Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Soğuksu Milli Parkında Korkutan Yangın
  • Facebook da Paylaş
Soğuksu Milli Parkında Korkutan Yangın
  • 04-09-2018
  • 0 yorum
  • 6143 okunma
Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkında gece yarısı çıkan yangın korkuttu

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkında gece yarısı çıkan yangın Milli Parkta çalışan Güvenlik ve Orman İşletmesine Bağlı Yangın söndürme işçilerinin yoğun gayreti sonucu sabah karşı kontrol altına alındı.

Kızılcahamam Haberin edindiği bilgiye göre Soğuksu Milli Parkı Patalya Otel Arkasında bulunan Gölyeri mevkisinde yangının çıktığı yerin hemen yanında kamp yapanların ateşinden çıktığı tahmin edilen yangına, Milli Parkta çalışan güvenlik ve Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı yangın söndürme işçişeri müdahale etti.Gece saat 23.30 civarında çıkan yangın sabah karşı kontrol altına alındı.Yangının çıktığı bölgenin çok dik olması dolayısı ile müdahalede zor olurken gayretli çalışmalar sonucunda yangın çok büyümeden söndrüldü.

Yangında soğutma çalışmaları devam ediyor. 

Kızılcahamam ve Ankaranın ak ciğeri konumunda olan Soğuksu Milli Parkında piknikçiler ve kaçak olarak kamp yapanların dikkatsizliği yaz boyu büyük küçük birçok yangın çıkıyor. Soğuksu Milli Parkında görev yapan güvenlik bu yangınlara ilk müdahaleyi yapıp,diğe birimlere haber veriyor.

Milli Parkta Kamp Yapmak Yasak Olunca

Milli Parkta kamp yapmak yasak, ulaşılır kontrollü bir yerde kamp yapmak isteyenlere güvenlik müsaade etmiyor. kontrollü bölgelerde kamp yaptırılmayınca, kamp yapmak isteyenler Soğuksu Milli Parkının en uç noktalarına kadar çıkıp buralarda kaçak olarak kamp yapıyor.Dolayısı ile yangınlarda onların bıraktığı ateşten çıkıyor.

Soğuksu Milli Parkında güvenli bir kamp alanı belirlense en azından böyle kontrolsüz kamp olayı son bulur. Yangın riski de azalır.

Etiketler : Soğuksu - Milli - Parkında - Korkutan - Yangın - -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın