Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Temiz ve hijyenik okullara beyaz bayrak
  • Facebook da Paylaş
Temiz ve hijyenik okullara beyaz bayrak
  • 12-10-2010
  • 2 yorum
  • 5694 okunma
Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından başlatılan projeyle, okulların temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulması,

 

Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından başlatılan projeyle, okulların temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşturulması, yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesini amaçlanıyor. Bu çerçevede temizlik ve hijyen açısından belirli kriterlere sahip olup, okul sağlığının iyileştirilmesi konusunda gayret gösteren ilköğretim okulları ''Beyaz Bayrak'' ve sertifikayla ödüllendirildi.

2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında İl Heyeti incelemeleri sonucunda İlçemiz İlköğretim Okulları arasında Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Liseler arasında Ayşe Bezci Otelcilik Meslek lisesi, Endüstri Meslek Lisesi, Uygulama ve İş eğitim Merkezi, Anadolu İmam Hatip lisesi Beyaz Bayrak Ödülü , Pirinç Levha ve Beyaz Bayrak Sertifikası almaya hak kazandı.

100 ÜZERİNDEN 90 ALANA BEYAZ BAYRAK
Söz konusu formda okul içi ve çevresi, idari birim, öğretmen odası, kütüphane, ısıtma durumu, spor ve tiyatro salonu, atölyeler, laboratuarlar, revir, kantin, tuvaletler ve içme suları göz önüne alınarak 100 puan üzerinden bir değerlendirme yapılacak. İki bakanlığın yetkililerince denetlenen okullarda, yapılan değerlendirme sonucunda 90 ve üzerinde puan alan okullara, sağlık ve temizliği simgeleyen beyaz bayrak ve sertifika verilecek. Bu belge 2 yıl süreyle geçerliliğini korurken, kontroller bu süre içinde devam edecek. Başvuru yapan okullar, Sağlık Bakanlığı Gıda ve Çevre Kontrol Şube Müdürlüğü ile il milli eğitim müdürlüklerinden 2'şer yetkiliden oluşan ekip tarafından forma göre denetlenecek.

Etiketler : Temiz - ve - hijyenik - okullara - beyaz - bayrak -
YORUMLAR
  • Hakkı   21-12-2010 15:25

    hatice arkadaşıma katılıyorum.beyaz bayrak giden müdürlerin icraatı.bu arkadaşlar onların kazanmış oldukları başarılarla poz vermek yerine kendileride başarılı icraatlerde bulunurlarsa daha doğru olur.bırakın tirübünleri herkes kimin ne kadar çalıştığını biliyor........

  • hatice   10-12-2010 19:49

    Bayram Arslanoğlu hocama, Alirıza hocama ve Sedat hocama Bu bayrakların alınmasına sağladıkları katkı için teşekkür ediyorum. Tayinleri çıktı diye ödül törenine davet edilmemişlerse bu değerli okul müdürlerimiz başta İlçe Milli eğitim m.d.lüğü okullara atanan yeni müdürler çok büyük ama çok büyük bir nezaketsizlik yapmışlardır. inşallah ben yanılmışımdır.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın