Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Sokak Köpekleri Kızılcahamam'da Tehlike Saçıyor
 • Facebook da Paylaş
Sokak Köpekleri Kızılcahamam'da Tehlike Saçıyor
 • 15-12-2014
 • 7 yorum
 • 12412 okunma
Kızılcahamam'da sokak köpekleri vatandaşı evine koymuyor.

Kızılcahamam’da başıboş sokak köpekleri vatandaşı canından bezdirmeye devam ediyor. Dönem, dönem ilçeye başka il ve ilçelerden atılan köpekler hem vatandaşı hem de belediyeyi zor durumda bırakıyor.

Kızılcahamam’da son günlerde yine sokak köpeklerinin artması sonucu vatandaşlar gece evlerinden çıkamaz oldu. Arka sokaklarda köpeklerin insanlara saldırması vatandaşlara korkulu anlar yaşamasına neden olurken, diğer yandan evinde olanlarsa köpek sesinden uyku uyuyamadığından şikâyetçi. Öte yandan öğrencilerde yine sokak köpeklerinden dolayı ciddi risk altında okullarına gidip gelmek zorunda kalırken aileler çocukları için endişeleniyor.

Kızılcahamam Belediyesi Sokak köpeklerini belli aralıklarla toplatıyor ve onları kısırlaştırıp ilçeden uzaklaştırıyor. Ama bütün bu çabalar soruna kalıcı çözüm olmuyor.

Son günlerde artan sokak köpeği sayısı dolayısı ile vatandaşların şikâyetinin de arttığı bir gerçek. Bu konuda vatandaşlar Kızılcahamam Belediyesinden acil bir çözüm üreterek sokaklardaki köpeklerden kurtulmak istiyor.

YORUMLAR
 • ASLEYA   15-05-2020 11:39

  Kızılcahamam'ın içerisinde oluşan bir olay değil ama Berçinyayalar'da da bu sorunu yaşıyorum. Evimin aşağısında dolanan SAHİPLİ olan ama pekte uslu olmayan bir köpek olduğu için o yoldan köpeklerimle ve de tek başıma geçmekten korkuyorum. Daha dün köpeklerimden bir tanesine sebepsiz yere saldırıp feci bir şekilde yaraladığı gibi sahipleri köpeği tutmak için fazla çaba bile göstermemişlerdi. Vahşet saçan köpeklerden ne zaman kurtulacağız Kızılcahamam olarak? Birisinin canından olunca mı?

 • meşeler govermis   29-12-2014 08:58

  Khamamin bitek bu kopek olayini sevmiyom görünce yol veren hep ben oluyom :)

 • Veysel BAYRAM   21-12-2014 01:13

  Gece 03,00-05'00'de işe (Bazlama işyerine) işe giden bayan kardeşlerimizin, 08,00'de okula giden 5-6-7 yaşsıdaki çocuklarımızın ve bazen de yetişkin erkeklerin korkulu rüyası ve tehlikesi olan sokak köpekleri ile mücadele en ulvi bir görevdir dilek ve temennisi ile.

 • ali   17-12-2014 08:52

  mustafam belediyenin dağıttığı bültendende köpekleri toplandığını gösteriyorlar ama dağıtım anında dahi kızılcahamam köpek dolu idi bu belediye köpek toplama işini bile yapamıyorlar

 • hayvan sever   15-12-2014 17:02

  Herşeyi yapan Çok Sayın Belediye Başkanımız hayvanlara ilçe dışına bi hayvan barınağı yapamayacak kadar aciz mi acaba ?

 • vatandaş    15-12-2014 14:38

  kesin birilerinin canı yanacak ondan sonra toplanacak.Arka sokakları bırakın ana caddeler bile başıboş köpek dolu.Çocuklarımız okula gelip giderken korkuyo.Bu işe belediyenin el atması şart hemde biran önce.

 • acar    15-12-2014 13:33

  çok acil çözüm bulunmalı bu ara çok fazla köpek var kızılcahamamda.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın