Ana Sayfa  /    /  TÜSİAT,dan Bahceliye sert yanıt
  • Facebook da Paylaş
TÜSİAT,dan Bahceliye sert yanıt
  • 25-01-2007
  • 0 yorum
  • 5506 okunma
MHP lideri Bahçeli'nin "TÜSİAD PKK'nın siyasi hedeflerine sahip çıkıyor" sözleri TÜSİAD'ı kızdırdı. 37. Genel Kurul'da konuşan Ömer Sabancı, Devlet Bahçeli'ye böyle yükledi:

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği'nin 37. Genel Kurulu'nda konuşan TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, Hrant Dink cinayetinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Türkiye'nin yeniden geçmiş dönemleri hatırlatan gelişmelerin yaşandığını söyleyen Sabancı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye cevap verdi.

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) 37’inci Genel Kurulu Swis Otel’de başladı.

Genel Kurulun açılışında bir konuşma yapan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin eleştirilerini yanıtladı.

Konuşmasında Hrant Dink cinayetini değerlendiren TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, " Dink cinayeti bireysel bir tepkinin eyleme dönüşmesi olarak değerlendirilmemeli. Farklı düşünenlere bir gözdağı verilmek istendi" dedi.

Gelişmiş demokrasinin Türkiye'yi iç çekişmelerden uzaklaştıracağını söyleyen Sabancı, "Tüm bunlara daha derin bir demokrasi ile yanıt verilir" görüşünü dile getirdi.

MHP lideri Bahçeli'nin "TÜSİAD PKK'nın siyasi hedeflerine sahip çıkıyor, parti kurup milletin karşısına çıksınlar, siyasi fetva vermesinler" sözlerine de isim vermeden değinen Sabancı, "Bir parti başkanının dün yaptığı açıklamaya değinmek istiyorum. Bir parti başkanı sözlerinin nereye gideceğini, hangi dinamikleri etkileyeceğini düşünerek konuşmalıdır. Siyasetçilerden vakur, demokrasiyi yücelten sözler bekliyoruz" açıklamasını yaptı.

Sabancı, AB karşıtlarını da süreci kesintiye ugratmak istediğine dikkat çekti.


Etiketler : TÜSİAT - dan - Bahceliye - sert - yanıt -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın