Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Uluslararası Arapça Yarışları Bölge Finali Kızılcahamam'da
  • Facebook da Paylaş
Uluslararası Arapça Yarışları Bölge Finali Kızılcahamam'da
  • 19-04-2015
  • 0 yorum
  • 5558 okunma
Uluslar arası Arapça yarışları bölge finali Kızılcahamam'da yapılacak

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin birlikte düzenlediği 6. Uluslararası Arapça Yarışmalarının Ankara Bölgesi finali Kızılcahamam Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin koordinatörlüğünde 02.05.2015 tarihinde ilçemizde yapılacak. Yarışmalara Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Sinop, Kastamonu, Kırıkkale, Çorum, Çankırı, Ankara 1 ve Ankara 2 illerinde yapılan bilgi, şiir ve metin canlandırma yarışmalarında birinci olan okullar katılacak.

3-4 Nisan 2015 tarihlerinde Türkiye'nin tüm illerinde Arapça bilgi, şiir ve hikâye canlandırma yarışmaları gerçekleştirildi. Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin birlikte düzenlediği 6. Uluslararası Arapça Yarışmalarına 53 ülkeden 21.473 öğrenci başvuruda bulunmuştu.

Bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Arapça Yarışmalarına; 800 İmam Hatip Lisesi, 905 İmam Hatip Ortaokulu ve 3 Uluslararası İmam Hatip Lisesinden başvuru yapan öğrenciler, gerçekleştirdikleri rekor yarışma katılımının ardından Arapça Yarışmaları İl Elemelerinde kıyasıya ter döktüler.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın