Ana Sayfa  /    /  Tüyler ürperden itiraf
  • Facebook da Paylaş
Tüyler ürperden itiraf
  • 19-01-2007
  • 0 yorum
  • 5528 okunma
Irak’ta, geçen yıl bir genç kıza tecavüz ettiği ve ailesiyle birlikte öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Amerikan askerlerinden biri daha suçunu itiraf etti.
Çavuş Paul Cortez’in avukatı William Cassara, müvekkilinin sorumluğu kabul etmek ve bu olayı arkasında bırakıp yaşamaya devam etmek istediğini belirtti.
      Cortez, olaya karışmakla suçlanan 5 askerden, suçunu itiraf eden ikinci asker oldu. Suçunu itiraf eden Cortez, ölüm cezasına çarptırılmaktan kurtuldu.
      Daha önce 23 yaşındaki Amerikalı asker James Barker da suçunu itiraf etmişti.
      Irak’ın başkenti Bağdat’ın güneyindeki Mahmudiye’de 12 Mart 2006’da meydana gelen olayda askerler, 14 yaşındaki Abir Kasım El Cenebi adlı Iraklı kıza tecavüz ettikten sonra kızı ve ailesini öldürmüştü.
      Sözkonusu olay, Irak’ta sivillere yönelik olarak yapıldığı iddia edilen saldırılar ve diğer suiistimal olayları arasında en kötüsü olarak kabul ediliyor.
      Bu arada, Trent Thomas adlı bir Amerikan deniz piyadesinin de nisan ayında, Irak’ın Hamdaniye kasabasında 52 yaşındaki Haşim İbrahim Avad’ın kaçırılıp öldürülmesi olayına karıştığını itiraf ettiği bildirildi.
      ABD’deki askeri mahkemede yargılanan Thomas, savcıyla varılan anlaşma çerçevesinde, sahte evrak düzenleme, saldırı, soygun gibi suçları da kabul etti.
      Avad cinayetiyle ilgili davada yargılanan 8 kişilik tim içinde yer alan Thomas hakkındaki kararın önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor
Etiketler : Tüyler - ürperden - itiraf -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın