Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Türk Diyanet Vakıf Sen Başkanlar Kurulu Kızılcahamam'da Toplandı
  • Facebook da Paylaş
Türk Diyanet Vakıf Sen Başkanlar Kurulu Kızılcahamam'da Toplandı
  • 04-12-2018
  • 0 yorum
  • 2079 okunma
Türk Diyanet Vakıf–Sen Genel Merkezince düzenlenen“Başkanlar Kurulu” Eğitim ve İstişare Toplantısı 30 Kasım–02 Aralık 2018 tarihlerinde Ankara-Kızılcahamam ilçesinde yapıldı.

Toplantıya; Türk Diyanet Vakıf–Sen  Genel Başkanı Nuri Ünal, Genel Merkez Yönetim, Denetleme, Disiplin Kurulu Üyeleri, Şube Başkanları ve İl Temsilcileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, şehitlerimiz ve ahirete irtihal etmiş üyeler için Kamil Gezer tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile toplantı başladı.

Toplantıya misafir olarak katılan Kızılcahamam İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay selamlama konuşması yaptı. İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Kızılcahamam’a hoş geldiniz diyerek, manevi anlamda da gelişmeye önem verilmesini isteyerek toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

Açılış konuşmasını yapanTürk Diyanet Vakıf–SenGenel Başkanı Nuri Ünal yaptı.

Genel Başkan Nuri Ünal konuşmasında şunları söyledi:

“Toplantımızın hayırlara vesile olmasını ve sonuçları itibariyle Sendikamıza, Türkiye Kamu-Sen’imize, Diyanet ve Vakıflar camiasına ve ülkemize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Sendikamızda görevli personelimize, bugüne kadar emeği geçmiş, katkı sağlamış ve dualarıyla bize güç vermiş üyelerimize, işyeri, ilçe, il temsilcilerimize, şube yönetim kurulu üyelerimize, şube başkanlarımıza ve genel merkez yönetim kurulu üyelerimize kısaca bir an bile olsa bu kutlu mücadelede emeği geçenlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Şu anda da her şeye rağmen üye olan ve üye kalan ve her düzeyde temsilcilik görevi yapan olan siz değerli arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.

 

Amacımız, ülkemize,  çalışanlarımıza hizmettir. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarımızın huzurlu ve mutlu bir çalışma ortamını sağlamaktır. Bizlere emanet cennet vatan Türkiye’mizin kalkınmasına, ilerlemesine, birliğine ve dirliğine katkı sunmaktır. Niyetimiz hayırdır, akıbetimiz de Cenab-ı Hakk’ın izniyle hayrolacaktır.

Ülkemizin geleceği için; insanlarımızın birlik, beraberlik içerisinde, huzurlu, mutlu bir anlayışla kucaklaşması, birbirine güvenmesi ve inanması bizler için önemlidir. Unutulmaması gereken bu ülke bizim ve gidecek başka yerimiz yoktur. Şanlı ecdadımızdan emanet bu vatan topraklarını bizlerden sonra gelecek nesillere, emin bir şekilde taşımak hepimizin tarihi sorumluluğudur. Bunun aksine davrananlar vebalden kurtulamazlar.

Çalışanlarımızın görevde yükselmesi ve değerlendirilmesinde; adaletli bir şekilde, tecrübe, liyakat, bilgi ve birikimine önem verilmesi gereklidir. Hiç kimse çalışanları görüşünden, anlayışından ve sendikasından dolayı ötekileştiremez. 

Her türlü zorluğa göğüs geren cefakâr temsilcilerimiz;

Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kurarak bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar; önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar." sözünde olduğu gibi daima çalışan ve üreten bir anlayışa büründük.

Yaptığımız bu sendikal faaliyetleri ahlaklı bir şekilde yapmak bizim en önemli özelliğimizdir. İlkemiz önce ülkemiz anlayışı ile üreten, yol gösteren ve hak ettiğini de mutlaka alan bir sendikacılık yapmaktayız.

Çalışanlarımızın kendi bilgileri, becerileri ve liyakatleri sayesinde, hak ettikleri yere kendi haklarıyla gelmesini sağlayacak bir sistemin oluşmasına katkı sağlamak istiyoruz.

Yani, hiçbir çalışanımız işinin olması için siyasetçilerin, hatırlı kişilerin, sendikaların veya başka unsurların kapılarında beklememelidir. Bu insanlık onuruna da aykırıdır. En şerefli varlık olan insanın, başka birinin karşısında ezilmesine asla müsaade edilmemelidir. Sendikacılığımızın ana temeli ve bizleri diğer sendikalardan ayıran en önemli özellik te bu anlayıştır. Çünkü biz çalışanlarımızı bizlere bir emanet görüyoruz. Emanete emin bir şekilde davranıyoruz. Emanete ihanet etmiyoruz.

Kamu çalışanlarının gerçek sesi Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen çalışanlarımızın katkıları ve dualarıyla Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının tek ümididir.

Bizler, sendikal mücadelemizi; insan onuruna yaraşır bir hayat için, ailesiyle kimseye muhtaç olmayacak kadar bir ücret verilmesi için yapıyoruz. Bizler, mutlu, huzurlu ve güvenli bir hayat istiyoruz. Bizler, adam kayırmacılığının son bulmasını istiyoruz. Bizler, en şerefli varlık olarak yaratılan insanları şekline, görüşüne,  sendikasına göre değil, liyakat ve başarısına, becerisine göre değerlendirilmesini istiyoruz. Bizler, geleceğimizi birilerinin tayin etmesini değil, kendi geleceğimize sahip çıkmak istiyoruz.  Bizler, hakça bir paylaşım, adil bir gelir dağılımı istiyoruz. Sendikacılığı yani bu kutlu mücadeleyi bunun için yapıyoruz. Bu kutlu harekete destek veren, katkı sağlayan bütün üyelerimize kıymetli şahıslarınızda tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum.

Çalışmak bizden, yardım Yüce Allah’tan. Selam, sevgi ve saygılarımla.”

 

Daha sonra toplantıya katılan şube başkanları ve il temsilcileri söz aldılar.

Kapanış konuşmasını Türk Diyanet Vakıf–Sen Genel Başkanı Nuri Ünal yaptı. Konuşmacılar tarafından dile getirilen konular hakkında bilgilendirme yapan Genel Başkan Ünal şöyle devam etti; “Başkanlar Kurulu toplantımıza katılarak görüş, öneri ve eleştirilerini dile getiren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Toplantımız başarılı ve verimli bir şekilde sonuçlanmıştır. Etkili olan Sendikamızın artık yetkili olma zamanı gelmiştir. Bu itibarla hep birlikte ilkeli, ahlaklı ve birlikte çalışmalarımıza dün olduğu gibi bugün de yılmadan yorulmadan devam edeceğiz. Türk Diyanet Vakıf-Sen’i hak ettiği yere ulaştıracağız.”

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın