Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Yabanabat Camii Cuma günü ibadete açılıyor
 • Facebook da Paylaş
Yabanabat Camii Cuma günü ibadete açılıyor
 • 11-08-2008
 • 13 yorum
 • 5536 okunma
Yapımına 1993 yılında başlanan ve halk arasında Tatbikat camii olarak bilinen Yaban abat camii Cuma günü ibadete açılıyor.

Yapımına 1993 yılında başlanan ve halk arasında Tatbikat camii olarak bilinen Yaban abat camii Cuma günü ibadete açılıyor.

 

1993 yılında dönemin müftüsü Abdurrahman Binbir tarafından temeli atılan, Ramazan Tahiroğlu, Kemal Cengiz döneminde yapımı devam eden ve Sıdık Durmuş döneminde bitirilen camii Kızılcahamam müftülüğü Diyanet vakfı ve hayır sevenler tarafından bağışlanan yardımlarla bu hale geldi.

 

Kızılcahamam’ın en büyük camii olma özelliğini de taşıyan camii her şeyi ile mükemmel gözüküyor. Cuma günü hizmete girecek bu camiyi Kızılcahamam haber sizler için gezdi.

Caminin halıları yeni döşenmeye başlamış ve devam ediyor. Avizeler takılmış camii çevre düzenlemesinde son aşamaya gelinmiş. Diğer yandan Camiye döşenen Halı ve Avizelerin parasının ödenmediği ifade edilerek hayır yapmak isteyen vatandaşların aşağıdaki hesap numarasına gönüllerinden kopan miktarda yardım yapabilecekleri dile getirildi. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte camilerin artan yükünü hafifletecek olan Yabanabat camiinin yapımında maddi ve manevi olarak emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyor 15 Ağustos Cuma günü Cuma namazından önce yapılacak olan açılışa tüm Kızılcahamamlıları ve misafirleri Cumalarını bu camide kılmaları için Kızılcahamamhaber olarak davet ediyoruz.

 

Camiye yardımda bulunmak isteyenler için hesap numarası:

 

Ziraat Bankası Kızılcahamam Şubesi:

Hesap No:3129585 – 5001

 

                                  Video Halı Döşeme

       

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : Yabanabat - Camii - Cuma - günü - ibadete - açılıyor -
YORUMLAR
 • ebubekir    05-09-2011 07:59

  bu camiinin temelini atanları bilmeden konuşmayın 94 yılında temeline ilk harcı biz attık akyüzler kuran kursu olarak

 • furkan göker   22-08-2008 15:27

  cami çok güzel olmuş kimyatıysa ellerine salık herkez çokbeyen di herkatıda çok güzel ve iyi dekorize edilmiş ellerinize sağlık

 • ne güzel   16-08-2008 10:18

  camimiz öncelikle hayırlı olsun fakat böyle güzel bir camii şehir merkezinde bir yerde yapılsa daha güzel ve kullanışlı olmaz mıydıı ? k. hamamı göstermezmiydi sizce ? yardımda bulunanlardan allah razı olsun

 • Ahmet TÜRK   14-08-2008 15:44

  "Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli" Bir beldenin müslüman Türk beldesi olduğunun ilk işareti camiler ve onlardan yükselen ezan sedalarıdır. İlçemizde gelecek nesillere bırakabileceğimiz bu mübarek mekanı yükselten herkese Allah razı olsun diyorum.

 • Veysel BAYRAM   13-08-2008 14:06

  Ankara koca tepe cami-i Kızılcahamam'ma taşınmış, Meydana gelen eser zaman mefumunu unutturur cinsten, Bu esere zerreden zirveye katkıda bulunanlardan Allah (cc) razı olsun allah (cc) içersinde gayesine uygun cemaat ve ibadetler nasip etsin. Bu eser bu aşamaya gelmiş işaallah cami çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarınıda belediyemiz üstlenerek esere layık bir eserde belediyemiz meydena getirir ümit, dilek ve temennisi ile ilçe halkımıza, müsafirlerimize ve tüm inananlara hayırlı olsun.

 • berrin baloglu   13-08-2008 13:27

  Al - i Cenap Güzel Hemsehrilerim güzel vatan kösesine insanimizin ve GENCLERIMIZIN istifadesi icin Kutsal bir Mebet yaptirdiklarindan dolayi emegi gecenleri tebrik ederim. Hollanda dan cok selamlar

 • UĞURUM DERSANESİ   12-08-2008 16:50

  Osmanlı ecdadımız her gittiği yere İhtaşamlı eserler inşa etmiştir.Çünkü Yüce dinimiz İslamın sancağının dalgalandığı her yerde mabedlerimiz bütün ihtişamıyla,bütün heybetiyle müslümanlara rehberlik etmiştir.Uzun bir süredir yapımı devam eden bu mübarek eserin inşa edilmesinde emeği geçen tüm halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz.Cenabı Hakkın rahmeti ve bereketi tüm insanlığın üzerine olsun .Camimiz hayırlı ve mübarek olsun UĞURUM DERSANESİ ÖĞRETMENLERİ.

 • fatih arıcı   12-08-2008 15:07

  uzun süredir yapımı devam eden kızılcahamam yabanabat camii tüm kızılcahamamlılara ve cemaate hayırlı uğurlu olsunn. yapımında emeği kgeçen herkeseten allah razı olsun.

 • sinan   12-08-2008 12:24

  ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun. salih ve ihlaslı cemaatler nasip etsin. imam hatip lisesi öğrencilerimizde en güzel şekilde tatbikat yapabilsinler inşallah

 • Şerif SAKA   12-08-2008 11:18

  Haberi görünce gerçekten çok sevindim.. selamlar.

 • ferudun altuntaş aksak köyü   12-08-2008 09:09

  şu üç ayların içinde bulunduğumuz dönemde böyle güzel bir camimizin hizmete açılması ve buralara ggelip feyiz alacak cematimize hayırlı olsun emeği geçen bütün herkesten Allah razı olsun ramazan ayında kızılcahamamlıların yükünü azaltacaktır bütün kızılcahamamlıların ve bütün islam aleminin yaklaşan ramazan ayını şimdiden kutlar hayırlara vesile olmasını cenabı Allahtan niyaz ederim.Hoşca ve dosça kalınız.

 • AHMET ÖZDEMİR   11-08-2008 23:50

  Ben bu camiyi bildim bileli yapılıyordu bi durduruldu yardım gelmedi para olmadı yani geç oldu ama bu hafta allahın izni ile açılacak caminin hayılara vesile olmasını diliyorum.

 • selım ozdemır   11-08-2008 23:47

  uzun suren bır ınsaat done mı bu ınsaatla kac muftu ılgılendı acılısı muftumuz sıddık beye nasıp oldugercekten muftu beye gayretınden dolayı cok tesekkur edıyorum .emgı gecen sanatkarlara camıye bır tuglada benden olsun dıye yardım eden tum ılce halkına ve hayırseverlere ılce vatandası olarak tesekkur edıyor allah hayırlarını kabul etsın bu buyuk eserı kızılcahamama kazandıranlardan allahnrazı olsun camıı cok guzel gorunuyor camılerın susu cemaattır ınsaallah cemaatlede bu guzellıgıne guzellık katar allah yapılan tum hayırları ve emegı gecenlerın emegını kabul etsın

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın