Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yavuz Sultan Selim Köprüsü Hizmete Açıldı
  • Facebook da Paylaş
Yavuz Sultan Selim Köprüsü Hizmete Açıldı
  • 27-08-2016
  • 0 yorum
  • 5650 okunma
Yavuz Sultan Selim Köprüsü düzenlenen muhteşem bir törenle hizmete açıldı. 31 Ağustos'a kadar ücretsiz olacak olan köprüden ilk geçişi Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı.

Dünyanın en geniş köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü düzenlenen törenle hizmete açıldı. Köprünün 31 Ağustos'a kadar ücretsiz olacağını müjdeleyen Erdoğan, köprüden ilk geçişi beraberindeki heyetle birlikte Cumhurbaşkanlığı otobüsü ile gerçekleştirdi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Çevre Otoyolu'nun açılışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla Sarıyer Garipçe'de düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Köprünün açılışında Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Azerbaycan Meclis Başkanı Oktay Asadov, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajic, Gürcistan Başbakan Birinci Yardımcısı Dimitri Kumsisihvili, eski Lübnan Başbakanı Suat Hariri'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda yabancı konuk da yer aldı.

Alana helikopterle gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, konuşmaların yapılacağı platforma eşleriyle çıkarak, vatandaşları selamladı.

Konuşmaların ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in yaptırdığı dua ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ile diğer davetlilerin kurdele kesimiyle köprü hizmete açıldı. 
Erdoğan tören sırasında protokolde yer alan konuklarla, köprüyü anlatan kitabı inceledi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden ilk geçişi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile konuklar, Cumhurbaşkanlığı otobüsüyle gerçekleştirdi.

Etiketler : Yavuz - Sultan - Selim - Köprüsü - Hizmete - Açıldı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın