Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Turizm haftası etkinlikleri başlıyor
 • Facebook da Paylaş
Turizm haftası etkinlikleri başlıyor
 • 08-04-2008
 • 13 yorum
 • 5708 okunma
Her ay yapılan istişare toplantısı bu ay yine Turizm Meslek Lisesinde yapıldı.Toplantıya İlçe Kaymakamı Bilal Çelik,Belediye Başkanı Adem Özbekler,İl Genel Meclis üyesi Fahrettin İlhan Emniyet Müdürü Alper Gemvuran sivil toplum örgütleri başkanları,Siyasi Partilerin ilçe başkanları ve Melek lisesi,Turizm meslek lisesi ile Sağlık meslek lisesi müdürleri katıldı.

Her ay yapılan istişare toplantısı bu ay yine Turizm Meslek Lisesinde yapıldı.Toplantıya İlçe Kaymakamı Bilal Çelik,Belediye Başkanı Adem Özbekler,İl Genel Meclis üyesi Fahrettin İlhan Emniyet Müdürü  Alper Gemvuran sivil toplum örgütleri başkanları,Siyasi Partilerin ilçe başkanları ve Melek lisesi,Turizm meslek lisesi ile Sağlık meslek lisesi müdürleri katıldı.

Toplantının gündem konuları arasında geçen ayki toplantıda alınan kararlar ele alınarak bu kararların hangisi uygulanmış konu başlıkları ile ele alındı. Bu toplantıda okulların eksik spor malzemeleri belediye tarafından temini, Şoförlerin halk Eğitim Merkezi ve Turizm Meslek lisesi işbirliği ile eğitim verilmesi ve Halk tiyatrosu için çalışmalar yapılması karara bağlanmıştı.

Bu toplantıda geçen toplantının gündem maddeleri ele alındı ve alınan bu kararların yerine getirildiği görüldü. Diğer yandan Turizm Meslek Lisesi için ihtiyaç olan yurt binasının yapılması için  İl Genel Meclisi Üyesi Fahrettin İlhan tarafından yapılan girişim neticesinde belli bir noktaya geldiği ifade edilerek  yurt binası yapımı ile ilgili yaptığı çalışmalar için kendisine teşekkür edildi ve diğer gündem maddelerine geçildi.

Turizm Haftası Etkinlikleri ve Kızılcahamam

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası ilçemizde de aynı tarihler arasında Belediye ve Kaymakamlık işbirliği ile kutlanıyor.

Bu yılki kutlamalarda halkı daha çok bilinçlendirmek için yapılacak etkinliklerde halk ve esnafın katılımının sağlanması ağırlıklı olarak toplantıda ele alınan konuların başında geldi.

Bu amaçla Turizm Haftası kapsamında yapılacak etkinlikler şöyle:

16 Nisan 2008 Resim Şöleni

17 Nisan 2008 (Trekking) Doğa Yürüyüşü

19 Nisan 2008 Uçurtma Şenliği

20 Nisan 2008 Tarihi ve Turistik yerlerin gezilmesi.

Bu günlerde yapılacak organizasyonları Belediye, Turizm, Sağlık ve Endüstri Meslek liseleri organize edecek.

İşte böyle gündemle başlayan toplantıda konuşulanlardan kısa başlıklar sunuyoruz.

 Resül Yıldız Sanayi  Sitesi Koop.Bşk

Geçtiğimiz hafta ilçemizde yayın yapan yerel bir gazetede Sanayi sitesi ile ilgili çıkan haber sanayi esnafını ve bizleri üzdü diyen Dernek Başkanı Resul Yıldız sanayimizin bazı sorunları bulunmakta bunların başında güvenlik gelmekteydi sağ olsun emniyet müdürümüz bu sorunumuzu çözdü dedi. Diğer yandan sanayinin içerisindeki yoların çok kötü durumda olduğunu bu konuyu sanayi yönetimi olarak Belediye Başkanımızı ziyaret ederek sorunlarımızı aktarma imkanı bulduklarını söyleyen Resul Yıldız bu konuda Belediye Başkanımız sanayideki problemleri en kısa zamanda çözme sözü verdiğini ifade ederek kendisine teşekkür etti.

 Yavuz Atak Sağlık Meslek Lisesi Müdrü:

Geçmiş dönemlerde yapılan temizlik yürüyüşüne katılım beklenen düzeyde olmuyor, bu konuda esnafımızın katılımını bekliyoruz.

Katılımın sağlanması için Halk oyunları ve benzer aktiviteler olursa katılımın biraz daha aratacağını inanıyorum.

Mehmet Demirbaş: C.H.P ilçe Bşk.Yrd.

Turizm tamamen eğitimle alakalı bir olay bu sadece Kızılcahamam la alakalı bir olay da değil Türkiye’nin sorunu, bugün üç beş esnafın buna katılarak değil eğitimci arkadaşların bunu anlatarak toplumu bilinçlendirmesi gerekiyor.

Eğitimin bacasız bir fabrika olduğunu herkese benimsetmemiz lazım 

Mustafa Keleş Esnaf Odası Başkanı: 

Esnaf Odası Başkanı yaptığı konuşmada dışarıdan gelen insanların Kızılcahamam’a farklı bir pencereden baktığını dile getirerek, televizyonlardan izleyen , ilçemizi bu şekilde tanıyıp gelenler geldiklerinde hayal kırıklığına uğruyorlar, turizm şehri olan ilçede esnafımız gelen müşterisine daha bilinçli davranmalı dükkânları sohbet yerleri olarak görmemeliyiz, bizim dükkânlarımızda 5-6 kişi oturup sohbet ediyor gelen müşteriye güzel davranmıyoruz bu alışkanlıklarımızdan kurtulmamız gerekiyor.

Ş.M.E caddesinde saatli otopark işlerini uygulamalıyız, avcılar kulübünden müftülüğe kadar trafiğin boşalması gerekiyor diyerek Yapılacak bu etkinliklerde herkes kendi dükkânının önünü temizleyebilir. Temizlik yürüyüşüne 10-15 esnafımız katılır.

Sedat Arslan Turizm Meslek Lisesi Müdürü:

Turizm pastasından en çok payı alacak olan kesim esnafımız. Böyle bir organizasyonda Esnaf Odasının 10-15 esnafımız katılır demesi beniz üzüyor Esnaf Odası kendi üyesini eğitmek zorunda, esnafımız bu pastadan payını alırken kendi çıkarları ve ilçe için bu tür aktivitelere katılmak zorunda diye düşünüyorum.

Adem Özbekler Belediye Başkanı: 

 Yollarla ilgili çalışmalarız devam ediyor. Doğalgaz dağıtım ihalesi önümüzdeki aylarda yapılacak, ormanla yaşanan sorun çözüldü ve Çerkeş ten borular döşenmeye başladı, kanalizasyonda yakında yer teslimi yapılacak, bunları halkımız için yapıyoruz ve bu yıl biraz sıkıntı çekeceğiz Kızılcahamam’ın 50 yıllık sorunlarını çözüyoruz bunlar kolay olmuyor, yapılırken de bazı aksaklıklar meydana geliyor.

Diğer yandan Turizm şehri olan ilçemizde esnafımız etiket kullanmıyor, bu konuda birçok cezada verdik fakat çözüm olmuyor. Gelen misafir aldığı malın kaç lira olduğunu bilmek istiyor biz istiyoruz ki esnafımız eldivenini taksın, önlüğünü giysin ve gelen müşterisin ve misafirlerimi bu şekilde karşılasın

Ahmet Vural Kasaplar Odası Başkanı:

Esnafımız eskisi gibi değil ilçemiz alternatifi olmayan bir ilçe esnafımızda bunun bilincinde son yıllarda buna göre davranmaya başladı. Dükkan yenileme işlerinde bayağı yol kat ettik hala da devam ediyor. Esnafımızda gelişme var

Muzaffer Eker Kiyadder yönetim kurulu üyesi:

 Burada anlatılmak istenen esnafı eleştirmek değil birçok arkadaşımız kendi gayretleri ile bazı şeyleri başardı. Her sektörde aynanın karşısına geçip nefis muhasebesi yapmalıyız,orta yaşa gelmiş  esnafımız değişime karşı gelip direnirken yeni başlayanlar daha yeniliklere duyarlı olduğunu görüyoruz.

Her işte insanın kendini vicdani olarak denetlemesi gerekiyor herkesin başına zabıta, polis dikemeyiz herkes kendinin zabıtası ve polisi olması gerekiyor. Diğer yandan Kızılcahamam’ın girişinin çirkinliğine dikkat çekmek istiyorum

Abdülkadir Aydın: Sadet Partisi İlçe Bşk.

 İlçemize gelen misafirin alışveriş yapmamasının tek sebebi bana göre trafik sorunudur. Ben yurdun değişik yerlerini sürekli dolaşıyorum daha önce keşmekeş olan yerlerde ücretli park uygulaması yapmaya başlamışlar ve çok güzel olmuş sorunu bu şekilde halledebiliriz.

Kızılcahamam’a gelen misafir ilçemizden memnun son zamanlarda kazılardan biraz şikayetçi onun haricinde herkes memnun.

Sami Serttek: Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi

 Kaplıcaya biraz daha fazla ilgi gösterilmeli kaplıcadan çıkan insanlar şikayetçi, önümüz yaz kaplıcanın 23:00 yerine 24:00 te kapanması gerekiyor.

Kaplıca sezonunun yaklaşması nedeni ile kaplıcaya biraz daha önem verilmeli girişlerin 3 seansta yapılmalı sabah 06:00 – 12:00 arası Öğle 13:00-18:00 arası akşam 19:00-24:00 arası yapılması hem aradaki boşluklarda temizlik yapılmasını sağlar diğer yandan sabah giren kişinin akşama kadar beklemesini önler diye düşünüyorum dedi.

Bilal Çelik   İlçe Kaymakamı:

Turizm konusuna değinen İlçe Kaymakamı Bilal Çelik Turizm sadece okul ile olacak bir eğitim değil, hayatın bir parçası haline getirmemiz gerekiyor. Kızılcahamam’ın geleceği ve gelen misafirimizin rahatı için, alınması gereken kararların biran önce uygulamaya girmesi daha sıkı denetimlerin yapılması gerekiyor. Bu konuda saatli otopark uygulaması denetimlerini biraz daha sıklaştıralım

Kızılcahamam’ın hemen çıkışında bulunan mezbelelik yerler var insanlar balkonlara ne varsa yığmışlar çirkin bir görüntü sergiliyor, bunlar belediyenin sorumluluğunda ve çözülmesi gerekiyor dedi.

İşte: bir aylık toplantı böyle biterken sonuç olarak yararlı olduğu kanısındayız. Kızılcahamam’ın sorunları tartışılırken çözümleri de dile getirildi belki hemen birçok sorun halledilmez ama yakın zamanda mutlaka halledileceği kanısındayız.

kızılcahamamhaber.com

Etiketler : Turizm - haftası - etkinlikleri - başlıyor -
YORUMLAR
 • mustafa keleş   11-04-2008 18:24

  tüm kızılcahamama saygılar öncelikle şunu belirtmeden gecemiyecegim kendisini yetişmiş 4* 4lük gören herkes büyük bir yanılgı içerisindedir öğrenmenin yaşı olmadığı gibi bilimin ve bilginin sonu yoktur.ilim ve irfan beşikte başlar mezarda sadece senin için biter.senin vitrine kendini nasıl koyduğun değil karşındakinin seni nereye koyduğu önemlidir.turizm bireylerin yaptığı bir içraat değil tüm toplumun top yekün katıldığı sosyal bir olgudur turizmde eğer biz bir şeyler yapmak istiyorsak kızılcahamamlı olarak tüm halkımızı bu gelişimin içerisine dahil etmemiz gerekir.turizm ferdi bir hareket değil toplumsal bir olgudur herşey esnafta başlar esnafta biter sözü yanlıştır.veya sadece bozuk yollarda,kötü kaplıcada,ötobüs işletmesinde,şehir magandasında,trafik teröründe,sarhoş gezende,hayat pahalılığında,cöplerde,yüksek sesle konuşup caddede bağıranda,gece taksi bulamamakta,gece hastaneye gidipte acilde azarlanmakta,kişileri karşılama ve düzgün konuşmamakta,soguksuda ailelerin yanındaki masaya 6 erkek oturup yüksek sesle konuşmamakta,bir yeri sorana ayağa bile kalkma nezaketini gösterememekte,caddelerde kemala küfür ettirmekle,gece yarısı konvoyla,korna sesiyle insanları korkutmakla,pahalı diyenleri azarlamakla,veya bu saydıklarımdan birisine bağlamakla olmaz.birbirimizi karalamakla olmaz veya ben arabayı pazar günleri cekmiyorum ama yan komşum getiriyor onun için bende arabamı getirecem diye inatlaşarak hiç olmaz.kötü hiçbir zaman örnek olamaz hiçbirisini yapmamakla top yekün bu işe esanafı ile vatandaşı ile.memuru ile,işsizi ile öğrencisi ile şöforü ile amelesi ile,belediye personeli ile,polis teşkilatı ile zabıtası ile sarhoşu ileseyyar satıcısı ile,sivil toplum kuruluşları ile,siyasi ilçe başkanları ile belediye başkanı ile sayın kaymakamımız ile topyekün tek bir vucut gibi mücadele etmeli ve bu işin altından hep birlikte ALLAH,ın izniyle kalkmalıyız bu vesile ile kent konseyi oluşturup eksiklerimizi görmemizi sağlayan medyada internette bu konuları dile getirmemizi.ve dolayısı ile buradan okurken yazarken konuşarak yorum yaparak gündeme getirerek insanlarımızıda bilinçlendirdiğimizin farkında olarak sayın kaymakamımız belediye başkanımız ve tüm katılımcılarımız ve emeği geçen basın mensuplarımıza teşekkür eder saygılar sunarım.

 • yolcu   11-04-2008 10:31

  kızılcahamam da yol olmadan turizm olmaz

 • sinnnnan   10-04-2008 22:25

  hayatta hiç kimse eleştirilmeyi hazmedemez. siz bulunduğunuz noktadan kendinizi bu şekilde algılayabilirsiniz. ama karşıdan nasıl göründüğünüz bence daha önemlidir. kaldıki sizin söylediğiniz doğruda olsa bu fikirlerin ekranlarda sergilenmesi bile bir kazançtır. ne güzel konuşan bir kızılcahamam. unutmayalım arkadaşlar. bir yörede turizmin gelişmesi talebin artması demektir. oda hayatın pahalanması demektir. oda pastayı paylaşan esnafın kazancının artması demektir. dolayısıyla kızılcahamam esnafının birinci önceliği geçim kaynağı olan misafirlerin sayısını ve memnuniyetini artırmak olmalıdır. bu nasıl olur. esnaf bu işi nasıl yapar, bilemiyorum. elbette belediyenin ve bürokrasininde sorumlulukları vardır. ama merkezde olan esnaftır. bunu incitmeden hatırlatmak istedim.))))

 • resital   10-04-2008 21:31

  TURİZM için hemen hemen herşeye sahibiz ama bir de yerli yabancı gleip geçiçi turistlere yol lazım artık her hafta gelen ziyaretci sayısı gittikce dşüyor.birazcık dikkat

 • KIZILCAHAMAMLI   10-04-2008 18:00

  ...ANKARANIN CİGERLERİ,SU DEPOSU,KAPLICA,MEŞİRE VE KONGERE MERKEZİ OLAN SİMDİKİ KIZILCAHAMAM DA MURTAZA AMCA OLSAYDI NE YAPARDI? NE YAPMAZDIKİ...KIZILCAHAMAM A KİMLER GELMİYORKİ YANLARINDA BASIN ORDUSU İLE!!! BASIN BÜROSU.... HEMDE EN GÜZEL YERE VE TÜM İMKANLARI KARŞILANMIŞ BİR ŞEKİLDE. Kızılcahamam Tanıtım da çok geri.

 • SİZLERDEN BİRİ   10-04-2008 14:40

  İlk önce hayırlı günler dilerim; Bizler kızılcahamam halkı ve vatandaşları olarak üzerimize görev olanları yaptıkmı yani şöyle duyarlı birer vatandaşın yapacaklarını bunlar neler sıralamak çok zaman alır. Evimizden başlar dışardaki hayatımızda devam eder bunlar TEMİZLİK herşey burda işte örnek vatandaş stili ilk burda başlıyor.Görmek istediğimiz herşeyi dışarıdan gelen kişilere sunmak için kendimiz nasıl istediğimizi bilmek yeterli sanırım.Gelen kişiler buralara bişeyler bıraksın istiyosak ilk temiz olmak şeffaflığımızı onlara göstermek lazım,bizler illegal yöntemlerle bişeyler istemiyoruz legal yöntemlerle şahısların bırakacakları bize yeterde artar.Birde reklamasyonumuzu yani camekaımızı genişletip iyi tanıtmak lazım gelir.İyi bir gelir sadece ve sadece reklamla olur.Bunlar yapıldığında olacağının üstüne çıkılacağına inancım sonsuz .....! SAYGILARIMLA.

 • ESNAF SAKİNİ...   10-04-2008 11:48

  HH AYDIN arkadaşımıza katılıyorum.esnafımızın dertlerine kulak vermeli sn belediye başkanı ve diğer görevliler.ben kendi şahsıma söyleyim ilçemiz halkına nasıl hürmet ediyorsam buraya dışarıdan gelen müşterilerimize de aynı ilgi alakayı gösteriyorum.vede çoğu esnafımızın da böyle olduğunu biliyorum.tabiiki arada az miktardada olsa,müşterisine kaba davranan,ilgisiz esnafımız çıkabilir vede çıkar.önemli olan bunu en aza indirmektir.çünkü her işte mesela memurlarda bile,biri ilgi gösterirken diğeri hiç ilgilenmeyebiliyor.bu aynı şekilde büyükbaşlardada oluyor.yani sadece esnaf değil heryerde ve herbirimde öyle insanlar çıkabiliyor.ALLAH herkesin kalbine göre verir.şunu da belirtmeliyimki esnaf ne kadar iyi olsada KIZILCAHAMAM yeterince tanıtılmıyorsa,nimetlerinden dolayı turistleri buraya çekemiyorsanız vede ilçemiz bakımsızsa bunuda sn belediye başkanımıza,kaymakamımıza ve diğer üst düzey yetkililere sormak lazım.bir esnafınız olarak yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.ALLAH TÜM İLÇE HALKIMIZIN VEDE İLÇEMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.

 • HH AYDIN   09-04-2008 11:17

  kızılcahamamın hangi sorunu gümdeme gelse günah keçisi gibi hemen esnafa yükleniliyor.hatta eğitimcilerimiz belediye başkanımız idarecilerimiz esnafın eğitimsizliğinden dert yanıyor.bende kızılcahamamlı kızılcahamamda eğitimini tamamlamış biri olarak eğer bir hata varsa bunda en az kabahat esnafındır.hangi bir gün kaymakamımız esnaf ziyareti yapıp derdinidinliyor.keza belediye başkanımız istişareye ne kadar önem veriyor.hangi bir önemli icraata esnafın fikrinialdı.turizmde en fazla kazancın asnafın deniyor hemde esnaf kazanmayı istemiyor deniyor.esnafımız bu kadarnı salak kendi menfaatini niye istemesin.haftada bir gün tatil yapabilen kalburüstü esnaflarımız.bu tür toplantılardan bişeylerin çıkmaması sizi rahatsız etmiyormu. egitimcilerilerimiz idarecilerimiz oda başkanlarımız şapkalarını önlerine koyup bi zahmet biraz düşünsünler.bu tür toplantılara katılmaktan başka dernek başkanlarımız ne iş yapıyor merakediyoruz.özellikle turizim derneği

 • Veysel BAYRAM   09-04-2008 10:40

  İlçemizin her yaşam şarlarını iyileştirme, yaşam şartlarını yükseltme, can-mal güvcenliğinden bütün müspet ve menfi gelişlerin sorumluluğu şu anda iktidar partisi ilçe başkanı ve teşkilatı ile belediye başkan ve meclis üyelerimizin sorumluluğundadır. 02 Nisan 2007 meclis toplantımızda Kızılcahamam halkı adına içraat yapan belediye başkanımızın 2007 faaliyet ve Kızılcahamam halkı adına denetleme yapan denetleme komislyonumuzun 2007 çalışmalarını ile ilgili denetleme raporlarını müzakere edip değerlendirdik. Belediye başkanılık faaliyetleri içerisinde zarar gösterilen kaplıca işletme hesabının , denetleme komisyonu hesabında görülmemesi dikkat çekici bir çalışmadır. Yıllardır kamu adına denetlenme isteği ile ilgili girişimlerimin meclis ortamında kabul görmemesi üzerine bu defada Denetleme komisyonumuza yazılı dilekçe ile müracaat ettim. Komisyon isteğimi kabul etmemişki raporunda yer vermemiş, Buda siyasetin verdiği yetki ile komisyonumuzun takdiridir. saygı duyarım ama Kızılcahamam halkı adına belediye meclisimizden denetim yetkisini alan sayın komisyonumuzun en azından dilekcemi bir hatırlatma kabul edip kamu adına incelemesini beklerdim. Bu gerekçe ilede komisyon raporuna katılmadım ama ama, komisyon raporumuzda 11 kabul 1 ret oy çokluğu ile kayıtlarda yerini aldı. Bu gerekçe ile soruyorum Kızılcahamam Kimin ? Kızılcahamam kimlere emanet ?

 • matematikci Ali   09-04-2008 08:58

  merhaba arkadaşlar valla kızılcahamlı biri olarak ben bu ilçemizin turistik olduna inanmıyorum ve ben inanmazken dışardan gelen kalmadı diyecek kadar az kaldı zaten ama onlarda inanmıyor bence buranın turistik kaza olduguna sırf hamam da şifa buldunu söyleyenlerin tavsiyesi için inanıp geliyorlar onlarda 3 beş yaşlı insan ŞURAYA dikkat çekmek istiyorum bize genç nesil turist lazım yani para harcayacak para harcamaya gelen turist lazım 3 beş gelen yaşlı zaten onlarda pansiyon parası yemek parasını hesaplayıp 3 Beş kuruşla anca gelebilen fakir kesim emekli falan yani para harcamaya korkan bir gurup ve zaten emekli maaşı korkmasa ne olcak bize canlı turist lazım mühim olan canlı turist çekmek onu başaralım nasıl olacaksa bir kaplıcamız var katkısı olan esnafa oda malum gurup kesim milli parkımıza gelen piknikciler turist saymıyorum sag olsunlar Trafik ekiplerimiz kızılcahamam dan alış veriş yapmalarına müsade etmiyorlar vatandaş bakkalın önüne 2 dakka birşeyler almaya girse hemen DÖVECEKMİŞ gibi bagırıyorlar anons ediyorlar ben bile bu bagırma seslerine alışamadım kavgamı var diye hemen dışarı çıkıyorum turizmi baltalıyorlarmış halbuki kavga mavga yok bence o şekilde yüksek sesle bagırmaya HEMDE AZARLAR gibi aynen bagırmaları gelen misafirlere çok yanlış uyarmanında bir uslubu var diye düşünüyorum ve bu bagrılan misafir bir daha ki hafta tekrar kazaya gelince alış veriş yapma imkanı olmayacanı plakasına ceza uygulanacagı ve azarlanacagını düşünüp her alış verişini ankaradan büyük marketlerden alıp buraya öyle geliyor ve milli parka yiyip içip PARA YERİNE ÇÖPLERİ BIRAKIP GİDİYOR .BENİM TEŞHİSLERİM BU BİRDE SİS TEŞHİS EDİN SADECE ekmek alıyorlar vakitleri çok kısıtlı palis gelebilir ceza yiyebilir azar işitebilir ekmek sadece esnaf odası başkanımızda zatenekmek sattı için bu durumdan şikayetci degil gerekli görüşmeleri yapmıyor bilincindeyim ama esnafımıza yazık oluyor iş yapacagı 3 ay oda böyle harcanıyor sonu nasıl olur bilmem ama turizm bölgesi degiliz biz malesef ama olmamız şart sadece kaplıca turizmi degil havuzlar olmalı bence daha çok düşünceerim var ama düşünmekle olmuyor uygulamak lazın diye düşünüyorum gelen misafirlere otobüs yazzanesinin ordan GALOŞ dagıtılmalı birde girişden ortalık çal çamur malum hatta birde baret KASK falan malum çukurlar var yaralanmalarını önlemek lazım birde en azından yollar devamlı ıslanmalı kızılcahamamın içi toz bulutu malesef ve çalışmalar tam turizm mevsimi neden başlıyor onu anlamıyorum teşekkürler daha yazcak çok şey var ama yazsam ne olacak sanki umursanmayacak zaten saygılar sevgiler

 • Veysel BAYRAM   09-04-2008 08:06

  Saygıdeğer Kaymakamımızın, ilçemizde birlik ve beraberliğin tesisi ile ilçemizin ve ilçemiz turiziminin gelişimi ile ilgili (siyasilerin yapması gereken, hatta 5393 ve daha önceki belediye kanunlarının amir hükmü olan ama siyasilerin şiddetle kaçındıkları) KENTKONSEYİ türü toplantılarınısaygı ve takdirle karşılayıp kızılcahamamhaber-dende takip etmekteyim.Bugünkü haberdende bir kezda haz aldım ve memnun oldum. Bütün katılımcılar tek, tek söz alıp ilçemizin birliği ve gelişi ile ilgili, genel ve ilgi alanları dahilindeki görüşlerini beyan etmişler. Saygıdeğer Kızılcahamamlı hemşerilerim ve katılımcılar çok iyi hatırmlayacaklardırki, bir dönem öncesi için, (mealen) "siyasiler ve STK.larımız ile uyumlu çalışan bir Kaymakamımız olsa. çok şeyler değişir ve ilçemiz daha erken gelişir vb." yakınmaları hiç birimiz unutmadık. İşte buyurun arzuladığımız ortam,ilçemiz için bir siyasiden daha fazla gayret gösteren, gecesini gündüzüne katan, köy,köy gezen,her toplantıda, davette her yerde her zaman hazır olan, teşvikci ve destek olan Saygıdeğer kaymakamımız ile bu tarihi fırsat yakalınmıtır. Hepimiz çok iyi biliyoruz ve anlatıyoruz ki, çok yakın bir ilçemizin turizim şehri olabilmesi için, ilçemizden pek çok eksiği var iken, sayın belediye başkanının ilçesinde sağladığı, siyasi - idari birlik ve ekip çalışması sonunda, yoklukluklardan bir turizim ilçesi meydana getirençalışmalarını örnek aldık ve anlattık. İnanrıyorumki sizlerin bu çalışmaları ve girişimleri meyvelerini vermeyebaşladığında, pek çok turizim merkezi de, sizlerin ortaya koyduğu çalışmaları örnek almaya başlayacaktır. STK.ları başkanlarımızıdan sayın sami SERTEK beyin görüşleri arasında çok önemli ve güncel gördüğüm kaplıca işletmemiz ile ilgili, "vardiyalı çalışma sistemi" teklifine teşekkür ediyor,destekliyor ve olması gerektiğine inanıyorum. Belediye meclisi üyesi ve üyeleri olarak, kaplıca işletmelerimizin ilçemiz için önemini,ve belediye bütcemizi oluşturan birinci öncelikli işletmemiz olduğunu, burada yaşanan başta temizlik - havlu kalite ve misfafirlere sunum şekli, misafir-personel ilişkileri, vardiyalı çalışma sistemi, güvenlik sistemi, çaybardağı-ayran ve madensuyu boşları vb.omlumsuzlukları yakinen biliyor ve her zaman sayın belediye başkanımıza anlatmaktayız-anlatılıyor. (bu anlatımlarailçemizi ve turizimimizi olumsuz etkileyen, başta otobüs-münibüs taşımacığı ve bozuk geçit vermeyensu gölü oluşturan sıçrayan sularla insanları vitrinleri perişan eden asfalt ve yollar vb.leride olmak üzere) ama her zaman ve her anlatım sonunda sayın belediye başkanımızın kendinne özgü görüşü, çalışma sistemi ve çözüm üretme sistemi dışında, bir çözüm için bir araya gelememekteyiz(bütün meclis üyeleri bu hususu dahildir) getirilmemekteyiz. Saygıdeğer kamu oyu, ben 57 yıldır Kızılcahamam'da yaşarım ve bilirimkiKızılcahamam esnafını ve belediyesini maddi olarak ayakta tutan ilk turizim işletmesi belediye kaplıcalarıdır. NEGARİP BİR TECELLİKİ BÖYLESİNE BÜYÜK BİR GELERE SAHİN BÜYÜK KAPLICAMIZIN 2007 çalışma dönemini işletme zararı ile kapattığını, belediye başkanımızınyıllık faaliyet raporları arasında öğrendik ve belediye meclisimizde 11 kabuloy çokluğu iletescilleyerek resmi belge olarak tuteanaklara geçirmiş bulunmaktayız. Sizlerin vekili amanetcisi vabalini taşıyan birisi olarak bu zararı kabul etmedim ve etmiyorum.Bu manada girişimlerimi yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Başta kaplıca işmletme müdürlüre- sorumluları - personelleri ve halkımız ile yaptığım istişarelerde de kimse bu zararı kabul etmiyor. Bu zarar gösterme işi siyasilerle organize edildi ise amaç, dönemimizde aynen otobüz işletmemiz - küçük kaplıca - kaplıca oteli gibi özelleştirilecektir, bürokratlarca organize edildi ise gelecek dönem mahalli idareler seçimleri hazırlığıdır diye düşünüyor ve kamu oyu ile paylaşıyorum. Sayın STK.ları önderleri, Kızılcahamam sahipsizmiki ? !!! geçmişte ve dönemimizde bunca olumsuzluklar yaşanabilmektedir ?. Bana göre sizlerin böro - büro ekipmanları - büro personelleri, toplantı salanları ve en önemlisi her zaman danışmanlık hizmeti alabileceğiniz genel merkezlerinin ve bütceniz mevcuttur. Amacınızda Kızılcahamam ve hemşerilerimize kendi branşlarınızda hizmettir. Sizlerin birlikteliği ile ilçemiz halk bankası şubesininilçemizde kaldığını biliyorum ve teşekkür ediyorum. Sayın Kaymakamımızın organize ettiği bu birlikteliğin, siyasi menfaat beklemeden ama Kızılcahamam'ma hizmet için her türlü meşru siyasi ve idari imkanlardan faydalanacak ve dolayısı ile Kızılcahamam'a sahip çıkacak(tüketici haklara vb. bir isimle) bir birlikteliğe dönüşmesi, Kızılcahamam bir 5 yıl draha kayıp etti serzenişlerini, Kızılcahamam bir 5 yıl kazandı memnuniyetine dönüştürecektir. Arzu ve inancı ile başta sayın Kaymakamımıza ve tüm katılımcılara ve şahsınızda tüm yönetim kadrolarınıza ve saygıdeğer hemşerilerime saygılar sunarım. Veysel BAYRAM Bağımsız Belediye Meclis Üyesi

 • öğrenci(talebe)   08-04-2008 22:34

  K.hamamda turizim patlaması olacak ise yurtlarıda hizmete açalım.İnaaç turizmini bu yıl başlatalım. Yurtlara verdigimiz emekler bu şekilde değerlensin.İmara aykırı katları ve parkları vermedikmi... Trizme katkıları olsun...

 • çağatay i.ö.o öğrencileri   08-04-2008 21:04

  biz çağatay i.ö.o folklor ekibiyiz.İlçemizi ve okulumuzu temsilen romanya'ya gitmeyi düşünüyorduk.Bugünde bu organizasyon izni için belediye başkanı sn.ADEM ÖZBEKLER'le konuşmak amacıyla folklor öğretmenimiz belediye binasına gitti. Otobüs istediğimizde olmaz dedi ama umudunuzu yitirmeyin dedi.Oysaki biz orda orda ilçemizi tanıtan broşürler dağıtcaktık.Eğer bu yorumları okuyan varsa belediye görevlilerinden, belediye başkanına bildirilmesini istiyoruz.Şimdiden teşekkür ederiz.unutmayalımki önemli olan sesimizi sadecetürkiye'ye duyurmak değil dünyaya duyurmak.Bilgilerinizi arz ederiz.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın