Ana Sayfa  /  Spor  /  Tour Of Ankara 2.2 Bisiklet Yarışları Kızılcahamam'dan start aldı
  • Facebook da Paylaş
Tour Of Ankara 2.2 Bisiklet Yarışları Kızılcahamam'dan start aldı
  • 17-08-2016
  • 0 yorum
  • 5609 okunma
Türkiye Bisiklet Federasyonunca düzenlenen "Tour Of Ankara 2.2"Uluslararası bisiklet yarışları Kızılcahamam'dan start aldı

Türkiye Bisiklet Federasyonunca düzenlenen "Tour Of Ankara 2.2" Uluslar arası bisiklet yarışlarının ikinci etabının startı, Kızılcahamam’dan verildi.

Kızılcahamam – Kazan -  Ayaş – Güdül – Beypazarı arasındaki 120 kilometrelik ikinci gün yarışlarının startı ve birinci günün ödül töreni Kızılcahamam Cumhuriyet meydanında yapıldı. Ödül törenine Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhittin Güney, İlçe Gençlik Spor Müdürü Nahit Şahin, Bisiklet federasyonu Yetkilisi Bekir Gezer emniyet müdürü Ali Yeşildal ve vatandaşlar katıldı.

Yarışmaya 14’ü yabancı 44 sporcu katıldı. Yarışmada birinci gün yapılan 173,7 kilometrelik bölümde dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız yaptığı açıklamada “Ankara 2.2 uluslar arası bisiklet turunun ilk gün yarışları büyük çekişmeye sahne oldu, yarış güzergahının ilçemizden geçmesinden mutluluk duyuyorum, Kızılcahamam her alanda olduğu gibi sporda da önemli bir yere sahip, bisiklet de bu sporlardan bir tanesi, Bisikletçiler ilçemizden geçerken renkli ve güzel görüntülere sahne oluyor, bu bisiklet sporuna ilçemizden daha çok kişinin ilgi duymasına neden olacaktır diye düşünüyorum, emeği geçenleri ve sporcularımızı kutluyorum” dedi.

 İlk gün sonunda 173,7 kilometrelik  Akyurt, Çubuk, Şabanözü, Orta, Çerkeş, Kızılcahamam etabını Brisaspor takımından Serkan BALKAN 4.25.51 ile birinci, takım arkadaşı Petrov Georgi Georgiev 4.25.58 ile  ikinci olurken aynı takımdan Abdülkadir Kelleci  4.28.05 ile üçüncü sırada tamamladı. Dereceye giren sporculara ödüllerini ilçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhitin Güney ve Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Nahit Şahin tarafından takdim edildi.

İkinci gün yarışlarının startını Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız Cumhuriyet Meydanından verdi. Yarışlar Beypazarı- Yassıhüyük- Polatlı – Haymana etabı ile devam edecek.

 

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın