Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Soguksu Milli parkına ayılar indi
 • Facebook da Paylaş
Soguksu Milli parkına ayılar indi
 • 01-01-1970
 • 6 yorum
 • 5844 okunma
Soğuksu milli parkının son günlerde herkesin ilgisini çeken bir misafiri var. Akşamları olduğunda dışarı çıkan ve çöpleri karıştıran şirin yaratık bir ayı yavrusu, pikniğe gelenlerin ilgisini çeken bu yavru ayıyı

 

Soğuksu milli parkının son günlerde herkesin ilgisini çeken bir misafiri var. Akşamları olduğunda dışarı çıkan ve çöpleri karıştıran şirin yaratık bir ayı yavrusu, pikniğe gelenlerin ilgisini çeken bu yavru ayıyı görmek ve onu beslemek için göründüğü yerlerde kısa sürede birçok kişinin gelip ayının etrafını saran insanlar ayı ile vakit geçirmeye ve onun hareketlerini izlemeye çalışıyor.

Kızılcahamamhaberin edindiği bilgiye göre milli parktaki bu sevimli ayıyı annesi terk etmiş şimdilerde yalnız yaşayan gece ilerleyen saatlerde çöp tenekelerini karıştırarak kendisine yiyecek arayan bu ayının ön sağ ayağı yaralı, daha önce sağlık yönünden bir problemi olmayan bu ayı son günlerde ön sağ ayağı üzerine basamıyor ve üçayağını kullanarak yürümeye çalışıyor, buda onun kış aylarında  daha zor durma düşeceğini ve yiyecek bulmada zorlanacağını gösteriyor.
İki yıl öncede yine milli parkta iki yavru olmak üzere üç ayı, insanların ilgisini çekmiş ve akşam Kızılcahamamdan birçok kişi bu sevimli yaratıları görmek için bulunduğu yerleri dolduruyorlardı. Ama bu ayılar bir anda ortadan kayboldu ve bir daha ortaya çıkmadı.Umuyoruz bu ayının da başına önceki ayıların başına gelen olay gelmez

Etiketler : Soguksu - Milli - parkına - ayılar - indi -
YORUMLAR
 • turgut   24-09-2010 20:29

  Ben de gördüm, etrafta yiyecek arıyordu. Ürkek bir hali vardı. Lakabı topal ayıymış. Bir yerden düşüp ayağı kırılmış, araba çarpmış veya kaçak avcıların saçmaları isabet etmiş olabilir. Bu şekilde doğada uzun süre yaşayamaz. Yazık, neden tedavi edilmiyor?

 • aydın   11-09-2010 15:34

  Bana kalırsa bu ayı özellikle akşam saatlerinde aşırı hız yapıp ortalığın huzurunu bozan ayı arkadaşlarını ziyarete gelmiştir. Ne anlıyorlar bilmiyorum soğuksuya in çık yapıp bangır bangır müzik dinlemeye. İşin kötüsü gelen turistlerimi de kötü örnek oluyor bu ayılar.

 • kızılcahamam aşığı   01-09-2010 04:41

  bu hayvanı hem avcılar görmesin hemde milli parklar aracılığıyla o hayvanın ayağını tedavi ettirilmesi lazım.

 • aydınx   31-08-2010 22:11

  ben güreşirim bu ayı kardeşle

 • mehtap   31-08-2010 15:05

  bu hayvanın sakat oldugunu göre göre neden bi çalışma yapılıp yakalanmıyor ben analmıyorum.

 • S.TURAN   30-08-2010 05:01

  Aman,k.hamamın hayvan düşmanları ve avcıyım diye geçinenler görmesin, ayağını değil kafasını koparırlar zavallının

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın