Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Söylentiyi duyan Nüfus Müdürlüğüne koşuyor!
  • Facebook da Paylaş
Söylentiyi duyan Nüfus Müdürlüğüne koşuyor!
  • 24-12-2018
  • 0 yorum
  • 3440 okunma
Kızılcahamam'da yılbaşından önce kimlik ve ehliyetlerini değiştirmeyenlere yüksek miktarda para cezası uygulanacağı söylentisi üzerine kent sakinleri İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne akın etti. Müdürlüğün önünde uzun kuyruklar oluşurken, yetkililer söylentinin asılsız olduğu açıklamasında bulundu.

Türkiye genelinde olduğu gibi Kızılcahamam'da da yılbaşından sonra kimlik kartı, ehliyet ve pasaport ücretlerinin zamlanacağı, ayrıca kimlik ve ehliyetlerini değiştirmeyenlere yüksek miktarda para cezası uygulanacağı söylentisi nedeniyle İl ve ilçe  Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluştu. Günde 50 kişinin müracaat ettiği Müdürlüğe söylentinin ardından yaklaşık 100-150 kişi başvurmaya başladı.

Ankara İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada vatandaşların söylentilere kulak asmaması istenerek  şu açıklama yapıldı:

'Yılbaşından önce cüzdanını değiştirmeyen cezalı duruma düşüyor' diye. Böyle bir şey kesinlikle yok. Bazıları demiş ki: 'Yılbaşından sonra cüzdan 60 lira olacak.' Öyle bir şey de yok. Cüzdanın şu anda ücreti 18,5 lira. Normalde ilçelerde günlük ortalama 50-100 civarında cüzdan verirken bu ay günlük 100-200 ile 250 arasında başvuran var.Buda gereksiz yığılmalara neden oluyor, gerçek manada değiştirmesi gereken vatandaşlar yoğunluk dolayısı ile mağdur oluyor Vatandaşlarımız bu asılsız dedikoduları umursamasınlar. Böyle bir şey yok" denildi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın