Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Üç günlük tatilde 63 kişi hayatını kaybetti
  • Facebook da Paylaş
Üç günlük tatilde 63 kişi hayatını kaybetti
  • 12-08-2013
  • 2 yorum
  • 5709 okunma
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, üç günlük bayram tatilinin trafikteki bilançosunun ağır olduğunu söyledi.

Trafik kazaları can almaya devam ediyor, her yıl uzun tatillerde meydana gelen trafik kazalarında yüzlerce kişi hayatını kaybediyor. Üç gün süren bayram tatili boyunca Kızılcahamam sınırları içerisinde de bir çok kaza meydana geldi.Biri Çamlıdere diğeri Kızlcahamam olmak üzere iki genç insanın hayatını kaybettiği kazaların toplamında 63 kişi yaşamını yitirdiği kazaların acı blançosu şöyle

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, üç günlük bayram tatilinin trafikteki bilançosunun ağır olduğunu söyledi.Palandöken, bayrama değil adeta ölüme gidildiğini belirtti. Palandöken, alınan tedbirler ve denetimlerin yoğunlaştırılmasına rağmen trafik kurallarına uyulmaması ve aşırı hız sebebiyle 3 günlük Ramazan Bayramıtatilinde meydana gelen trafik kazalarında 63 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 311 kişinin de yaralandığını hatırlattı. Bayram tatilinde trafik kazalarının bilançosunun çok ağır olduğunu anlatan Palandöken, şöyle konuştu: "Sadece olay yerinde 63 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve hastanelere kaldırılan ağır yaralı vatandaşlarımızın da olduğunu düşünürsek beklenenin üzerinde bir kaza var. Kazaların genelde en büyük sebebi aşırı hız, yolu tanımamak ve kurallara uymamaktan kaynaklanıyor."

 

BAYRAM DÖNÜŞLERİNDE KURALLAR ÖNEMLİ

Ramazan Bayramı tatilinin birinci günü 17, ikinci günü 25 ve üçüncü gününde 23 kişinin trafik kazalarında hayatını kaybettiğini ve 311 kişinin de yaralandığının altını çizen Palandöken, sözlerini şöyle tamamladı: "Maddi kayıplar her zaman yerine gelir, ancak giden can yerine gelmez. Hafta sonu olması sebebiyle trafikte beklenenin üzerinde yoğunluk yaşanmaktadır. Sürücülerimizin ve yola çıkacak vatandaşlarımızın aşırı hızdan kaçmaları ve trafik kurallarına uymaları kendi yararlarına olacaktır. Bayramı toplum olarak acı içinde bitirmemek için kurallara harfiyen uyulması ülke olarak menfaatimize olacaktır."

 

 

Etiketler : Üç - günlük - tatilde - 63 - kişi - hayatını - kaybetti -
YORUMLAR
  • Baba Derlerdi Bi Ara    15-08-2013 00:14

    Adamsn 112 aldğn parayı sonuna kadar hakedyn öğretmenler memurlar maaşımız az diye ağlyolar ne hakedyn ki sn ? iyi bir öğretmen mi oldunda millet dershanelere yöneliyo 10 milyarda alsalar az 112 acil de duranlar için .

  • 112   12-08-2013 15:46

    yukarıda fotoğrafları bulunan kazanın hikayesini anlatayım.önde duran megan yakıtı bitince emniyet şeridine duruyor. bir başka araç ona yardım için duruyor.sonuçta yardım için duran aracın sahibi yakıtı biten meganın sahibini yakıt alması için gönderip ailelerin başında beklemeye başlıyorlar.bir süre sonra resimlerdeki beyaz arac bu bekleyen araçlara arkadan vuruyor. olayda en arkadan gelen beyaz araçta bulunan bir bayan olay yerinde ölüyor. kazada yolda bekleyen araçlarda bulunan 5 kişi yaralanıyor. en ağırı 4 yaşındaki küçük Nursena ayağından ciddi şekilde yaralanıyor. bir ara bilincini kaybediyor. ama 112 ekiplerinin gayreti ve Allahın izni ile hayata tutunuveriyor. dışkapı hastanesinde büyük bölümü tahrip olan bacağı plastik cerrahi tarafından onarılıyor.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın