Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Su Festivali bugün yapılan güreşle bitti Foto Galeri
 • Facebook da Paylaş
Su Festivali bugün yapılan güreşle bitti Foto Galeri
 • 20-08-2007
 • 6 yorum
 • 5878 okunma
Geleneksel Kızılcahamam su festivali bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cuma günü mevlit ile başlayan ve sünnet, sinsin, Paraşüt gösterisi, halk oyunları, konser ve güreşle son bulan su festivali etkinliklerine ilgi bir hayli büyük oldu

Geleneksel Kızılcahamam su festivali bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cuma günü mevlit ile başlayan ve sünnet, sinsin, Paraşüt gösterisi, halk oyunları, konser ve güreşle son bulan su festivali etkinliklerine ilgi bir hayli büyük oldu.

 

Festivale Ak Parti Genel Bşk Yrd.Reha Denemeç, Eski Milletvekillerimizden Prf.Dr. Eyüp Sanay, Osman Işık, Kızılcahamam Belediye Başkanı Adem Özbekler, İlçe Kaymakamı Bilal Çelik, Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can, Çeltikçi Belediye Başkanı Hidayet Demirhan,  Ak Parti İlçe Başkanı Mustaf Keleş,İl Genel Meclis Üyesi Fahrettin İlhan,Emniyet Müdürü  Alper Gemvuran, ve çok sayıda davetli katıldı.

Festivalin Pazar günkü etkinlikleri öğleden önce Hasan Yılmaz’ın konseri ile başladı. Halktan çok orkestrasına konser verir gibi bir program yapan Hasan Yılmaz’ın ardından güreşlere geçildi.

Geleneksel olarak yaklaşık 30 yıla yakın bir zamandır yapılan güreşlerde 14 boyda 200 aşkın  güreş’çi madalya alabilmek için kıran kırana maçlar yaptı. Çekişmeli geçen maçlara izleyenler alkışarı ile büyük destek verirken Kızılcahamam su festivalinde Tarihi Kırkpınar’da altın kemer almış iki güreşçi final’e kaldı 2000-2001 Kırkpınar Başpehlivanı  Vedat ERGİN 2005 Kırkpınar Başpehlivanı Şaban Yılmaz’ı yenerek Su festivalinde baş pehlivan oldu.

 

Pehlivanlara Kızılcahamam’ın önde gelen firmaların dan Belpınar sucuk ödül alan bütün  sporculara  birer altın  hediye ederek dereceye giren sporcuları sevindirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer Müsabakaların sonuçları ise şöyle:

Sembol:

1.  Melih Demiray

2.  Ali İzzet Çavdar

3.  Muhammetd Alicem

 

Minik I:

1.  Rahmi Sakarya

2.  Ahmet Başer

3.  Yusuf Ahceylan

 

Minik II:

1.  Alperen Okumuş

2.  Bilal Aldemir

3.  Osman Erdal

 

Minik III:

1.  Burak Çetin

2.  Serkan Çavışoğlu

3.  Kazım Karaçam

 

Teşvik:

1.  Ahmet Yıldız

2.  Baki Yıldırım

3.  Oktay Durmaz

 

Tozkoparan:

1.  Turgut Kurt

2.  Kaan Dinçer

3.  Oğuzhan Turhan

 

Deste I:

1.  Osman Ok

2.  Aydın Paça

3.  Gökhan Kaplan

 

Deste II:

1.  Mehmet Oktay

2.  Saltuk Atak

3.  Mehmet Ayka

Küçük Orta

 1. Ufuk Tapan
 2. Hamza Doğan
 3. Şahin Zade

 

Büyük  Orta

1.      Adem Akbulut

2.      Mecit Yıldırm

3.      Yusuf Tatlı

 

Başaltı

 1. Ahmet Özak
 2. Abdullah Güngör
 3. Mahmut Sutay

 

Baş Pahlivan

 1. Vedat Ergin   ( 2000- 2001 Kırkıpınar baş pehlivanı)
 2. Şaban Yılmaz  (2005- 2006) Kırkpınar Başpehlivanı)
Etiketler : Su - Festivali - bugün - yapılan - güreşle - bitti - Foto - Galeri -
YORUMLAR
 • Durmuş KARATAŞ   22-08-2007 15:50

  Sayın Başkanım, Belediyenizce düzenlenen ve İlçemizin tanıtımına katkı sağladığına inandığımız "Su Festivali"ne emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılı çalımalarınızın devamını dileriz. Her şey Kızılcahamam ve Kızılcahamamlılar için.... Durmuş KARATAŞ DALAKSUYU AKÇAOREN KOYÜ KÜLTÜR YARDIMLAŞMA DERNEĞİ YNT.KRL. BAŞKANI

 • master   22-08-2007 11:45

  Evet başlıkta bir abartı yok. Su festivali yapılıyor KIZILCAHAMAM da. Ama E5 karayolunun altındaki su sıkıntısı bir türlü çözülmedi yada çözülmek istenmiyor. çok iddialı bir söz bu diyorsanız davet ediyorum EML ye hergün su kesilirmi? hergün olmasada 1 gün var bir gün yok. akşamları 153 aramaktan biz bıktık ama onlar bize patlak var demekten bıkmadı. neden se hep patlak bizim bu bölgeye denk geliyor.Birde gündüz arıyoruz belediyeyi .. önce şu numarayı arıyoruz. 736 12 10 iyi günler au arıza ile görüşebilirmiyiz...736 0016 yı aramamız gerektiğini söylüyor. arıyoruz. iyi günler su arızamı? hayır burası garaj! bize bu numarayı verdfiler bizim şöyle bir sıkıntımız var. o zaman tekrar arayın sözü ile kapatıyoruz. AMA ORTADA GERÇEKTEN ÇOK CİDDİ VE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN BİR PROBLEM VAR.. SORUN KÜRESEL ISINMADA DEĞİL. ÇÜNKÜ BİZ BU SIKINTI GEÇTİĞİMİZ YILLARDADA YAŞIYORDUK. TELEFONLAR EDİYORDUK AMA ÇÖZÜLMÜYOR.

 • ışıl   21-08-2007 17:14

  Kermese hoş geldiniz . pardon ,KIZILCAHAMAM SOĞUKSU SU FESTİVALİNE dediksede Beypazarı tarhanası ve cevizli sucukları ikna gücümüzü zayıflattı..

 • Aydın GÜZEL   21-08-2007 10:42

  Festival günü (Pazar) Milli Park girisinde sabah saat 10 sıralarında siyah bir arabanın, aşırı süratle (fren izi mesafesi yaklaşık 20-25 metre kadardı) kalabalıktaki bir çocuğa çarparak kafasından yaralanmasına sebep olan kendini bilmez aşağılık kişiyi kınıyorum. İnşallah o çocuk iyileşir ve aramıza tekrar döner. Bu üzücü olayın dışında festivalde emeği geçen herkese teşekkür ederek söze başlamak istiyorum. Özellikle pazar günü festival için Kızılcahamam Otobüsleri ile Ankara'dan gelenler, terminalden 2-3 km. uzaklıkta olan festival alanına kadar ücretsiz götürebilirlerdi. Festivali stadının trübünün üst kısımlarındaki çamlıklardan seyretmek isteyen kişiler için, bayır olan yerlere güvenli bir şekilde çıkmaları beton merdivenler yapılabilirdi. Festivale gelenler için ücretsi seyyar tuvaletler konulabilirdi. Çok sayıda insan bu sebeplerden dolayı zorluk çektiler. Seneye bundan çok daha iyi bir festival yapılması dileğiyle teşekkürlerimi, saygılarımı, sevgilerimi iletirim.

 • bedensel engelliler derneği   20-08-2007 12:45

  kızılcahamama böylesi yakışır,belediye başkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.Allah tekrarına erdirsin.

 • rüya   20-08-2007 12:10

  Bir festivali daha geride bırakdık emegi gecenlerin eline saglık.Sinsini uzakdan seyrettik organize çok zayıf dı ve erken bitti.Daha güzel ve görkemli olamazmıydı?Kına gecesi kutlanamazmıydı?Heleki Askerlerimizi ugurladığımız bu günlerde onlar için uğurlama kınası ve bilenler tarafından sinsin oyunu sergilenemez miydi...Sinsin ateşi yakıldıysa layıkıyla olmalı, havasıda estirilmeli yankısı uzaklardan duyulmalı. Bu festivalde Beypazarı ve Talebe yurdu ön planda izlendi ve akıllarda bunlar kaldı... T.H.K PARASÜTCÜLERİ VE O GEÇE HARİKAYDI. Beypazarı Tarhanası harikaydı,cevizli sucuğu çok güzeldi iyi reklam yaptık.Yurt Kermesi de harikaydı.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın