Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Terminal binasının temeli atıldı
 • Facebook da Paylaş
Terminal binasının temeli atıldı
 • 11-07-2007
 • 7 yorum
 • 5632 okunma
Kızılcahamam Şehirlerarası Terminal Kültürmerkezi ve Düğün Salonunun temeli bugün yapılan törenle atıldı.

Kızılcahamam Şehirlerarası Terminal Kültürmerkezi ve Düğün Salonunun  temeli bugün yapılan törenle atıldı.

Törene Kızılcahamam belediye başkanı Adem Özbekler,İlçe kaymakamı Bilal Çelik,Ak Parti Ankara Milletvekili adayı Prof.Dr.Emrullah İşler,Belediye Encümen Üyeleri,Feridun Ünsal,Mahmut Kahveci,Yusuf Bayrakcı,Veysel Bayram,Adem Akay,İsmet Engürel,Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Keleş,MHP İlçe Başkanı Tahir Taşkın ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende bir bir konuşma yapan Belediye Başkanı Adem Özbekler yaptığı konuşmada şunları söyledi.Bugün belki Türkiye’nin en modern terminallerinden birinin temel atma törenlerinden birindeyiz insanlar,bizler de sadece vesile oluyoruz.Yetersiz kalan düğün salonu yüzünden insanlarımız nerde yaptırabiliriz diye yüksek miktarlarda para ödeyerek Ankara ve Kazan’da düğün yaptırıyorlar.Burası hizmete girdiğinde böyle bir sorunumuz kalmayacak diyen Özbekler konuşmasına söyle devam etti.Toki ihalesi yapıldı ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapıldı inşallah o hizmetimizde geliyor.Doğalgaz ile ilgili ihalesi yapıldı ve süreç bekleniyor Başbakanımızın Bolu daki konuşmasını da dinlediniz bir yıl içerisinde ilçemiz doğalgaza kavuşacak

Belediyenin  ve komunun yürüttüğü projelerin toplam tutarı 100 trilyonu geçiyor yani böyle bir hizmet anlayışı içerisinde böyle bir enerjiyle  böyle bir anlayışla inşallah önümüzdeki yıllarda da beraber olduğumuz  müddetçe Kızılcahamam’ın bekleyen ne kadar sorunu varsa aklınıza gelebilecek her türlü meselesini çözmeye adayız İnşallah ta çözeceğiz.Sizlerin yardım ve desteği her şeyden önemlisi duanızla bunları çözeceğiz dedi

 

Daha Sonra Kürsüye Gelen Başbakanlık danışmanı ve Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı Emrullah İşler ise yaptığı konuşmada şunları söyledi. Bugün burada sizlerle olmaktan son derece mutluyum ve guruluyum çünkü Kızılcahamam’ımız her tülü hizmetin en iyisine ve en güzeline layıktır Sayın belediye başkanımız burada yaptığı hizmetlerden bazı örnekler verdi bunlar çok güzel örnekler verdi. İnşallah Kızılcahamam’ mız ilerde daha da güzel örnekler görecektir daha güzel hizmetler alacak tır.Belediye başkanımız bu binanın kısa bir süre içerisinde biteceğini söyledi .Bende yeni bir siyasetçi olarak ilçemizdeki bazı düğünlere katılıyorum en son geçen hafta da bir düğüne katıldım maalesef hanımlar düğün salonunun içerisinde erkekler içeri bile girememişler dolayısı ile böyle bir görüntü yakışmıyordu Kızılcahamam’a  inşallah bu terminal binamız alışveriş merkezimiz ve düğün salonumuz en kısa zamanda tamamlanır ve Kızılcahamamlılar gönül rahatlığıyla düğünlerini yaparlar,bunlar güzel hizmetler bu hizmetlerin devamını diliyoruz ”dedi.

 

Değerli misafirler değerli mesai arkadaşlarım her geçen gün yeni bir başarının yeni bir vatandaşın işini kolaylaştıracak Kızılcahamam a yakışan hizmet açılışlarını yada temel atma törenlerini beraber yapıyoruz.Kızılcahamam Ankara’nın bu kadar yakınında çok değerli,çok güzel  doğal kaynaklara sahip biz bu doğal kaynakları en iyi bir şekilde işleyip,en iyi bir şekilde kullanıp,en iyi bir şekilde tanıtıp  vatandaşımızın hizmetine  etrafında oluşturacak bir şehirle gelen insanları rahat ettirerek onları huzurlu ve güzel bir ortamda tatillerini yapacak ve buraya mümkün olduğunca daha çok para bırakacak  bir durumla hazırlık yapmamız bir alt yapı hazırlamamız gerekiyor. İşte bugün temelini attığımız Terminal binası,Düğün Salonu ve Alışveriş merkezi ciddi bir adım ıda ifade ediyor.Kızılcahamam’ın tahta barakalardan ibaret terminali gerçekten Kızılcahamam’a yakışmıyordu.Terminal binsaı Kızılcahamam’ın şanına yakışır bir şekilde olacak dedi.

 

 

Daha sonra kesilen kurbanın ardından Belediye Başkanı Adem Özbekler,İlçe Kaymakamı Bilal Çelik ve Ankara 2. Bölge milletvekili Emrullah İşler düğmeye birlikte basarak Terminal binası kültür merkezi ve düğün salonu nun temelini birlikte attılar.

Ardından kaplıca parkı yanında yapılan ve Kızılcahamam’ın dokusuna uygun olarak ahşaptan yapılan yerel ürünler sergi merkezi,Turizm Derneği bürosu,Polis ve zabıta büroları yapılan törenle hizmete girdi.

 

 

Etiketler : Terminal - binasının - temeli - atıldı - -
YORUMLAR
 • ışıl   14-07-2007 20:17

  AKCAY MAH.DE Kİ PARK SALİH BAŞKAK ZAMANINDA MI VERİLMİŞ VEYA SATILMIŞ İHALEMİ YAPMIŞLAR.HİBE Mİ ETMİŞLER NEYE KARŞI.ENCÜMENLERDEN KARŞI ÇIKAN OLMAMIŞMI...KAÇ PARAYA SATMIŞLAR... Mahalleli cıldırıyooooooo Mahalleliiiii husursuzzzz Mahalleli kızgınnnnn Mahallelii kırgın, ÇOK ÜZGÜN.

 • mustafa   13-07-2007 22:05

  Sayın başkandan seyhamamına çeki düzen vermesini istiyoruz

 • ipek ayh.   13-07-2007 21:50

  Akcay mah.Öğretmenler sitesi önündeki park belediye tarafından yurt binasına verildi haberleri mahalle halkını cileden çıkardı.Yurt binasının duvarları belediye araçları tarafından yıkılmasıda bunu doğruluyormu sorusunu akla getirmektedir. Bu park yerinde daha önceleri öğretmenler sitesinin sosyal tesis inşaatı vardı. Site yönetimi belediyenin size bayanlar ve gencleriniz için oraya park yapalım teklifine olumlu yaklaşarak binalarını yıkarak belediyeye teslim etmişti. Yurt binası için değil Mahallemizin çevre güzelligi için.Belediye hizmetlerine güvendiği için. Yurt binası için değil .... Özen Sitesi önündeki park da öteki yurdamı... Halkımız,mahallelimiz tedirgin.Haksızmı.

 • zeyno   13-07-2007 12:53

  herşey güzel de yine o dolmuş arabalar olacaksa bunca emek boşuna şehirlerarası olduğuna göre başka illere de gidecek herhalde yoksa ankara ya çerkeş var ona biniliyor hem arabaları büyük daha rahat çankırı bolu ya gitmeli saygılarımla

 • Süleyman ÇAKIR   12-07-2007 14:21

  Ak parti iktidarı ve belediye başkanı Adem özbekler'in başarılı çalışmaları ile Kızılcahamam tarihinde belkide ilk yakalanmış oldu. bu yatırımlar ilçemizin geleceğini parlak kılıyor, katkıda bulunanları en içten duygularla kutluyorum.

 • adnan   12-07-2007 08:15

  DURMAK YOK YOLA DEVAM

 • Mustafa İŞLER   12-07-2007 07:59

  İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın