Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Tedavisi yapılan yaban hayvanları doğaya bırakıldı
 • Facebook da Paylaş
Tedavisi yapılan yaban hayvanları doğaya bırakıldı
 • 04-03-2017
 • 5 yorum
 • 5634 okunma
Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkında tedavisi yapılan yaban hayvanları doğaya bırakıldı.

Kızılcahamam'da, 7 ay önce yaralı olarak bulunan Tilki ile iki adet kerkenez kuşu tedavileri tamamlanarak doğaya bırakıldı.

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkında yapılan programa, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Milli Parklar Daire Başkanı Özcan Yaman, 9.Bölge Müdürü Erdem Karaağaç, Ankara İl Şube Müdürü Şahin Çılgın, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Kızılcahamam Tapu Müdürü Mustafa Tekin, İlçe Emniyet Müdürü Erol Dağdelen, Karayolları Şefi Faruk Karaahmetoğlu öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Milli Parklar Daire Başkanı Özcan Yaman “3 Mart Dünya Yaban Hayvanlarını Koruma Günü sebebiyle biz de bugün olarak, milli parklar olarak bölgede bir grup yaban hayvanı tekrar doğaya bıraktık, ülkemizde bioçeşitlilik ve biokaçakçılık  ile ilgili yoğun çalışmalar yapılıyor bu kapsamda yedi ilde bioçeşitlilik ile ilgili çalışmalarımızı tamamladık, bazılarında devam ediyor, tabi hayatın olması çok önemli, tabi hayat varsa insanlık var diyebiliriz" dedi.

Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız ise yaptığı konuşmada, "konu yaban hayatı olunca söylenecek şey çok, şöyle bir çevrenize bir bakın, nerede olduğunuzun bir farkına varın, az önce Kızılcahamam'ın içerisindeydim şimdi milli parkta nefes alışım değişti, yaban hayatı ve deyince Kızılcahamam Ankara'da önde gelen yerlerden bir tanesi, bunu kaybetmemek lazım tabi sadece Kızılcahamam'da değil ülkemizin her yerinde yaban hayatını özenle korumak lazım bunun için yapılan çalışmaları görünce bende yönetici olarak çokta mutlu oluyorum" dedi.

Daha sonra yaralı olarak bulunan ve tedavi edilerek sağlığına kavuşturulan tilki ve kerkenez kuşları doğaya bırakıldı.Programda öğrencilere de milli parklar tarafından yapılan kuş kafesleri hediye edildi.

YORUMLAR
 • hüseyin   07-03-2017 17:23

  zevk için canlı vurup öldüren canidir benim gözümde. Allah onları ıslah etsin.

 • Veysel BAYRAM   05-03-2017 23:18

  Bunlar güzelde bizim sarıgüney de bir ay sonra KEKLİK yavruları sürü halinde yolda gezer ama bir ay sonra bir tene göremezsiniz, NEDEN? 150 Gr. keklik yavrusuna UCAR'RA ATARAK zevkini (!) tatmin eden AVCILARIN (!) sayesinde.

 • Harun gecer   04-03-2017 01:30

  İnsan odaklı işlerle zaman gecirmelisiniz.İnsanlığa hizmet edin boş işlerle uğraşmayın.Herkes kendi işini yapsın.

  0

  0

  • halil   06-03-2017 12:31

   harun(buda)geçer.

   0

   0

  • Ruşen Ali   04-03-2017 23:15

   Allah'ın yarattığı tüm canlıların yaşama hakkı kutsaldır. Doğada tüm canlılar bir birine muhtaçtır. Haber yapandan da yardım edenden de Allah razı olsun. Sana gelince Harun seni Allah affetsin. Boş işlerle uğraşan biri varsa şüphesiz o da sensin.

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın