Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Sokak köpeği cumhuriyet meydanında oynayan çocuğa saldırdı
  • Facebook da Paylaş
Sokak köpeği cumhuriyet meydanında oynayan çocuğa saldırdı
  • 03-06-2020
  • 1 yorum
  • 9125 okunma
Kızılcahamam Cumhuriyet Meydanında Damla Akbal (13) isimli çocuğa Cumhuriyet Meydanında arkadaşları ile oyun oynadığı sırada sokak köpeği saldırdı.

Sokağa çıkma yasağı sebebi ile evinde olan çocukların bugün izin günü olması dolayısı ile ailelerin akın ettiği ve meydanın kalabalık olduğu bir ortamda saldırıya uğrayan küçük çocuğu köpekten ailesi ve çevredekilerin müdahalesi sonucu kurtarılabildi. Köpeğin ısırdığı  Damla Akbal (13) ve Cumhuriyet meydanında o sırada oyun oynayan çocuklar ve aileleri büyük korku yaşadı.

Olay yerine gelen polisler tarafından Kızılcahamam Devlet Hastanesine götürülen Damla Akbal (13) burada tedavi altına alındı. 

Kızılcahamam'da sokak hayvanları tehlike saçmaya devam ediyor. Cumhuriyet meydanının en yoğun olduğu bir ortamda meydanda oyun oynayan çocuğa saldıran sokak köpeği çocuk ve ailesine  unutamayacakları bir dehşeti yaşattı.. Kızılcahamamlılar sokaklarda rahat dolaşamıyoruz diye tepki gösteriyor.İlçenin her sokağında köpekler cirit atıyor. Belediye hayvanları toplayıp barınağa koymaya başladığında herkes hayvan sever oluyor. Artık bir çözüm zamanı vatandaş mahallesinde, meydanda parklarda, sokaklarda köpekler yüzünden rahatça dolaşamıyor.Belediyeden sokak hayvanları ile ilgili çözüm bulmasını istiyor.

Çevre ilçelerden Kızılcahamam'a bırakılan onlarca sokak köpeği var, köpekler bulundukları ortamı sahipleniyor insanları bırakın yoldan geçen araçlara saldırıyor. Bulundukları ortama gelen diğer köpeklere saldırıyor, Kızılcahamamlılar bu hayvanlardan rahatsız güvenle mahallesinde dolaşamıyor, park ve oyun alanlarına  çocuğunu yollayamıyor.  Belediye bu hayvanları toplayıp barınağa bıraktığında hayvan severim diye geçinen ve bu sektörden rant sağlayan sözde hayvan severler  basın yoluyla ve elinde bulundurdukları imkanlarla belediyeye saldırıyor. Durum böyle olunca çözüm olmuyor.

Belediye artık bu hayvanları sokaktan biran önce toplamalı, karşı çıkanlar olursa onlara sahiplendirsin hayvanı sevmek lafla olmaz seviyoruz diyenler sokak köpeklerini sahiplensin vatandaş ve çocuklar sokakta rahat dolaşabilsin.

Biz uyarıyoruz yarın bu köpekler ara sokaklarda toplu olarak Allah Göstermesin çoluk çocuğa saldırır ve ölümüne neden olursa, hayvan severiz diye nara atan  bir Allahın kulu ortalıkta kalmaz,  fatura  ilçeyi yönetenlere kesilir bizden söylemesi.

 

YORUMLAR
  • vatandaş   04-06-2020 08:05

    Belediye başkanımız bütün ilçelerde durumun aynı deyiveriyor.Çözüm falan aranmıyor. Hepimiz köpeklerden korkuyoruz.Şu günlerde herkes şu köpekler başkana bir saldırsa da görse diyor.Ama bu zor. zira başkanı ilçeye bakanlar geldiğinde ancak görebiliyoruz.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın