Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  SOMA'da acı her geçen dakika büyüyor Can kaybı 274 oldu.
 • Facebook da Paylaş
SOMA'da acı her geçen dakika büyüyor Can kaybı 274 oldu.
 • 15-05-2014
 • 5 yorum
 • 5822 okunma
Bakan Taner Yıldız, saat 22.00'de gazetecilere yaptığı açıklamada "Zaman aleyhimize işliyor, 2 zor bölge kaldı. Madende yangın devam ediyor." dedi. Yıldız, yangının gerçek nedeninin olaydan sonra ortaya çıkacak raporla netleşeceğini belirterek olayla ilgili soruşturma dolayısıyla madende ikinci bir emre kadar üretime ara verildiğini soruşturamının sonucuna kadar bekleneceğini söyled

Bakan Taner Yıldız, saat 22.00'de gazetecilere yaptığı açıklamada "Zaman aleyhimize işliyor, 2 zor bölge kaldı. Madende yangın devam ediyor." dedi. Yıldız, yangının gerçek nedeninin olaydan sonra ortaya çıkacak raporla netleşeceğini belirterek  olayla ilgili soruşturma dolayısıyla madende ikinci bir emre kadar üretime ara verildiğini soruşturamının sonucuna kadar bekleneceğini söyledi. 

Yıldız ayrıca arama kurtarma çalışmalarına 4 saat ara verildiğini söyledi. 

Bakan Yıldız ile birlikte  Kadın ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklamalarda bulundu. 

Taner Yıldız'ın açıklamalarından satırbaşları:

Soma'da can kaybının 245'e yükseldiğini söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Onların kazandığı para benim kazandığım paradan daha helaldir. Zaman geçtikçe ümit etmediğimiz tablolarla karşılaşıyoruz. Belli bir işçi sayısına ulaşmayı temenni ediyoruz" dedi.

15 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUĞUN MADENDE ÇALIŞTIĞI İDDİALARI

15 yaşındaki bir çocuğun madende çalıştığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Yıldız, "O yaşta isimde birisi Berkin ile ilişkilendirilmesini manidar buldum. Her şey üzerinden politika yapılabilir ama can pazarının yapıldığı bir yerde bu yapılmaz. Kınıyorum diye konuştu.

"ŞU ANDA YANGIN DEVAM EDİYOR"

Yıldız, "Madendekilere, mutlaka bu gece ulaşmamız gerekiyor. Şu anda yangın devam ediyor. Çalışmalarımızı olumsuz etkiliyor. Karbonmonoksitin yoğun olduğu yerlere kurtarma ekibimiz sokmuyoruz" dedi.

Kaynak: Haber7

Etiketler : SOMA'da - acı - her - geçen - dakika - büyüyor - Can - kaybı - 274 - oldu. -
YORUMLAR
 • ayşe   16-05-2014 09:11

  emrullah işlerden bir istifa çağrısı daha bekliyoruz

 • yaren   15-05-2014 23:06

  yorum yapmaya gerek yok.Başbakanımız en güzel yorumları yaptı zaten

  0

  0

  • Boşbakan   17-05-2014 14:35

   Evet ne güzel yorumlar yaptı değil mi ? 2014 Türkiye'si ile 1862'nin İngiltere'sini karşılaştırıyor. Ne kadar körsünüz ... Soma'da ölenlerin kanları sizin de elinize bulaştı bunu hiç unutmayın !

   0

   0

  • ateş düştüğü yeri yakar   16-05-2014 11:35

   aynen katılıyorum.Duaları edildi, selaları verildi. Sesini çıkaran da dayağı yedi.

   0

   0

 • burak   15-05-2014 09:53

  Allah hepsine rahmet etsin.Yakınlarına sabırlar versin.Kazandıkları paranın sayın bakanların kazandıklarından çook daha helal olduğunu bizler de biliyoruz.ve diğer ülkelerdeki ölüm oranlarını da.Bizi 100 yıl öncenin Amerikasıyla kıyaslayanlara ve bu işin fıtratında var diyenleri de Allah'a havale ediyoruz

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın