Soğuksu tırmanma yarışı ..Video
Kızılcahamam Belediyesi'nin desteği ile organize edilen Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nın 1. ayağı olan Soğuksu Tırnama Yarışı tamamlandı.

İki gün boyunca devam eden ve 3.60 kilometre uzunluğundaki parkurda yapılan yarışlara 30 araç katıldı. Kızılcahamamlı yarış severlerin büyük ilgi gösterdiği tırmanma yarışlarında, Cumartesi günü antrenman turları yapıldı. Bugün saat 11.00'de start alan yarışlar, yapılan kupa töreni ile sona erdi.

 

Dört kategoride üç etap halinde yapılan yarışlarda en iyi zamanı elde eden Serhat Türkan, Taner Şengezener, Vedat Diker ve M.Cem Acar, kategorilerinde birinciliği elde etti ve kupanın sahibi oldu.

Patalya Otelde yapılan kupa törenine Kızılcahamam Kaymakamı Bilal Çelik ve Belediye Başkanı Adem Özbekler katılarak sporcuların kupalarını verdiler

 

kızılcahamamhaber olarak katkılarından dolayı Aydın Kurt'a teşekkür ediyoruz

Mustafa Özdemir:kızlıcahamamhaber.com

  • Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • swrt   30-03-2007 11:31

    Bir K.Hamamlı olarak 5 yıldır Türkiye Otomobil Sporları Fed. hakemlik yapiyorum. 2005 yılında sayın Adem Özbekler'e K.Hamam'da bir yarış için görüştüm ama o zamanlar başkanımıza cazip gelmedi yada K.hamamlı olduğumuzdan pek dikkate almadı. Motorsporları dünyada büyük bir sektör ve A-Z ye herkesin ekonomik ve tanıtım açısından büyük kazançlar elde ettiği bir organizsyon. Artık Türkiye'de de profosyenel anlamda yapılıyor ve organizsyonların yapıldığı il ve ilçelere büyük kazançlar bırakıyor ve tanıtımıa büyük katkılar sağlıyor. Umarım K.Hamam Bld, Kaymakamlığı, ilçemizdeki büyük işletmeler ve esnafımız, bu tür organizasyonları destekler ve daha büyük organizasyonların düzenlenmesi için altyapı hazırlarlar. K.Hamam'da en iyilerini ve en güzellerini görmek dileğiyle....

  • Rifat ZENGİN   27-03-2007 03:31

    Ankara motor kros külübünün kızılcahamamda yaptıgı yarışlar,biz kızılcahamamlılara ve hafta sonunu tatilini geçirmek için gelen misafirlerimize , hoş bir gün yaşatmışlardır.Faydalı bir etkinlik olmuştur. Böyle etkinliklerin ,sürekli hale getirilmesi, ayrıca yılda iki üç defa yapılması çok faydalı olacagı kanaatindeyim. faydalarını analiz edersek,ekonomik açıdan,birsürü insanın kızılcahamama gelmesi ,otobüslerin iş hacmini artırmıştır. lokantaların,köftecilerin,bakkalların,büfelerin, marketlerin, benzinliklerin.kızılcahamamın reklamı yapılmıştır. Sosyal ve kültürel açıdan bir sürü faydaları olmuştur.Bu tür organizasyonların devamı. Ayrıca türüzm etkinlikleri , festivaller, doga yürüyüşleri , izcilik faliyetleri gibi sosyal etkinliklere devam edilmesi gerekir. Biz vatandaşlara böyle ,güzel, heyacanlı,zevkli ,adrenalın yüksek oldugu musabakaları nı izleme fırsatı saglayan EMEGİ GEÇEN HERKESE ayrıca KAYMAKAMIZ BİLAL CELİK veBELEDİYE BAŞKANIMIZ ADEM ÖZBEKLERE de teşekkür ederiz.