Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Sokağa Çıkma Yasağının İlk Gününde Kızılcahamam
  • Facebook da Paylaş
Sokağa Çıkma Yasağının İlk Gününde Kızılcahamam
  • 12-04-2020
  • 0 yorum
  • 5241 okunma
Sokağa Çıkma Yasağının ilk gününde Kızılcahamam Evinde kaldı.Caddeler ve sokaklar boş ilçe sakindi

Koronavirüs dolayısı ile Türkiyede 31 Büyükşehir ve Zonguldakta verilen 2 günlük sokağa çıkma yasağı dolayısı ile bugün Kızılcahamam evinde kaldı.

İlk kez yaşadığımız sokağa çıkma yasağı öncesi sokakta isteneyen alışveriş çılgınlıkları olsada, yasağın ilk gününde Kızılcahamam sakin, sokaklar boş insanlar evinde kaldı.

Bu iki günlük sokağa çıkma yasağı süresince, İlçede hizmet veren Fırınların tamamı, OPET Benzinliği ve Veteriner olarak Erseven Timur (Akçay Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi No:21/C adresinde) 2 gün acil ihtiyaçlar için açık kalacak. Kamu ve özel sağlık kuruluşları, eczaneler, PTT, kargo dağıtım şirketleri yine yasak boyunca hizmet verecek.

Yasağın ilk gününde Kızılcahamam'daki fırınların tamamı ekmek araçları ile mahalle mahalle dolaşarak, vatandaşı ekmeksiz bırakmadı, korna çalarak ekmekçi diye bağırarak insanlara kendilerini duyuran fırıncıların yanında Kızılcahamam Kaymakmlığı ve Kızılcahamam Belediyesi bünyesinde kurulan VEFA Sosyal  Destek Grubu detek isten herkesin yardımına koştu ve vatandaşlarımızı ekmeksiz bırakmadı.

Köylerimizede yine ilçede faaliyet gösteren fırınlar ekmek servisi yaptı, Polis ilçede devriye atarak asayişi sağlarken Kızılcahamam tarihinde ilk kez bukadar sessi ve sakin bir hafta sonu geçirdi. 

Caddeler boş, sokaklar boş, dükkanlar ve işyerleri kapalı, Soğuksu Milli Parkı sessiz ve sakin güvenlikten başka kimsenin olmadığı tarihi bir gündü. İnşallah ülkemiz bu salgın, bu virüs belasından en tez zamanda kurtulur ve herşey normale döner 

Kızılcahamam Haber olarak sokağa çıkma yasağının ilk gününde Kızılcahamam sokaklarını dolaştık 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın