Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Şimdiki Kızılcahamam nostalji olacak
 • Facebook da Paylaş
Şimdiki Kızılcahamam nostalji olacak
 • 05-01-2009
 • 23 yorum
 • 5573 okunma
Ak Parti’den Kızılcahamam Belediye Başkanı aday adayı olan Vahdettin Gökçe, Belediye Başkanı olduğu takdirde Avrupa’nın anladığı anlamda projeler yapacağını söyledi. Gökçe, “Herkesin aklına ilk gelen ve ayağı yere basmayan, hayali projeler Kızılcahamam’a katkı sağlamaz.”dedi.

Ak Parti’den Kızılcahamam Belediye Başkanı aday adayı olan Vahdettin Gökçe, Belediye Başkanı olduğu takdirde Avrupa’nın anladığı anlamda projeler yapacağını söyledi. Gökçe, “Herkesin aklına ilk gelen ve ayağı yere basmayan, hayali projeler Kızılcahamam’a katkı sağlamaz.”dedi.

 

Ankara’da 27 yıldır üst düzey bürokratlık yapan, birçok önemli projede yer alan, dünyanın çeşitli yerlerinde Türkiye’yi temsil eden, en son Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’nin danışmanlığını yapmış olan Vahdettin Gökçe şimdi bütün bu birikimlerini Kızılcahamam’ı kalkındırmak için kullanmak istiyor.

 

“Orta Sınıfı Çekmek Lazım”

İnsanlara bir proje sunmadan önce teşhisi doğru yapmak gerekir diyen Gökçe, termal turizm için Kızılcahamam’a gelen insan profilinde 15 yılda çok ciddi değişimler yaşandığını belirtti. Artık orta gelir grubuna hitap eden bir tesisin olmadığını, Kızılcahamam’daki termal turizmin gelişebilmesi için orta gelirdeki insanların buraya çekilmesi gerektiğini vurgulayan Gökçe şöyle konuştu:“Tesisler ya çok üst gelir grubuna ya da alt gelir grubuna hitap ediyor. Ben ilk olarak orta sınıfın gelebileceği en az 100 tane apart dairesi olan oteller yapacağım. Bunun örnekleri Akdeniz ve Ege Bölgesinde var. Bugün Ankara’lılar bile Kızılcahamam’a gelmiyor. Haymana’ya, Sandıklı’ya Denizli’ye gidiyor. Çünkü çok pahalı yerler var. İnsanlar karşılayamıyor. Bunları yapacak yatırımcıları da Kızılcahamam’a gelmeye teşvik etmek lazım. Bu yatırımcıları bölgeye çekmek de Belediye Başkanı’nın işidir.”

 

“Kızılcahamam’ı Tanıyamayacaklar”

Kızılcahamlılar girmeye çekindikleri Belediye  Hamamını ve Oteli’ni geçici olarak bir yere nakledeceğim. Ve onun yerine muhteşem bir mimariyle yapılmış, içi çağımızın en ileri teknolojisini barındıran bir yer yapacağım. Daha suyun içine girmeden insanlar iyileşecekler.

Belediye otelini de Türkiye’nin tercih edilen konforu 5 yıldızlı ücreti 3 yıldız oteli gibi bir otel haline getireceğiz. Ben şimdiden Türkiye’nin çeşitli yerlerine otel yapmış yatırımcılarla görüştüm. Bunlar Başbakanımızın da önerdiği gibi Yap-İşlet modeliyle yaptırılacak. Nostalji sevenler Kızılcahamam’a son kez baksınlar, tanıyamayacaklar.

Kızılcahamam’a gelen insanlar buraya para bırakmadan gidiyor, buranın ekonomisine katkıları yok. Çünkü hamamdan çıktıktan sonra insanların yemek yiyeceği bir yer dahi yok. Oranın en iyi yemek yenecek yeri sadece Akçaabat köfte olmamalı. Kızılcahamam’ın çok zengin et yemeği kültürü var, tatlı kültürü var. Ankara’nın ve Anadolu’nun merkezi Kızılcahamam’dır. Bütün Anadolu kültürlerinin doğuş yeri burasıdır.

“Ayakları Yere Basan Projeler”

27 yıllık bürokratlığından ötürü proje hazırlamanın ne demek olduğunu bildiğinin altını çizen Vahdettin Gökçe, “Biz Avrupa tarzında projeler yaptık. Bizzat Avrupa Birliği’ne sunulan projeleri ben kontrol ediyordum. Kızılcahamam’a yapacağım projeler de böyle olacak. Her yönüyle tartışılmış, fizibilitesi yapılmış, alan çalışması yapılmış, sermayesiyle ilgili çalışmaları yapılmış projeler olacak. Avrupa Birliği, Fon ayırıyor bu projeleri yapmak için. Kızılcahamam’lıların cebinden para çıkmayacak. Başbakanımız söylüyor. ‘Gelen para tekrar gidiyor’ diye. Kızılcahamam’da yaşayan insanların kişi başına düşen milli gelirine katkı sağlayacak projelere ağırlık vermek gerekir.”dedi.

Hiçbir zaman hayal peşinde koşmadığını her zaman realist olduğunu, Kızılcahamam için de ayakları yere basan projeler ürettiğini dile getiren Vahdettin Gökçe, bazı aday adaylarının verdiği vaatleri de eleştirdi. Örneğin ‘Kızılcahamam’ı göç alan bir yer yapacağız sözünü hayali bulduğuna değinen Gökçe, “Bunu söyleyenlerin  Kızılcahamam’a dönüp iyice bir daha bakmaları lazım. Kızılcahamam ormanların içinde bir yer. Buranın arazisini genişleterek insanlara konut açmak yoluyla bir nüfus artışı yapamazsınız. Ancak eskileri yıkıp yenilere transfer yaparak yoğunluğu artırabilirsiniz. Diğer alanları kesinlikle turizme açmak zorundasınız” şeklinde konuştu. Gökçe şöyle devam etti: “Yine ormanlık alanda yapılacakları söylerken de gerçekçi olmak lazım. Onlar Orman Kanununu bilmiyor. Çevre ve Orman Bakanı’nın Danışmanı olarak söylüyorum. Orası Milli Parktır. Orada her istediğinizi yapamazsınız.”

 

 

 Kızılcahamam’a Dolum Tesisi

Kızılcahamam’ın hem maden suyu, hem termal suyu, hem de içme suyu gibi çok önemli nimetlere sahip olduğuna değinen Gökçe, Beypazarı’nın sadece maden suyu ile marka haline geldiğini, Kızılcahamam’ın ise sahip olduğu bu değerleri yeterince kullanamadığını ifade etti. Türkiye’nin iki büyük yatırımcısının şu an Kızılcahamam’ın suyu ile ilgili çalışma yaptığını belirten Gökçe,  “Oraya nasıl bir dolum tesisi yapılır, daha sonra bunlar nasıl pazarlanır, maliyeti nedir, Belediye’ye buradan nasıl pay kalır, bunların araştırmasını bu yatırımcılarla birlikte yapacağız. Bunlar artık hayal değil. 20 sene önce hayaldi. Sadece elimizdeki kaynakları harekete geçirecek insanlar bulmak gerekir.”dedi.

 

Kızılcahamam’ ı Davos yaparım.

Kongre ve Kültür Merkezleriyle, uluslararası büyük toplantıların yapılabildiği dev salonları ve konukların kalabileceği kaliteli ve kapasiteli otelleriyle Türkiye’ nin ‘’Davos’’u olacaktır. Bu zor ve sevimli bir projedir.

Sayın Başbakanımızın özel desteğini isteyeceğimiz en önemli projelerimizdendir. Kaldı ki Sayın Genel Başbakanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ın Kızılcahamam’ a ilgisi ve sevgisini bilmeyen yoktur. Bu bizim en önemli kaynağımız olacaktır.

 

Estetiği kaybolmuş şehir

Kızılcahamam bu olmamalı. Böyle kalmamalı. Altyapısından özel kişiliği kazandırılmış yeni mimari tarzı, yolları, kaldırımları, aydınlatması, park ve dinlenme yerleri ile turistik otel ve işletmeleri ile ticari sirkülasyonun arttığı, verimliliğin artırıldığı bir şehir, özel bir kent yapacağım.

İnsanların gitmek ve görmek isteyeceği, gidip görenlerin kalmak isteyeceği bir şehir haline getireceğim.

 

Çayın etrafı rekreasyon alanı olacak

Yalnızca Ankaralıların değil, duyan ve internet aracılığı ile gören herkesin görmek ve piknik yapmak isteyeceği harikalıkta bir yer yapılacak.

 

Sosyal Projelere öncelik

Kızılcahamamda kadınlarımıza, kızlarımıza hitap edecek Hanım Lokalleri, Gençlerimize beceri ve meslek kazandıracak Gençlik Lokalleri, Yaşlılarımızın hizmetlerini ücretsiz görecek Yaşlı Hizmet Merkezleri açacağını söyledi.

 

Vahdettin Gökçe son olarak Ankara’da doğup büyümüş, 27 sene burada üst düzey bürokratlık yapmış ve emekli olmuş biri olarak, emekliliğinin tadını çıkarmak varken babasının dedelerinin ekmeğini yiyip suyunu içtiği Kızılcahamam’a ve Kızılcahamlılara hizmet etmek aday adayı olduğunu dile getirdi.  

 

Etiketler : Şimdiki - Kızılcahamam - nostalji - olacak -
YORUMLAR
 • ABDULLAH ÖZCAN   14-01-2009 09:08

  Değerli kızıcahamamlı hemşerilerim sanki belediye başkanı vahdetin gökçe imiş şimdiye kadar kızılcahamam için birşey yapmamış gibi acımasızca eleştiriyorsunuz. Şimdiye kadar kızılcahamamdan kaçtane vekil ve üst düzey bürokratlar çıktı ve devam eden var hangisi ne yaptı? Hangi kızlcahamamlı hemşerimiz vahdettin gökçenin yanına kızılcahamam için veya şahsi işi için gittide yardımcı olmadı? Şapkayı önümüze koyup iyi düşüneli. Hangi aday adyı ayağı yere basan purojeler üretiyor bakıp kızılcaham için onu desteklemeliyiz.kızılcahamam için mevlam hayırlısını nasip etsin.

 • BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİNDEN   08-01-2009 15:17

  belki bir kaç gün önce bu haber ve beyefendinin rekllamı yayıınlanınca illk yorumu biz yaptık nedense yayınlanmadı ,yazımızda hakaret edici bir ifadede de kullanmadık,olsun küsmedikde,kızmadıkda.bizler diyoruzki bu değerli hemşerimiz 27.yıl bürokraside çalıştığını,bir çok projeler ürettiğini çeşitli çalışmaları olduğunu ve sayıın eski orman bakanı Osmam Pepe 'nin danışmanlığınıda yaptığını,yıllarca sağlık bakanlığında görev yaptığına kadar hepsini belirtmiş de bu görevleri ifa ederken gerek yöremiz gerekse insanlarımız için ne gibi yararı olmuş ? bizce kimseye bir yararı olmamış hep kendi makamlarını korumuş diye düşünüyoruz,şimdi seçim zamanı çıkmış meydana ben aday olusam ve belediye başkanı seçilirsem işte şunu yapacağım bunu yapacağım diye tamamen kulaktan duyma ve hayal ürünü projelerini anlatırorbu hemşerimiz bunca yıldır bürokraside görev yaparken ilçemiz için bir şeyler ortaya koyaydıda bizlewrde adını sanını o yıllarda bir duyaydık ta,ha bu kişi bu ilçeye yararlı olabilir diye düşünür ve değerlendirirdik,biz şunu belirtmek istiyoruz sayın hemşerimiz hiç kendini buralarda yıpratmasın,bu insanlar artık aklı selim kararını verip kimleri destekleyeceklerini ve seçeceklerini gayet çok iyi biliyor. hani bir söz var 'Maymun gözünü açtı'diye artık bu millet kuru boş vaatlere kanmazlar, ,çünkü bizler engelliller olarak bilhassa hep bir kenara itildik ama bundan sonra bu olmayacak,bu yazımızı okuyanlarda hak verecekler, birilertide her önüne çıkan aday veya aday adayına yalandan gaz vermesinler, bu vesileyle herkese engelsiz,sağlıklı,mutlu yarınlar temenni ederiz,Allah herkesin yolunu açık etsin.

 • SERPİL YILDIZ   08-01-2009 15:04

  Sayın başkan adayları, biliyorum ki hepiniz çok iyi eğitim almış, devletin en yüksek yelerinde çalıştınız, CV'leriniz çok iyi. Elinizde devletin her türlü imkanı var. Peki verdiğiniz bu seçim vaatlerini illede belediye başkanı olduktan sonra mı yapmanız gerekiyor, Kızılcahamam SİZİN, BİZİM, buyrun şimdide yapabilirsiniz, peki neden şimdiye kadar beklediniz? Birileri sizin bu verdiğiniz vaatleri yapmanızı mı engelledi? Saygılarımla.

 • Hulusi   08-01-2009 15:01

  Yahu Beyefendiden bahsederken nerdeyse arşı alaya çıkaranlar var. Sanırsınız ki, önemli icatları olan bir Prof filan... Yanlış anlamadıysam arkadaş iki yıllık bir yüksek okul mezunu, yani fakülte mezunu bile değil. Bulunduğu görevlere atanması zor yerler değil, yeterki bir amcan dayın olsun. İşte bu kadar, sanki allamei cihanmış gibi abartıp duruyorsunuz.

 • zebih   07-01-2009 22:57

  bende abdullah özcan beyefendiye aynen katılıyorum günlerdir anlatmaya çalışıyorum vahdettin bey farklı geliyor bu işi en güzel o yapar diyorum iyi düşünün dile kolay beş sene kızılcahamamı kime teslim edeceğinizi

 • ABDULLAH ÖZCAN   07-01-2009 12:42

  Sayın Kızılcahamamlı hemşerilerim Vahdettin GÖKÇE Sağlık Bakanlığında üst düzey bürokratlık, Ankara Büyükşehir ‘de Çevre Daire Başkanlığı ve sağlık Daire Başkanlığı, Çevre Orman Bakanımız sayın Osman PEPE’nin danışmanlığından emekliye ayrılmıştır. Uluslar arası Düzeyde defalarca Türkiye’yi temsil etmiş ve bir çok büyük projelerde bizzat faaliyette bulunmuştur. Bu birikimlerini ve tecrübelerini Kızılcahamam’da uyguladığı takdir de tüm dünyada tanınan bir ilçe olması içten bile değil. Kızılcahamamlı hemşerilerimizin ve AKP yöneticilerinin Kızılcahamam için Vahdettin Gökçeyi desteklemesinin uygun olacağı düşüncesindeyim. Mevlam kızılcahamam için hayırlısını nasıp etsin saygılarımla.

 • Vatandaş   07-01-2009 12:20

  Sayın Aday Adayı şunu yapacam, bunu edecem diyor. Zaten bu arenada arzı endam eden herkes benzer şeyler söylüyor. Hepside Kızılcahamam sevdasıyla soyunmuş bu işe. Geleceği bilecek bir bilgiye sahip değiliz. Belki vaadlerini yapacaklar. Ama biz batına değil, zahire bakmak zorundayız. Dolayısıyla bu Zatı Muhteremlere soruyorum; Bazı bürokratik makamlarda otururken sevdalısı olduğunuzu iddia ettiğiniz bu ilçe adına niye bir şey yapmadınız? Yaptınız da biz mi duymadık? Bunlara tatmin edici cevaplar verin de, biz de "Ainesi iştir kişinin, lafa bakılmaz." demeyelim.

 • cıtak   07-01-2009 07:59

  biz ne yuce mılletızkı solenen her yalana dolana ınanabılırıyoruz ama artık bunlar gerıde kaldı bu secımlerde partı diil sahıs on planda olcaksayet ak partı adam gıbı bı aday secmesse coskun baskan alıp gecer buda kapak olur ..

 • irfan arslan   07-01-2009 07:48

  ne akpliyim nede görşlerini savunuyorum nede beyfendiyi uzaktan yakından tanıyorum ama mevcut aday adaylarının içersisinde beyfendinin çok daha çağdaş görünümü ve daha mantıklı projeleri sempatimi kazanmama neden olmadı umarım a.k.p yönetimi bu sefer mantıklı bir adım atar ve beyfendiyi aday olarak gösterirler

 • kadir   06-01-2009 21:10

  bence çok mantıklı projeler bence vahdettin gökçe olsun

 • bedreddin   06-01-2009 20:10

  ahh ahhh ne kadarda kızılcahamam meraklısı varmıstı be sankı babasının parasıyla yaptıracaklar. yıne bızlerın cebınden cıkacak paralar jeotermale fiyatı gecırecekler su parası,emlak vergısıve dıger gelır kaynaklarından vatandasın belını kıracaklar umarım halk akıllı oy kullanır

 • mustafa   06-01-2009 16:10

  kim gelirse gelsin şu yolları adam gibi bi hal yoluna koysun. kış geldiği zaman ilçe resmen bataklığa dönüyor, arabalar mahfoluyor. yaptığımız mastafın haddi hesabı yok... akşam yine eve gelirken arabayla yüzerek geldim.. kardeşim ilçenin hiç mi bir yerinde logar olmaz. Her yağmurda suyun Allah tarafından çekilmesini bekliyoruz.

 • kızılcahamamlı   06-01-2009 12:39

  slm kızılcahamamlıları boş vaetlerle kandırmayın kızılcahamam ı önce iyi bilmelisiniz senelerden beri kızılcahamam a gelmemişsininiz şimdi de kızılcahamamlı ve kızılcahamam sevdalısımı oldunuz allahınızı severseniz işinize bakın ak parti bir koltuk verir canınızı sıkmayın sizin istediğinizde bu deyilmi

 • zebih   06-01-2009 12:23

  vahdettin beyin öz geçmişini okudunuzmu? ankarada yaptığı işleri biliyormusunuz? dinlemeye gerek görmüyorsunuz. gelenler yapmadı ise sözlerini tutmadı ise vahdettin gökçenin ne suçu var? ben bütün kalbimle inanıyorum çevre daire başkanlığı yapmış bu abimiz bu işide gayet güzel yapar. bunu hep birlikte göreceğiz ve inanmayanlar utanacaklar. bizi yanılmayacak sayın vahdettin başkan...

 • zapite   06-01-2009 11:01

  değerli aday, sizde sizden öncekilerin hatalarına düşmeyin... önce mevcut durumun analizini yapın sonra reel değerler üzerinden yatırımlarınızı planlayın. sizin rekreasyon alanı yapacağım dediğiniz yerde belediyenin tek bir park yapma yeri bile kalmadı... önce arsayı nasıl oluşturacaksın onu bi söyle... sonra sana engel olacak o kadar çok dinamik varki onları nasıl aşacaksın onu bi söyle.... para kaynağını nasıl bulcaksın... avrupa projeleri ile eğer yatırım getirceğim diyorsan yandı kızılcahamam.... iki yılda hazırlanır proje, kabul edilirse üç yılda uygulanır ölme eşeğim ölmeee... güzel söylüyorsunuz ama gırtlağa kadar borçta olan bir belediye bulursan kucağında napcaksın..

 • asmf   06-01-2009 08:31

  "Vahdettin Gökçe son olarak Ankara’da doğup büyümüş, 27 sene burada üst düzey bürokratlık yapmış ve emekli olmuş biri olarak, emekliliğinin tadını çıkarmak varken babasının dedelerinin ekmeğini yiyip suyunu içtiği Kızılcahamam’a ve Kızılcahamlılara hizmet etmek aday adayı olduğunu dile getirdi. " Özellikle bu cümleye çok anlam veremedim. Kanaatimce emekliliğinde Belediye Başkanı olarak tadını çıkarmak istiyor inbiağı oluşturdu bende. Vaadler de hiç bir orjinallik yok.

 • hASAN   06-01-2009 07:49

  Aday adyımıza hayırlı olsun diyorum. Biraz havadan atıyor gibi geldi. 100 tane apart otel yapacakmış. Allah kolaylık versin. Başbakannın söylemlerini bırak kendi söyleyeceklerine bak. Başbakanım şöyle demiş de yok böyle demişde bırakalım bu ayakları. Çevre Bakanına danışmanlık yapmış sayın aday adayımız. Elini sallasan elli danışman nerelerdeydin o zaman biz hiç görmedik seni buralarda. Böyle bir danışmandan da haberimiz yoktu. Yoksa havalarda uçuyormuyduun. Allah Kolaylık versin.

 • BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİNDEN BİR GRUP   06-01-2009 07:45

  D eğerli hemşerimizin boş vaatlerini okuduk,kendisi 27.yıllık burokrasiden geldiğini,orman bakjanının danışmanlığımı ve bir çok projeler ürettiğini ve daha neler yaptığını belşrtmiş te,kendisine sormak lazım şimdiye kadar ilçemiz ve ilçemiz vatandaşları için ne gibi yararın oldu? tabiiki hiç bir şey ,o zaman o projeleri yapmış olduğun hizmetlerin yatırımlarını nerelere yaptıysan gidip oralardan aday olmanı öneriyoruz,ilçenin sıkıntılarını biliyorum diyen adam bu ilçede yaşayan engelli insanlardanda bahsetmeli,sayıları küçümsenmiyecek kadar çok olan bu insanlarımız için acaba ne gibi projelerin var?hiç bu tahtaya basmıyorsun,bilesinki maymun gözünü açtı değerli hemşerimiz kulak duyma boş vaatlere ve çözümlere artık bu millet inanmaz hiç boşuna kendini yıpratma git bürokraside jkendine bir makam bul o hizmetlerine devam et,bizim size tavsiyemiz bu yönde.değerli hemşerimiz yolunuz açık olsun,

 • Ahmet san   06-01-2009 01:03

  Vaatlerin yarısı Hüseyin Karagöz'den çalıntı :D yani ilçede ve merkezde bayramlaşmalarda bulunanlar,bilir. Zaten bilmesi gerekenler biliyor. Sizinkiler vaat Hüseyin Bey'inkiler proje.

 • zebih   05-01-2009 22:38

  bu yazıdan sonra sizin kızılcahamama güzel hizmetler yapacağınıza bir kere daha kanaat getirdim. umarım başkan olur ve bütün bu projelerinizi hayata geçirirsiniz. yolunuz açık olsun başkanım...

 • burhanettin   05-01-2009 22:01

  değerli vahdettin kardeşime başarılar dilerim hayırlısı ise olsun hayırlı değilse Allah nasip etmesin Kızılcahamam'a başkanlığını ama mevcut Belediye Başkanından çok daha iyi olacağı kanaatindeyim şehrin içinde araba zor gidiyor ayıp vallahi

 • vahdettin 2   05-01-2009 21:56

  şu çayın etrafını bi rekreasyon alanı yapamadınız. her gelen onu söylüyo. sonra da vay efendim ayakları yere basan projelermiş. birisi tutupta bu çayın atrafını rekreasyon alanı yapıyosa bilinki onun bütün vaatleri boş. gerisini dinlemeye bile gerek yok

 • çıtaklı   05-01-2009 21:43

  Sayın Vahdettin GÖKÇEseçim zamanı hatırlanmak istemiyoruz. İlçemizde belediyemizi yönetecek adaylar var sizde bizim hemşerimiz olarak Ankarada yaşadığınız semtin sorunlarına çözüm bulmak için siyaset yapsanız bizde sizi desteklesek daha iyi olur.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın