Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yaşıtları çantalarını annelerine taşıtırken onlar kampta
  • Facebook da Paylaş
Yaşıtları çantalarını annelerine taşıtırken onlar kampta
  • 22-05-2015
  • 1 yorum
  • 5975 okunma
Minikler Kızılcahamam'da kamp ateşini yaktı

Yenimahalle Oğuzlar İlkokulu İzcileri 4 izci lideri ve 44 küçük izcisiyle 16-17 Mayıs 2015 tarihinde ilçemizde hafta sonu kampı yaptılar. 16 Mayıs saat 9.00’da başlayan kamp için küçük izciler ve izci liderleri Güngör AYDIN, Sabri TÜRK, Yılmaz SOYDEMİR ve Nurhayat ERGEN refakatinde kahvaltılarını Kurtboğazı Baraj Gölü’nde yaptıktan sonra Çamkoru Tabiat Parkında yaptıkları açılış töreni, izci yürüyüşünün ardından İlçemizde bulunan Ayşe Bezci Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteline geldiler. Burada yenilen akşam yemeği ardından bazı küçük izci velilerinin de katılımıyla Gece Ateşi Programını yaptılar. Programda oynanan eğitici oyunlar, söylenen izci şarkıları ve halk oyunlarının ardından orada bulunan velilerin de katılımıyla Veda Valsi ve Uyku Şarkısı söylenerek küçük izciler uyku için odalarına gittiler.

İzci liderlerinden Güngör AYDIN yaptığı konuşmada yaşıtlarının çantalarını sıralarına kadar anneleri taşırken küçük izcilerimiz kampa katılarak öz bakım becerisi yanında birlikte bir şeyler başarma, ortak değerlere uyma konusunda çok önemli bir kazanım elde ettiklerini söyledi. Daha sonra bu kampta emeği geçen ilçemizde Beden Eğitimi öğretmenliği yapan Mehmet Sabri Serdaroğlu’na, Ayşe Bezci Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi idarecileri ve otel çalışanlarına, kampa gelerek onları yalnız bırakmayan izci velilerine, izci lideri arkadaşlarına, bütün kamplarda olduğu gibi yine bu kampta da kendilerini yalnız bırakmayan Müdür Yardımcısı ve izci lideri Sabri TÜRK’ e çok teşekkür etti.

Sabah kahvaltısı ardından Soğuksu Milli Parkında yapılan etkinlikler ve öğle yemeği ardından yapılan kapanış töreni ile bir dahaki yıl görüşmek ve içlerindeki izcilik sevgisinin hiç bitmemesi dileğiyle kamp sona erdi.

YORUMLAR
  • Güngör AYDIN   22-05-2015 16:42

    Çok güzel bir kamp geçirdik. Bu kampımızda bize destek olan herkese, Kızılcahamam Haberde kampımızı haberleştiren arkadaşa izcilerim ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın