Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Soğuksu Milli Parkının Su Problemini ASKİ Çözdü
  • Facebook da Paylaş
Soğuksu Milli Parkının Su Problemini ASKİ Çözdü
  • 11-11-2018
  • 0 yorum
  • 6543 okunma
Yılda 3 milyon kişiyi ağırlayan Soğuksu Milli Parkının su problemi ASKİ tarafından çözüldü

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkının Su Problemi ASKİ tarafından çözüldü.

ASKİ Kızılcahamam bölge müdürlüğünün çalışkan müdürü Hasan Genç'in gayretleri ve ASKİ Genel müdürü Prof. Dr. Cumali KINACI ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın talimatı ile Soğuksu Milli Parkının su problemi çözüldü.

Soğuksu Milli Parkı yılda 2 milyon 960  bin 614 kişiyi ağırlayarak ziyaretçi yoğunluğu ile geçtiğimiz yıl Türkiye'de ilk sırayı aldı, hal böyle olunca hafta sonu piknik için gelen binlerce insanın su problemini gidermek için ASKİ tarafından başlatılan çalışma mutlu son ile bitti.

Soğuksu Milli Parkı içerisinde 1,5 km si orman içerisinde el ile kazı yapılarak olmak üzere 4,5 km uzaklıkta bulunan su Gökçek parkına getirilerek buraya yapılan 120 tonluk depolarda toplanarak parkın değişik noktalarında bulunan ve yeni yapılacak çeşmeler ile vatandaşın su ihtiyacının karşılanması sağlanacak.

ASKİ Kızılcahamam bölge Müdürü Hasan GENÇ Kızılcahamam Habere yaptığı açıklamada " Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa TUNA ve ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali KINACI'nın talimatı ile milli park içerisinde drenaj çalışması yaparak 4,5 km uzaklıkta bulunan suyu getirerek Milli Park İçerisindeki su ihtiyacını karşıladık, ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun" dedi.

Kızılcahamam Belediye Meclis Üyeleri Adem Emin ATAKUL ve Durali UYGUN milli parka giderek çalışmalar ile ilgili ASKİ bölge müdürü Hasan GENÇ'ten bilgi aldılar.

Etiketler : Soğuksu - Milli - Parkının - Su - Problemini - ASKİ - Çözdü -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın