Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Sokağa Çıkma Yasağında Sokak Hayvanları Unutulmadı
  • Facebook da Paylaş
Sokağa Çıkma Yasağında Sokak Hayvanları Unutulmadı
  • 21-04-2020
  • 0 yorum
  • 5329 okunma
Koronavirüs salgını sonrası yiyecek bulması zorlaşan sokaktaki dostlarımız olan sokak hayvanları, 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ile Kızılcahamam sokaklarında yalnız kaldı.

Kızılcahamam'da sokağa çıkmanın yasak olduğu zamanlarda Kızılcahamam Belediyesi Sokak hayvanlarını unutmadı. Onlara bulundukları bölgelerde zabıa aracılığı ile mama ve ekmek verildi.

6 ayrı noktada besleme yapan belediye ekipleri hem mama hem de su götürdü.

Hem Mama Hem Sevgi Desteği

Kızılcahamam Belediyesi 2 gün içinde 200’e yakın sokak hayvanı için 6 ayrı noktada  mama ve su bıraktı.

Bu yılın içerisinde hasta ve yaralı hayvanın tedavisini yapan ekipler, 300’ün üzerinde de kısırlaştırma operasyonu gerçekleştirdi.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, kendisinin de pek çok çocuk gibi bahçede ve sokakta can dostlarla büyüdüğünü ifade etti.

Acar, “Çocukların hayvanlarla iletişimi onların sevgi ve merhamet duygularını pekiştirir, derinleştirir. Bu sevgiyle büyümelerini sağlayalım. Can dostlarımızı mümkünse sahiplenelim. En azından bir kap mama ve bir kap su ile destek olalım. Belediye olarak onları asla yalnız bırakmıyoruz. Hayvanseverlerimiz ile birlikte hareket ediyoruz. Beslemelerini, aşılarını, tedavilerini özenle yapıyoruz. Bu sokağa çıkma yasağında da yanlarında olduk, onlara mama ve su taşıdık. Bu dünya hepimizin ve sokaktaki can dostlarımızla daha da güzel. “ dedi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın