en büyük mahallesi olan Yenice Mahallesi Muhtarlığına Aday oldum. Adaylığımın öncelikli mahalle sakinlerimize ilçemize hayırlı olması dileğiyle tüm hemşerilerimize saygılar sunarım.

Sait ER Kimdir?

Yenice mahallesinden muhtar adayı olduğunu açıklayan bir diğer aday da mahalle sakinlerinden ilçemiz Sazak Köyü nüfusuna kayıtlı Sait Er. Sait Er yaptığı açıklamada Yenice Mahallesinde birçok eksikliği var bunları mahallede yaşayan biri olarak görüyorum ve çözümlerini de biliyorum, muhtar olmamız halinde bu eksikliklerin giderilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Mahalleli hemşerilerimizin desteğini bekliyorum." dedi..

1958 Yılında, Kızılcahamam Sazak Köyünde doğdum. İlkokulu Sazak köyünde okudum, Orta ve Lise tahsilimi Kızılcahamam  Lisesinde tamamladım. Mezun olduktan sonra Ticarete başladım. 35 yıl İlçemizde esnaflık yaptım. Bu arada Dernek ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Yönetim kurulunda görev aldım. Emekli olduktan sonra ticareti bıraktım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Etiketler : Yenice - Mahallesini - yönetmeye - üç - muhtar - adayı - talip -
YORUMLAR
 • sevdam   15-01-2014 17:18

  Rahmetli Hüseyin Amcanın vefatından sonra ayağa düşen Muhtarlık müessesesini tekrar ayağa kaldıran muhtarımıza sahip çıkmak milli görevimizdir.

 • serkan   14-01-2014 21:54

  Bulunduğu yerin hakkını veren bir muhtar varken karşısına çıkmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum. Belli ki bazı kesimler ince hesap peşinde.

 • Yeniceli   14-01-2014 11:48

  Dik dur Muhtarım eğilme, Mahalleli seninle, Sana Sahip Çıkmak Görevimiz, Seçimi Kazanmak Hedefimiz.

 • yaşar k.   13-01-2014 18:49

  Hiç kimse heveslenmesin.Yenice Mahallesi kimi seçeceğini ve kiminle devam edeceğini bilir. Önceki dönem seçtiği Mustafa Taşkın ile yola devam edecektir.Dik duruşu bunun işaretidir.

 • SİNAN   13-01-2014 18:43

  Bildiğim bişey var,herkes yapacağı işe talip olmalı.Başkalarının gazı ile yola çıkmamalı. Şimdiki muhtarımız bu işi fazlasıyla yapıyor,yerine de oldukça yakışıyor.

 • sado   13-01-2014 18:38

  Tutmaz,mevcut muhtarın karşısında şansınızın olmadığını düşünüyorum.

 • Esener   13-01-2014 18:02

  Yenice Mahallesinin seçmeni, Rahmetli Hüseyin amcayı aratmayan bir muhtarı seçmekle aradığını bulmuştur. Kaybetmeye de izin vermez.Görevini layıkıyla yapan muhtarımız Mustafa Taşkın'ın karşısına aday olmanın bir mantığı yoktur. Bunun sadece artan Muhtar maaşlarına odaklı olduğunu düşünüyorum. Bilgi ve birikimiyle her kişiye her konuda yardımcı olan Mustafa TAŞKIN'ı tekrar muhtar olarak görme arzusuyla saygılar sunarım.

 • vatandaş   13-01-2014 17:36

  bence en iyisi sayit er siyasetle işi olmaz bir mujktarın sayit abiye destek

  0

  0

  • Seçmen   14-01-2014 21:59

   Bide Sait Er'in arkasında kimlerin olduğunu yazsanda bizde anlasak.Kendi iradesiylemi,yoksa bazı güçlerin telkiniylemi aday olmuş.Eksiklikleri gidermek için makina parkımı varmış? Yaptırımı neymiş?

   0

   0

 • FERHAT ÜNAL   13-01-2014 08:20

  Tüm MUHTAR Adaylarımıza başarılar dilerim, ALLAH hayırda yarışanlardan eylesin, Mustafa TAŞKIN ın birikim ve tecrübesi de en büyük özelliğidir. BAŞARILAR.

 • Federal   13-01-2014 00:45

  muhtar sn mustafa taşkın görevini yapıosan kimn sayesnde geldiğini unutma sana ben oy vermem artık yeter olmayan lar olsun muhtar

 • metin çelik   12-01-2014 17:18

  tüm muhtar adaylarımıza bu güzelim yarışta başarılar diliyorum.yolunuz açık olsun

 • masum   12-01-2014 15:42

  muhtarımız iyi beee

 • Mustafa TAŞKIN,Yenice Mahallesi Muhtarı ve Muhtar Adayı   12-01-2014 11:43

  Aday arkadaşlarımın bu kararlarını tebrik eder,Yenice Mahallesinin Sakinleri başta olmak üzere tüm ilçe halkımızın Mübarek Kandil Gecesini Kutlar,hayırlara vesile olması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.

 • AKPARTİ GEÇLİK   12-01-2014 11:28

  Hamza KOCAOĞLU Başkanımızın babası , Ali amcamıza tam destek eğer seçilirse Hamza abimizin HÜKÜMET desteği ile YENİCE MAHALLESİ ne katkısı büyük olur. Başarılar

 • Gökhan Töre   12-01-2014 02:13

  Nedir bu yerel yönetimle uyumlu olma işi ya. Siz yerel yönetimle uyumlu olmak için mi aday oluyosunuz mahalleniz için mi? önce buna karar verin yerel yönetimi ikide bir vurgulamayın.Yerel yönetim için değil mahalle için aday olun...

  0

  0

  • Sema   13-01-2014 12:27

   Seçildikleri takdirde Yerel yönetimin bir parçası olacağını bilemediklerinden Belediyenin memuru olacaklarını sanıyorlar.Yerel Yönetim diye ima ettikleri belediyenin yanlışlıklarına göz yumacaklarını açık bir şekilde dillendiriyorlar. Çok yazık......

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın