Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  TOKİ sakinleri kuran kursu açılmasını istiyor
 • Facebook da Paylaş
TOKİ sakinleri kuran kursu açılmasını istiyor
 • 01-01-1970
 • 7 yorum
 • 5539 okunma
Kızılcahamam İsmetpaşa mahallesinde bulunan TOKİ konutlarında oturan 300 aile site içerisinde ilçe müftülüğü tarafından Kuran Kursu açılmasını istiyor.

Kızılcahamam İsmetpaşa mahallesinde bulunan TOKİ konutlarında oturan 300 aile site içerisinde ilçe müftülüğü tarafından Kuran Kursu açılmasını istiyor.

Konu ile ilgili site yönetimine başvuran site sakinleri kapıcı dairesi olarak ayrılan ve kapıcılar tarafından kullanılmayan boş dairelerin bir tanesinin bu amaçla kullanılması için imza topladı.300 imzaya ulaşan bayanlar konu ile ilgili site yönetimi ve ilçe müftülüğüne gerekli girişimleri yaptıklarını dile getirerek, TOKİ sakinleri olarak  Kur'an Okumak ve öğrenmek istediklerini dile getirdiler.

Bununla ilgili olarak İlçe müftülüğüne gerekli müracaatlarımızı yaptık müftülük yer olması durumunda kuran kursu açabileceklerini belirtmesi üzerine site yönetimine başvurduk, yönetim isteğimizi olumlu karşıladı bize bir oda verdi fakat 2+1 dairelerin toplamının 65 m2 olması dolayısı ile bir oda küçük oluyor ve ihtiyacımızı tam manası ile karşılamıyor,site yönetimine dairenin tamamını bu amaçla kullanılması için istekte bulunduk, taleplerimizi olumlu karşılayacaklarını umut ediyoruz TOKİ olarak bunu istiyoruz dedi.

Etiketler : TOKİ - sakinleri - kuran - kursu - açılmasını - istiyor -
YORUMLAR
 • Serken Serkan   27-11-2012 12:04

  Erkek çocuklarını da uyarın lütfen..Kız çocukları mal yada eşya değildir. Erkek çocukları ne kadar bizim çocuklarımız sa kız çocukları da o kadar bizim çocuklarımızdır. Öbür tarafta yargılanırken kadın-erkek ayırımı yapılacağını da hiç sanmıyorum.Eğer terbiyesizliği edepsizliği kız-erkek birlikte yapıyorlarsa bundan her ikisi sorumludur değil mi Veysel bey

 • Veysel BAYRAM   25-11-2012 23:57

  Serken Serkan Kardeş yaşını bilmiyorum amma Türkiye Cumhuriyetinde İslamsız nesiller yetiştirme programlarının ne olduğunu dedelerinden ninelerinden veya kullanıcısı olduğunu internetten öğrenebilirsin. —yolcu- kardeş; Tebliğ görevi her müslümana akıl baliğ olduğu günden itibaren Allah (cc)’ın verdiği bir görevdir. Bu görev gayri Müslimleri Islama davetle olduğu gibi müslümanı da yanlışlarından döndürme şekliyle de olur. İffetli namuslu yaşam erkek kadın her müslümana farzdır. Amma kız çocuk beyaz kar örtüsü gibidir. Ortasına düşen bir damla kara leke kar erinceye kadar görünür.. İstişari açıklamam (Yorumum) öfke değil, geleceğimizin anneleri olacak ve hatta benim bizim ve senin sizlerinde gelini olabilecek kız çocuklarımızı uyararak koruma amaçlıdır. —Selahattin- kardeş; kizilcahamamheber. com’da bir hafta öce yayınlanan “Kızılcahamam'dan otomobil çalan 32 kişi yakalandı” haberi üzerine yazdığım istişareme (Yoruma), istişaremle ilgisi olmayan hakaretamiz sözlerle (aynen –yolcu- kardeş gibi) vermiş veriştirmiş. Selahattin kardeşin Yazma tekniğim ile ilgili görüşlerinde haklılık payı büyük. Ama Kimse ile ve gündeme getirdiğiniz isimlede kişisel kinim nefretim yoktur. Açıklamalarım 5 yıl belediye başkanlığında siyasi idari ve bölgesel imkânları aktif ve müspet değerlendirmeyen Belediye Başkanınadır. Ve bu yanlışları iyi bilen halka rağmen yanlışı yapan belediye başkanın ikinci kez aday yapılmasınadır. Bunu Kızılcahamam halkı değerlendirdi ama sizler hala hakka rağmen maalesef kişileri korumaya devam ediyorsunuz. Kamuoyuna saygılarımla. NOT Selahattin kardeşin yorumu ilgili haberde görülebilir.

 • serken serkan   25-11-2012 12:31

  Türkiye Cumhuriyetinde islamsız nesiller yetiştirme programları ne demek ya..Ben Türkiye Cumhuriyetinin okullarında okudum kimse de beni islamsız bir hayat için yönlendirmedi.aksine ailem, çevrem okulumda herkes müslümandı.Allaha şükürler olsun

 • yolcu   24-11-2012 17:46

  Veysel bey kim size bu görevi verdi Allah Aşkına söylermisiniz?Elbetteki ahlaksızlığı terbiyesizliğin savunulur tarafı yoktur. Ancak bu kadar öfke niye..Bir de sözünüz hep genç kızlara..Sadece iffetli namuslu yaşaması gereken genç kızlar mıdır?Genç erkeklerin de benzer sorumlulukları yok mu?Onlarda dürdüst, namuslu olmak durumunda değilmidir ler?

 • saniye   24-11-2012 17:41

  Kendinize bir site açın ve orada fikirlerinizi anlatın..

 • Veysel BAYRAM   23-11-2012 23:34

  TC’de 74 yıldır uygulanan İslamsız nesiller yetiştirme programları ile yetişen nesillerin % 80 veya üzerinin, illegal Cuntacı Ergenekoncu Mafyacı Çeteci Kaçakçı yapılanmalarda yer aldıklarını veya alkolik madde kumar bar pavyon plaj bağımlısı odlularını yaşayarak gördüğümüz gibi, C.Savcılıkları iddianameleri ve mahkeme kararları ilede belgelendiğini biliyoruz. Bu musibetlerden ders alan pek çok ailenin çocuklarını torunlarını kurtarmak için onları yaz camii veya habere konu türündeki Kur’an kurslarına göndererek İslam Türk Kültürüne uygun nesiller yetiştirme gayretlerinin memnuniyeti içerisinde, yine manevi eğitimsizlikten kaynaklandığına inandığım ciddi ve büyük ve her gecen günde büyüyen bir yaramıza dikkat çekmek, çareleri ile ilgili istişareler üreterek bu yarayın tedavisine katkı sağlamak,; 09–15 yaş arası, çocuklarımızın çocukluktan gençliğe geçiş dönemleri olup sevgi ile yaklaşılıp kontrol edileceği dönemleridir. Bu bilince rağmen, hepimiz caddede, sokaklarda, parklarda, kaderine terk edilmiş metruk köhne virane evlerin aralarında, ayrı cinslerde iki çocuğun sarmaş dolaş uygunsuz halini görürsüz ama. İnsan olarak Müslüman olarak müdahale edip onlara doğruyu anlatmamız gerekirken, müdahale etsek birincisi manevi eğitim almamış, belki alkol almış belki de madde bağımlısı çocuğun/çocukların, ikincisi ana babasının hışmına uğraya biliriz korkusu ile boynumuzu büker geçeriz. İşaallah hızla artan kur’an Kursları İHO – İHL – İF ve cemaatler tarafından verilen dini eğitim ile hızla artan ahlaksız yaşam ıslah edilecek amma, bu çocuklarımızın kızlar ve erkekler ayrı olmak üzere Kur’an kurslarımızda, camilerimizde veya okullarımızın/ veya daha uygun salonlara toplanarak dobra, dobra ve etkileyici panellerle konferanslarla da eğitilmelerine katkı sağlamak ve Yarının anneleri olacak yavrularımıza İlk panel konferans olması dilek ve temennisi ile,; Kızım (1) yarını bugün uygunsuz pozisyonlarda flört ettiğin arkadaşınla evlenmen garantimi? (2) Evlenseniz bile ilk ve her fikir ayrılığında çocukluk hatalarını yüzüne vurup seni rencide etmeyeceğine dair teminatın varmı? (3) Evlenemezde ayrı, ayrı birileri ile evlilik yaptığınızda, çarşıda pazarda eşinizle çocuğunuzla/Çocuklarınızla gezerken çocukluk flört arkadaşınla karşılaştığında yere bakmayacak veya yönünü/yolunu değiştirmeyecekmisin? (4) En önemlisi evli ve çocuk sahibi olmana rağmen eski zafiyetlerini bilen çocukluk flörtün bu seferde şantajla senden faydalanmak isterse ne yapacaksın? (5) Bu yönde yıkılmış binlerce yuvalar, ana babasının sağlığında yetim ve öksüz hayatı yaşayan onbinlerce yavru yokmu? /…./ Belki yine birileri kızacak eleştirecek ama, bir TEBLİĞ görevimi daha yerine getirmenin huzuru ile saygılar sunarım..

 • vatandaş   23-11-2012 09:31

  Bu nasıl çelişki toki'de camiye giden cemaat yok Ama Kuran-Kursu isteniyor ilginç!

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın