Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yeğin, AK Parti'ye oy vermek için İstanbul'a geldi
 • Facebook da Paylaş
Yeğin, AK Parti'ye oy vermek için İstanbul'a geldi
 • 04-06-2015
 • 4 yorum
 • 5561 okunma
Said Nursi'nin 94 yaşındaki talebesi Abdullah Yeğin hasta yatağından kalkarak AK Parti'ye oy vermek için İstanbul'a geldi, şu çağrıyı yaptı

Bediüzzaman’ın hayattaki son talebelerinden olan 94 yaşındaki AbdullahYeğin, doktorların tüm ikazlarına rağmen “AKParti için oy kullanmak bir memleket meselesidir” diyerek Ankara’da tedavi gördüğü hastaneden çıkarak İstanbul’a geldi.

İstanbul’da bir hastanede tedavi altına alınan Yeğin, çarpıcı açıklamalar yaptı:

"Bu zamanda bu hükümete rey vermemek millete düşmanlıktır" diyen Yeğin, ülkede refah olmadığını savunanların arkasında uluslararası güçlerin olduğunu söyledi.

Yeğin, "Sırf Allah rızası için bu hükümeti destekledim. Bu kadar iyilik yapan bir hükümet var bu memlekette... Huzur, sükun, bolluk, bereket, paramızın kıymetinin artması gibi... Kime sorsanız bu konularda memnuniyetlerini söyler.

Ben bir Adnan Menderes'i milletin lehine çalışan bir adam olarak gördüm. Bir Turgut Özal'ı gördüm. Bir de bu zatı gördüm. Bu zatın aleyhinde bulunmak, bu memleketin maddi manevi terakkisinin, yükselmesinin aleyhinde bulunmaktır." şeklinde konuştu.

Abdullah Yeğin Türkiye'de refah yok diyenleri de eleştirdi. Bu eleştirileri yapanların arkasında uluslararası güçlerin bulunduğuna vurgu yapan Yeğin: "Türkiye'de refah yok diyorlar. Yalan söylüyorlar. İftira ediyorlar. Niye? Çünkü kendi menfaatlerine dokunuyor. Kendileri oy alamadıkları ve milleti memnun edemedikleri için iftira edip aleyhinde konuşuyorlar. Bu ancak ecnebi hesabına çalışan, millete düşmanlık edenlerin işi olabilir. Bu milletin dinine zarar vermek isteyenlerden başka kimse bu milletin aleyhinde bulunmaz. Bunlar hakiki Müslüman ve milliyetçi değildir" dedi.

Uzun süredir akciğerindeki sorun nedeniyle tedavi gören Yeğin, ilerleyen yaşına ve ciddi sağlık sorunlarına rağmen oy kullanacağını da sözlerine ekledi. Tedavisi özel bir hastanede devam eden Yeğin, hasta yatağından kalkarak 7 Haziran sabahı sandık başına gidecek.

Hastane odasında A Haber mikrofonlarına konuşan Yeğin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan sevgisini de anlattı.

Etiketler : Yeğin - - AK - Parti'ye - oy - vermek - için - İstanbul'a - geldi -
YORUMLAR
 • rasim   05-06-2015 09:14

  sayın belediye başkanımız ağırlıklı olarak çeltikçi köylerinin cenazelerine gidiyor fakat yukarı tarafın köylerinin oyları ile belediye başkanı seçildiğini unutmazsa seviniriz.

  0

  0

  • kızılcahamamlı   05-06-2015 10:23

   rasim hocam ozaman yol verin gitsinler

   0

   0

 • Veysel BAYRAM    05-06-2015 01:45

  Allah (c.c) Muhterem Abdullah Yeğin Hocamıza/Amcamıza yapılan tedavileri şifasına vesile eylesin.(Âmin) Hocamız 7 Haziran seçimini ve kullanılacak oy-yun önemini ve OY-LARIN İSLAMIN, MÜSLÜMANIN, VATANIN, MİLLETİN, DEVLETİN, DEMOKRASİNİN SELAMETİ İÇİN kime verileceğini çok güzel anlatmış. **** Hocamızın da belirttiği gibi 7 Haziran seçimi memleket meselesidir. Çünkü (!) Seçim kazanma ümidi olmayan CHP ve MHP’nin (MHP’nin bugünkü siyaseti), bugünkü Politikası/İdeolojisi 1- Tek Başına Hükümeti kuracak (ve işaallah) anayasayı TEK BAŞINA değiştirecek) çoğunluğu sağlayacağından emin oldukları AK PARTTİ oylarını azaltarak (Allah (c.c) korusun) tekrar üçlü koalisyon ile ÜLKEMİZİ PERİŞAN ETMEK, İÇTE ve DIŞTA artan İTİBARIMIZI tekrar yerlerde süründürmek. (CHP+MHP+BDP koalisyonu DSP(CHP)+MHP+ANAP koalisyon ZULMLLERİNİ Bine katlar). 2- CHP seçilirsek Din (İSLAM) derslerini kaldırarak, BDP’nin Din (İSLAM) derslerini ve Diyaneti kaldırarak ATEİST bir TÜRK nesli yetiştirmek ve ve ve en acısı MHP + SP + BBP’ de (merhum Erbakan’ın – Yazıcıoğlu’nun Türkeş’in kemiklerini sızlatarak) – onlara destek vermek için seçime katılMAKTIR.. *** Allahım (c.c) bana senin dinini T.C’den kaldırmak için – T.C’de ATEİST bir nesil yetiştirmek için seçime giren bu oluşuma oy vermemeyi nasip ettiğin için binlerce kez şükür etsem azdır. Allah'ım (c.c) GERÇEK Milli Görüşçü – Alperen – Ülkücü ve SAĞ DUYULU Sosyal Demokrat kardeşlerimin de dua'ma Amin (katılmalarını) demelerini nasip eyle. (Amin) NOT. Muhterem editör kardeşim. Son iki hatta üç günü çok iyi değerlendirmek için butür mesajları duyuracak haberlerinizi bekliyoruz.

 • hüseyin   04-06-2015 22:12

  bravo çok büyük haber yakalamışsınız. Gündemi belirliyosunuz maşallah.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın