Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  YADO üyeleri ilçe sınırlarını aştı LİKYADA yürüdü
  • Facebook da Paylaş
YADO üyeleri ilçe sınırlarını aştı LİKYADA yürüdü
  • 12-10-2015
  • 0 yorum
  • 5546 okunma
Yabanabat doğa dostları Likya yürüyüşünde güzel bir hafta sonu geçirdi.

Kızılcahamam Haber ve YADO (Yabanabat Doğa Dostları) Ekim Ayı doğa gezisini Antalya Kumluca-Kemer bölgesindeki Likya Yolunda gerçekleştirdi. YADO üyesi doğa dostu Bayram Arslanoğlu hocamız gezi ile ilgili Kızılcahamam Habere yaptığı açıklamada " 03 Ekim 2015 Cumartesi günü Kumluca'ya vardık. Orada bizi Kızılcahamam'lı öğretmen Mehmet Bakır karşıladı. Kulede sabah kahvaltısı yaptık. Mehmet Bakır Öğretmenimizin ikramı, misafirperverliği oldu.

İki günlük etkinliğimize de katıldı. Kahvaltı sonrası doğa yürüyüşünün başlangıcını yapacağımız Kumluca Korsan Koyuna gittik. Koyun cazibesine dayanamayan ekip hemen denize daldı. Önümüzde uzun bir yürüyüş olduğu için yarım saat ile sınırladık deniz etkinliğini. Kumluca Korsan Koyundan Gelidonya Fenerine, oradan da Ardahan’a tahmini 25 Km yürüyüş yaptık. 11.00 civarında başladığımız yürüyüşü, 18.00 civarında Adasal’da yine deniz ve akşam yemeği molası ile bitirdik.

Güzel bir günde, güzel coğrafyada tarih, doğa, deniz, orman ile yorucu ancak bir o kadar da keyifli bir yürüyüş oldu. Buradan sonra hedef Kemer-Çıralı ‘da Yanartaş (Kimera Antik Şehri, Yanartaş) idi. Gece saat 22.00 gibi dik bir yamaç ile bölgeye gittik. Bir kısmı araç ile bir kısmı da yaya yapmış olduğumuz bu yürüyüşümüz de gündüz kadar olmasa da zordu. Yanartaş bölgesindeki kayalar arasından çıkan gazların yanmasını seyretmek de ayrı bir keyif. Buradan sonra çadırlarımızda konaklayacağımız Çıralı plajının uygun bir köşesine gittik. Çadırlarımızı denize sıfır kurduk. Gece saat 01.30 gibi, mehtap ve dalga sesleri arasında uykuya daldık. 04 Ekim 2015 Pazar günü sabah 06.30 gibi neredeyse herkes kalktı. Dünkü yorgunluktan bir şey kalmamış. Sabah deniz sefası, Çıralı Plajının doğusunda.  Sonra güzel bir kahvaltı. Akabinde Çıralı'nın batısında Olympos Plajında deniz etkinliği. Bu etkinlik saat 14.30'a kadar sürdü. Etkinliğin en keyifli tarafı yüksek kayalardan atlama iddiaları idi. Sonrasında Olympos Antik Kent gezisi yaptık. Saat 16.00 civarında güzel bir balık yemeği ile günü ve etkinliği sonlandırdık. Saat 17.30 gibi Ankara'ya dönüş başladı. Güzel bir hafta sonu ve etkinlik daha sona erdi.

Likya yürüyüşüne katılanlar gerçekten güzel keyifli bir hafta sonu geçirdi, katılmak isteyip katılamayanlar ise böyle güzel bir etkinliği kaçırdıkları için üzüldüler, YADO olarak ama her yıl Likya yürüyüş güzergahının bir bölümünü yürümek istiyoruz" dedi.

KORSAN KOYU 

ARKADAŞINA EVLENME SÜRPRİZİ HAZIRLAMIŞLAR

ADRASANDA GEÇEN YIL YANAN ORMANDA AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI

eta saat
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın