Ana Sayfa  /    /  Telekomda 50 bin kişiye iş olanağı
  • Facebook da Paylaş
Telekomda 50 bin kişiye iş olanağı
  • 05-02-2007
  • 0 yorum
  • 5482 okunma
3G, Wi-Max, IPTV, numara taşınabilirliği, ses-veri-görüntü bütünleşmesi yatırımları nedeniyle telekom sektörü 3 kat büyürken, 50 bin kişiye istihdam imkanı sağlayacak.

Nortel Netaş, Serenus Conseil Türkiye, Turkcell ve Türk Telekom’un da üyeleri arasına katılmasıyla daha da güçlenen TÜTED’in Başkanı Murat Dikici, üçüncü nesil (3G), Wi-Max, IPTV, numara taşınabilirliği, bilgisayar-telefon entegrasyonu, ses-veri-görüntü bütünleşmesi gibi ileri teknolojilere yapılacak yatırımlarda, telekom sektörünün önümüzdeki üç yılda 50 bin kişiye iş olanağı sağlayacağını belirtti.

Telekomun farklı kesimlerini temsil eden zengin üye tabanı ve tüm taraflara eşit duruşuyla sektörün sesi olan Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED), dört yeni üyesiyle daha da güçlendi. Nortel Netaş, Serenus Conseil Türkiye, Turkcell ve Türk Telekom’un da üyeleri arasına katıldığı TÜTED, Türkiye telekomünikasyon pazarının yüzde 80’ini kapsıyor. Telekom alanında yürütülmekte olan projelerin yüzde 80’i TÜTED üyeleri ve çözüm ortakları tarafından gerçekleştiriliyor.

Üç yılda 50 bin kişiye iş olanağı

TÜTED ve yeni üyelerinin üst düzey yöneticileri, “Telekom sektöründe tek ses” isimli bir toplantıda bir araya geldi. Toplantıda konuşan TÜTED Başkanı Murat Dikici, önümüzdeki dönemde, yeni nesil telekom uygulamalarıyla birlikte, kullanıcılara pek çok yeni avantaj sunulacağını belirtti. Üçüncü nesil (3G) telekom, Wi-Max, IPTV, numara taşınabilirliği, bilgisayar-telefon entegrasyonu, ses-veri-görüntü bütünleşmesi gibi ileri teknolojilerin hızla Türkiye’ye gelmesini sevindirici bulduklarını söyleyen Dikici, “Gelecek üç yılda belirttiğimiz bu yeniliklere yapılacak yatırımlarla, sektör iki ile üç katı büyüyecektir. Bu da yaklaşık elli bin kişiye iş olanağı demektir!” şeklinde konuştu.

Etiketler : Telekomda - 50 - bin - kişiye - - olanağı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın